روش های بدست آوردن مشتریان به وسیله ی محتوا

روش های بدست آوردن مشتریان به وسیله ی محتوا

روش های بدست آوردن مشتریان به وسیله ی محتوا

روش های بدست آوردن مشتریان به وسیله ی محتوا

بازاریابی محتوا یک روش بازاریابی متمرکز بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند برای جذب و نگهداری بازدیدکنندگان است و بازدیدکنندگان را به مشتریان تبدیل می کند. و ثابت شده که موضوعی بسیار موثر است.

مزایای بازاریابی محتوا عبارتند از:

 • برای SEO مناسب است، مخصوصا برای کلمات کلیدی طولانی.
 • بازاریابی محتوا می تواند به جذب لینک ها و پیشرفت اعتبار وب سایت شما در نتایج جستجو کمک کند.
 • از محتوا می توان به عنوان سوخت برای رسانه های اجتماعی (فیس بوک، توییتر، نمایش مشخصات عمومی و ...)، خبرنامه ها، مجلات و سایر رسانه ها استفاده کرد.

5 نوع بازاریابی محتوا

 1. وبلاگ های اصلی  (BASIC BLOGS)
 2. فرمت های خلاقانه
 3. محصولات جانبی
 4. از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید
 5. به طور مداوم محتوای با کیفیت ایجاد کنید 

این موارد بر اساس میزان تلاش لازم و بالقوه هستند. به عنوان مثال: ایجاد  وبلاگ ها آسان هستند، در حالی که محصولات جانبی بسیار سخت و پر هزینه هستند. ولی، محصولات جانبی می تواند بسیار موفقیت آمیز باشد، در حالی که کسب این موفقیت با وبلاگ های اصلی سخت است.

 1. وبلاگ های اصلی  (BASIC BLOGS)

وبلاگها، اساسی ترین نوع بازاریابی محتوا هستند. صاحبان تجارت اغلب مقاله هایی مربوط به محصولات جدید، روند صنعت و نکاتی را در وب سایت خود منتشر می کنند. آنها این اطلاعات را به منظور جذب بازدید کنندگان و بهبود آگاهی از ذهن خود (TOMA) به اشتراک می گذارند.

content_marketing

این نوع از بازاریابی محتوا آسان است. با استخدام یک کپی رایت نویس برای نوشتن مقاله یا شخصی که در خانه هست، فرمت آن را ایجاد کرده، چند عکس اضافه کنید و اینچنین همه چیز مهیا میشود. هزینه این مقالات کم است، اما شانس موفقیت وجود دارد.

 1. فرمت های خلاقانه
  Creative formats.

دومین نوع بازاریابی محتوا بر اساس مورد اول است. واژه ها ساده ترین شکل برای انتشار اطلاعات هستند. پس چرا موارد کمی خلاق تر را امتحان نکنید؟ راه های دیگری برای گسترش ایده های شما وجود دارد که به شما کمک می کند خاص باشید. مثال:

 • اطلاعات: اطلاعات ممکن است اخبار دیروز باشد، اما اگر به درستی اجرا شوند، می توانند بسیار قدرتمند باشند.

 • ویدئو: اگر یک تصویر ارزش هزار کلمه را داشته باشد، فیلم ارزش هزار عکس را دارد. جذب مشتری های جدید با نمایش تخصص خود را در یک ویدیو بسیار مفید است.
 • امتحان(مسابقه): میتوانید برخی از تعامل ها با بازاریابی محتوای خود را با یک مسابقه اضافه کنید. ابزارهای زیادی وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد این موارد  کمک کند.
 • مصاحبه ها: مصاحبه در زمینه فعالیت شما می تواند یک راه عالی برای به دست آوردن یک دید کلی از نام تجاری شما باشد.

این دومین نوع بازاریابی محتوا مربوط به توزیع فرمت های خلاقانه اطلاعات است. این کار زمان بیشتری نسبت به نوع اول نیاز دارد، در عوض امتیاز بیشتری نیز می توانند داشته باشد.

 1. محصولات جانبی

پیشرفته ترین نوع بازاریابی محتوا محصولات جانبی هستند. همانطور که از نام آن میبینیم، محصولات جانبی محصولات جدید یا خدماتی هستند که مرتبط با محصولات و خدمات اصلی شرکت هستند.

3accessories

به عنوان مثال هدف شرکت جذب مشتریانی است که پروژه ای دارند که نیاز به کار خلاقانه با کیفیت بالا دارد و آن شرکت در ارتباط با توسعه دهندگان و طراحان مستقل قرار گرفته اند. آنها برای پیدا کردن مشتری، هیچ بودجه ای برای بازاریابی نداشتند و 3 ماه در ورشکستگی بودند. پس آنها چه کردند؟ آنها تصمیم گرفتند تمام عکسهای اضافی را که برای طراحی مجدد وب سایتشان ایجاد کرده بودند به رایگان ارائه دهند! و این کار را در دامنه خود نامیده اند unsplash.com. امروزه unsplash یکی از بزرگترین وب سایت ها برای عکاسی رایگان است. این پروژه جانبی بیش از 40 درصد از درآمد شرکت را تولید کرد.

بسیاری از کسب و کارهایی که از استراتژی بازاریابی محتوا استفاده می کنند وجود دارند. به عنوان مثال: dmlights، یک فروشگاه اینترنتی برای نورپردازی، یک Homeplanner 3D ایجاد کرد که بازدیدکنندگان میتوانند خانه رویایی خود را طراحی کنند (البته به وسایل نور از وب سایت). یا درباره Buffer، که یک ابزار را به نام Pablo ایجاد کرد که به طور خودکار تصاویر را برای رسانه های اجتماعی تولید می کند.

ایجاد ارزش در هسته پروژه های جانبی است. همانطور که مايکيل موسس خلبان مي گويد:

احتمال دارد که از یک محصول خوب چند بار استفاده کنید تا برای چند دفعه یک پست خوب وبلاگ را بخوانید. مزیت مکرر این مورد این است که باعث می شود محصولات جانبی بسیار ارزشمند شوند.

اکثر این پروژه های جانبی نیازمند زمان و پول هستند. با این وجود، آنها می توانند نتایج شگفت انگیزی بدست آورند، وقتی که آگاهی از برند و کسب مشتری به دست می آید.

 1. از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید.
  content marketing

نه تنها با کلمات کلیدی محبوب ترین در بازار خود بروید. از کلمات کلیدی استفاده کنید که برای محصول یا سرویس خاص تر است. در زمان، گوگل و سایر موتورهای جستجو وب سایت یا وبلاگ خود را به عنوان یک مقصد برای موضوع خاص شناسایی می کند که محتوای شما را در رتبه بندی جستجو افزایش می دهد و به مشتریان ایده آل شما کمک می کند. این ابزار به شما کمک خواهد کرد.

 1. به طور مداوم محتوای با کیفیت ایجاد کنید 

سعی کنید نوشتن و انتشار به عنوان اغلب به عنوان امکان پذیر است، اما نه در هزینه کیفیت! مطالب با کیفیت تر - از جمله مقالات فکر رهبری و پست های وبلاگ - شما در وب سایت یا وبلاگ خود فرصت های بیشتری را برای ایجاد ترافیک آلی ایجاد می کنید تا راه خود را بیابید.

نتیجه

بازاریابی محتوا بسیار فراتر از انتشار مقالات است.

(همه ی تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید) انواع مختلفی از بازاریابی محتوا را با هم مخلوط کنید.

برای محصولات جانبی: سعی کنید یک پیوند بین محصول اصلی و خدمات خود و نیازهای دیگر براورده نشده مخاطبان مورد نظرتان را پیدا کنید.

 

 شرکت آذران تک همراه با تیمی متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی سایت،مشاور شما در طراحی سایت شخصی،شرکتی،فروشگاه اینترنتی و سیستم مدیریت محتوا می‌باشد.

 

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها