آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

10 دلیل برای یک استراتژی بازاریابی دیجیتال که نیاز دارید

اهمیت ایجاد و استفاده از یک طرح بازاریابی اینترنتی برای حمایت از تحولات دیجیتال و رشد شرکت

اگر شما بخواهید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال ایجاد کنید، از کجا شروع میکنید؟ این یک چالش رایج است چرا که بسیاری از شرکت ها می دانند که امروزه کانال های دیجیتال و تلفن همراه برای دستیابی و حفظ مشتریان چقدر حیاتی هستند. با این حال، آنها یک طرح یکپارچه برای رشد و حضور موثر مخاطبان خود ندارند. آنها از 10 مشکل که بعدا در این مطلب گفته می شود رنج می برند و از بین می روند.

چالش های ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال؟

یک چالش مشترک، جایی است که برای شروع برنامه ریزی بازاریابی دیجیتال خود برنامه ریزی کنید. ما بر این باوریم که برنامه ریزی بهترین کار است. ما توصیه می کنیم یک طرح دیجیتال بی نظیر بر اساس الگوهای برنامه روزه ما برای اجرای برنامه دیجیتال خود تنظیم کنید. چالش دیگر دامنه و مقیاس بازاریابی دیجیتال است. بسیاری از تکنیک های بازاریابی دیجیتال مثل بازاریابی جستجو، بازاریابی اجتماعی و ایمیل برای بهبود تجربه دیجیتال وب سایت شما وجود دارد. در هر تکنیک بازاریابی دیجیتال، تاکتیک های مفصل زیادی وجود دارد که برای موفقیت مهم هستند، بنابراین آنها باید ارزیابی و اولویت بندی شوند، برای مثال از محتوای پویا برای ایمیل، شخصی سازی وب سایت به برنامه نویسی، بازاریابی محتوای ، ارزیابی و اولویت بندی شده است.

آذران تک

رویکردی توصیه شده برای ایجاد استراتژی دیجیتال

برای کمک به شروع به کار ما یک معیار بازاریابی دیجیتالی رایگان را با مجموعه ای از معیارهای استراتژی کلی دیجیتال و تاکتیک های کلیدی مانند جستجو، رسانه های اجتماعی، بازاریابی ایمیل و طراحی سایت / تجربه ایجاد کرده ایم. برای دیدن یک نسخه بزرگتر از یکی از قالبهای بازاریابی آزاد بازاریابی ما، بر روی تصویر زیر کلیک کنید، که میتوانید آن را به صورت رایگان دانلود کنید تا بتوانید طرح بازاریابی دیجیتال خود را ایجاد کنید. اما اگر شما یکی از شرکت هایی هستید که هنوز استراتژی دیجیتالی ندارند، دو گزینه ساده برای ایجاد یک طرح پیش رو دارید:

 • با یک طرح بازاریابی دیجیتالی جداگانه شروع کنید و تغییرات مورد نیاز را ایجاد کنید و موارد مربوط به سرمایه گذاری و تغییرات در بازاریابی اینترنتی خود را ایجاد کنید.
 • سپس پس از تأیید، یک برنامه دیجیتال یکپارچه ایجاد کنید که بخشی از طرح کلی بازاریابی است.

استفاده از بازاریابی دیجیتالی بدون یک رویکرد استراتژیک هنوز معمول است. بسیاری از شرکت ها این دسته از رسانه های دیجیتال را به طور موثر استفاده می کنند و مطمئنا می توانند نتایج جستجو، ایمیل یا بازاریابی رسانه های اجتماعی را به خوبی دریافت کنند. اکثر شرکت ها یک رویکرد استراتژیک به دیجیتال دارند. ایجاد طرح های دیجیتال در شرکت ها را اغلب در دو مرحله انجام می دهند. اول، یک طرح بازاریابی دیجیتال جداگانه ایجاد کرده این امر برای به دست آوردن توافق و خرید با نشان دادن فرصت ها و مشکلات و مسیریابی از طریق تنظیم اهداف و راهکارهای خاص برای دیجیتال از جمله نحوه بازاریابی دیجیتال به فعالیت های دیگر کسب و کار، مفید است. دوم، دیجیتال در استراتژی بازاریابی یکپارچه می شود، این یک فعالیت اصلی است، اما به جز تاکتیک، برنامه ریزی جداگانه ای را تأیید نمی کند. اگر شما استراتژی ندارید یا شاید می خواهید بررسی کنید کدام مسائل مربوط به کسب و کار شما مهم است که در یک بازبینی استراتژیک شامل شوند، در اینجا 10 مشکل رایج را مطرح کرده ایم.

آیا یک استراتژی بازاریابی دیجیتال دارید؟

در سال 2012 یک نظرسنجی غیر رسمی انجام شد تا مشاهده شود که چقدر از استراتژی های بازاریابی دیجیتالی استفاده می شود. نتایج نشان می دهد که پیشرفت های بزرگی در طول این سال ها رخ داده است. چند سال پیش حدود دو سوم تا سه چهارم برنامه بازاریابی دیجیتالی نداشتند. در حال حاضر این تعداد در آخرین نظرسنجی به 49 درصد کاهش یافته است، هرچند که هنوز هم بسیار زیاد است و تقریبا نیمی از آنها هنوز دیجیتالی هستند و هیچ استراتژی در آنها وجود ندار د.

10 دلیل برای اینکه شما ممکن است به یک استراتژی دیجیتال نیاز داشته باشید؟

 1. شما ساکن هستید

شرکت های بدون استراتژی دیجیتال اهداف استراتژیک مشخصی برای آنچه که می خواهند برای دستیابی به مشتریان جدید و ایجاد ارتباط عمیق تر با آن ها داشته باشند وجود ندارد. و اگر اهداف بازاریابی دیجیتال SMART ندارید، احتمالا به اندازه کافی منابع را برای رسیدن به نداشته و از طریق تجزیه و تحلیل ارزیابی نمی کنید که آیا به اهداف خود دست یافته اید یا خیر.

 1. شما مخاطب آنلاین یا سهم بازار را نمی شناسید

تقاضای مشتری برای خدمات آنلاین ممکن است شما را خراب کند. شما بازار آنلاین را درک نمی کنید: کانال های سنتی با انواع مختلف مشتری و رفتار، رقبا و گزاره های متفاوت خواهد بود که گزینه هایی برای ارتباطات بازاریابی هستند. از ابزار اصلی موجود در سیستم عامل های دیجیتال و ابزارهای موجود در Google می توانیم تقاضای مشتری را بیابیم، توصیه می کنیم با استفاده از برنامه ریز یاب گوگل، تجزیه و تحلیل تقاضای جستجو را انجام دهید تا ببینید که چگونه به هدف جستجوگران می پردازید آنها را به سایت خود جذب کنید یا ببینید که چه تعداد افراد علاقه مند به محصولات یا خدمات شما می توانند به شما از طریق فیس بوک دسترسی پیدا کنند.

 1. رقبا شروع به دست آوردن سهم بازار خواهند کرد

اگر منابع کافی برای بازاریابی دیجیتال اختصاص ندهید یا یک رویکرد ad-hoc بدون استراتژی مشخص تعریف کنید، رقبا شما اینکار را خوهند کرد.

 1. شما یک گزاره ارزشمند آنلاین ندارید

گزاره ارزشمند به صورت آنلاین تعریف شده و با مشتریان مختلف به هدف شما کمک خواهد کرد که خدمات آنلاین خود را متمایز کنید و با مشتریان موجود و جدید همچنان در جایگاه خوبی قرار بگیرید. ایجاد یک استراتژی بازاریابی محتوای رقابتی برای بسیاری از سازمانها مهم است؛ زیرا محتوایی است که مخاطبان شما را از طریق کانال های مختلف مانند جستجو، بازاریابی اجتماعی، بازاریابی ایمیل و وبلاگ درگیر می کند.

 1. شما مشتریان آنلاین خود را نمی شناسید

اغلب گفته می شود که دیجیتال "محدوده ای قابل اندازه گیری " است. اما گوگل آنالیز حجم بازدید را به شما می گوید، نه آنچه را که بازدید کننده حس می کند. شما نیاز به استفاده از فرم های دیگر برای شناسایی نقاط ضعف و بازخورد وب سایت خود دارید.

 1. شما متحدنیستید

همه موافق هستند که رسانه های دیجیتال زمانی که با رسانه های سنتی و کانال های پاسخگو ادغام می شوند بهتر کار می کنند. ما همیشه توصیه می کنیم که یک استراتژی بازاریابی دیجیتال یکپارچه داشته باشید و فعالیت های دیجیتال مارکتینگ بخشی از برنامه بازاریابی و کسب و کار شما به طور معمول باشد.

 1. دیجیتال: با توجه به اهمیت آن، افراد / بودجه کافی ندارد

منابع كافي براي برنامه ريزي و اجراي بازاريابي الکترونيکي اختصاص خواهد يافت و ممكن است كمبود تخصص خاص بازاريابي در زمينه بازاريابي الكترونيكي وجود داشته باشد كه رقابتي دشوار خواهد بود.

 1. شما پول و زمان را از طریق تکرار هدر می دهید

حتی اگر منابع کافی داشته باشید، ممکن است هدر داده شود این مورد به خصوص در شرکت های بزرگ است که در آن شما بخش های مختلف سازمان بازاریابی و خریداری ابزارهای مختلف می بینید و یا از سازمان های مختلف برای انجام وظایف بازاریابی آنلاین مشابه استفاده می کنید.

 1. شما به اندازه کافی سریع نیستید تا به جلو برسید یا پیش بروید

اگر به مارک های اینترنتی آنلاین مانند آمازون، گوگل، تسکو، زاپپاس نگاه کنید، همه آنها روشی جدید و بی نظیر برای کسب و یا حفظ مخاطبان آنلاین خود دارند.

 1. شما بهینه ساز نیستید

هر شرکتی یک وبسایت تجزیه و تحلیل دارد، اما بسیاری از مدیران ارشد اطمینان ندارند که تیم هایشان زمان لازم را برای بررسی و اقدام برای آنها را ایجاد می کنند. هنگامی که یک استراتژی شما را قادر می سازد تا اصول اولیه را درست کنید، می توانید با بهبود مستمر جنبه های کلیدی مانند بازاریابی جستجو، تجربه کاربر سایت، ایمیل و بازاریابی رسانه های اجتماعی پیشرفت کنید. بنابراین این 10 مشکل اصلی است که می توان از طریق استراتژی به خوبی درک کرد. بنابراین، خبر خوب این است که دلایل قدرتمند برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال و تبدیل بازاریابی به بازاریابی دیجیتال که می توانید برای متقاعد کردن همکاران و مشتریان خود داشته باشید وجود دارد. در حال حاضر نیز تجربه ی زیادی در مورد نحوه کسب و کارها با بازاریابی دیجیتال در فعالیت های خود به خوبی انجام شده است.

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال شامل مجموعه همه ابزارها و فعالیتهایی است که برای بازاریابی محصولات و خدمات در بستر دیجیتال (وب، اینترنت، موبایل یا سایر ابزارهای دیجیتال) مورد استفاده قرار میگیرند. این موارد از خدمات شرکت آذران تک است.


ثبت نظر