3 روند اساسی طراحی

3 روند اساسی طراحی

3 روند اساسی طراحی

3 روند اساسی طراحی

گاهی اوقات مهم ترین بخش روند طراحی را زمانی که شروع به تغییر شیوه ها در روند هایی که الگوهای طراحی جدید را به وجود می آورند، خواهید داشت.

مواردی که در طراحی در حال توسعه وجود دارند:

  1. عکس کامل

تصاویر بزرگتر با صفحه نمایش تمام صفحه بزرگتر می شوند. عنصر کلیدی در روند طراحی وب سایت این است که "صفحه نمایش" خانه از عناصر دیگر خالی می شود تا عکس تمام صفحه را پر کند.

فضای جداگانه ای برای ناوبری یا سایر عناصر خارج از منطقه تصویر وجود ندارد. همه عناصر در واقع روی تصویر قرار دارند. این مفهوم طراحی با یک تصویر عالی کار می کند. فقط بهترین، قابل توجه ترین و جالب ترین عکس ها به دلیل عدم وجود عناصر دیگر می تواند طراحی را به این ترتیب انجام دهند.

تصویر باید با یک نمایشگر متوقف شود

اکثر نمونه های طراحی زیر قابلیت های ناوبری را در ناحیه ی تصویر پنهان می کنند و بسیاری از مکان های دیگر برای کلیک کردن و یا تعامل با کاربران وجود دارد. بنابراین تصویر باید با یک نمایشگر متوقف شود.در حالی که این طرح ها عالی به نظر می رسند، می توانند برخی از چالش های کاربردی را ارائه دهند، از جمله ، حداقل فضا برای پیام رسانی و سردرگمی کاربر پس از ورود به صفحه در مورد آنچه که باید انجام دهد.

عناصر طراحی مانند خطوط یا نشانه های کاربر می تواند در این مورد کمک کنند. این نوع طراحی می تواند برای پروژه های بدون محتوا و تصاویر گرافیکی قوی مناسب تر باشد.

آذران تک

آذران تک

  1. محتواهای جدید را بر روی صفحه نمایش تقسیم کنید

مطلب عالی در مورد طرح های split-screen (تقسیم صفحه نمایش) این است که آنها با قالب های ریسپانسیو به خوبی کار می کنند. شما محتوای خود را روی دسکتاپ و همچنین در صفحات تلفن همراه به خوبی دریافت می کنید. صرف نظر از نوع دستگاهی که با آن اطلاعات را دریافت کرده اید، کاربر احساس نمی کند که با تغییر دستگاه استفاده شده، اطلاعات از بین برود یا تغییر کند.

عملکرد و شکل طرح های split-screen چیزی را تغییر نداده است، اما تغییری در صفحه نمایش های تقسیم نشده و غیر متقارن وجود دارد. تغییر ساده به زیبایی شناسی (در حالی که حفظ عملکرد عالی از عناصر طراحی دو بعدی) جلب توجه و ارزش است.

چیز خوبی در مورد پروژه های split-screen این است که آنها می توانند با هر نوع مقدار محتوا کار کنند.از سایت های کوچک تا توده های محتوا، split-screen  به کاربران این امکان را می دهد تا بدانند که  چگونه از ابتدا طراحی را شروع کنند. گزینه های split-screen یک تجربه کاربری «این یا آن» را فراهم می کنند که کاربران را جذب می کند، زیرا با استفاده از محتوا در طول مسیر، انتخاب باینری را انجام می دهند.که از دیدگاه کاربردی، آسان است.

آذران تک

آذران تک

  1. پوشش های رنگی با حداقل شفافیت

روند دیگری که محبوب است، استفاده از یک پوشش رنگی با شفافیت بیش تر از عکس یا ویدئو است. این تکنیک محبوب است زیرا به ایجاد یک اثر لایه ای کمک می کند که می تواند متن و عناصر دیگر را در بالای تصاویر با یک سطح سازگارتر از کنتراست رنگ، قرار دهد.

طراحان پوششی را با گزینه های شفاف در اینجا قرار می دهند به طوری که تشخیص عناصر پس زمینه در یک نگاه دشوار است. در هر یک از مثال های زیر، شما باید دقیقا نگاه کنید تا متوجه شوید که در تصویر چه اتفاقی می افتد یا چگونه به طراحی مربوط می شود.

از این مفهوم  برای ایجاد تصاویر sub-par استفاده نکنید. اگر میخواهید عمق را اضافه کنید از این مفهوم استفاده کنید و یک تصویر داشته باشید که نیازی به نزدیک بودن آن نباشد.

در هر یک از مثال های زیر، عناصر در پیش زمینه برای پیام کلی یک هدف از طراحی بسیار مهم تر از تصویر زیر پوشش رنگ است. در هر مورد، تصویر یک اشاره به اطلاعات اضافی را ارائه می دهد، اما بخش اصلی این پیام نیست. این به درک کاربر کمک نمی کند و بیشتر از یک چارچوب بصری نسبت به هر چیز دیگری است.اگر قصد دارید از این روند در پروژه های خود استفاده کنید، مطمئن شوید که تصویر خوب و شفافی دارد.جمع آوری بازخورد های زیادی در مورد آنچه مردم می توانند و نمی توانند در تصویر ببینند و یا اینکه استفاده از آن ارزش تلاش را دارد؟. اگر کاربران با آن مخالفت کنند، طرح شما را رها می کنند و این به هیچ وجه مفید نیست.

آذران تک

آذران تک

نتیجه

روند صعود به سمت جلو بسیار جالب است و یکی از چیزهایی است که می تواند طراحان جدید را حفظ کند و ظاهر یکنواخت را از بین ببرد. چگونه این تحولات را در طراحی احساس می کنید؟ آیا از آنها استفاده می کنید؟

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها