21 راهنمایی جستجوی گوگل که شما باید یاد بگیرید(قسمت دوم)

21 راهنمایی جستجوی گوگل که شما باید یاد بگیرید(قسمت دوم)

21 راهنمایی جستجوی گوگل که شما باید یاد بگیرید(قسمت دوم)

ادامه قسمت اول (21 راهنمایی جستجوی گوگل که شما باید یاد بگیرید)

  1. گوگل یک فرهنگ لغت است

شما می توانید از جستجوی گوگل برای تعریف کلمات ناآشنا (یا عبارات دو کلمه ای) استفاده کنید. این امر باعث می شود گوگل یک کلمه با تعریف، تلفظ، و زمانی که در دسترس است را بازگرداند، یعنی یک ریشه جویی دقیق.

آذران تک

  1. مسیرها در جستجوی گوگل

شما می توانید مسیر ها را در نوار جستجوی خود ردیابی کنید. فقط باید آن ها را در جستجو وارد کنید تا گوگل آن ها را به طور خودکار تشخیص دهد و یک پیوند به صفحه پیگیری ایجاد کند.

آذران تک

  1. جستجو انواع فایل ها

شما همچنین می توانید نتایج جستجوی خود را بر اساس انواع فایل های فیلتر شده با استفاده از filetype:qualifier انجام دهید.  بنابراین، اگر شما می خواهید فایلهای PDF قابل بارگیری را با لاماها پیدا کنید، می توانید از فایل file lamama type: pdf استفاده کنید. اگر میخواهید اسناد قابل بارگیری مایکروسافت ورد را با لاما پیدا کنید، می توانید فایل file type llama:doc را جستجو کنید. پس شما می توانید فهرست جامعی از انواع فایل های قابل جستجو را در اینجا پیدا کنید.

آذران تک

  1. جستجوی صوتی؟ (فقط کروم)

برای جستجو با صدا در مرورگر دسکتاپ، میتوانید روی میکروفن کوچکی که در کادر جستجو هست کلیک کنید. این دو مورد را نیز در ذهن داشته باشید: : 1) به نظر می رسد ویژگی "OK Google" دیگر کار نمی کند.2) این ویژگی در حال حاضر تنها در مرورگر Chrome پشتیبانی میشود.

آذران تک

  1. گوگل می داند چه زمانی است

نه اینکه شما هرگز نیازی به استفاده از این تابع در یک رایانه رومیزی در عصر تلفن همراه نداشته باشید، اما گوگل در واقع خود را با زمان محلی بر اساس آدرس آی پی خود به روز می کند.اما گوگل همچنان در جستجوی زمان محلی + [هر مکان] است که می تواند نام یک شهر یا یک کد پستی باشد، و زمان مکالمه را در هر نقطه از جهان ارائه می دهد.

آذران تک

  1. گوگل یک هواشناس است

گوگل یک تعاملی با اطلاعات هواشناسی از کانال آب و هوا ارائه می دهد که اگر شما "هوا" را جستجو کنید بسیار ساده است. به طور پیشفرض در جستجو برای "آب و هوا" اطلاعاتی برای محل آدرس IP شما را نیز نشان می دهد.با این حال، شما همچنین می توانید آب و هوا + [هر مکان] را جستجو کنید و شما می توانید گزارش آب و هوا را در هر نقطه از جهان پیدا کنید، به عنوان مثال آب و هوا Toldeo، OH و یا آب و هوا کابل افغانستان.

آذران تک

  1. نقل قول های واقعی در زمان واقعی

فقط کافی است سمبل هرکدام از شرکتهای معامله شده را تایپ کنید تا گوگل اطلاعات زمان واقعی قیمت را در آن شرکت ارائه دهد، برای مثال "GOOG" (برای گوگل)، "AAPL" (برای اپل) یا "YHOO" (برای یاهو). بسیاری از مبادلات بزرگ در زمان واقعی هستند، هرچند گوگل یک سلب مسئولیت جامع را ارائه می دهد که مبادلات در معرض تأخیر است.

آذران تک

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها