5 راه در طراحی برای مشتریان و موتورهای جستجو

5 راه در طراحی برای مشتریان و موتورهای جستجو

5 راه در طراحی برای مشتریان و موتورهای جستجو

5 راه در طراحی برای مشتریان و موتورهای جستجو

صاحبان کسب و کار و طراحان وب در تعیین بسیاری از ویژگی ها و محتوایی که آنها باید به وب سایت خود اضافه کنند،با نظرات متفاوتی وجود دارند. متغیرهایی مانند رنگ سایت، طراحی ، انیمیشن،  پیام رسانی، جریان کاربر، بهینه سازی موتور جستجو، فونت ها، عکس ها و ویدئو ها و ... همه در چگونگی طراحی کلی و تجربه کاربر نقش دارند.

از متغیرهای ذکر شده (که قطعا برخی از آنها که خارج از سایت قرار دارند) SEO بیشترین اهمیت را دارد زیرا اکثر کسب و کارها می خواهند در صنعتشان در بالای نتایج جستجو باشند.

با طراحی سایتی قابل قبول برای گوگل، نه برای مشتریان شما، شما در واقع در رتبه بندی بهینه از نظر گوگل قرار گرفته اید، و به مشتریان خود کمکی نکرده اید.

با این حال، طراحی برای موتورهای جستجو معنای به خطر افتادن بیش از حد تجربه کاربر به منظور رفع روبات هایی است که سایت شما را بررسی کرده و رتبه بندی را در SERPs (نتایج صفحات موتور جستجو) تعیین می کند. این به نوبه خود سبب می شود تا بازدیدکنندگان زمان کمتری در سایت شما صرف کنند یا قبل از انجام اقداماتی مانند ارسال یک فرم سایت را ترک کنند. پس ، باید وب سایت خود را با توجه به مشتری خود طراحی کنید.

  1. با تجربه کاربر شروع کنید

با پرسیدن سوالاتی در مورد تجربه کاربر (UX) شروع کنید. به عنوان مثال، چرا من می خواهم مشتریان به سایت من مراجعه کنند؟ آیا می خواهم آنها به طور مستقیم در وب سایت من خرید کنند یا آنها را به منظور کسب کسب و کار یا عضویت در خبرنامه ثبت نام کنم؟ آیا میخواهم آنها از یک صفحه خاص در وبسایت من با یک روند خاص (به عنوان مثال صفحه اصلی، صفحه خدمات و صفحه تماس) بازدید کنند یا فقط میخواهم خوانندگان به مقاله های وبلاگ مراجعه کنند؟

چگونگی پاسخ به این سوالات، نحوه ایجاد جریان کاربر را تعیین می کنید. شما می خواهید با اولین صفحه (یعنی صفحه اصلی) شروع کنید و سپس صفحات را به تجربه کاربر پیوند دهید که در نهایت یک بازدید کننده را به هدف نهایی هدایت می کند (یعنی ارسال فرم تماس یا خرید).

هنگامی که تصمیم گرفتید که چگونه بازدیدکنندگان در سراسر سایت شما قرار بگیرند، اطمینان حاصل کنید که کپی یا متن سایت، حاوی موضوعی مختصر و آموزنده است، با کلمات کلیدی که بازدیدکنندگان شما قبل از وارد شدن به سایت شما جستجو می کنند.چیزهای کلیدی را نادیده نگیرید، زیرا خوانندگان کپی را بسیار ناراحت کننده می بینند و موتورهای جستجوگر شما را برای چنین سبک نوشتن مجازات خواهند کرد.

همچنین مطمئن شوید که نسخه شما از دستور زبان مناسب استفاده می کند و به راحتی قابل خواندن است (یعنی جملات طولانی یا کلمات بزرگ استفاده نمی شود).سرانجام، عناوینی را می خواهیم که نقاط اصلی متن را توصیف کنند تا بازدیدکنندگان بتوانند از طریق کپی از آن استفاده کنند تا آنچه را که دنبال می کنند پیدا کنند.

  1. همیشه تصاویر را در سایت خود مدیریت کنید

در پاراگراف های مختلف متن، شما باید کاربران را به صفحه بعدی و یا محصولی که در که ادامه مطلب است هدایت کنید برای اینکار باید لینک ها را - که گام بعدی در جریان کاربر است – به صورت آشکار، مانند یک دکمه بزرگ در زیر آخرین بند از متن قرار دهید.

این موضوع تصاویر و پاراگراف هایی که در متن نشان داده میشود را نیز شامل می شود، حتی اگر تصاویر مرتبط نباشند. فقط مطمئن شوید فشرده سازی و / یا تغییر اندازه تصاویر خود را از قبل در یک نرم افزار ویرایش عکس مانند فتوشاپ و یا GIMP برای حفظ سریع سرعت بارگذاری صفحه را انجان داده اید. تصاویر بزرگ به دلیل حجم زیاد فایلها سرعت سایت شما را کاهش می دهد.همچنین همیشه یک عنوان را به تصاویر خود اضافه کنید تا رباتهای Google برای جستجو در تصاویر چیزی داشته باشند. رباتها Google نمیتوانند تصاویر را ببینند، اما Google دوست دارد تصاویر را در نتایج جستجو به مردم توصیه کند، به همین ترتیب عنوانها و متا تگها و کلمات کلیدی برای این است که آنها میتوانند ببینند که چه چیزی در تصویر شماست.

در نهایت، تصاویر خود را در فرمت "Progressive" ذخیره کنید، زیرا این کار باعث سرعت بخشیدن به روند بارگذاری تصاویر بزرگ در سایت شما می شود. مدیریت مناسب تصاویر در سایت شما، بازدید کننده وب سایت و موتورهای جستجو را به طور یکسان خنثی می کند.

  1. اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما بر روی موضوعی خاص تمرکز می کند

اطمینان حاصل کنید که همه چیز در سایت شما با 3 کلیک قابل دسترسی است.نکته کلیدی که در تمام مراحل طراحی وب باید به یاد داشته باشید این است که مردم هنگام جستجو در سایت شما به دنبال چیز خاصی هستند و مایلند آن چیز را به سرعت بدست آورند بدون نیاز به داشتن سایتی حد طولانی و یا بازدید از سایت های مختلف دیگر.

سایت شما باید در مورد یک چیز خاص باشد تا مشتریان و بازدیدکنندگان متوجه شوند که آنها در سایت درستی قرار دارند. به عبارت دیگر، شما یک نوع خاص از بازدید کننده را سایت خود جذب می کنید .هنگامی که آنها متوجه شدند که سایت شما چیزی است که می خواهند، باید برای بازدیدکنندگان راحت تر مورد استفاده قرار گیرد. این به این معنی نیست که بازدیدکنندگان شما به 5 صفحه مختلف هدایت شوند تا سرانجام صفحاتی که مایل بودند را پیدا کنند. به عبارت دیگر هدایت کردن کاربران خود را فراموش نکنید این امر باعث می شود بازدیدکنندگان با ناامیدی ، از سایت شما خارج و با افزایش میزان جست وجو از سایت شما خارج شوند.

  1. سایت خود را امن نگه دارید

مردم معمولا امنیت را یکی از مهمترین عوامل در هنگام بازدید از سایت شخصی و تصمیم گیری در مورد خدمات می دانند. اگر سایت شما بسیار کند است، به احتمال زیاد منسوخ شده است و هیچ نشانه ای از امنیت ندارد.با این حال، اگر سایت شما از یک گواهینامه SSL برای انتقال اطلاعات بین مشتریان و سایت استفاده کند، باعث می شود بازدیدکنندگان احساس امنیت بیشتری داشته و در نتیجه شانس شما برای انتخاب شما  افزایش میابد.

برخی از وب سایتها لوگو یا نوع گواهی امنیتی یا نرم افزاری را برای تأیید امنیت بیشتر به چیزی مانند، یک صفحه پرداخت در سایت تجارت الکترونیک اضافه میکنند. به طرز شگفتآورانه، ثابت شده است که این امر مشتریان را در طول فرآیند پرداخت، راحت می کند.لازم به ذکر است که شما فقط باید آرم برنامه های امنیتی که اجرای آن را اضافه می کنید را اضافه کنید، زیرا اضافه کردن یک لوگو از برنامه ای که از آن استفاده نمی کنید برای ایجاد امنیت بسیار غیر قانونی است.

  1. بازدید کنندگان چه چیزی را برای ارائه می خواهند

در نهایت، باید بدانید که آیا سایت شما چیزی برای بازدیدکنندگان خود دارد یا نه. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت های بازاریابی در مورد اهمیت محتوای خوب و سازگاری صحبت می کنند. محتوا را به طرق مختلفی در نظر بگیرید - این می تواند برای وبلاگ ها، فیلم ها، محصولات جدید یا تصاویر جدید باشد.

این موارد باید به طور مداوم در سایت شما اضافه و افزایش یابد. وب سایت و طراحی وب شما باید هر روز بهتر شود. علاوه بر این، محتوای خوب باید با یک سایت با عملکرد بالا و آسان برای حرکت همراه باشد که آنچه را که به سرعت و به طرز زیبایی شناسی نیاز دارد، ارائه دهد. با اضافه کردن امنیت، شما یک سایت دارید که نه تنها برای بازدیدکنندگان خوب است، بلکه برای موتورهای جستجو نیز مناسب است.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها