آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

8روند مورد توجه در دیجیتال مارکتینگ در سال 2019

در حقیقت اهمیت بازاریابی دیجیتال را نمی توان نادیده گرفت. هیچ کس در مورد قدرت بازاریابی مؤثر بحث نمی کند. یک کارزار بازاریابی و تبلیغاتی که به طور حرفه ایی کار میکند می تواند نیازهای هر شغلی را تأمین کند و تقاضا برای هر محصول یا خدمتی را که ارائه می دهد افزایش دهد. اما امروزه روش ها تغییر کرده است ، و در حالی که هنوز نیاز به بازاریابی ضروری است.

رسانه های اجتماعی ، پخش محتوا و سهولت در ایجاد یا مصرف محتوای دیجیتالی ، اینترنت را به محل تبلیغات تبدیل کرده است. بنابراین اگر می خواهید به صورت آنلاین به مخاطبان خود بازاریابی کنید ، چگونه باید این کار را انجام دهید؟ در این مقاله ، ما به بررسی روندهای برتر که بازاریابان دیجیتال باید آنرا بشناسند یا برای تسلط خود آماده کنند ، می پردازیم.

1.facebook

خبر خوب این است که فیس بوک هنوز هم پلت فرم شماره 1 رسانه های اجتماعی در ایالات متحده است و 41 درصد کاربران آن بالای 65 سال سن دارند.از طرف دیگر ، فیسبوک با مشکل روبرو شد و با شکستن داده ها ، 14 میلیون کاربر را تحت تأثیر قرار داد و توانست شهرت خود را به عنوان سکوی انتخاب برای تبلیغات سیاسی و ادامه محبوبیت در جمع آوری جمعیت جوان ، بدست آورد. بسیاری از مردم احساس می کنند رابطه بین مردم و فیس بوک ممکن است در حال تغییر باشد.

برای بازاریابان دیجیتالی آینده این مهم است که واقعاً ببینند که بازار هدف آنها ممکن است برای همیشه از طریق فیس بوک باشد؟ ، زیرا ممکن است فیس بوک برای برخی از مبارزات انتخاباتی بسیار نامناسب باشد ، به خصوص که همچنان با تغییر جمعیتی روند نزولی خود را ادامه می دهد. اشتباه نکنید ، فیس بوک هنوز گسترده است ، و بسیاری از آمریکایی ها همچنان به بررسی این موضوع می پردازند.

2. اینستاگرام یک Hit with the Kidsاست
2. Instagram is a Hit with the Kids

پیشرفت سریع اینستاگرام در حال حاضر یک میلیارد کاربر را پشت سر گذاشته است ، که یک موفقیت چشمگیر است. این بدان معناست که یکی از سریعترین سیستم عامل های رسانه های اجتماعی در حال رشد است و شاید مهمتر از آن ، بخش اعظم کاربر آن ، جمعیتی جوان آن باشد ،که خصوصاً کمتر از 30 سال است .

3. استفاده از Chatbotافزایش می یابد

Chatbotsفقط یک شکل تخصصی از نرم افزار است که به عنوان "دربان" مجازی عمل می کند ، و با کاربران ارتباط برقرار می کند و به آنها در رسیدن به اهداف خود کمک می کند. چت بات ها به صورت طبیعی و در درجه اول با استفاده از پنجره های گفتگوی متنی با انسان تعامل برقرار می کنند ، اما تعامل کلامی نیز ممکن است.

ده ها هزار نفر برای کارهای مختلف ، قبلاً توسط Chatbotsدر فیس بوک بسیار مورد استفاده قرار گرفته اند. همه چیز از تهیه گزارش وضعیت آب و هوا گرفته تا اتوماسیون برخی عملکردهای اصلی پشتیبانی مشتری را می توان به راحتی توسط نرم افزار پیشرفته اداره کرد. رباتها به کاربران این امکان را میدهند تا تعامل های شخصی و متمرکز را انجام دهند بدون اینکه خیلی از منابع انسانی محدود استفاده کنند. اثربخشی آنها در سال 2018 در حال حاضر افزایش قابل توجهی در استفاده را نشان می دهد و احتمالاً این استفاده برای بازاریابی دیجیتالی در سال 2019 نیز ادامه خواهد یافت.

