بهترین عملکردهای تجسم داده ها برای وب

بهترین عملکردهای تجسم داده ها برای وب

بهترین عملکردهای تجسم داده ها برای وب

بهترین عملکردهای تجسم داده ها برای وب

تجسم داده به سرعت تبدیل به یک استاندارد برای انتشار اطلاعات در وب شده است و این مورد در سراسر صنایع از هوش کسب و کار تا روزنامه نگاری استفاده شده است تا به ما در درک و انتقال بینش در بین اطلاعات کمک کند.

مغز ما به منظور پردازش اطلاعاتی که به صورت بصری ارائه می شود، مورد پردازش قرار می گیرد، و درک این اطلاعات برای ما بسیار آسان تر از درک اطلاعات نمایش داده شده در نمودارها و داده های ذکر شده در جداول و صفحات گسترده است. تجسم داده باید این نقطه قوت سیستم بصری انسان را به نمایش بگذارد تا بتواند به آسانی جذب و درک شود. باید آنچه که ما در مورد پردازش تصویری می دانیم به منظور افزایش و به اشتراک گذاشتن تجربه بینندگان از داده ها  در نظر بگیریم.

با استفاده از ابزارها و چارچوب های بسیار زیادی که برای ساخت این مورد در دسترس هستند، وقت آن رسیده تا به اصول اولیه برسیم. چه چیزی باعث تجسم داده ها می شود؟ چه اصول هدایتی را باید هنگام طراحی داده ها پیگیری کنیم؟

شیوه های زیر به شما کمک می کند تجربیات داده های غنی و بصری را طراحی کنید.

 1. طراحی برای یک مخاطب خاص

تجسم برای نشان دادن الگوها، ارائه زمینه و توصیف روابط درون داده ها استفاده می شود. در حالی که طراح هیچ نفوذی بر الگوها و روابط در یک مجموعه داده ای ندارد، می توانید انتخاب کنید که چه مقدار داده برای نمایش و چه زمینه برای ارائه، بر اساس نیاز مخاطبان نیاز است. پس مانند هر محصول دیگری، تجسم بی معنی است اگر بیننده نمی تواند از آن استفاده کند.تجسم برای تازه کارها باید ساختار، یکپارچه و جذاب داشته باشد. آنها باید به طور واضح آنچه که بیننده ها از داده ها می خواهند، را بیاموزند.

آذران تک

جزئیات و تراکم داده باید سادگی و وضوح بیان شود.

آذران تک

 1. استفاده از تعامل برای تسهیل اکتشاف

فقط 10 تا 15 درصد از بازدیدکنندگان برای تجسم های تعاملی در وب سایت نیویورک تایمز، بر روی دکمه ها کلیک می کنند. تیم گرافیک نیویورک تایمز بهترین کارهای کسب و کار را تولید می کند و تقریبا هر کسی با آنها ارتباط برقرار می کند! آنچه که در مورد طراحی تجسم تعاملی نشان می دهد این است که ما نمی توانیم بر روی تعامل برای ایجاد درک متکی باشیم. داده های کلیدی نباید در پشت عناصر تعاملی پنهان شوند و باید بدون تعامل باشند. تعاملی عالی است که اجازه می دهد تا داده های اضافی ادغام شوند (که ممکن است در غیر این صورت حذف شوند).

آذران تک

تعامل می تواند به عنوان یک قلاب استفاده شود؛ با جلب توجه مخاطبان شما آنها در این پروژه سرمایه گذاری می کنند. این قطعه بازیگوش بر روی دستخط و فرهنگ از کوارتز را بررسی کنید این قطعه ای است مه در آن خوانندگان به سادگی یک دایره می کشند، قبل از اینکه آن را تجزیه و تحلیل کنند. به طور مشابه، The Pudding اخیرا یک تجسم تعاملی برای آموزش خوانندگان در مورد پارادوکس تولد منتشر کرد. در حالی که اکثر متخصصان احتمالا پارادوکس تولد را می دانستند، ولی با وجود اینکه نظریه احتمالی، کاملا خشک و غیرمنطقی است؛ این تجسم به نظر می رسد کاملا جذاب است. نحوه خلق تعاملات کاربران، تمام تجربیات انها را مرتبط می سازد.

 1. از تمرکز بصری برای توجه و تجربه استفاده کنید

برجسته سازی بصری، مشخصه ای که یک عنصر بصری را در محیط اطراف خود برجسته می سازد، و یک ابزار قدرتمند در تجسم داده است. این می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا توجه کاربر را به یک تجسم هدایت کند و به جلوگیری از اضافه شدن اطلاعات کمک کند. با استفاده از قابلیت های بصری برای برجسته کردن برخی جزئیات ، می توانیم طرح های خود را روشن تر و آسان تر درک کنیم.  در درجه اول رنگ و اندازه کلیدهای ما برای ایجاد و کنترل ظاهر بصری است.

آذران تک

طرح های رنگی کلیدی برای تجسم داده های بزرگ هستند. ما می توانیم از رنگ های گرم و اشباع استفاده کنیم تا نقاط کلیدی را برجسته کنیم و رنگ های خنثی را برای ارسال اطلاعات کم اهمیت به پس زمینه اعمال کنیم. اندازه: عناصر بزرگ نیاز به توجه بیشتری نسبت به عناصر کوچک دارند، بنابراین اندازه عناصری را که می خواهید تماشاگران به آن بیشتر توجه کنند، افزایش دهید و اندازه متن و عناصری را که کمتر اهمیت دارند، کاهش دهید.

 1. استفاده از موقعیت و طول برای رمزگذاری اطلاعات کمی و استفاده از رنگ برای رمزگذاری اطلاعات طبقه بندی شده

Cleveland و McGill برای تجسم اطلاعات، اثربخشی کدگذاری های بصری (یعنی نقشه برداری از ابعاد داده ها به خواص بصری) را مورد بررسی قرار داده اند. در یافته های خود، انواع مختلفی از رمزگذاری بصری را بر اساس نحوه دقیق درک آنها، رتبه بندی کرده اند:

 • موقعیت در امتداد یک مقیاس رایج
 • طول
 • زاویه
 • حوزه
 • رنگ

چیزی که برای طراحی تجسم داده پیشنهاد می شود این است که اولین انتخاب ما برای نمایش اطلاعات کمی، باید براساس موقعیت داده ها (همانطور که در پلاگین های صفحه کلاسیک و نمودار نوار دیده می شود) باشد. و در مقایسه با کدگذاری های مبتنی بر زاویه (مانند نمودار پایه) یا کدگذاری مبتنی بر محدوده (مانند نمودار حباب)، کدگذاری های مبتنی بر موقعیت، به مقایسه بیننده ها در زمان کمتر کمک می کنند. با این حال نمی توان گفت که تمام تجسم ها باید نمودارهای پراکنده باشند. این فقط یک ایده خوب است که در هنگام جستجوی روش های جدید برای تجسم داده ها، این موارد را نیز در ذهن داشته باشید. چیزی که دی اینجا مهم است این است که از رنگ ها را نباید برای کدگذاری اطلاعات کمی استفاده کرد و به جای آن میتوانید از آنها برای کدگذاری اطلاعات قطعی استفاده کنید.

آذران تک

 1. برچسب امتیاز داده

هر عنصر بصری که داده ها را رمزگذاری می کند، باید برچسب گذاری شود، به طوری که بیننده آنچه را که می بیند را درک کند. طراحان زیادی بیش از حد به علائم تکیه می کنند تا خوانندگان آنها را درک کنند که هر نماد یا رنگ کدام مجموعه از داده ها را در نمودار نشان می دهد. علائم ، در حالی که در طراحی آسان است، درک آن برای خواننده سخت است. یک جایگزین بهتر برای آن این است که سری داده ها را به طور مستقیم بر روی نمودار نشان دهید. در مثال زیر، ناتان یو این کار را انجام داده است تا از استفاده علائم اجتناب، و یک صفحه نمایش کوچک چند ضلعی تعاملی با تعداد زیاد برچسب مستقیم را ایجاد کند.

آذران تک

 1. پوشش اطلاعات محتوا به طور مستقیم بر روی نمودار

گاهی اوقات ما می توانیم عناصر گرافیکی را به داده های خود اضافه کنیم تا این حاشیه نویسی ها بیشتر معنادار باشند و این اطلاعات را به طور مستقیم به اطلاعات خود مرتبط کنیم. برای مثال، این تصویر را از سوی سوزی لو ببینید. پوششهای فصل تابستان و فصل پاییز به معنای قله ها و دره هایی است که ممکن است تصادفی باشند. آنها به بیننده کمک می کنند تا اهمیت داده ها را به نحوی مستقیم تر از متن یا حاشیه نویسی ، درک کنند.

آذران تک

 1. طراحی برای موبایل

تجسم های استاتیکی، که به طور معمول در فرمت های تصویر بیت مپ مانند JPG و PNG منتشر می شوند، برای مخاطبین موبایل بوجود می آیند. زیبایی بسیاری از تجسم داده ها در جزئیات بصری آنها - در نقاط داده های کوچک و رمزنگاری های ظریف است - و بسیاری از این جزئیات در صفحه های کوچک در قالب های استاتیک گم می شوند. کار زیبا و پیچیده ی Accurat در جایزه نوبل، که به نظر می رسد علائم آن کامل با وضوح بالا در صفحه نمایش و قابل خواندن بر روی یک دستگاه تلفن همراه است.

آذران تک

 

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها