آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

پنچ روش طراحی وب که بر تجربه مشتری تاثیر می‌گذارد

طراحی وب یکی از مهمترین بخش های هر استراتژی بازاریابی اینترنتی است. این تاثیرات زیادی را بر روی تجربه مشتری دیجیتال در چندین روش دارد. زیبایی شناسی سایت شما، قابلیت استفاده، هر عامل دیگر مهم برای موفقیت آنلاین در طول زمان شرکت شما ضروری است.

در این پست، ما نگاهی به پنج جنبه عمده طراحی وب و چگونگی بهبود آنها می اندازیم.

1. ظاهر

آذران تک

بدیهی است که طراحی وب سایت بیشتر در ظاهر سایت شما تاثیر می گذارد. شما انتخاب کنید که چگونه سایت شما به نظر برسد، که نقش اول را در اولین نمایش شرکت شما در بازدید کنندگان آنلاین جدید بازی می کند.

اغلب شما از کارشناسان بازاریابی درباره طراحی وب در دو حالت فوق العاده صحبت می کنید:

 • وب سایت های قدیمی تر که به نظر می رسد در سال 1996 ساخته شده اند
 • وب سایت های جدیدتر و جذاب که به استانداردهای طراحی مدرن پیوست می شوند

بسیاری از وبسایتها بین این دو گزینه تقسیم میشوند، اما آنها در انتهای یک طیف قرار دارند.

ممکن است یک سایت در جایی در وسط وجود داشته باشد که یکی از آن جذاب است، اما شاید اخیرا در سال 2007 به روز شود.

صرف نظر از اینکه سایت شما چگونه ظاهر می شود، هدف این است که آن را با روند طراحی مدرن که شما بر آن مسلط هستید، به روز کنید. روند طراحی وب مدرن شامل موارد زیر است:

 1. طراحی ریسپانسیو
 2. Parallax scrolling
 3. فونت های بزرگ و جسورانه
 4. تصاویر چشم نواز
 5. چند رسانه ای

طراحی ریسپانسیو به معنای استفاده از کد در وب سایت شما است که باعث می شود صرف نظر از دستگاه کسی که برای دسترسی به آن استفاده می کند عملکردی مشابه داشته باشد. بنابراین اینکه آیا کسی به سایت شما از یک گوشی هوشمند یا یک رایانه رومیزی می آید فرقی ندارد، مهم این است که تجربه ای عالی دریافت می کنند و اطلاعاتی را که می خواهند پیدا می کنند.

Parallax scrolling به معنی پوشش دو عنصر بصری در یک صفحه و حرکت آنها با سرعت های مختلف به عنوان scroll شخصی است.سپس، هنگامی که کسی از یک صفحه در سایت شما بازدید میکند، آنها یک تجربه بصری پیشرفته دریافت خواهند کرد که آنها را درگیر خواندن می کند.

فونت های بزرگ و فشرده در چند سال گذشته در حال رواج هستند. اساسا، این مفهوم به استفاده از قلمهای sans-serif است که به راحتی روی صفحه نمایش قابل خواندن است. و این به شما اجازه می دهد تا خوانندگان شما بیشترین ارزش را در سایتتان داشته باشند.

تصاویر جذاب˛ تصاویر قوی و کامل در بالای مقالات هستند که به شما تصویری خلاقانه از متن می دهند.

همچنین ، چندرسانه ای به تصاویر، فیلم ها، تعاملات و سایر عناصر بصری اشاره دارد که به تجزیه متن کمک می کند و بازدیدکنندگان شما را آموزش می دهد.

چند رسانه ای بازی منصفانه برای هر صفحه ای در سایت شما از یک پست وبلاگ به یک راهنمای قابل دانلود 100 صفحه است.

هنگامی که شما آن را اضافه می کنید، محتوای شما بسیار بیشتر قابل خواندن، جذاب و لذت بخش برای خوانندگان است.

اما اینها همه مربوط به ظاهر سایت شماست. طراحی وب تاثیر زیادی بر روی چیدمان وب سایت دارد.

2. حرفه ای بودن

حرفه ای گرایی به تصور شما در بازدید کنندگان سایت شما قبل از اینکه آنها شروع به خواندن سایت شما کنند اشاره دارد.

هنگامی که کسی به سایت شما می رسد، شما می خواهید آنها درک کنند که تجارت شما مدرن و قابل احترام مدرن است . این تصور عمدتا بر اساس طراحی وب سایت شما است.

چند عنصر طراحی وب به حرفه ای کمک می کند، از جمله:

 • تاریخچه
 • عکس کارکنان
 • نتایج مشتری

تاریخچه بخشی از سایت شما است که به طور انحصاری برای گفتگو درباره رویکرد شرکت شما به عملیات روزانه اختصاص داده شده است.آیا ارزش های خاصی در شرکت دارید؟ آیا سنت های خاصی را حفظ می کنید؟ آیا شما هر چیز منحصر به فرد را جشن می گیرید؟

اینها همه چیز عالی برای یک تاریخچه است زیرا نشان می دهد که شرکت شما در کنار کار چه کاری انجام می دهد. حتی مشتریان شما علاقه مند خواهند بود که کارکنان شما شاد باشند.

این که آیا شما انتخاب می کنید که به آن ها نشان دهید درطول ساعات کاری در کنار یکدیگر خوشحال هستید یا یا سخت کارمیکنید، به شما بستگی دارد. در هر صورت، شما در حال اضافه کردن چهره به کسب و کار خود هستید که بازدید کنندگان شما بیش از یک نام تجاری بدانند که شرکت شما یک شرکت پر رونق است.

همچنین، شما می توانید نتایج کارهای روزمره را به مشتری نشان دهید. اگر شما می توانید کارهای خود را به طرق مختلف شرح دهید - حتی اگر تعداد زیادی از سیستم های تهویه مطبوع که در سال گذشته شما تعمیر کرده اید، می توانید این اطلاعات را در سایت خود قرار دهید.

این کار حرفه ای بودن را نشان می دهد، زیرا نشان می دهد که شما مشتریان خود را در ذهن دارید، حتی کسانی که هنوز در حال تبدیل شدن به مشتری نیستند.

بازدید کنندگان که می بینند، متوجه خواهند شد که شما یک کسب و کار متمرکز بر مشتری هستید و ارزش خود را از لحاظ آنچه که می توانید ارائه می دهید.

3. وضوح

واضح بودن به این معنی طراحی وب سایت شما کمک میکند که بازدیدکنندگان بتوانند در سریع ترین زمان ممکن آنچه را می خواهند پیدا کنند.

اغلب این به معنای بهبود ناوبری شماست. سبک های ناوبری بصری و آشنا به بازدیدکنندگان شما اجازه می دهد تا به سرعت اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

امروزه ناوبری چند سبک شناخته شده است:

 • قطعات متلاشی
 • فهرست کشویی

ناوبری نان (قطعات متلاشی)پیمایشی از داستان هانسل و گرتل الهام گرفته شده است.

هر زمان که کسی به یک صفحه جدید کلیک کند، سایت شما به طور خودکار صفحه قبلی خود را به نوار ناوبری اضافه می کند. پس از آن، یک کاربر می تواند در صورت نیاز فورا به آن صفحه بازگردد.

یک منوی کشویی به کسی اجازه می دهد که مکان نما خود را بر روی یک عنوان منو نشان دهد و صفحاتی را که حاوی این رده است مشاهده کنید.

سپس، آنها می توانند بر روی صفحه ای که موردعلاقه آنها است وارد شده و بر روی اطلاعات مورد نظر خود کلیک کنند.

به طور طبیعی، گزینه های دیگری برای ناوبری وجود دارد. اما این دو محبوب ترین و مفیدترین در جهان طراحی وب هستند.

4. زمان بارگذاری

زمان بارگذاری به این معنی است که چه مدت یک فرد باید منتظر بماند که یک صفحه را روی دستگاه خود مشاهده کند.

زمان بارگذاری یک عامل مهم رتبه بندی گوگل است و برای موفقیت آنلاین بسیار مهم است زیرا مصرف کنندگان بیشتر به سمت استفاده از اینترنت در دستگاه های تلفن همراه حرکت می کنند. کاربرد اینترنت مدرن در مورد وب سایتهایی است که از داده های کمتری استفاده می کنند.

پس چگونه می توان زمان بارگذاری سایت خود را کاهش داد؟

 • بهینه سازی اندازه تصویر
 • چند رسانه ای خودکار را حذف کنید
 • از فضای سفید استفاده کنید

اولا شما می توانید اندازه تصویر را در وب سایت خود بهینه سازی کنید تا مطمئن شوید که سایت شما در اسرع وقت بارگیری می شود. برای انجام این کار، از فایل های jpg برای تصاویر خود استفاده کنید. این بهترین روش برای نشان دادن عکس ها با گرافیک و رزولوشن بالا است در حالی که حداقل اندازه فایل را نشان می دهد. بعد، شما باید چندرسانه ای خودکار مانند ویدئو و صوت را حذف کنید.این بدان معنی است که کاربران شما هنگام استفاده از گوشی های هوشمند خود به سایت نمی توانند از داده های گوشی خود زیاد استفاده کنند. به علاوه، چند رسانه ای خودکار یک روش تحریک کننده برای ارتقاء محتوا است. اکثر کاربران صفحه را ترک خواهند کرد اگر آنها متوجه شوند که به صورت خودکار یک ویدیو در دستگاه خود در حال پخش است.در عوض، شما میتوانید محتوای چندرسانه ای خود را برای هر صفحه به صورت دستی فعال کنید.

در آخر، شما می توانید فضای سفید بیشتری را برای کاهش تقاضای داده استفاده کنید.فضای سفید هر فضای استفاده نشده در صفحات شما است. بدون متن، بدون تصاویر و... فضای سفید متن و عناصر خود را گسترش می دهد تا آنها را برای مشاهده راحت تر کنند ،به ویژه برای کاربران تلفن همراه. این امر باعث می شود بازدیدکنندگان برای درک همه چیز در یک صفحه مجبور نیستند مطالب را دوباره بخوانند.به طور خلاصه، این باعث می شود که فضای سفید در دو سطح کار کند. این کمک می کند تا صفحات شما در فلش بارگیری شوند و باعث می شود آنها قابل خواندن باشد.

به طور کلی، طراحی وب سایت به سرعت سایت شما بسیار مهم است. همچنین میتوانید از این استراتژیها برای کمک به بارگیری صفحات شخصی خود با سرعت بالا استفاده کنید.

5. تبدیل

تبدیل، مسلما مهمترین بخش طراحی وب است. پس از همه صحبت ها، کسب و کار آنلاین شما بدون تبدیل رشد نمی کند.طراحی وب می تواند تبدیل به هزار روش مختلف را تحت تأثیر قرار دهد، و همه آنها مهم هستند.

اما این سه مورد مهمترین تاثیر را دارند:

 • رنگ
 • اصل KISS
 • چهره ها

بنابراین یهتر است سایت شما از یک طرح رنگی خنثی استفاده کند، مثلا برای تماسهایتان از رنگهای گرم مانند قرمز یا زرد استفاده کنید. این امر به آنها کمک می کند تا اثر خوبی از آنها برجای بگذارد تا مردم راحت تر بتوانند به مشتری و تبدیل شوند.

اصل KISSمخفف Keep It Simple, Stupid است.

ایده این است که طرح های ساده تر طرح های بهتر هستند. هنگامی که شما یک وب سایت سازماندهی آسان برای پیگیری دارید، برای بازدیدکنندگان برای تبدیل شدن به مشتری بسیار آسان تر است. شما پیش زمینه های با صدای بلند و گرافیک شگفت انگیز برای بخش فروش آنلاین شرکت خود ندارید پس بهتر است که آن را ساده نگه دارید. و در آخر، چهره ممکن است کمی عجیب و غریب به عنوان یک طرح وب طراحی باشد. اما ایده این است که چهره های انسان به بازدیدکنندگان کمک می کند تا با کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند.

شما می توانید از تصاویر سهام استفاده کنید، اما این کار بهتر از زمانی است که شما از کارکنان خود استفاده می کنید.اساسا، شما فردی را به سمت انسانی شرکت خود می گذارید تا احساس راحتی بیشتری با شما برقرار کند.این ممکن است به نظر نرسد، اما این راه طولانی در ایجاد اعتماد، ایجاد یک رابطه مثبت و در نهایت کسب یک مشتری جدید به وجود می آید.با استفاده از تمام این سه مفهوم در یک بار، سایت خود را در کسب درآمد مشتریان بسیار موثرتر می کند.

طراحی سایت شما چگونه بر تجربه مشتری تاثیر می گذارد؟

آیا می دانید راه های دیگری برای بهبود تجربه بازدید کنندگان در سایت خود میدانید؟

اجازه دهید پاسختان در بخش نظرات داشته باشیم .

www.azarantech.com


ثبت نظر