7 اساس خوب UX در سال 2018

7 اساس خوب UX در سال 2018

7 اساس خوب UX در سال 2018

7 اساس خوب UX در سال 2018

UX یک جزء حیاتی از طراحی وب مدرن است و با توجه به انتظارات کاربران دائما تغییر می کند. تغییرات ایجاد شده در طول دهه گذشته نشان می دهد که تنظیم برای نیازهای کاربران مهم نبوده است. برای پیشرفت در حوزه برنامه های در حال تغییر تلفن همراه، طراحان باید همیشه در این زمینه مشغول فعالیت باشند. 7 روند UX که می تواند راهنمای شما برای کمک به آمادگی برای طراحی UX باشد قرار داده شده است:

 1. صرفه جویی در زمان

کاربران معمولا با وب سایت ها یا برنامه های کاربردی با این قصد، که می خواهند در اسرع وقت به آن دست پیدا کنند، تعامل دارند. برنامه های کاربردی و وب سایت ها تلاش می کنند تا گشت و گذار کاربر در سایت را با طرح های صرفه جویی در زمان ساده تر کنند. اساس چنین طرح هایی این است که تعداد مراحل را که کاربران برای رسیدن به هدف خود انجام می دهند، باید کاهش یابد. اینکار باید با ارائه اطلاعات مورد نیاز در یک قالب آسان برای استفاده و ارائه یک جریان ناوبری هموار انجام شود. طراحی زمان صرفه جویی می تواند چندین جنبه کلیدی را شامل شود:

 • طراحی خطی:  طراحی خطی یک سفر ساخت یافته است که شامل یک طرح ثابت برای نقاط شروع، وسط و پایان است. این جریان سازگار به بینندگان کمک می کند تا تشخیص دهند چقدر زمان برای تکمیل کار خود لازم دارند.
 • طراحی پیش بینی شده:  طراحی پیش بینی شده تلاش می کند تا نیازهای کاربر را با توجه سرعت و کارآیی آنها شناسایی کند. این امر موجب کاهش اصطکاک نیز می شود که کاربران را قادر به تکمیل اهداف دشوار خود می کند.
 • افشای پیشرفته:  اگر وبسایت یا برنامه شما حاوی اطلاعات زیادی باشد، ممکن است بخواهید از تکنیک افشای پیشرفته  برای افزایش تجربه کاربر استفاده کنید. افشای پیشرفته باعث می شود که کاربران تنها در زمانی که به اطلاعات نیاز دارند آنها را مشاهده کنند، که اطمینان می دهد اطلاعات اضافی در اختیار بینندگان قرار داده نمی شود و یا آنها را با محتوای غلطی که به اهدافشان مربوط نیست، پریشان نمی کند.
 • اطلاعات مبتنی بر متن:  نمایش اطلاعاتی که بیشتر مربوط به زمینه کاربر است، در ایجاد یک تجربه کاربر بهینه کمک می کند.
 1. تمرکز بر محتوا

محتوایی که به درستی سازماندهی شده و به آسانی در دسترس ایجاد وب سایت ها و برنامه های کاربردی تلفن همراه باشد مورد توجه کاربران خود قرار می گیرند. تمرکز بر محتوا شامل استفاده از محتوای برجسته در طراحی و یا داشتن محتوای خود در قاب طراحی است. هدف نهایی شما باید این باشد که اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه مانعی برای کاربر در مورد وب سایت یا محتوای برنامه شما وجود ندارد. طراحان معمولا با از بین بردن در هم رختگی های واضح شروع میکنند، که به آنها کمک می کند تا بر ماهیت پیامی که می خواهند انتقال دهند تمرکز کنند. ویژگی های این استراتژی طراحی عبارتند از:

 • نظم دقیق بصری:  یک طراحی منظم، توانایی کاربر برای درک مطالب را تسهیل می کند. سیگنال های بصری قدرتمند، از قبیل استفاده از رنگ های متفاوت برای لینک های تماس، ابزار عالی برای هدایت تمرکز کاربر بر ویژگی های تعاملی خاص و اطلاعات قابل توجه است.
 • توصیف کننده های عملگر:  از بین بردن جزئیات نامناسب و غیرقابل استفاده، اطلاعات مهم را افزایش می دهد و تجربه ای متمرکز تر ایجاد می کند.
 • فضای سفید:  افزایش فضای بین محتوا باعث می شود تا آن نفس بکشد و به طور چشمگیری تجربه کاربر را افزایش دهد.

 

 1. بهبود شخصی

شخصی سازی یک تکنیک است که درون استراتژی طرح های صرفه جویی در زمان تعبیه شده است. درک اهمیت تغییر در ایجاد تجربیات عمومی به تجربیات هدفمند فرد، جنبه ای از UX است که نیازمند تاکید بیشتری است و به عنوان کسب و کار به دنبال ابزار جدید برای ایجاد تجارب نام تجاری فردی و تلاش برای درک نیازهای کاربران در سطح عمیق تر ادامه دارد.

با کمک داده های فردی و پیشرفت در یادگیری، تکنولوژی در حال تبدیل شدن به ماشینی برای کاربران خاص می باشد. یکی از محبوب ترین مدل های شخصی سازی در برنامه های کاربردی و وب سایت های معاصر، ترکیب توصیه های شخصی بر اساس رفتار کاربر است. در میان بسیاری از تکنیک های افزایش شخصی سازی، روش های زیر رایج ترهستند:

 • بر اساس محتوا در مکان کاربر:  از آنجایی که بسیاری از مردم در هنگام راه رفتن از دستگاههای دیجیتال خود استفاده می کنند، وب سایت ها و برنامه های کاربردی باید از داده های منطقه دستگاه خود برای ارائه محتوا مربوط به موقعیت جغرافیایی کاربر استفاده کنند. در نتیجه، اطلاعات ارائه شده به محیط اطراف هر کاربر شخصی می شود.
 • رابط کاربری خاص:  هدف اصلی شخصی سازی تنظیم طرح وب سایت یا برنامه بر اساس نیازهای فردی یک کاربر خاص است. چگونگی ارتباط برقرار کردن یک کاربر با یک دستگاه دیجیتال و مسائلی که با آنها مواجه می شوند، یک اطلاعات طلایی است که با آنها، برنامه ها و وب سایت ها قادر خواهند بود تصمیم بگیرند که چگونه سایت را برای کاربر سازگار کند.
 1. تجربیات دیجیتال انسانی

با توجه به تأثیر فناوری مانند تشخیص لمس و صدا در گوشی های هوشمند و دیگر دستگاه های دیجیتال، مردم در حال حاضر انتظار دارند که با محصولات دیجیتال ارتباط برقرار کنند به نحوی که بتوانند با دیگر افراد ارتباط برقرار کنند. این به این معنی است که طراحان باید تلاش کنند تا وب سایت ها و برنامه های کاربردی را ایجاد کنند که مردمی سازی  بیشتری را برای کاربران به ارمغان می آورد.

تجارب دیجیتال انسان دوستانه با ارتباط با احساسات کاربر مرتبط است. کلید انعطاف پذیری تجارب دیجیتال این است که به کاربران اجازه می دهند با روش مختلفی به دستگاه های خود متصل شوند. طراحان مختلف تلاش می کنند تا واکنش های سازگار را ارائه دهند. تجربیات دیجیتال انسانی عبارتند از:

 • به اشتراک گذاری احساسات با چهره
 • تعامل
 • ایجاد وسیله ای طبیعی برای تعامل با برنامه ها
 • تقلید کردن احساسات در بازخورد
 1. تایید هویت بیومتریک

برنامه های کاربردی و وب سایت ها می توانند تأیید هویت را با جایگزین کردن وسایل معمول ورود به سیستم ساده تر کنند که به عنوان تکنولوژی زیست متریک بیشتر در دسترس خواهد بود و قادر به تشخیص هویت فرد بر اساس ویژگی های خاص است و همچنین یک روند تایید هویت را برای کاربران ایجاد خواهد کرد.

به جای مدیریت مجموعه ای از کلمات عبور برای وب سایت ها و برنامه های مختلف، بیومتریک می تواند کاربران را با تشخیص چهره یا صدا و یا اثر انگشت تأیید کند. این یک پیشرفت است که میتواند امنیت را برای کسب و کارها و کاربران تقویت کند.

 1. محتوای ویدئویی

روند ایجاد محتوای ویدئویی برای ایجاد تجربه کاربر به طور فزاینده ای حیاتی است. طراحان می توانند پتانسیل محتوای ویدئوی خود را با حفظ نکات زیر در ذهن داشته باشند:

 • تنظیم قاب:  از آنجا که از تلفن های همراه در جهت عمودی همیشه استفاده میشود، محتوای ویدئویی به طور کلی باید برای این قاب تنظیم شود.
 • تنظیم ویدیو برای کوتاه بودن گستردگی های مورد توجه: روش های مدرن برای نمایش اطلاعات مهم باید به موقع باشد. با استفاده از روش های قالب بندی مانند فیلم های 360 درجه و فیس بوک، طراحان می توانند اطلاعات مهمی را به شیوه ای مناسب ارائه دهند.
 • تصاویر و فیلم های HD:  ارائه یک محتوای تمام صفحه و همچنین ارائه تصاویر و فیلم های با کیفیت بالا ضروری است. کیفیت فیلم ها در وب سایت یا برنامه شما تأثیر مهمی روی تجربه کاربر خواهد داشت، بنابراین اطمینان حاصل کنید تصاویر و فیلم ها پیکسلی نباشند و در HD نمایش داده شوند.
 1. تعامل مبتنی بر صدا

پیشرفت تلفن های هوشمند، تبلت ها و حتی لپ تاپ ها موجب شد تا UX از طریق یک توسعه منحصر به فرد، رابط کاربر صوتی (VUI) را طی کند. VUI ها در بیشتر تکنولوژی های بزرگ مانند محصولات گوگل، آمازون، اپل و مایکروسافت یکپارچه شده اند. درصد زیادی از جستجوهای اینترنتی با صدا انجام می شود، که تعداد آن ها در سال 2018 افزایش یافته است. اکثر کاربران تقریبا از تکنولوژی های نوآورانه VUI استفاده می کنند، ممکن است ایده ی خوبی که وب سایت شما نیز تتواند از این انطباق سود ببرد.

نظرا خود را با ما در میان بگذارید.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها