آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

21 راهنمایی جستجوی گوگل که شما باید یاد بگیرید(قسمت اول)

برای رسیدن به مطالب مورد نیاز خود جستجوی گوگل یک راه حل بسیار آسان است که یک فرد فقط با تایپ کردن چند کلمه، میتواند به تمام اطلاعات جمع آوری شده مربوط به موضوع مورد نظر در جهان دسترسی پیدا کند.. تا زمانی که به شبکه اتصال دارید، این قدرت را دارید که در مورد همه چیز بدانید. البته، موتورهای جستجوی قدرتمند دیگری نیز وجود دارد؛که بعضی ها برای مخاطبان بسیار جالب هستند.

در حالی که گوگل بسیار رشد کرده است و شامل بسیاری از فعالیت های دیگر نیزهست، جستجوی گوگل محصول اصلی شرکت (و همچنین سودآور ترین آن) است. جستجوی گوگل به یک تکنولوژی پیچیده و زیبای همه جانبه تبدیل شده است.

آذران تک

  1. یادگیری جستجوگرهای Yer

الگوریتم جستجوی گوگل در بازگرداندن اطلاعاتی که به دنبال آن هستید، قابل اعتماد است،اما برای آن زمانی که شما دقیقا می دانید چه چیزی نیاز دارید، می توانید نتایج جستجوی خود را با استفاده از برخی اصلاح کننده های اصلی اصلاح کنید. در اینجا یک لیست کوتاه از مواردی است که باید بدانید:

تعویض شرایط با علامت منها (-): اگر شما می خواهید در مورد آتش سوزی در جنگل باران آمازون بدانید،برای چلوگیری از نمایش اطلاعت غیرضروری شما میتوانید می توانید از نماد منفی برای حذف تمام مطالب غیرمرتبط استفاده کنید.به عنوان مثال آتش آمازون - تلفن بی سیم تلویزیون

از OR برای ترکیب جستجوها استفاده کنید: شما می توانید از این اصلاح کننده برای زمانی که می خواهید دو جزء جداگانه، اما مرتبط با اطلاعات داشته باشید استفاده کنید.گوگل نتیجه های مختلفی را برای پایتخت شهر تنسی یا اسپانیا به شما خواهد داد تا اینکه برای پایتخت شهری تنسی OR اسپانیا باشد.

از نقل قول ها برای جستجوی دقیق استفاده کنید: جستجوی "موی دنی مینو" تنها نتایجی را که شامل همه ی آن کلمات است، را نشان میدهد.با این حال، جستجو بدون نقل قول مجموعه ای متفاوت از نتایج را ارائه می دهد که تمام آن کلمات را دارند، اما لزوما به منظور جستجو نیستند.

  1. یادگیری Yer Search Qualifiers

جستجوی Google از انواع مختلف نتایج جستجو پشتیبانی می کند که به بهبود نتایج شما کمک می کند. در اینجا چند مورد خوب برای شناخت وجود دارد:

جستجو در یک وب سایت واحد: اگر شما تمایل دارید فقط از یک سایت استفاده کنید، باید به طور مستقیم URL سایت مورد نظر خود را وارد کنید.

جستجو عناوین: برای جستجوی کلمات در عنوان صفحه وب از intitle جستجو استفاده کنید به عنوان مثال، intitle: فقط سایت هایی که در عنوان نامعلوم هستند را به نمایش میدهند. برعکس، allintitle: فقط لینک ها را با چند کلمه در عنوان باز می کند، به عنوان مثال allintitle: gum gum yummy.

جستجوی URLها: مشابه intitle: function، شما می توانید فقط در URL با استفاده از inurl: یا allinurl :. جستجو کنید.

متن جستجو: intext: یا allintext: به شما اجازه می دهد تا فقط در متن یک سایت جستجو کنید، در مقایسه با عنوان و URL که الگوریتم جستجو آدرس سایت را مورد توجه قرار می دهد.

آذران تک

  1. جستجوی تصویری

شما می توانید از جستجو در تصاویر Google استفاده کنید. با کلیک کردن روی صفحه جستجوی پیشرفته، جستجوی تصویر Google، می توانید جستجوهای عمیق تر مثل اندازه تصویر، منطقه، نوع فایل و حتی رنگ های خاص، جستجو کنید.

آذران تک

  1. یکپارچه سازی تصویر جستجو

گوگل از جستجوهای تصویر در اغلب مرورگرها پشتیبانی می کند. این تابع اجازه می دهد تا یک فایل تصویری را بارگیری کنید و اطلاعات مربوط به آن تصویر را پیدا کنید. به عنوان مثال اگر شما یک عکس از برج ایفل را آپلود کرده اید، گوگل (احتمالا) توانایی آن را دارد و اطلاعاتی در مورد برج ایفل به شما می دهد.علاوه بر این، یک جستجو می تواند شما را به وب سایت هایی که تصویر خاصی از آنها به نظر می رسد هدایت کند یا حتی تصاویری را که به صورت بصری مشابه هستند نشان دهد.

فقط به جستجوی تصویر Google بروید و روی نماد کوچک دوربین در نوار جستجو کلیک کنید. در اینجا می توانید یک تصویر (یا یک URL تصویری را) که می خواهید جستجو کنید آپلود کنید.نسخه های به روز شده مرورگرهای کروم، فایرفاکس به شما این امکان را می دهد که یک فایل تصویر را به طور مستقیم در نوار جستجو بکشید، ولی اینترنت اکسپلورر این را پشتیبانی نمی کند.

آذران تک

  1. تاریخچه جستجوی بسیار دقیق

اگر بر روی google.com/history کلیک کنید، یک پرونده جامع و شگفت انگیز از تاریخچه Google خودتان را پیدا خواهید کرد. این صفحه اطلاعات زیادی درباره سابقه جستجوی شما را ارائه می دهد. گوگل با استفاده از این قابلیت نتایج جستجوی آینده را با جستجوهای گذشته تطبیق میدهد. شما توانایی حذف تاریخچه را نیز دارید برای این کارفقط کافی است کادر کنار جستجو را باز کرده و بر روی دکمه حذف در بالای صفحه کلیک کنید. این کار می تواند نتایج جستجوی آینده شما را دقیق تر تنظیم کند و آگهی های مزاحم را دور نگه دارد.

برای اینکه جستجوهای قبلی شما اصلا در تاریخچه گوگل ذخیره نشود می توانید ردیابی سابقه جستجوی خود را با کلیک کردن بر روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالا خاموش کنید--gt; "تنظیمات" را انتخاب کنید--gt; "جستجوها و سابقه مرور" را خاموش کنید. لطفا توجه داشته باشید که حتی زمانی که این تنظیم متوقف شده است، Google ممکن است به منظور بهبود کیفیت جلسه جستجو فعال به طور موقت جستجو را ذخیره کنید است. به یاد داشته باشید، هر زمان که میخواهید ناشناس بمانید، میتوانید در حالت ناشناس بگردید. با تأخیر در فعالیت وب و برنامه شما، هیچ فعالیت قبلی شما را حذف نکنید.

آذران تک

  1. ریاضی را در کادر جستجوی خود انجام دهید

شما می توانید محاسبات اولیه را مستقیما در نوار جستجو انجام دهید. به عنوان مثال، جستجوی 34 + 7 یک ماشین حساب در زیر نوار با پاسخ صحیح که قبلا پر شده است را وارد کنید.شما همچنین می توانید از گوگل بخواهید سوالات ریاضی را به زبان معمولی حل کند. به عنوان مثال، جستجو در مورد 3 بار 7 از ماشین حساب و پاسخ درست استفاده خواهد کرد. شما همچنین می توانید از چیزهایی مانند 20٪ از 67.42 $ بپرسید و یک پاسخ دریافت کنید.همچنین شما می توانید اشیاء مجازی 3D تعاملی (در مرورگرهای دسکتاپی که از WebGL پشتیبانی می کنند) را ایجاد کنید، فقط با تعویض معادله ای که از x و y به عنوان متغیرهای آزاد استفاده می کند. یا اگر شما به مدت طولانی از هندسه را فراموش کرده اید، فقط می توانید تعدادی از معاادلات مربوطه مثل cos (x)، sin (y) s و tan (x) s وارد کنید و ببینید چه چیزی ارائه می شود.این توابع پیشرفته ریاضی در واقع چیزی است که شما می توانید برای فعالیت های روزمره خود استفاده کنید، گوگل در اینجا بیشتر توضیح دهنده سطح ریاضی است.

آذران تک

  1. جستجوی گوگل یک مبدل است

گوگل به شما در تبدیل هر چیزی کمک خواهد کرد. فقط سعی کنید اطلاعات اولیه را وارد کنید. برای تبدیل ساده، می گویند 38 Celsius در فارنهایت، گوگل نه تنها به شما پاسخ 100.4 (در این مورد) را میدهد، همچنین یک ماشین حساب تبدیل تعاملی برای تبدیل بیشتر فراهم می کند. علاوه بر این، شما می توانید نرخ تبدیل نرخ ارز را تنها با چند کلیک ساده مشاهده نمایید (این عملکرد نیز معمولا یک ماشین حساب تعاملی). چیز جالب در مورد این تابع این است که شما حتی نیازی به دانستن نماد ارز رسمی ($، euro;، و غیره) یا نشانگر ایزو (یعنی USD برای دلار آمریکا یا GBP برای پوند انگلیس) ندارید و الگوریتم گوگل پرس و جوهای سبک sentence را تشخیص دهید. به عنوان مثال، جستجو برای 38 دلار در ایسلند، جواب می دهد که (در زمان نوشتن) 38 دلار برابر با 4،373.80 کرون ایسلندی بود.ما باید توجه داشته باشیم که هنگام تبدیل ارز، گوگل می گوید که نمی تواند دقیق بودن نرخ ارز را تضمین کند. بنابراین، در حالی که این تابع ممکن است مفید باشد در مورد بودجه بندی برای آینده نباید به آن به عنوان ابزار برای همه تجارت معاملات ارز بین المللی خود تکیه کنید.

آذران تک

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


ثبت نظر