8 راه برای جلب رضایت کاربران

8 راه برای جلب رضایت کاربران

8 راه برای جلب رضایت کاربران

8 راه برای جلب رضایت کاربران 

بازده احساسی باید به گونه ای باشد که شما را نگه دارد هر چند که به آن مکان علاقه ای نداشته باشید. تصور کنید وب سایت (فیس بوک) می تواند خدمات (توییتر) را انجام دهد یا (LinkedIn؟) ، (آمازون) را .این مسئله ایی بزرگ و پیچیده نیست.اما ، شما می توانید از این قدرت به خوبی استفاده کنید.

به هر حال، نکته من این است که مردم برای موفقیت در انجام کارها تلاش میکنند، و این شامل وب سایت هایی که مرور می کنند هم میشود. محصول یا خدماتی که شما می فروشید،نوعی سود برای شماست. اما شما می توانید پاداش هایی را  در مورد هر جنبه ای از وب سایت یا برنامه های خود ایجاد کنید.

نمونه هایی از پاداش های احساسی (بازده احساسی)که می توانند مردم را به شما برساند:

  1. اتصال(ارتباط)

خوب این  واضح است؛ و کلا پایه ایی برای "وب 2.0" است. مردم می خواهند با دیگران ارتباط برقرار کنند و شما می توانید این موارد را  در مورد هر سایت با ویژگی های اجتماعی، انجام دهید.محبوبیت ابزارهای طراحی شده برای کمک به ما در ارتباط با دیگران، در مقایسه با تقریبا هر مورد دیگری در اینترنت، شگفت انگیز است. و اکنون، ما می توانیم با افرادی که از ما فاصله دارند، ارتباط برقرار کنیم.

  1. محبوبیت و شناخت

پس از ارتباط، محبوبیت به عنوان دومین عنصر در نظر گرفته می شود. بسیاری از سیستم عامل های مشابه که فرصتی برای اتصال هم دارند، شانس گرفتن " اینترنت شناخته شده " را نیز دارند. دادن این فرصت به رسمیت شناخته شده به مردم فقط پاداش عاطفی نیست، بلکه یک مدل تجاری است.

  1. مسابقه

ما رقابت داریم این طبیعت انسانی است. ارائه یک راه دوستانه به کاربران خود برای رقابت با یکدیگر می تواند انواع تعامل را در اختیار شما قرار دهد. هشدار: رقابت های اجتماعی اغلب به یک مسابقه محبوب تبدیل می شود، و این همیشه برای جامعه آنلاین عالی نیست.

  1. پیشرفت

یک شوخی در برنامه نویسی وجود دارد : برنامه نویسان عاشق بازی های ویدئویی هستند، زیرا آنها یک دنیای داستانی ارائه می دهند که مردم به شما یک کار می دهند و سپس شما این کار را کامل می کنید و هیچ کس مشخصات شما را تغییر نمی دهد. "

در جهانی که زندگی اغلب به عنوان تلاش Sisyphean شناخته می شود، ، احساس پیشرفت به هیچ وجه نباید کم ارزش باشد. وجود میله های پیشرفت به عنوان یک عنصر UI احتمالا بسیاری از دستگاه را از شکست ناگهانی باز میدارد.

  1. دستاورد

دستاورد کاملا مرتبط با پیشرفت است: احساسی که شما در هنگام انجام چیزی کسب می کنید. میتواند یک حس موفقیت از تکمیل هر کاری باشد. با این حال، احساسات با شناخت دستاوردهای خود، قوی تر می شوند.

حتی پس از اتمام چیزی مثل پر کردن یک فرم طولانی،که شما آن را انجام دادید، یک حس خوب است. این به کاربران اجازه می دهد تا بدانند که شما زمان و تلاش خود را در تعامل با سایت خود به رسمیت می شناسید  و آنها می توانند آن زمان و تلاش را در جایی دیگر انجام دهند.

  1. انحصار

چیز دیگری که مردم دوست دارند داشتن چیزهایی است که افراد دیگر ندارند.انواع محصولات با نسخه های گردآوری شده، کالا ها با مارک منحصر به فرد و ... همراه است. پاداش های منحصر به فرد، در بهترین حالت، راهی برای نشان دادن قدردانی افرادی هستند که بیشترین سرمایه را برای شما و محصول شما دارند.

  1. پیدا کردن

کشف یک از مهارت است. مطمئنا احساس لذت در کشف چیزهای جدید و پنهانی (یا نیمه پنهان) وجود دارد؛ اما به عنوان طراح وب، معمولا می خواهیم همه چیزها کاملا واضح باشند. به عبارت دیگر، شما نمی خواهید مردم مجبور باشند "پیدا کنند" دکمه "خرید" را.

  1. شگفت انگیز بودن

شما ممکن است فکر کنید این همان "Discovery" است، اما نه. شگفتی هایی که من در مورد آن صحبت می کنم چیزهایی است که شما مجبور نیستید به دنبال آن باشید. آنها بزرگ و قابل توجه هستند، و کاربران با آنها احساس راحتی می کنند که فقط میتوانند چیزی را به صورت رایگان دریافت کنند.مردم عاشق گرفتن چیزهای اضافی و تصادفی به صورت رایگان هستند، این را میتوانید در سایت خود قرار دهید،مثل تحویل رایگان خرید کاربرانتان.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها