11 نکته از گزارش های قابل اجرا UX

11 نکته از گزارش های قابل اجرا UX

11 نکته از گزارش های قابل اجرا UX

11 نکته از گزارش های قابل اجرا UX

هنگامی که طراحان بر روی پروژه ها کار می کنند، سوال های زیادی دارند مثل: کاربران انتظار دارند چه چیزهایی روی صفحه ببینند؟ کاربران چگونه با محصول ما ارتباط برقرار می کنند؟ این سوالات معمولا در طول توسعه محصول مطرح میشود.

هر تیم می خواهد خطر تصمیم گیری نادرست در طراحی را کاهش دهد، صنعت طراحی دیجیتال محصول،  کارشناسان کاربردی را در تقاضاهای بالاتر قرار می دهد. کارشناسان افرادی هستند که به تیم محصول تصمیمات آگاهانه می دهند. در اغلب سازمان ها، نقش اصلی کارشناسان قابلیت استفاده و اعتبار سنجی طراحی است تا اطمینان حاصل شود که محصول قابل استفاده است.

اما بسیاری از کارشناسان کاربردی قابل استفاده بودن (مخصوصا کسانی که در این زمینه تازه وارد هستند) شکایت دارند که تیم های محصول بر نتایج تحقیق عمل نمی کنند. در حالی که این امر می تواند به علت بسیاری از مسائل مختلف باشد و اغلب به علت گزارش های کاربردی ضعیف است؛ اگر تیم های محصول در زمینه ی درک یافته ها مشکل داشته باشند یا ندانند که با یافته ها چه کار کنند، آنها را به سادگی نادیده می گیرند. به همین دلیل مهم است که گزارشها قابل اجرا باشند. در این مقاله، ما یازده راهنمایی را در اختیار شما قرار می دهیم که تمرین کننده های کاربردی برای رسیدن به این هدف کمک می کند.

 1. اهداف کلیدی کسب و کار را بدانید

اکثر شرکت ها درک دقیقی از اهداف کسب و کار خود دارند. دلیل این که شرکت ها در تجزیه و تحلیل پول را در قابلیت استفاده قرار می دهند این است که آنها بر این باورند که به آنها کمک خواهد کرد که به اهداف خود برسند. ممکن است که ایجاد ارتباط مستقیم بین حل مسائل مربوط به کاربردی و دستیابی به اهداف کسب و کار بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. به این ترتیب، کارشناسان کاربردی باید وقت کافی برای کشف اهداف کلیدی کسب و کار داشته باشند و مطمئن شوند که بینش قابلیت استفاده با آنها هماهنگ است.

 1. هنگامی که در ارائه یافته ها، خاص باشید

تصور کنید زمانی که کسی یک گزارش کاربردی را باز می کند و جمله ایی مانند: "فرایند خرید یک محصول سخت بود"، بدون هیچ گونه جزئیات بیشتر را می بیند. به احتمال زیاد، چنین یافته ای را به عنوان محتوای مبهم در نظر می گیرند. یافته های نامناسب، دیدگاه های زیادی را به تیم های محصول نمی دهند. که آن می تواند منجر به نتیجه نامطلوب شود. به همین دلیل تمام یافته های یک گزارش باید مشخص باشد. ضروری است که یافته های کاربردی را به روشنی بیان کنیم که به تیم کمک می کند تا علت یک مشکل را شناسایی کنند و به سمت یک راه حل کار کنند. بنابراین، به جای گفتن "فرایند خرید یک محصول سخت بود،" زمینه ای روشن برای این موضوع فراهم می کند. بگو چرا این روند سخت بود آیا مراحل بسیار زیادی انجام شده؟ آیا برچسب های زمینه در اشکال نامشخص بوده؟ آنها را در گزارش خود روشن کنید!  

 1. هرگز کاربران را سرزنش نکنید

یافته های توصیف شده در رابطه با کاربران یک مشکل نسبتا رایج بسیاری از مطالعات است.این مشکل کاربر است، نه مشکل محصول. وقتی اعضای تیم و ذینفعان چنین یافته هایی را مطالعه می کنند، ممکن است فکر کنند "خب، این کاربر تجربه نکرده. شاید ما باید یک جلسه تست دیگر با آزمایشکنندگان با تجربه تر انجام دهیم؟ »و می تواند مسئله را رد کند.

یکی از اهداف تحقیق پژوهش، ایجاد همدلی برای کاربر نهایی است. کارشناسان کاربردی خوب UX همیشه شروع به استفاده از نکات کاربردی با کلمات می کنند: "ما شما را آزمایش نمی کنیم، ما محصول را آزمایش می کنیم." باید در گزارش های کاربردی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 1. چشم اندازهای خوب را از دست ندهید

اغلب اوقات آنها بیش از حد به جزئیات متمرکز شده اند، به طوری که فراموش می کنند که مسائل زیادی را متوجه شوند. برای مثال، هنگام تجزیه و تحلیل جریان کاربر خاص، آسان است که به ارائه توصیه های مشخص در مورد چگونگی بهبود تجربه کار

(به عنوان مثال تغییر اندازه دکمه ها، تغییر نام برچسب ها، و غیره) متمرکز شده است. اگر کاربران در هر مرحله مشکلی داشته باشند، شاید جریان کلی که سرزنش می شود، به جای جزئیات جداگانه در طول مسیر باشد.

 1. اضافه کردن توصیه های تجدید نظر به گزارش کاربردی

هدف از تحقیق کاربر و آزمایش قابلیت استفاده نه تنها یافتن مسائل نقص است؛ پیشنهاد راه حل برای این مشکلات نیز است. کارشناسان با استفاده از آزمایشهای کاربردی که انجام میدهند، همه مسائل را ردیابی میکنند، اما توصیه هایی در مورد چگونگی حل مشکلات ارائه نمیکنند. توصیه ها نقش اساسی ایفا می کنند؛ آنها به تعیین مراحل بعدی کمک می کنند و نتایج را عملی می سازند.

کارشناسان کاربردی افرادی هستند که توصیه های نوشتاری دارند، زیرا در زمینه تفکر در مورد راهکارهای طراحی تخصص خاصی دارند. آنها بسیاری از آزمون های قابلیت استفاده را اجرا می کنند و از اول می دانند چه کار می کند و چه چیزی برای کاربران کار نمی کند.

توصیه های مفید و نوشتن یک مهارت است که تمام حرفه ای ها باید از آن استفاده کنند. در اینجا چند چیز است که باید در هنگام نوشتن توصیه ها مورد توجه قرار گیرند:

 • اجتناب از پیشنهادات مبهم: توصیه های مبهم مانند «تشخیص پیام خطا» برای افرادی که گزارشات را می خوانند، خوشایند نیست. توصیه های سازنده با ارائه جزئیات کافی، ضروری است.
 • اجتناب از توصیه های پیش پا افتاده: دور از فرض  باشید. مطالعات مرجع و بهترین شیوه در گزارش شما.
 • توصیه های کاربردی خود را مورد بحث قرار دهید: با طراحان، تیم های فروش و بازاریابی صحبت کنید تا بدانید چه کار می کند و چه چیزی از نظر کسب و کار و نظر فنی کار نمی کند.
 • توصیه نامه ها را از زبان خوانندگان بنویسید: خوانندگان توصیه ها متخصصین کاربردی برای استفاده از این ابزار نیستند. بنابراین، هنگام تهیه توصیه ها، از اصطلاحات کاربری قابل استفاده مانند "508 سازگار" اجتناب کنید.
 • توصیه های خود را تجسم کنید. یک عکس ارزش هزار کلمه دارد و این قاعده به توصیه ها اعمال می شود. تجسم توصیه ها به این معنا نیست که متخصصان کاربردی باید نمونه های تعاملی با وفاداری بالا را ایجاد کنند. ایجاد یک طرح سریع برای نشان دادن یک نقطه کاملا قابل قبول است.
 1. تیم ها و مشارکت کنندگان را در تست کاربردی بکار ببرید

به جای ارائه یک گزارش به دور از پروژه، به طور دقیق با تیم طراحی و توسعه کار کنید. اعضای تیم و ذینفعان به طرح ها کمک می کنند.

در اینجا چند نکته در نظر گرفته شده است:

 • قبل از انجام آزمایش، از طراحان، مدیران محصول و بازاریابان درباره انتظارات خود بپرسید. با پرسیدن یک سوال ساده "پس از انجام این تحقیق، چه نتایجی را انتظار دارید؟" شما علاقمند به جلسه آزمون آینده خواهید شد.
 • دعوت از اعضای تیم و ذینفعان برای تماشای جلسات آزمون کاربردی.
 1. گزارش های خود را کوتاه و متمرکز کنید

خوانندگان گزارش های کاربردی ، افرادی مشغول هستند و به راحتی می توان آنها را با قرار دادن اطلاعات بیش از حد در یک گزارش فراری داد. لیست های طولانی توصیه ها به احتمال زیاد کمتر خوانده می شوند و بر روی آنها تاثیر نمی گذارند. به خاطر داشته باشید که با هر موضوع اضافی ذکر شده در یک گزارش، احتمال اینکه خوانندگان به صفحه نهایی گزارش خود برسند، کاهش می یابد. بنابراین، گزارش را کوتاه و متمرکز کنید.

 1. کشف رتبه

این مهم است که درک کنیم که هر موضوعی که از طریق آزمایش کاربردی کشف شده است، مهم نیست. کارشناسان کاربردی باید تمام یافته ها را اولویت بندی کنند و تمرکز خود را بر مهمترین آنها قرار دهند. یافته های رتبه بندی به عنوان کم، متوسط یا شدید به تیم کمک می کند تا در مورد مسائل مربوط به مسئله مهم مورد استفاده قرار گیرد.اما قبل از اختصاص یک اولویت، ضروری است با تیم محصول و ذینفعان کار کنید تا یک اتفاق نظر در مورد آنچه را که به عنوان یک مسئله کاربردی که در اولویت در نظر گرفته می شود در مقابل آنچه که به عنوان اولویت کم شناخته می شود، ایجاد کند.

 1. گزارش های خود را به دنبال کنندگانتان بسپارید

فقط یافته های خود را فهرست نکنید آنها را در فرمت یک داستان توصیف کنید - یک داستان از کاربران متقابل با یک محصول. گزارش های کاربردی بیشترین تأثیر را زمانی که مشکلات را با استفاده از کلیپ های ویدئویی شرکت کنندگان آزمون نشان می دهند و زمانی که آنها حاوی نقل قول های شرکت کننده در طول جلسات تست ثبت شده اند نشان میدهند.

 1. گزارش خود را برای مخاطبان مختلف سفارشی کنید

چند نسخه از گزارش های کاربردی برای مخاطبان مختلف ایجاد کنید. به عنوان مثال، هنگامی که یک گزارش برای توسعه دهندگان می آید، می توانید جزئیات فنی بیشتری را ارائه دهید، اما برای ذینفعان، شما تنها می توانید یک خلاصه اجرایی از مسائل مربوط به اولویت بندی را بیاموزید.

 1. آگاهی نتایج خود را ارتقا دهید

این آزمایش برای انجام کافی نیست، گزارش را به عنوان ضمیمه ایمیل ارسال کنید و معتقد باشید که اعضای تیم آن را میخوانند و به آن عمل کنند. کارشناسان کاربردی باید به طور فعال نتایج خود را به بازار عرضه کنند - مطمئن شوید که هر فردی که نیاز به دانستن دارد از گزارش شما استفاده میکند.

 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها