قبل از خرید یا ایجاد وب سایت، این مراحل را دنبال کنید

قبل از خرید یا ایجاد وب سایت، این مراحل را دنبال کنید

قبل از خرید یا ایجاد وب سایت، این مراحل را دنبال کنید

قبل از خرید یا ایجاد وب سایت، این مراحل را دنبال کنید

چرا قبل از اینکه کسب و کار شما در بازار شناخته شود باید یک وب سایت را خریداری کنید؟این یک سوال از کسب و کار شما در مورد بازگشت سرمایه گذاری و مزایای واقعی کسب و کارتان است قبل از خرید یک وب سایت، ببینید آیا می توانید به سوالات زیر پاسخ بله بدهید.

  • آیا اهداف مشخصی برای تصمیم گیری در مورد ایجاد وب وجود دارد؟

  • می توانید موفقیت وب سایت را بر اساس اهداف خود اندازه گیری کنید؟
  • آیا اهداف شما به شما امکان می دهد تا از همه سهامداران داخلی خود خریداری کنید؟
  • اگر شما مسئول این پروژه بودید، آیا فکر می کنید این اهداف منطقی و قابل دستیابی است؟
  • آیا اهداف شما مشخص هستند، اما برای توسعه دهندگان وب، مشخص نیست؟

شما قبل از تماس با هر کسی در مورد ایجاد یک وب سایت و قطعا قبل از خرید یک وب سایت این پنج مرحله را طی کنید.

مرحله 1: پیام روشنی در مورد اهداف خود ارائه دهید.

در ابتدا بعریف کنید که چرا کسب وکار شما نیاز به وب سایت دارد و هدف شما از ایجاد وب سایت چیست. سپس یک توضیح روشن و مختصر از این اهداف را برای مخاطبان داخلی و خارجی ارسال کنید. در نظر بگیرید که قصد استفاده از وب سایت خود را دارید. چه میزان به شما خدمات می دهد؟ آیا نیاز به پشتیبانی مداوم دارد؟ نیاز به تخصصی خاص دارد؟ آیا فقط به یک سایت نیاز دارید یا به دنبال یک توسعه دهنده هستید که از آن بیشتر استفاده کنید؟ اهداف مستقیم  و محدود، بهتر هستند. زیرا می توانند اندازه گیری و ردیابی شوند. هرچند اهداف مستقیم و نامحدود را نادیده نگیرید.

بازدید کنندگان باید خرید خود را بر اساس تصویر حرفه ای از وب سایتتان انجام دهند. واقع بینانه باشید و درک کنید که یک وب سایت تنها می تواند نقش حمایتی را در بسیاری از جهات بازی کند. این وبسایت از نام تجاری شما پشتیبانی می کند، اما به تنهایی برند شما را ایجاد یا آن را شکست نمی دهد.

مرحله 2: خرید و حمایت از اهداف.

ذینفعان کلیدی خود را شناسایی کنید تا به اهداف خود برسید و از آن به عنوان راهی برای اصلاح اهداف خود استفاده کنید و افراد را در کنار هم قرار دهید.در اوایل فرایند تصمیم گیری نهایی را در نظر بگیرید. فراموش نکنید که با شناخت و قانونی صحبت کنید.

مرحله 3: منابع مناسب را اختصاص دهید.

پروژه های وب تلاش های قابل توجهی ایجاد می کنند و شما نمی توانید همه ی کارها را به یک توسعه دهنده وب بیاموزید. شما باید به تعریف الزامات اولیه یعنی استراتژی و پروژه مشغول شوید. نظارت بر مشتری، اختصاص منابع کافی و محتوای آماده برای سایت جدید نیست. ابتدا برنامه ریزی محتوا را شروع کنید و مشخص کنید که چه کسی عکس ها را پیدا کند، نظرات را دریافت کند، مطالب را بنویسید و ویرایش و تایید کند.

مرحله 4: اهداف وب سایت خود را تنظیم کنید.

با ذینفعان کلیدی خود، به ویژه تصمیم گیرنده صحبت کنید، و تمام تصمیمات مربوط به اهداف را پایه ریزی کنید. یک توسعه دهنده وب را اتخاب کنید. چگونگی ریسک بالقوه پروژه را می توان با تمرکز بر اهداف آن قبل از ایجائ هر گونه مشکل حل کرد.

مرحله 5: یک RFP بنویسید ... و سپس 90٪ از آن را حذف کنید.

فقط 10٪ از مواردی که مهم است را بنویسید. ما مقدار زیادی RFPs را می بینیم و که تاثیری در انتخاب یک توسعه دهنده وب ندارد.

  • RFPs توسعه دهنده خوب را از بین می برد. توسعه دهندگان خوب سرشان شلوغ است. شانس موفقیت با RFPs کوتاه تر است.
  • RFPs محدود گفتگوی خوب است که منجر به راه حل های خلاقانه می شود.

توصیه ما چیست؟

اهداف خود را مشخص کنید، یک محدوده بودجه و مهلت تعیین کنید. سپس یک جستجوی وب خوب انجام دهید و برخی از ارجاعات را برای ایجاد لیست کوتاهی از توسعه دهندگان وب دریافت کنید و در مورد اهداف، بودجه و مهلت مقدماتی خود با آنها نیز صحبت کنید.

آیا شما بهترین راه برای تعریف اهداف کسب و کار را دارید؟ آیا راهنمایی دیگری برای خرید یک وبسایت وجود دارد که میخواهید به اشتراک بگذارید؟ ما دوست داریم در قسمت نظرات آنها را بشنویم.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها