آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

7 نکته در طراحی لوگو

طراحی لوگو ساده است، و بیشتر برای ساخت یک هویت بصری از برند بیش از فقط قرار دادن یک نام در یک مربع است. طراحان لوگو در فمر بازی دارند لوگوی اغلب اولین تصور شرکت است، که می تواند تصور مشتری از برند، تصمیم گیری های خرید و نگرش کلی نسبت به یک محصول را تحت تأثیر قرار دهد. ما در جامعه با آرم ها و مارک زندگی می کنیم. حتی کودکان نوپا، بسیاری از آرم ها را تشخیص می دهند. برای کسانی که فکر می کنند وقت آن رسیده است تا هویت بصری شرکت خود را تحت تاثیر قرار دهند، Mashable بعضی از کارشناسان طراحی را برای ارائه راهنمایی در مورد ایجاد یک لوگو عالی درخواست کرده است.

 1. منحصر به فرد و هوشمندانه باشید

لوگو چیزی است که نام تجاری را از رقبای خود تشخیص می دهد، بنابراین مهم است که تصویری جدا از بقیه داشته باشید. در بسیاری از موارد، تقلید بهترین شکل است امه در طراحی لوگو، این مورد درست نیست. دیوید ایروی، گرافیک و خالق لوگوی طراحی وب، می گوید: "آنچه مهم است ایجاد چیزی است که به اعتقاد شما متفاوت از چیزی است که در حال حاضر خارج از آن وجود دارد." این بسیار بعید است و برخی می گویند غیر ممکن است اما باید هدف این باشد. "

دبورا هارکینز، مدیر خلاق در وب سایت طراحی سایت 60designs، خطرات سرقت ادبی را تجدید می کند. "هنگامی که چیزی به نظر می رسد آنلاین است، به هیچ وجه تضمین نمی شود برخی از فرم ها در فرم دیگری استفاده نشود." ایجاد یک طراحی منحصر به فرد و اجتناب از تقلید، بسیار خوب است. وسوسه انگیز است که فقط یک نماد از صنعت خود بر روی صفحه نمایش بگذارید، اما مهم است که به صورت خلاقانه فکر کنید. مثلا: آرم مرسدس یک ماشین نیست. لوگوی ویرجین آتلانتیک هواپیما نیست. لوگوی اپل کامپیوتر نیست.

 1. برند را درک کنید

یک آرم یک تصویر است، و یک معرفی برای نام تجاری است. لوگو باید به مخاطبان خاصی برسد و در هنگام طراحی، شما باید این را در نظر داشته باشید. وب سایت هایی مانند Niice را برای برخی از الهامات بررسی کنید. هارکینز می گوید: دیدن دیگر مارک های تصویری می تواند مفید باشد، اما طراحان باید مراقب باشند که الزامات را نیز به معنای واقعی کلمه نگذارند. "هر کار طراحی باید اصلی باشد و به طور مستقیم به ویژگی های نام تجاری منحصر به فرد مشتری شما بازگردد."

بیش از هر چیز، می دانید که لوگوی شما چه معنایی دارد هر آرم نوعی تاریخ است که با معنا و هدف پر شده است. به عنوان مثال اپل را مشاهده کنید یک میوه را نشان می دهد. یا ویکی پدیا، یک زمین ناتمام از قطعات پازل تحت پوشش گویا از سیستم های مختلف نوشتن است. هر دو لوگو ساده هستند، اما یک پیچ و تابی وجود دارد که به ایدئولوژی نام تجاری باز می گردد.

آذران تک

هارکینز اهمیت فهم نام تجاری را بازگو می کند. "از آنجایی که یک لوگوعلامت تجاری بصری برند است واضح ترین بیان شخصیت آن و یک رویکرد صادقانه برای تعریف آن ضروری است تا نتیجه ای مثبت داشته باشد."

 1. رنگ ها کلید هستند

با در نظر گرفتن شخصیت نام تجاری، شما باید در مورد هر جنبه ای از تصویر فکر کنید. رنگ های روشن ممکن است توجه کسی را جلب کنند، اما می تواند به نظر برسد که پیچیدگی را از بین می برد ؛ و می توانند نادیده گرفته شوند. هر رنگ یک پیام متفاوتی دارد و می تواند پیام شما را به مخاطبتان نشان دهد. شرکت لوگو یک مقاله "The Science Behind Colors" منتشر کرد و نمایش اطلاعاتی روانشناسی رنگ در طراحی لوگو را نمایش داد. به این موارد توجه کنید:

 • قرمز: پر انرژی، جسورانه
 • نارنجی: خلاق، دوستانه، جوان
 • زرد: آفتابی، نوآورانه، خوش بینی
 • سبز: رشد، ارگانیک، آموزشی
 • آبی: حرفه ای، پزشکی، آرام، قابل اعتماد
 • بنفش: معنوی، عاقلانه
 • سیاه: معتبر و قدرتمند
 • سفید: ساده، تمیز، خالص
 • صورتی: سرگرم کننده و مشتاق
 • براون: روستایی، تاریخی، پایدار
 1. نام شما چیست؟

به گفته Airey، لوگو شامل دو عنصر است: علامت و نماد. قبل از اینکه یک شرکت بتواند خودش را نشان دهد، تبلیغات زیادی باید انجام شود. برخی از شرکت ها تصمیم می گیرند که لوگوی خود را Re-Ban، Coca-Cola و IBM بگذارند.

آذران تک

این که آیا نام تجاری شما میتواند یک لوگو را باشد بستگی به نوع نام تجاری دارد. "اگر شرکت شما یک نام منحصر به فرد داشته باشد، پس شما می توانید از آن به عنوان یک لوگو استفاده کنید. اما اگر یک نام عمومی دارید، برای شناسایی شرکت نیاز به چیزی دارید که می تواند با استفاده از علامت لوگو بدست آید. وبسایت هایی مانند Font Squirrel یا HypeForType مفید هستند. بعضی از لوگوها به دلیل فونت های سفارشی خود قابل تشخیص هستند. کوکا کولا فونتی را ایجاد کرد و افراد سعی می کنند آن را از بفهمند.

 1. آن را آسان و انعطاف پذیر نگه دارید

مهم این است که می خواهید آرم شما جالب باشد، اما شما نمی خواهید کسی مجبور باشد بنشیند و خیره شدن، و آن را تجزیه و تحلیل کند. لوگوی FedEx مثال خوبی است ، یک لوگو ساده با پیچ و تاب است. تصویر با استفاده از فضای منفی برای ایجاد یک فلش که سرعت، دقت و جهت را نشان می دهد. علاوه بر این، شرکت به منظور طبقه بندی نوع حمل و نقل، رنگ "Ex" را تغییر می دهد. آمازون نیز تنها از نام خود استفاده می کند، و با یک فلش کوچک که از a rarr; z دارد به موجودی وسیع آن اشاره می کند.

آذران تک

در عصر دیجیتال، که در آن لوگوها در دستگاه ها و در رسانه های اجتماعی ظاهر می شوند، باید چیزی را که فراتر از کاغذ است، طراحی کنید. و باید در پس زمینه های، برای برنامه ها، آیکون ها، آواتار ها و چاپ های مختلف کار کند، و باید آن را با اندازه های انعطاف پذیر طراحی کنیم. آدیداس را به عنوان برند مورد استفاده قرار می دهیم که همانند یک موتیف از سه نوار موازی در تمامی طرح های استفاده کرده است.

آذران تک

 1. انتظار موفقیت فوری را ندارید

نایک؛ پوما؛ آئودی دارای آرم ها و آیکون های، موفق و محبوبی هستند. لوگوها بلافاصله تبدیل به آیکون نمی شوند، حتی اگر ترکیب زیباترین بردارها را طراحی کرده باشید. این بستگی به موفقیت محصول و بازار موجود در آن دارد. "آنچه شما فکر می کنید بهترین طراحی شما ممکن است برای یک فروشگاه صنایع دستی بسیار مناسب باشد، تنها افرادی که در منطقه مجاور هستند همیشه می بینند و طراحی به عنوان نمادین شناخته نمی شود، زیرا این امکان دسترسی به کسب و کارهای چند ملیتی را ندارد" Airey می گوید. "در نهایت، وضعیت طراحی نمادین تنها در صورتی امکان پذیر می شود که مشتری توانایی های خود را نیز برآورده کند." مهم است که صبور باشیم و عجله نکنید تا تغییرات را با طراحی خود انجام دهید زیرا شما در ابتدا نباید انتظار داشته باشید که پذیرفته شوید. هارکینز می گوید:لوگوی خود را تغییر ندهید به دلیل اینکه از آن خسته شده اید یا به این دلیل که رقیب دارید.

 1. از منابع و ابزارهای آنلاین استفاده کنید

دریای گسترده ای از اطلاعات آنلاین برای کسانی که نیاز به الهام، همکاری و یا کمک در هنگام طراحی یک آرم شرکت دارند وجود دارد. وب سایت 99designs لوگوهایی فروشی مجهز و به منحصر به فرد را ارائه می دهد، آرم های برگزیده برای کسانی که در بودجه کم تری دارند، و این سایت فرصتی فراهم می کند که مشتریان از ابتدا به نتیجه مطلوب می رسند. هارکینز می گوید: "99designs مشتریان می توانند نظرات خود را ارسال کنند، و یا با اشتراک گذاری یک لینک از طریق شبکه های اجتماعی و ایمیل از مردم دعوت کنند که در مور آن نظر دهند " برای کسانی که می خواهند خودشان طراحی کنند، سایت هایی مانند Logomaker و LogoYes، رابط کاربری طراحی لوگو هستند که برای استفاده آسان و رایگان هستند هرچند هزینه ای برای دانلود نسخه های با کیفیت بالاتر و چاپ وجود دارد.

طراحی لوگو نیز از جمله خدماتشرکت آذران تکاست.


ثبت نظر