4 روش برای ایجاد اطلاعیه ها

4 روش برای ایجاد اطلاعیه ها

4 روش برای ایجاد اطلاعیه ها

4 روش برای ایجاد اطلاعیه ها

اطلاعیه ها بخش مهمی از بازاریابی تلفن همراه هستند. آنها توجه کاربران را سریع تر از هر وسیله ارتباطی دیگری به خود جلب میکنندو یکی از چالش برانگیزترین موارد برای اجرا هستند. اعلان های ناخواسته اجرا شده به راحتی می تواند به خط های پایین شما آسیب برساند. بر اساس یک نظرسنجی متداول، 71 درصد از حذف تمام برنامه ها توسط یک اطلاع رسانی  ایجاد می شود.

برای ایجاد یک تجربه خوب برای کاربر، ضروری است طراحی اعلان ها برای کاربران شما مناسب و مفید باشد. در این مقاله، چند توصیه عملی را در مورد نحوه ایجاد اطلاعیه های   به اشتراک می گذاریم.

  1. اطلاعیه های مرتبط را ایجاد کنید

آیا تا به حال به تعداد اعلان هایی که از برنامه های مختلف به طور روزانه دریافت می کنید توجه کرده اید؟ چند تا از این اعلان ها برای شما واقعا ارزشمند هستند؟

هر روز ما با اعلان های بی فایده زیادی روبرو میشویم که ما را از فعالیت هایمان منحرف می کنند. ما اغلب برنامه هایی را حذف می کنیم که به ما اطلاعیه های نامناسب ارسال می کنند.بنابراین، ضروری است که اطمینان حاصل شود که تمام این پیام ها برای کاربر ارزش دارند.

تفاوت بین دو نوع اطلاعیه در نمونه های زیر دیده می شود. مثال اول آگهی فیس بوک است. این برنامه اعلانهای کاربران را برای اتصال به افراد پیشنهادی یا حتی فقط برای یادآوری کاربران برای جستجوی دوستان ارسال میکند. چنین اعلان ها هیچ ارزشی برای کاربران ارائه نمی دهند.

مثال دوم اعلان ارائه شده توسط Netflix است. این برنامه با استفاده از اطلاعیه ها به کاربران یادآوری میکند که از موارد مورد علاقه خود که در دسترس هست استفاده کنند. Netflix تجزیه و تحلیل منافع کاربران (نشان می دهد که هر کاربر چه چیزی تماشا کرده است) و زمانی که یکی از موارد مورد علاقه کاربر در دسترس است به او اطلاع رسانی میکندد. در نتیجه، برنامه با توجه به اطلاعات شخصی و مرتبط به کاربران هشدار میدهد.

آذران تک

شخصی سازی پیام ها

با توجه به Leanplum، پیام های شخصی شده چهار برابر نرخ پیام های عمومی است. شخصی سازی با چیزهای کوچک مانند استفاده از نام کاربری در پیام شروع می شود، اما در آنجا متوقف نمی شود. توسعه دهندگان موبایل فرصت های زیادی برای استفاده از اطلاعاتی که در مورد کاربران خود برای شخصی سازی پیام ها دارند استفاده می کنند. به عنوان مثال، ممکن است شما بر اساس اطلاعاتی که دارید، یک پیشنهاد ویژه برای کاربران خود ارائه کنید.

پیام های خود را کوتاه  نگه دارید

تلاش کنید که متن را در اطلاعیه خود به طور کامل در بلوک اطلاع رسانی قابل خواندن کنید. تمام موارد اضافی را بردارید و تمرکز کنید که فقط اطلاعات ضروری را در فرمتی قابل فهم برای درک مطلب قرار دهید.

  1. زمان اطلاع رسانی شما

اگر شما اشتباهی پیامی را ارسال کنید، شما خطر را افزایش می دهید که اعلان نادیده گرفته شود یا در بدترین حالت برنامه مرتبط با اعلان توسط کاربران حذف خواهد شد.در حالی که این نیاز بیش از حد آشکار نیست، همه توسعه دهندگان آن را دنبال میکنند: 63 درصد از بازاریابان اطلاعیه ها را در زمان اشتباه ارسال می کنند.

اطلاعیه ها را شب نگذارید

اجتناب از ارسال اعلان زمانی که کاربر خواب است. به عنوان یک نتیجه، اطلاع رسانی نامناسب که بین 12 تا 6 صبح ارسال می شود، باعث بیدار شدن یا از دست دادن کاربرانتان می شود.

اطلاعیه های رسمی برای سیستم عامل های ویندوز

ضروری است که اعلان ها را با توجه به منطقه زمانی محلی ارسال کنید و زمانی که کاربران بیشتر با تلفن های همراه هستند را انتخاب کنید. به طور کلی، بهترین زمان برای ارسال اعلان بین 7 صبح تا 10 شب و بین 6 صبح تا 10 بعد از ظهر است. اما بهتر است اطلاعات مربوط به کاربران را تجزیه و تحلیل کنید تا بهتر بتوانید پنجره های منحصر به فرد هر کاربر را شناسایی کنید.

اطلاعیه های فوری

یک استثنا برای دو قانون ذکر شده در بالا وجود دارد: اعلان های فوري. چنین اطلاعیه هایی می توانند در هر زمان ارسال شوند اما اطمینان حاصل کنید که آنچه شما "فوری" مینامید واقعا یک مطلب فوری است.

  1. اطلاعیه های قابل اجرا

اخطارها را چندین بار در مدت کوتاهی ارسال کنید

فرستادن اعلان ها بیش از حد ، یک اشتباه رایج در میان بسیاری از توسعه دهندگان برنامه است. اعلانها در مدت کوتاهی ارسال میشوند و میتوانند به وضعیتی اطلاق شوند که «اطلاع رسانی بیش از حد» (زمانی که کاربر نمیتواند اطلاعات را اداره کند و به سادگی آن را رد کند) منجر شود. به خاطر داشته باشید که موبایل همه چیز در مورد ایجاد تعداد هر پیام است. بنابراین، فرکانس بهینه را بر اساس اطلاعاتی که در مورد کاربران خود دارید، انتخاب کنید.

اعلان باید کاربرهای مستقیم را به یک صفحه واحد بکشاند

اعلان ها باید به قسمت خاصی از برنامه یا سایت هدایت شوند (به عنوان مثال یک صفحه خاص با اطلاعات دقیق) نه فقط برنامه یا صفحه اصلی. هنگامی که شما یک اعلان جالب دریافت می کنید،واقعا بد است که، روی آن ضربه بزنید و صفحه ای برای سما باز شود که مربوط به اعلان نیست.

  1. ایجاد یک استراتژی اطلاع رسانی

قبل از ارسال هر گونه اعلان، شما باید یک هدف را که میخواهید با اعلانهای خود به آن دسترسی داشته باشید تنظیم کنید. برای هر اعلانی که به کاربرانتان ارسال میکنید، باید بتوانید بگوئید چه چیزی از مردم انتظار دارید (مثلا ثبت نام برای سرویس، محصول خرید و غیره).

آزمایش و نتایج آزمایش

چگونه مطمئن شوید که اعلان ها برای کاربران شما کار می کنند؟ فقط با آزمایش و نتایج آن! اگر مطمئن نیستید که کدام پیام برای کاربران شما بهترین عملکرد را دارد، چندین نسخه را با استفاده از تست A / B ارسال کنید.

ارزيابی موفقيت استراتژی خودتان

هنگامی که اثر اطلاعیه ها را اندازه گیری می کنید، نکات مثبت و منفی را ارزبیابی میکنید. هر نکته می تواند بینش های مربوط به عملکرد کمپین شما را فراهم کند و به شما امکان می دهد استراتژی خود را تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر سرعت کمی داشته باشید، ممکن است سعی کنید با پیام اعلان هایتان آن را آزمایش کنید. اگر سرعت خوبی داشته باشید، اما تغییرات کم، این ممکن است نشان دهد که برخی از مراحل در جریان تبدیل شما برای کاربران شما بسیار پیچیده است.

یکی از لحظات حیاتی که توسط تیم ها بسیاری از نادیده گرفته میشود این است که هنگام نظارت بر کمپین های خود، مهم است که دید بلند داشته باشیم. حتی اگر پس از ارسال چند اعلان، افزایش تعامل کوتاه مدت را مشاهده کنید. کاربران تلفن همراه به نوآوری بسیار واکنش نشان می دهند همینطور به اطلاعیه ها. این بدان معنی است که یک تقویت تبدیل کوتاه مدت ممکن است برای کاربران جایگزین نزولی طولانی مدت شود. بنابراین، همیشه تنظیم اطلاعیه های خود را بر اساس رفتار واقعی کاربر تنظیم کنید.

خود را با اعلان ها محکوم نکنید

اطلاعیه ها فقط یک کانال ارتباط با کاربران شما هستند. بسته به نوع فوریت و نوع محتوای، شما می توانید پیام های خود را با استفاده از ایمیل، اطلاعیه ها در برنامه و پیام های خبری جدید متنوع کنید. در نمودار زیر زمان برای استفاده از هر کانال نشان داده شده.

آذران تک

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها