آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

اعتبار دامنه

اعتبار دامنه چیست؟

اعتبار دامنه

مسئولیت دامنهیک موتور رتبه بندی جستجو است که توسط Moz طراحی شده است که پیش بینی می کند که وب سایت چه میزان در نمره اعتبار دامنه از یک تا 100، با نمره بالاتر مربوط به توانایی بیشتر رتبه بندی است.

اعتبار دامنه با ارزیابی عوامل متعدد، از جمله لینک دادن دامنه های ریشه و تعداد لینک های کل، به یک نمره DA محاسبه می شود. این نمره پس از آن می تواند در مقایسه با وب سایت ها و یا ردیابی "رتبه بندی قدرت" یک وب سایت در طول زمان مورد استفاده قرار گیرد.

شما می توانید DA یک وب سایت را با استفاده از MozBar (یک افزونه رایگان Chrome)، Link Explorer (یک ابزار تجزیه و تحلیل Backlink)، بخش تجزیه و تحلیل SERP کلیدواژه اکسپلورر و ده ها ابزار دیگر SEO در سراسر وب مشاهده کنید.

امتیازدهی اعتبار دامنه چگونه است؟

ما نمره اعتبار دامنه را در مقیاس لگاریتمی 100 نقطه نمره می دهیم. بنابراین، نمرات خود را از 20 تا 30 به طور قابل توجهی ساده تر می کند تا از 70 تا 80 افزایش یابد.

یک اعتبار دامنه"خوب" چیست؟

به طور کلی، سایت هایی با تعداد بسیار زیادی از لینک های خارجی با کیفیت بالا (مانند Wikipedia یا Google) در انتهای بالای محدوده اعتبار دامنه قرار دارند، در حالی که کسب و کارهای کوچک و وب سایت هایی که لینک های ورودی کمتر دارند ممکن است نمره DA پایین تر داشته باشند . وب سایت های با نام تجاری جدید همیشه با نمره اعتبار دامنهاز یک شروع می شوند.

از آنجایی که اعتبار دامنهبه عنوان یک پیش بینی کننده از توانایی رتبه بندی سایت محسوب می شود، داشتن امتیاز بسیار بالا DA نباید تنها هدف شما باشد. نگاهی به نمرات DA برای سایتهایی که شما در رقابت مستقیم با آنها رقابت می کنید و قصد افزایش نمره بالاتر از رقبای خود را دارید.در هنگام انجام تحقیقات در نتایج جستجو و تعیین اینکه کدام سایت ها ممکن است پروفایل های قوی تر / مهم تر نسبت به دیگران را به عنوان یک متریک مقایسه (به جای نمره مطلق بتن) بهترین استفاده شوند. از آنجایی که این یک ابزار مقایسه است، لزوما یک نمره اعتبار دامنه"خوب" یا "بد"وجود ندارد.

در هنگام انجام تحقیقات در نتایج جستجو و تعیین اینکه کدام سونکریتیت ممکن است پروفایل های قوی تر / مهم تر نسبت به دیگران را به عنوان یک متریک مقایسه (به جای نمره مطلق، C) بهترین استفاده شود. از آنجایی که این یک ابزار مقایسهای است، لزوما یک نمره "خوب" یا "بد" نام دامنه وجود ندارد.

این هست بهترین استفاده همچون اندازه گیری مقایسه ای(خیلی کامل,نمره ای بتن)در هنگام انجام تحقیقات در نتایج جستجو و تعیین اینکه کدام سایت ها پروفایل های قوی تر / مهم تر نسبت به دیگران را به عنوان یک متریک مقایسه (به جای نمره مطلق بتن) دارند . از آنجایی که این یک ابزار مقایسهای است، لزوما یک نمره اعتبار دامنه"خوب" یا "بد" وجود ندارد.

درحالیکه اعتبار دامنهقدرت پیشبینی رتبه بندی کل دامنه ها یا زیر دامنه ها را محاسبه می کند، اعبار صفحهمیزان قدرت صفحه های منحصر به فرد را اندازه می گیرد.

از کجا می توانی اعتبار دامنه را پیدا کنی؟

معیارهای اداری دامنه در ده ها تن از سکوهای بازاریابی اینترنتی و آنلاین در سراسر وب گنجانده شده است.

در اکوسیستم Moz، می توانید با استفاده از Link Explorer، MozBar (نوار ابزار رایگان جستجوگر Moz) یا بخش تجزیه و تحلیل SERP Keyword Explorer، می توانید اندازه دامنه را اندازه گیری کنید. معیارهای اداری نیز در همه کمپین های Moz Pro و همچنین API ما گنجانده شده اند.

تعریف فنیاعتبار دامنه:

اعتبار دامنه, اساس داده های شاخص وب سایت Link Explorerماست و از محاسبات دهها تن از عوامل استفاده می کند. محاسبه خود واقعی اعتبار دامنهبا استفاده از یک مدل یادگیری ماشین برای پیش بینی یک الگوریتم "مناسب ترین" را پیدا می کند که بیشترین ارتباط را با داده های پیوند ما با رتبه بندی در میان هزاران نتیجه واقعی جستجو که ما به عنوان استانداردها برای مقیاس در برابر آن استفاده می کنیم، مرتبط می کند.

از آنجایی کهاعتباربراساس محاسبات یادگیری ماشین است، نمره سایت شما اغلب نوسان خواهد داشت، زیرا در محاسبات بیشتر، نقاط و یا داده های مختلف استفاده می شود - مثلا فیس بوک برای به دست آوردن یک میلیارد لینک جدید، PA و DA هر کس,به افت نسبی فیس بوک تمایل دارد.

به همین دلیل توجه داشته باشید که همیشه باید از اعتبار دامنه به عنوان یک متریک نسبی استفاده کنید تا در مقایسه با پروفایل های پیوند از سایت های دیگر مقایسه شود، در مقایسه با یک مقدار مطلق، امتیاز دادن به کارایی تلاش های داخلی SEO شما بستگی دارد.

چگونه می توانم به اعتبار دامنه نفوذ کنم؟

DomainAuthorityمشکل است که به طور مستقیم تاثیربگذارد . این مجموعه شامل مجموعهای از معیارها و دادههای پیوند است که تأثیر بر نمرهی اقتدار دارند. این عمدا انجام شد؛ این متریک به معنای تقریبی بودن یک سایت داده شده در نتایج جستجوی گوگل است. از آنجایی که گوگل فاکتورهای زیادی را در نظر میگیرد، یک متریک که تلاش میکند محاسبه کند، باید عوامل زیادی را نیز شامل شود.

بهترین روش برای تأثیرگذاری بر اندازه مؤلفات دامنه، بهبود کلی SEOشما است. به طور خاص، باید با پیوند بیشتر از سایر صفحات مرتبط به صفحات، روی نمای لینک خود تمرکز کنید.

چرا اعتبارمن تغییر کرد؟

از آنجاییکه اعتبار دامنه(و در این مورد، اعتبار صفحه) از چندین معیار و محاسبات تشکیل شده است، دقیقا علت یک تغییر را می توان یک چالش دانست. اگر نمره شما بالا یا پایین رفته باشد، بسیاری از عوامل تاثیرگذار بالقوه وجود دارد از جمله مواردی مانند: رشد پروفایل لینک شما هنوز در وب سایت ما ثبت نشده است. سایت های با بالاترین اقتدار، رشد قابل توجهی داشته اند و روند فرایند پوسته پوسته شدن را از بین می برد. شما لینک هایی را از مکان هایی که به رتبه بندی Google کمک نمی کنند، کسب کردید. ما (و در فهرست ما) بیشتر یا کمتر از دامنه های مرتبط خود را از آنچه ما قبلا داشتیم، می کشیدیم. مجتمع دامنه شما در انتهای پایین طیف امتیازدهی قرار دارد و بنابراین با نوسانات مقیاس گذاری تاثیر می گذارد.

کلید شناختن نوسانات صفحه و دامنه این است که این معیارها در خلاء وجود ندارد - آنها به بسیاری از عوامل مثبت و منفی بستگی دارد به طوری که حتی اگر یک سایت داده شده وب سایت خود را بهبود بخشد، نمره های سازمان او همیشه ممکن است منعکس کننده آی تی باشد. یک استعاره خوب برای کمک به درک اینکه چرا بهترین رتبه بندی ها کار می کنند. بیایید به مثال نگاه کنیم:

اگر سنگاپور بهترین کیفیت هوا را در سال 2015 داشته باشد و حتی در سال 2016 آن را بهبود بخشد، آیا آنها تضمین می شوند که در # 1 باقی بمانند؟ اگر دانمارک همچنین کیفیت هوا خود را بهبود بخشد، یا نیوزیلند (که، مثلا، از رتبه بندی در سال 2015 خارج شده است)، به سیستم رتبه بندی می رسد؟ ممکن است کشورهای 2 تا 10 به طور چشمگیری بهبود یافته و سنگاپور هم اکنون به # 11 کاهش یافته است، هرچند که از لحاظ فنی بهتر شده و نه بدتر. از آنجا که بسیاری از عوامل دیگر در بازی وجود دارد، رتبه بندی سنگاپور می تواند به رغم هر گونه اقدام (یا بی عملی) در هر بخش آنها تغییر کند.

مسئولیت دامنه (و اداره صفحه) به شیوه ای مشابه کار می کنند. از آنجایی که آنها در یک سیستم 100 نقطه مقیاس بندی شده اند، پس از هر بروزرسانی، بازنشانی ها به این معنی است که نمره اعتباراز یک صفحه / سایت معین می تواند حتی اگر این صفحه / سایت میزان کم و کیفیت لینک خود را بهبود بخشد. چنین ماهیت یک سیستم نسبی، مقیاس پذیر است. به این ترتیب - و این به اندازه کافی مهم است که ما آن را یک بار دیگر تأکید می کنیم - نمرات مقامات بهتر است به عنوان معیار مقایسه، و نه مطلق.

نظرات خود را بامادر میان بگذارید.


ثبت نظر