آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

هفت مورد از به روز رسانی الگوریتم های Google که برای SEO باید بدانید. (بخش سوم)

ادامه از قسمت دوم
به روزرسانی
Google Mobile-Friendly (Mobilegeddon)

Mobilegeddon

چگونه کار میکند؟!

یک روز خوب، با یک بروزرسانی رونق پیدا کرد و موجب شد تا کمی هم زده شود. علی رغم نام ترسناکی که از سوی SEOها دریافت کرد، سایت ها سقوط نکردند .

گوگل یک عامل جدید رتبه بندی جستجوی تلفن همراه را معرفی کرد: کیفیت تجربه کاربر هنگام مشاهده در صفحه های کوچک.

چنین نوآوری ناشی از افزایش قابل توجهی در تعداد جستجو هایی که در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود، بود. گوگل یک هانچ بود که ما داشتیم به سوی اولین دنیای موبایل حرکت می کردیم - و کاملا درست بود. نیاز به سازگاری الگوریتم جستجو برای دستگاه های غیر از رایانه ها موجه بود.

این بروزرسانی تلفن همراه، a.k.a. Mobilegeddon، در سال 2015 وارد شده است، و از آن زمان به بعد، یک صفحه جدید و جداگانه برای وبسایتهای تلفن همراه مطرح شده است. در نهایت، در سال 2018سایت هایی که برای آن زود آماده شدند، به سرعت در این شاخص جدید اضافه شدند.

چه چیزی در SEO post-Mobilegeddonکذب است ؟

شروع خوبی خواهد بود برای بررسی اینکه آیا سایت شما در حال حاضر برای تلفن همراه مناسب است. شمامی توانید با استفاده از ابزار بهینه سازی موبایل WebCEOبیاموزید.

فرض کنید نتیجه منفی است یا شما احساس می کنید که می توانید بیشتر انجام دهید. چگونه سایت خود را برای این به روز رسانی Googleبهینه سازی کنید؟

یک وب سایت نیاز به شرایط خاصی دارد که به نظر می رسد برای تلفن همراه مناسب باشد. جایگزین "موبایل" با "کاربر" و شما به راحتی می توانید بگویید کدام یکی از آنها.پس از همه، SEO در درجه اول تجربه کاربر محور است.

بیایید ببینیم چند نفر از این ها حدس زده اند

  1. طراحی تعاملی. ممکن است یک وبسایت را به طوری طراحی کنید که به طور خودکار خود را به هر صفحه ای که روی آن نمایش داده شده تنظیم کند، از بین بردن نیاز به بزرگنمایی یا حرکت به سمت راست.

  2. فونت بزرگ راه دیگری برای صرفه جویی در وقت کاربران این است که متن خود را بزرگتر از آنچه که معمولا برای یک صفحه PCانجام می دهید. در نظر بگیرید که آن را حتی در بالای تخت بزرگتر کنید، جایی که قرار است توجه بازدیدکنندگان را جلب کنید و انگیزه آنها را برای پیمایش نگه دارید.

  3. عناصر غیر قابل پخش نیست چه کسی میخواهد پیامهایی مانند این محتوا را در دستگاه شما پخش کند را ببینید؟ آنها کاربران را احساس می کنند که از بین می روند. انواع محتوایی که دستگاههای خاصی پشتیبانی نمیکنند (به عنوان مثال، فلش دارای این نوع ارتباط با تلفن همراه است) و از استفاده از آنها جلوگیری کنید.

  4. عناصر نفوذی (با چند استثنا قابل توجه). پنجره هایی که ناگهان سایت شما را به صورت مسالمت آمیز مرور می کنند یک قاتل UXاست. اگر شما نیاز دارید که تبلیغات را نشان دهید یا به طور متناوب به بازدیدکنندگان خود اشاره کنید که می توانند مشترک شوند و چیزی خوب به دست بیاورند، این کار را به نحوی انجام دهید که بیشتر محتوای شما هنوز قابل مشاهده و قابل استفاده باشد. اگر شما پنجره های خود را به راحتی برای بستن نیز بسیار متشکریم، کاربران بسیار قدردانی خواهند کرد. استثناء اعلانهایی هستند که دلیل خوبی برای مسدود کردن محتوا هستند، مانند پنجرههای تأیید صحت.

  5. فاصله بین عناصر تعاملی اگر هر دکمه، جعبه چک یا مانند آن در یک صفحه وجود دارد، آنها را به اندازه کافی بزرگ کنید تا بتوانید آنها را به راحتی فشار دهید و از میان آنها فاصله بگیرید، به طوری که کاربران با انگشت های بزرگ اشتباه را اشتباه وارد نمی کنند.

  6. هیچ وب سایت جداگانه ای وجود ندارد صادقانه بگویم که داشتن یک سایت SEOیا رتبه بندی شما صدمه نخواهد خورد، اما اگر زمان ایجاد یک حساب کاربری را نداشته باشید، وقت و تلاش خود را صرفه جویی خواهید کرد. فقط روی ساختن دامنه اولیه خود به جای تلفن همراه به کار بر روی یک نقطه M-تمرکز کنید.

  7. سرعت بارگیری گوگل در نهایت برنامه های خود را برای افزایش سرعت بارگذاری صفحات وب یک عامل رتبه بندی اعلام کرد. این حتی برای سایتهایی که مایل به استفاده از تلفن همراه هستند بیشتر اهمیت دارد، زیرا کاربران تلفن همراه تمایل دارند تا زودتر از بسیاری از زبانه های بارگیری سریع را ببندند. چگونه یک سایت را سریعتر بارگذاری می کند؟

- بهینه سازی تصویر. تصاویر با توجه به تمام کیلوبایتی ها (یا مگابایت) که بسته بندی می شوند، سرعت بارگذاری را بالا می برند. بنابراین لازم است که حجم فایل خود را تا آنجا که ممکن است کاهش دهد در حالی که حفظ کیفیت آنها.

- بدون کد .بیش از حد کد در یک صفحه، سریع تر از مرورگر آن را تجزیه می کند. صفحات خود را با حداقل HTML، CSS، جاوا اسکریپت و سایر انواع کد کار خود را انجام دهید.

Google Fred

چه کاری انجام میدهد؟

Google Fred

فرد لژیون است، زیرا بسیار موارد دیگر هستند. فرد همه مواردی است که به روز رسانی های جزئی الگوریتم جستجو گوگل انجام می شود که هر روز ساخته می شوند. با این حال، یکی از آن به روز رسانی های نامشخص ثابت شده است بزرگتر و سخت تر از بسیاری دیگر. بنابراین این مطلب در مورد این یکی خاص فرد است.

مارس 2017 زمانی بود که بسیاری از وبسایتها به کاهش ناگهانی ترافیک گزارش دادند. (شاید شما هم یکی از آنها بود.)

وب مسترها تحت آزمایش نبرد بلافاصله می دانستند که منظور چیست: یکی دیگر از بروزرسانی الگوریتم گوگل است. تحقیقات آنها نشان داد که سایت های آسیب دیده چیزهای مشترک خاصی دارند که به اندازه کافی برای پاسخ به این سوال ثابت می شود:

چه چیزی باعث می شود فرد انتخاب شود؟

تبلیغات تهاجمیفرد به وبسایتهایی کمک کرد که مطالب را بیش از درآمد آگهی تأکید میکردند، به همین دلیل کاربران از وبسایتها در ابتدا بازدید میکردند.

محتوای نازک و کم ارزش.اگر کاربران بتوانند مطالب بیشتری در جای دیگر پیدا کنند، فرد از این احساسات برخوردار شد و وب سایت های ارزشمندتر را به سرعت دریافت کرد.

تجربه کاربر نادرستفرد در مورد روش های خراب کردن UXچاره ای نداشت. اگر یک سایت دارای پنجره هایی بود که تمام صفحه را پوشش می داد، برای تلفن همراه بهینه سازی شده نبود و یا ناوبری کاربر غیر دوستانه بود، نتیجه یکسان بود.

چگونه بازیابی کنیم؟

همانطور که همیشه در مورد غلبه بر مجازاتهاست، مسیر بازگشت به سوی فرد، دروغ است، در حالی که در مقابل آنچه که منجر به از دست رفتن ترافیک می شود، دروغ می گوید. هر کس که آنها تبلیغات خود را در سایت های خود، اما آنها را اولویت نمی کند. این باید محتوای و تجربه کاربر باشد.

در پایان

جالب توجه است، بعضی از وبسایتها، در مدت کوتاهی قبل از اثرات منفی افرد، افزایش سریع ترافیک خود را مشاهده کردند. این نشان می دهد که گوگل در مورد بهبود کیفیت نتایج جستجو جدی است. آیا سایت شما در این میان خوش شانس هست یا نه؟

شرکت آذران تکهمراه با تیمی متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی سایت،مشاور شما در طراحی سایت شخصی،شرکتی،فروشگاه اینترنتی و سیستم مدیریت محتوا میباشد.

(0)نظر


ثبت نظر