7اصول UX برای ایجاد یک وبسایت خوب

7اصول UX برای ایجاد یک وبسایت خوب

7اصول UX برای ایجاد یک وبسایت خوب

7اصول UX برای ایجاد یک وبسایت خوب 

ما زمان زیادی را صرف خواندن اخبار آنلاین، مرور وب سایت ها و استفاده از برنامه های وب می کنیم. در برخی موارد، تجربه آنلاین ما بهترین راه نیست.همه اینها به دلیل طراحی ضعیفی است که تجربه کاربر را در نظر نمیگیرد. این آسان است که از دور نگاه کنید و متوجه این اشتباهات شوید، اما کار زمانی پیچید ه میشود که شما یک پروژه را مدیریت می کنید. به عنوان طراحان، وظیفه ما ایجاد طراحی با تجربه کاربر است. و این آسان نیست .در اینجا برخی از بهترین شیوه ها برای  پروژهای وب است که باه مرور میکنیم 

 1. طراحی باید بر تجربه کاربر تمرکز کند

ایجاد تجربه وب سایت به یاد ماندنی از آنچه وب سایت می گوید مهم تر است. کاربران اغلب داده ها و نکات برجسته ی  محتوا را فراموش می کنند، اما آنها احساسی که ازآن وب بدست آورده اند را فراموش نخواهندکرد.این مورد در آگهی ها کاربرددارد،که چرا از محتوای وب درآن  استفاده نمیکنید؟گرافیک، طرح بندی، متن و عناصر تعاملی دراین همکاری به کار می روند تا کاربری با تجربه ارائه کند،نه فقط کاربری با اطلاعات.  طراحی یو ایکس یک قطعه کاربردی و کاربرد وب است.ایجاد صفحات شما از تعداد زیادی وب سایت و اطلاعات در اینترنت ضروری است. وب سایت های مدرن دارای ویژگی های بصری و تعاملی بیشتری برای اعتصاب در پاسخ های احساسی است  تا به آنها کمک کند در دنیای بسیار رقابتی،ایستادگی کنند.

آذزان تک

2. وب سایت ها اسکن شده اند، خواندنی نیستند.

لازم است که وبسایت شما قابلیت اسکن داشته باشد چرا که مردم وب سایت را مطالعه نمی کنند، آنها را اسکن می کنند. اطلاعات گرافیکی و تصاویرب یک راه تبدیل شده اند برای کسی که برای انتقال دستورالعمل و یا داده ها،تلاش میکند.ساخت صفحات قابل اسکن باعث میشود مخاطبان شما تجدیدنظرکنند. اکثرا محتوا را برای چیزی که به آنها حمله می کند، اسکن می کنند و سپس تغییرنظرداده وزمانی که میخواهند بیشتر بدانند آنرا میخوانند.

3. کاربران نیاز به وضوح و سادگی دارند.

در نیم ثانیه، کاربران طراحی وب سایت را ارزیابی می کنند، بنابراین شما باید تصمیم بگیرید که چه کاری می خواهید انجام دهید و آن را آشکار کنید. پیداکردن دکمه های عمل را سخت نکنید.تمرکز بصری به دکمه اصلی در مقابل یک دسته دکمه در صفحه اصلی توجه دارد.به طور مداوم تجدید نظر در آنچه که برنامه یا سایت شما می تواند انجام دهد، آسان تر ازاستفادهاز آن است. بخشی از طراحی،آن را برای اکثر کاربران بسیارقابل استفاده ترمیکند وبه قابلیت های اضافی اجازه پنهان شدن و درصورت نیاز اجازه ی کشف شدن میدهد، نه اینکه تمام قابلیت هارا یکباره عرضه کند.همچنین ارائه یک طرح واضح و سازگار برای کاربران ساده تر است. آنها می توانند پس از استفاده از رنگ ها، رفتارها و زیبایی شناسی ها آنچه را که انتظار می رود را بشناسند و نیاز به شناسایی رابط کاربری آن پیداکنند. هنگامی که کاربران با برخی از جنبه های طراحی آشنا هستند، باعث می شود که فرآیند واضح تر و آسان تر انجام شود.

4. عناصر طراحی مشترک در مقابل خلاقیت

هنگامی که عناصر طراحی در جای دیگر رایج هستند، با ایجاد خلاقیت با الگوهای جدید یوآی، آنها را مجددا نکنید. ساختن کاربرانی که بتوانندزیادتفکرکرده و رابط کاربری خود را کشف کنند، چیزی نیست که بخواهید. شما می خواهید رابط کاربری آشنا به نظر برسد که در آن اشیاء استاندارد مانند لینکها به عنوان لینک ها ظاهر می شوند و دسترسی به آدر ورودی سمت راست بالا قرار دارد. نیازی نیست که چنین اجزای استاندارد را جایگزین کنید.

