آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

هفت مورد از به روز رسانی الگوریتم های Google که برای SEO باید بدانید (بخش اول)

بعضی روش های بهینه سازی برای تولید نتایج زمان می برد اما در بلندمدت موثر هستند. دیگران خیلی سریع کار می کنند، اما ممکن است تا زمانی که شما شروع به کار کرده اید، سایت خود را در وضعیت بدتری قرار دهید.

وب مسترهای کمتر شناخته شده ممکن است از این به عنوان یک استدلال استفاده کنند که SEOناعادلانه است، اما در واقع ثابت می کند که مخالف این است: موتورهای جستجو می توانند سایت های خوب را از بد تشخیص دهند. گوگل، به طور خاص، یک متخصص است و متخصص در اندازه گیری ارزشش نیست.

الگوریتم رتبه بندی جستجوی گوگل تغییرات بی شماری را از ابتدای آن انجام داده است. در گذشته هیچکس نمی توانست تمام روشهای ممکن را برای هدایت سایت های با کیفیت پایین به نتایج بالای جستجو پیش بینی کند، اما Googleبا آنها به همان اندازه که با آنها به اتمام رسید، با به روز رسانی الگوریتم پرداخت.

بررسی کنید که آیا شما توسط هرکدام از این موارد، مورد حمله قرار گرفته اید؟

اگر در هنگام مشاهده آمار سایت خود متوجه کاهش ناگهانی ترافیک و رتبه بندی شده باشید، ممکن است توسط یکی از این الگوریتم ها جریمه شده باشد.

کدام یک؟ این بستگی به آنچه شما در سایت خود انجام داده اید.

بیش از حد چیزی یا به اندازه کافی چیزی متفاوت نیست - به روز رسانی الگوریتم گوگل بسیاری از زمین را پوشش می دهد.

بیایید نگاه کنیم به هفت مورد از بزرگترین به روز رسانی الگوریتم گوگل در تمام دوران.

"در گذشته، هیچکس نمی توانست همه روشهای ممکن را برای هدایت سایتهای با کیفیت پایین به نتایج بالای جستجو پیشبینی کند، اما با توجه به آنها، با به روز رسانی الگوریتم، Googleبه آنها رسید."

گوگل پاندا

چه کار میکند؟

googlepanda

این به روز رسانی الگوریتم بیشتر احتمال دارد که به شما حمله کند.

گوگل پاندا وب سایت ها را با توجه به کیفیت محتوای آنها ارزیابی می کند.

صفحات با محتوای با کیفیت بالا با جایگاه بالاتر رتبه جای می گیرند و بالعکس.

این به چگونگی خوشبختی شما با بهینه سازی صفحه می شود.

چه چیزی باعث به کار افتادن پاندا میشود؟

 1. محتوای نازک. این لزوما به معنای محتوا با کلمات خیلی کم نیست. آیا نیازمند تظاهرات است؟ در نوار جستجوی گوگل تایپ کنید "آیا کریسمس است؟" و اولین رتبه را ببینید. این سایت تاریخ را بررسی می کند و پس از آن فقط بله یا نه را در زبان محلی خود می گوید. هرچند من شما را تشویق نمی کنم که مانند یک اسپارتان لاکون باشید. هنگام ایجاد محتوا، اطمینان حاصل کنید که پاسخ صریح به پرس و جو جستجو کاربر فراهم می کند.
 2. محتوای کم کیفیت.این به معنای محتوایی است که به شما آسیب می زند حتی به آن نگاه کنید،به غیر از خواندن. متن ضمنی فرمت شده با اشتباهات دستور زبان، تصاویر عظیم و غیر قابل تحمیل، طراحی که منفی بر تجربه کاربر تاثیر می گذارد - هرچیزی که شما تصور می کنید، کاربران اشتباه را از بیمی برد. بازدید شما از سایت شما باید لذت بخش باشد.

 3. محتوای غیرقابل اعتماد. غیرقابل اعتماد نوعی که به کاربرانی که آن را پیدا کرده اند یا به طور صحیح آسیب نمی رساند کمک نمی کند. گوگل هیچ تردیدی درمورد بی کفایتی و نقص فنی ندارد. تلاش کنید که یک نیروی مثبت باشد.
 4. متن تکراری. این اغلب به عنوان "محتوای تکراری" نامیده می شود، اما پاندا واقعا فقط بر روی تکه های متن کپی شده است. تصاویر بازی منحصر به فرد هستند. ویدیوها بازی منصفانه هستند (به جز در یوتیوب). متن جایی است که باید مراقب باشید. خوب است که بیت های کوچک متن را به عنوان نقل قول بکار ببرید - اگر به درستی آنها را به عنوان نقل قول ها در متن بنویسید. استفاده مجدد از متن و حذف آن به عنوان کار اصلی شما، هیچ کاری نیست. این کار را در صفحات کافی برای جلوگیری از کیفیت سایت خود انجام دهید و پاندا برای این کار اقدام خواهد کرد.
 5. مقاله چرخاندن این به تلاش برای جلوگیری از مسائل با محتوای تکراری با بازنویسی متن از یک سایت دیگر اشاره دارد. متاسفانه برای کسانی که آن را امتحان می کنند، محتوای خوب نیز باید اصلی باشد، و همچنین چرخاندن اغلب کیفیت محتوا را کاهش می دهد (به ویژه اگر شما با استفاده از نرم افزار به طور خودکار).
چگونه بازیابی کنیم؟

آیا شما سایت مثبت خود را توسط پاندا ضربه شد؟ سپس اقدام شما این است که کیفیت محتوای خود را بهبود ببخشید.

اگر برای شما واضح است که صفحات بیشتری نیاز به کار بیشتر دارند، آنها را تعمیر کنید: حذف همه مواردی که کاربران را مجبور و الگوریتم را خراب می کنند و بیشتر موارد مورد تایید را برطرف کنید.

گوگل پنگوئن

چه کار میکند؟

این دومین الگوریتم به روز رسانی است که به احتمال زیاد به شما ضربه می زند. پنگوئن است که بسیار با پاندا مشترک است، اما وب سایت ها برای یک عامل متفاوت، پروفایل لینک آنها را ارزیابی می کند. پیوندها به طور مثبت بر رتبه بندی سایت تاثیر می گذارد اگر:

 1. آنها در صفحات مرتبط با صفحات پیوند شده شما قرار دارند
 2. آنها توسط محتوا مربوط به صفحات مرتبط شما احاطه شده اند
 3. آنها به شما از منابع قابل اطمینان اشاره می کنند
 4. آنها از دامنه های مختلفی آمده اند

برعکس، لینک های مشکوک از منابع سایه ای به رتبه های شما تاثیر می گذارند. پنگوئن اطمینان حاصل می کند.

نکته مهم: پنگوئن گوگل همانند اقدامات دستی گوگل برای پیوند غیر طبیعی نیست. پنگوئن به طور کامل اتوماتیک است و اجازه می دهد تا گرفتن آن در سایت خود، زمانی که لینک های غیر طبیعی غیر از یک عامل است.برای مقابله با اقدامات دستی، باید درخواست بازبینی را علاوه بر تمیز کردن این پیوندها نیز ارائه دهید.

چه چیزی باعث به کار افتادن پنگوئن می شود؟

 1. لینک خرید. این نقض دستورالعمل های وب سایت گوگل برای به دست آوردن لینک هایی است که رتبه PageRankرا در عوض پول و یا محصولات منتقل می کنند.

 2. عدم تنوع متن به کار گرفته شده.متن داخل لینک ها یکی دیگر از عوامل موثر بر کیفیت مشخصات پیوند شما است. اگر این متن در همه جا یکسان باشد، به گوگل مانند تلاش برای دستکاری رتبه بندی شما نگاه خواهد کرد.

 3. کیفیت پایین لینک ها.یک Backlink Penguinرا خاموش می کند اگر محتوای اطرافش کم کیفیت یا به طور متناوب مربوط به صفحه مرتبط است. شما همواره نمی توانید کنترل کنید که چه کسی به شما پیوسته است، اما شما باید همه چیزهایی را که می توانید انجام دهید برای از بین بردن لینک هایی که به شما آسیب می رسانند، انجام دهید.

 4. کلمات کلیدی پر کردن.تعجب آور است! شما فکر می کنید این امر می تواند قلمرو پاندا باشد، زیرا کلمات کلیدی محتوای صفحه ای است. اما پنگوئن همچنین به دنبال استفاده غیر عادی از کلمات کلیدی است. آیا تا کنون صفحات را با جملات طولانی و تقریبا بی معنی با ده ها جستجو مشاهده کرده اید؟ این همان چیزی است که کلمات کلیدی در بدترین حالت به نظر می رسد.

چگونه بازیابی کنیم؟

اگر مشکل در بخش لینک ها باشد، باید از طریق مواردی که دارید داشته باشید.

ساده ترین راه برای انجام این کار این است که سایت خود را با ابزار چک کردن Backlink Quality WebCEOاسکن کنید.

هنگامی که همه سیب های بد را در سبد خود پیدا کرده اید، آنها را از طریق هر وسیله ای که در دسترس است، بیابید.

اگر بتوانید آنها را به صورت دستی حذف کنید، آن را انجام دهید. اگر می توانید با فردی که محتوای دامنه لینک را مدیریت می کند صحبت کنید، آن را انجام دهید. برای مواردی که این دو گزینه نمی توانند کار کنند، ابزار Google Disavowوجود دارد.

سپس اگر شما با آنها هم آشنا هستید، کلمات کلیدی را در سایت خود دریافت کنید. اعداد آنها را کاهش دهید تا متن متنوع به نظر برسد.

شما می توانید صفحات سایت خود را با صفحه جستجوگر وب سایت WebCEOاسکن کنید تا بررسی کنید که چه مقدار از محتوای آنها در درصد کلمات کلیدی است.

شرکت آذران تکهمراه با تیمی متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی سایت،مشاور شما در طراحی سایت شخصی،شرکتی،فروشگاه اینترنتی و سیستم مدیریت محتوا میباشد


ثبت نظر