4. اشتراک گذاری فیلم ضروری است
4. Video Is a Must

در مجموع 73٪از کل آمریکایی ها با YouTubeدرگیر هستند. این بدان معناست که بیش از نیمی از آمریکایی ها در حال تماشای فیلم هستند و بسیاری از این فیلم ها در خدمت بازاریابی دیجیتال ایجاد می شوند. در حالی که YouTubeممکن است محبوب ترین روش برای مصرف فیلم ها ، حتی محبوب تر از فیس بوک باشد ، این بدان معنی نیست که نباید برای آن موضوع فیلم های خود را در فیس بوک یا هر پلتفرم دیگر رسانه های اجتماعی قرار دهید.

بازاریابی دیجیتال ویدئویی ، از بعضی جهات ، بهترین های هر دو جهان را ارائه می دهد. بودجه بندی واقعی و مکانیک تولید فیلم به خوبی درک و مستند شده است ، زیرا خود فیلم یک رسانه قرن بیستم است. با این حال ، اکنون ویدیو با معیارهای کاربر فوق العاده دقیق و با ارزش از رسانه های دیجیتال جفت شده است تا اطلاعات مفیدی را در مورد چگونگی انجام اقدامات خاص ارائه دهد. این که آیا شما در حال ایجاد فیلم برای اینستاگرام ، فیس بوک ، یوتیوب یا حتی وب سایت خود هستید ، یک ابزار بازاریابی دیجیتالی برتر، و فوق العاده موثر است. می توانید اطلاعات بسیاری از شخصیت و شخصیت برند خود را با فیلمبرداری ضبط و انتقال دهید. تا زمانی که به اصول تولید خوب فیلم بپیوندید ، می توانید دستاوردهای چشمگیر کسب کنید.

5. فیلم زنده یک امتیاز مهم است

در حالی که ویدیو ابزاری با ارزش است ، یکی از سریعترین ستاره های در حال رشد در بازاریابی دیجیتال استفاده از فیلم زنده است. بخشی از این امر به دلیل افزایش شدید در سرویس های پخش ، به لطف کانال های محبوب مانند "Twitch" است که به افراد امکان می دهد تا به راحتی پخش بازی های ویدئویی را پخش کنند ، یا حتی دستگاه هایی مانند کنسول بازی PS4سونی که دارای توانایی های پخش مستقیم هستند درست در آن ایجاد شود.

پخش مستقیم ، همانطور که گفته می شود ، هنگامی که با بازاریابی تأثیرگذار ترکیب شود ، برای بازاریابی دیجیتال بسیار مهم است. این که آیا این نسل جدید تأثیرگذار در رسانه های اجتماعی یا منابع سنتی مانند افراد مشهور ، ورزشکار و موسیقی دان است ، داشتن یک جریان زنده با یک تأثیرگذار که مستقیماً با نظرات در حال تعامل است ، یک مخاطب بزرگ برای مخاطبان است. یک جریان زنده تأثیرگذار یک شکل بسیار عالی و پر سود از بازاریابی دیجیتال در حال حاضر است. خودجوش بودن و تعاملی بودن پخش مستقیم بدون شک می تواند در صورت انجام درست و با شخصیتی خوب و مناسب یک قرعه کشی بزرگ باشد.

6. محتوای خوب هنوز هم تاثیر دارد

بازاریابی محتوا همچنان جزء اساسی بازاریابی دیجیتال است، اگرچه تأکید روز افزون بر ظرافت در محتوا وجود دارد. کیفیت همیشه اهمیت زیادی پیدا می کند ، اما اکنون یک تجدید علاقه مند وجود دارد که بتواند عمیق تر به افراد گیرنده مورد نظر بپردازد. داشتن درک عمیق تر و پیچیده تر از بازار هدفمند و قادر به دقیق تر هدف قرار دادن آن بازار ، روند رو به رشد در بازاریابی مؤثرتر است.

بنابراین ، هرچند که محتوای مخاطب عام ، مهم بوده و همیشه مهم خواهد بود ، مطالب تخصصی برای صنایع خاص یا کارشناسان نیز می توانند نتایج چشمگیری را به بار آورند. این ، همراه با بهبود تکنیک های سنجش اثربخشی محتوا ، بازاریابی محتوا را مرتبط و به جلو سوق می دهد.
Membership_Blog_Inline_CTA7

7. ایمیل شخصی تر می شود

ایمیل همچنان یک کانال اصلی ارتباطات است ، و میلیارد ها هنوز هم از آن برای اهداف شخصی ، تجاری ، صنعتی ، قانونی ، علمی و دانشگاهی استفاده می کنند. به عبارت دیگر ، ایمیل برای ماندن در اینجاست و بازاریابی ایمیل نیز خود همچنان اهمیت دارد.

با این حال ، بازاریابی ایمیل در حال تحول است و ایمیلهای بازاریابی عمومی همانند گذشته مؤثر نیستند. اکنون این ترکیبی از اتوماسیون و از همه مهم تر شخصی سازی است که بازاریابی ایمیل را برای سال 2019 مهم می کند. وقتی می توانید بازاریابی ایمیل خود را به سمت موارد خاصی مانند کاربر در حال مرور یک محصول خاص سوق دهید و سپس با یک قیمت تبلیغاتی یا ویدئو نسخه ی نمایشی در یک ایمیل شخصی ، این می تواند بسیار موثر باشد. ایمیل اغلب "محرک" نهایی برای ایجاد انگیزه در یک عمل است ، به خصوص هنگامی که با تکنیک های بازاریابی شما ترکیب شود.

8. تعامل صوتی در حال افزایش است
8. Voice Interaction Is Going Up

به لطف سیری ، گوگل ، الکسا و بسیاری دیگر از دستگاههای "هوشمند" ، تعامل کلامی با دستگاه ها همچنان رو به افزایش است. پیشگویی واقعی این است که صحبت کردن به سادگی یک روش ترجیح تعامل است.

با این حال ، برخی از چالش های جالب وجود دارد. برای مثال انجام جستجوی صوتی با تایپ کردن یک پرس و جو ، به ویژه در نتایج ، بسیار متفاوت است. هنگامی که یک شخص یک جستجوی مبتنی بر متن را انجام می دهد ، صفحه نمایش یک صفحه را در هر زمان نتایج نشان می دهد. اما وقتی شخصی از یک دستگاه بخواهد جستجو را انجام دهد و دستگاه کلامی پاسخ دهد ، ممکن است حداکثر چند گزینه را انتخاب کند و اغلب اوقات ، آنها فقط یک انتخاب را ارائه می دهند.

این بدان معناست که آماده شدن برای جستجوی صوتی نیاز به یک رویکرد متفاوت دارد ، اما این یکی از زمینه های دیجیتال مارکتینگ است که نمی توان نادیده گرفتزیرا مردم بیش از گذشته به آن اعتماد می کنند. به عنوان مثال ، نوشتن متا توضیحات وب سایت ها ممکن است برای گفتار بهینه سازی شود تا هنگام صحبت ، "با صدای بلند" بهتر بخواند تا سبکخشک تر که برای یک روش جستجوی کاملاً مبتنی بر متن استفاده می شود.

اگر می خواهید مهارت های دیجیتال مارکتینگ خود را حرفه ایی تر کنید ، در موسسه بازاریابی دیجیتال ثبت نام کنید و به یک متخصص بازاریابی دیجیتال تبدیل شوید! اکنون از همین جا شروع کنید!

شرکت آذران تک برای حضور کسب و کار ها در دنیای دیجیتال تاسیس شده است. خدمات ما به سمت ایجاد تمرکز منحصر به فرد وب سایتها و استفاده از رسانه های اجتماعی برای هدایت ترافیک، آگاهی از برند ، اعتماد و وفاداری مشتری هدایت می شوند


ثبت نظر