خلاقیت با الگوهای استاندارد می تواند رابط کاربری شمارا سخت کند و قابلیت استفاده آنرا افزایش نمیدهد. اگر چه شما ممکن است غیر سنتی فکر کنید که باحال است اما ممکن است برای کاربر آن سخت تر شود و در نتیجه به یک منطقه مشکل برسد. خلاقیت و قابلیت استفاده باید تعادل داشته باشند 

.یو آر ال ها، دکمه ها و ناوبری های جایگزین،نیاز به تمرکز روی قابلیت استفاده قبل از طراحی دارد. بهترین کار این است که ابتدادرذهن خود صفحه ای  بدون طراحی در نظر بگیرید و سپس عناصر خلاق را اضافه کنید.

5. مخاطب را بشناسید

قبل از اینکه وب را ایجاد کنید، باید ایده خوبی داشته باشید که مخاطبان برای وبسایت یا برنامه در نظر گرفته شده چه کسانی هستند. چگونه می توان بهترین طراحی رابط را از آنها دریافت کرد.

هنگامی که شما یک ایده واضح از مخاطبان را برای وب سایت یا برنامه خود دارید، می توانید از نیازها و خواسته های آنها مطلع شوید و طراحی ای عالی را انجام دهید که به خواسته های خود برسید. رقابت می تواندبرخی از ایده های چگونگی انجام این فرآیندرا،ارائه دهد. به رنگ، طرح، سبک و ویژگی های رقابت توجه داشته باشید.هنگامی که شما از سبک ها و طرح هایی استفاده می کنید که مخاطبان شما با آن راحت هستند، می توانید آنها را به سایت خود برسانید. سپس شما می توانید اجرای ایده ای جدیدروی نیازهاتون،خود و وبسایت خودرا متفاوت کنید.

هنگامی که مخاطبان خود را شناسایی کرده اید، به یاد داشته باشید نظرات آنهارا به طرح خود اضافه کنید.توجه به بازخوردهای عملی کاربر نهایی، ارزشمند است.

6. سلسله مراتب بصری 

هنگام قرار دادن مهمترین عناصر در رابط، آنها را برجسته کنید تا کاربران بر آنها تمرکز کنند. در طراحی، روشهای زیادی برای برجسته کردن چیزها وجود دارد، اما موثرتر آن است که آن را بزرگتر از هر چیز دیگری روی صفحه نمایش کنند.

ساختن یک نقطه کانونی با ساختن آن بزرگتر از هر چیز دیگر، این است که چندین وب سایت چگونه غیر قابل چشم پوشی میشوند وبه فروش میرسند یا با دکمه ی «اینجا کلیک» انتخاب می شوند.

آذزان تک

7. ویژگی های تجربه کاربر

پیترموویل نماینده عوامل یوایکس درتجربه کاربرهانی کامب دریک سایت است. در هسته چیزی که شما به مشتری ارائه می دهید،باارزش است که توسط شش ضلعی از موارد زیراحاطه شده است:

مفید - محتوا باید اصلی باشد و نیازی را برآورده کند

قابل استفاده - سایت باید به آسانی پیداشود

مطلوب - عناصر طراحی باید احساسی یاشند و حس قدردانی ایجادکنند

قابل کشف- محتوا باید بگونه ای باشد که هم خارج از محل وهم  در محل باشد

قابل دسترس - محتوا باید برای افراد دارای معلولیت هم در دسترس باشد

قابل اعتماد - کاربران باید به آنچه که به آنها می گویند باور داشته باشند و اعتماد کنند.

مدارس دیگر در مورد ویژگی های یوایکس وجود دارد. در اینجا چیزهای بیشتری برای ساخت یوایکس نیز وجود دارد:

متنی باشید - برای نشان دادن جایی که کاربران در مسیر خود،از طریق رابط هستند.مطمئن باشید.

انسان باشید - قابل اعتماد، شفاف و در دسترس باشید که این باعث میشود تعامل باانسان به  تعامل باماشین ترجیح داده شود.

قابل کشف باشید - مطمئن شوید که کاربران می توانند وظایف خود را اولین بار که بازدید می کنند انجام دهند.

قابل یادگیری باشید- اطمینان حاصل کنید که تعامل آسان است و حرکت از طریق محصول یکپارچه است. اطمینان حاصل کنید که کاربران می توانند در بازدیدکننده های بعدی اهداف خود را انجام دهند.

کارآمد باشید - در بازدیدهای تکراری آنهامیتوانند وظایف تکراری را به سرعت و به آسانی انجام دهند؟

خوشایند باشید - اطمینان حاصل کنید که محصول برای کاربران بالذت است به طوری که آنها یک اتصال عاطفی به آن دارندوازمحصول خود دفاع کنید.

یک سازنده باشید - مطمئن شوید که سیستم  زمانی که کاربران با آن ارتباط برقرار می کنند به خوبی عمل می کند.

نتیجه

کاربران نیاز به اتصال عاطفی به تجربه استفاده از محصول شما دارند. اگر شما صرفا ایجاد یک رابط و نه یک تجربه کنید، شما شانس محدود برای به دست آوردن یک محصول موفق دارید.یو آی ها باید برای حرکت، استفاده آسان و ایجاد رنگ ها و فونت های مناسب برای مخاطبان خود ساده باشند. فراموش نکنید که بازخورد کاربر نهایی را در حالی باقی می ماند که در طول طراحی با آن هماهنگ باشد.

 

 

 

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها