پنج راه برای کاهش موانع ورود به وب سایت ها

پنج راه برای کاهش موانع ورود به وب سایت ها

پنج راه برای کاهش موانع ورود به وب سایت ها

پنج راه برای کاهش موانع ورود به وب سایت ها

همه سایت ها موانعی برای ورود دارند. بیشتر کاربران با استفاده از وب سایتتان شما را تشویق می کنند و به این طریق تلاش های شما موفق آمیزتر است. ما به پنج راه برای کاهش موانع ورود به وب سایت ها نگاه می کنیم. اینترنت، مانند بسیاری از فعالیت ها، خود یک مانع برای وارد شدن است. شما نیازمند یک دستگاه فعال اینترنت برای کلیک کردن هستید. شما به عنوان یک ارائه دهنده خدمات اینترنتی به یک یا چند فرم دسترسی دارید.

در جهان ایده آل، این تمام چیزی است که شما نیاز دارید. افرادی که نمیتوانند ببینند  می توانند از صوت های صفحه نمایش استفاده کنند. افراد بدون دست دارای دستگاه های ورودی دیگر با رایانه های خود هستند. در اینجا چیزی است که هر وب سایت شخصی، بسته به اینکه چگونه ساخته شده است، می تواند موانع ورود خود را افزایش دهد یا حداقل آنها را حفظ کند. هر بار که شما یک ویژگی یا تکنولوژی را که هر کس به آن دسترسی ندارد پیاده سازی می کنید، ملاحظه خواهید کرد که مردم را از وب سایت شما بیرون می آیند.

  1. HTML و CSS Best Practices را دنبال کنید

HTML و CSS دارای دستورالعمل ها و قوانین در دسترس برای افزایش دسترسی هر وب سایت ساخته شده با آنها است. این دستورالعمل ها را دنبال کنید. از متن Alt و عناصر HTML مناسب برای محتوا استفاده کنید. این مورد فقط به شما کمک نمی کند که کدها را حفظ کنید، بلکه برنامه های صوتی را به سایت شما هدایت می کنند اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعاتی که با رنگ حمل می شوند بدون رنگ موجود است. Heck، در اینجا یک لیست است.

  1. تست برای دسترسی

دستورالعملها به تنهایی تمام موارد را انجام نخواهند داد. شما باید تمام موارد را  آزمایش کنید. در صورت استفاده یک فرد نابینا با استفاده از یک صفحه نمایشگر از یک برنامه های صوتی مه صفحه را می خوانند استفاده کنید. سایت خود را در شرایط روشنایی مختلف آزمایش کنید.سعی کنید از برنامه هایی که شبیه سازی رنگ های مختلف کورکورانه دازند استفاده کنید.

این شرایط (به خصوص برای انواع مختلف اختلالات بینایی) بسیار رایج است، بنابراین مهم است. همچنین مطمئن شوید که سایت خود را می توانید در شرایط خاص با صفحه کلید،هدایت کنید. بعضی از ورودی ها از طریق کیبورد یا ورودی به جای ورودی ماوس ، باید در نظر گرفته شود. بعلاوه، بعضی افراد کیبورد را ترجیح می دهند.

  1. سازگاری برگشتی

بسیاری از مردم در جهان هنوز از طریق مرورگرها یا گوشی های قدیمی به اینترنت دسترسی دارند. در این دستگاه ها، همه ویژگی های مرورگر معمولی پشتیبانی نمی شوند. "افرادی با سخت افزار خراب" یک کلاس محافظت نشده است، اما اگر شما یک سرویس پنج دلاری یک ماهه را به فروش می رسانید، آیا دلیلی وجود دارد که آنها نمیتوانند به آن دسترسی پیدا کنند؟

یا اگر شما در حال فروش یک مورد لوکس هستید، چه؟ ما انتظار داریم مردم رایانه خوب داشته باشند، درست است؟ خوب، شرکت های عظیم شناخته شده ای هستند که از سخت افزارها و نرم افزارهای قدیمی استفاده می کنند، در صورتی که می توانند آنها را کنار بگذارند. حتی ممکن است افرادی با حقوق شش رقمی در حال حاضر در دفتر خود در حال دیدن کامپیوتر با ویندوز XP و یک نسخه قدیمی از فایرفاکس باشند.

اخیرا، CSS Grid به سازگاری 70٪ رسیده است. این فوق العاده است، و طراحان باید بیشتر از آن استفاده کنند. اما 30 درصد از کاربران اینترنت اینچنین نیستند و اگر از شبکه CSS (یا هر ویژگی دیگر) پشتیبانی نمی شود، و سایت شما نباید خراب شود و باید  کاملا شکست ناپذیر باشد. محتوای شما باید به طوری ساختار یافته باشد که اگر همه چیز مستقیما از بین  برود، حداقل شما یک طرح قابل استفاده، داشته باشید.

  1. سرعت و عملکرد

تلفن های قدیمی و رایانه ها، با سرعت بارگذاری و سرعت پردازش پایین کاملا مانع ورود به سیستم می شود. هرچه سایت شما دیرتر بارگذاری شود، برای برای شبکه های تلفن و تعداد زیادی از افراد که از اینترنت استفاده میکنند بسیار نامناسب خواهد بود.

و حتی با در نظر گرفتن دستگاه های جدید، هنوز گوشی ها و لپ تاپ هایی که با پردازنده های قدیمی و 1-2 گیگابایت رم ساخته شده اند وجود دارند. اگر سایت شما دارای سرعت پایینی است، برای آنها بسیار بد است. بله، اکثر کاربران اینترنت این روزها موبایل ها هستند.

  1. مراقب شناخت بیش از حد باشید

به عنوان یک قاعده کلی، اگر سایت شما شلوغ است، کاربران شما تلاش بیشتری برای تمرکز کردن انجام می دهند. کاربران وب سایت اینچنینی را ترک خواهند کرد. شما در واقع اطلاعات زیادی را در یک صفحه به عنوان قرار داده اید. یکی از واضح ترین نمونه های این مورد در تجارت الکترونیک است. در تجارت الکترونیک، معمولا مراقب هستند که اطلاعات زیاد را با دقت سازماندهی کنند و همه آنها را دسته بندی کنند تا بتوانید به راحتی آن را پیدا کنید.

برخورد با اطلاعات (و تصمیم گیری در مورد آنچه که با آن انجام می شود) انرژی ذهنی کاربران را می گیرد که این مورد یکی از موانع ورود به سایت است. البته، تعادل نیز وجود دارد. شما نمی خواهید اطلاعات کمی را ارائه کنید که مبهم باشد. فقط، هر بار شما کمی متن، انیمیشن یا ویجت کامل را اضافه کنید و از خودتان بپرسید که تاثیر آن بر بار شناختی کاربر چه خواهد بود.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها