3 راه برای به روز رسانی اطلاعات

3 راه برای به روز رسانی اطلاعات

3 راه برای به روز رسانی اطلاعات

3 راه برای به روز رسانی اطلاعات

هرچند که ما خود آموز و یا محصل دانشگاه باشیم،انتظار داریم تا یادگیری را تا حد پیشرفت ادامه دهیم. مشخصات توسعه جدید، دائما در حال تغییر روند طراحی و نیازهای جدید مصرف کننده، نیازمند اطلاعات جدید است که چند دهه پیش غیر ممکن بود. اما با این وجود، حتی پس از سالها تکرار محصول با RSS خوانندگان و خبرگزاران، ما هنوز در معرض مشکل تعیین چیزهای مهم هستیم.

در یک صنعت سریع ، زمان ماهیت و تمرکز بر یادگیری قطعا یک اولویت است. اما چگونه ما این کار را به طور موثر انجام دهیم؟

اطلاعات بیش از حد ، یک اصطلاح جدید نیست، بلکه بیشتر ما در زندگی روزمره خود با آن آشنا هستیم. یک جستجوی سریع صدها روش و ایده را برای چگونگی مقابله با آن ارائه می دهد. حقیقت ناخوشایند این است که بر اطلاعات اضافی نمی توان غلبه کرد ... پس، ما باید از آن به نفع خود استفاده کنیم تا به ما کمک کند و کارایی بیشتری داشته باشیم. برای اینکه یاد بگیریم که چگونه فیلتر داخلی خودمان را مدیریت کنیم، ابتدا باید بدانیم که چه نوع اطلاعاتی اضافی است و و چگونه عمل می کند.

اطلاعات اضافی چیست؟

اضافه بار اطلاعات یک پدیده روانشناختی است که برای مقابله با میزان دانشی که ما در حال تلاش برای درک آن هستیم، موثر است. احساس غرور، ترس، احساسات بسیار رایج ناشی از اضافه بار اطلاعات است.که برای بعضی از این احساسات کمبود احساس می شود؛ صرف چند هفته یا چند ماه یادگیری یک تکنولوژی جدید می تواند به راحتی هر حس موفقیتی را که ما به تازگی به دست آورده بود را دور بریزیم.

به طور مستقیم، اطلاعات بیش از حد به راحتی می تواند یک فرد را به توسعه سندرم Impostor نیز هدایت کند. در این وضعیت، همیشه به نظر می رسد که بیشتر از آن چیزی که افراد یادگرفته اند محتوا وجود دارد. بخشی از این مورد، به این دلیل است که صنعت ما وسیع است. تکنولوژی ها، مهارت ها، زبان ها و ابزارهای زیادی وجود دارد که از آنها چیزهای زیادی می دانید.

رایت کردن یکی دیگر از نتایج رایج اطلاعات اضافی است. مغز ما به طور مداوم در حال یادگیری، کار و با استفاده از ویژگی های خود  باعث می شود اطلاعات خود را به صورت تفکیک پذیری جدا کنید. این ها زمانی هستند که مهم نیست چقدر ما را بخوانیم و یا چقدر کار می کنیم ... چیزهایی که درست انجام نمی شود و در نهایت از تلاش هم دلسرد میشویم.

نگهبانان اطلاعات

در برخورد با اطلاعات بیش از حد ، بسیاری از ما فهرستی برای "خواندن" را نگه می داریم. خدماتی مانند Instapaper و Pocket در دهه گذشته برداشته شده است؛ Safari حتی یک لیست خواندن که در مرورگر با نسخه 5.1 ساخته شده است را اجرا می کند. این خدمات فوق العاده برای نشانه گذاری کوتاه مدت و یا سازماندهی اطلاعات ما با برچسب ها و دیگر متا داده ها است. اما آنها همچنین می توانند مانع تلاش برای آموزش خودمان نیز شوند. اگر شما  لیست خواندن بزرگ داشته باشید  به راحتی قابل کنترل نیست.

یک راه بسیار ساده برای درک اینکه بدانید آیا لیستی برای خواندن وجود دارد یا نه: آیا شما چیزی را اخیرا برای خواندن نشانه گذاری کرده اید ؟ این فوق العاده است،زمانی که شما از لیست خواندن خود بازدید کردید چیزی را بخوانید؟  

اگر هرکدام از بوک مارک های خوانده شده در مرورگر که از چند ماه گذشته هستند را پاک کرده اید. شما می توانید با خیال راحت همه چیز را نشانه گذاری و آنها را به موقع بازنویسی کنید، شما در حال حاضر عالی هستید!

چگونه اطلاعات بیش از حد را زنده نگه دارید

بیایید مشکل احتمالی که در مورد کارآمد بودن اطلاعات بیش از حد وجود دارد صحبت کنیم. برای شروع، اجازه دهید بگویم که هیچ راه درست یا نادرستی برای مقابله با آن وجود ندارد. اگر یک راه حل که استفاده می کنید، راه شما را بهتر کرده است، انجام آن را ادامه دهید. اگر نه ... به دنبال چیز دیگری باشید. تمام راه حل ها برای تمام افراد به طور صحیح کار نمی کند. هدف این است که به طور موثر یاد بگیریم.مهم است که چگونه زمانی که یادگیری ما را به نتایج خوبی بدون هیچ تاثیر منفی میرسد زمان را سرمایه گذاری کنیم.

یکی دیگر از توصیه های مفید این است که آن ها را بخوانید. چندین مطالعه در رابطه با مربوط کردن اطلاعات جدید به منظور حفظ و درک بهتر افراد انجام شده است. دانشگاه نیویورک و دانشگاه ناتردام مطالعات فوق العاده ای در مورد این موضوع دارند. کلید این است که خودتان تلاش کنید،و سپس اطلاعات را به طور خلاصه جمع آوری نمایید این کار به شما یکی از کارآمد ترین روش های یادگیری را می دهد، اما چگونه می توانیم تصمیم بگیریم چه چیزی را یاد بگیریم؟

  1. بر روی مهارت های خود را تمرکز کنید

یادگیری چیزی جدید احساس شگفت انگیزی دارد، مخصوصا زمانی که این همان موردی باشد که همیشه تلاش می کردیم آن را بیاموزیم. برای همه ی افراد مهارت هایی برای یادگیری وجود دارد ما باید همه را به یادگیری در مورد مهارت های فعلی خود ترغیب کنیم. حتی اگر خودتان را یک استاد مهارت بدانید، همیشه چیزی برای یادگیری وجود دارد. روزی که ما یادگیری را متوقف می کنیم، روزی است که ما شروع به رکود می کنیم. اولویت اول در برخورد با اطلاعات بیش از حد، تمرکز بر آنچه که قبلا می دانسته ایم، و اینکه ببینیم آیا می توانیم این دانش را افزایش دهیم.

محدود کردن تعداد مهارت هایی که می خواهید داشته باشید می تواند تا حد زیادی به شما کمک کند. هنگامی که ما از مهارت های فعلی خود راضی هستیم و یا حتی پس از آن، می توانیم شروع به یادگیری چیز جدیدی کنیم.

  1. میانه روی ضروری است

ما در حال شروع به توسعه هستیم و هدف بلند مدت ما، تمرکز بر اعتدال و میانه رویی است. هر گونه سوالی که دارید و یا هر گونه تمایل به دانش می تواند با یک جستجوی سریع انجام شود. هرچند مهم این است که خودمان را کنترل کنیم، مخصوصا وقتی که تلاش می کنیم دانش جدیدی یاد بگیریم. شما نمیتوانید ابتکار را برای یادگیری HTML، CSS، جاوا اسکریپت و PHP در یک زمان بگذارید؛ بنابراین ما نباید تلاش کنیم بیشتر از آنچه که ما در توانمان هست یاد بگیریم.

این مورد به شدت برای توسعه اطلاعات بسیار مهم است، تلاش برای یادگیری بیش از حد به یکباره امکان پذیر نخواهد بود. کامل شدن اطلاعات می تواند به معنای افزایش حقوق و دستمزد زیاد و فرصت های شغلی شگفت انگیزی باشد ... این موارد چیزها تنها زمانی اتفاق می افتد که ما در کارهایی که انجام می دهیم، مهارت داشته باشیم، که بسیار سخت است و برای رسیدن به آن ما باید نیمی از مهارت های شغلی را همزمان یاد بگیریم.

  1. کیفیت، کافی نیست

تصمیم گیری در مورد زمان سرمایه گذاری در یادگیری بسیار مهم است، زیرا تعیین می کند که ما چگونه می توانیم آموزش ببینیم. پیدا کردن منابع با کیفیت بالا مانند Treehouse یا مدرسه هایی که بهینه شده اند برای شما می تواند کمک بزرگی باشند. بهترین منابع آموزشی (بر روی هر موضوع) مواردی هستند که در مورد آنها مطالعه کرده اید،و تجربه ای در دست دارید تا دانش خود را پس از آن تست کنید.

در حالی که ما در حال بازدهی هستیم، همچنین می خواهم اشاره کنم که همه ما محدودیت های خود را داریم. که قابل تحسین است، زمانی که ما سعی می کنیم آموزش های خود را بوت استرپ و در یک هفته آموزش مهارت جدید بدست آوریم، احتمالا این نوع رویکرد بسیاری خوب به نظر می رسد و به راحتی می تواند منجر به فرسودگی شغلی شود. وقت خود را صرف یادگیری، به خصوص در مورد چیزی جدید بکنید.

بقای بلند مدت

به طور مداوم یادگیری و گسترش مهارت در راستای حرفه  ما مهم است، به ویژه برای حرفه ای های وب. اما انجام این کار نباید در جهت از دست دادن انگیزه ، و تجربه ای ناخوشایند برای ما باشد.

در هر صورت، اگر شما خود را با اطلاعات بیش از حد و یا هر گونه جنگ روانی دیگر در معرض فرسودگی قرار دهید، شکست خواهید خورد.منابعی را که برای شما لذت بخش است،را دنبال کنید و مهمتر از همه، خود را بیش از حد در فشار قرار ندهید.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها