آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

چگونگی تبدیل شدن به یک توسعه دهنده کامل

در مورد مهارت ها و قابلیت های یک توسعه دهنده بسیار گفته شده است: از سوی دیگر، افرادی هستند که معتقدند که یک توسعه دهنده کامل جک تمام معاملات است. محدوده مهارت هایی که از یک توسعه دهنده کامل انتظار میرود این است که در زمینه ای از مهارتها تبهر خاص داشته باشند. از سوی دیگر، افرادی هستند که معتقدند توسعه دهندگان کامل در همه لایه ها کارشناس نیستند، زیرا می توانند مجموعه ای گسترده از وظایفی را که بسیاری از مردم نمی توانند انجام دهند، انجام دهند.

توسعه دهندگان کامل یک جواهر برای راه اندازی هستند، زیرا آنها طیفی از خدمات و مهارت هایی را ارائه می دهند که شرکت ها با منابع محدودی نیاز دارند.

آیا می خواهید یک توسعه دهنده کامل باشید؟

بعضی از افراد ممکن است مهارت های طراحی را به عنوان یک ضرورت برای یک توسعه دهنده کامل در نظر بگیرند. پس، مهارت های طراحی و توسعه بسیار مهم است. گاهی اوقات مشکل کارکرد طراحی خوب است اگر شما حداقل با برنامه نویسی و توسعه پایه آشنا نیستید و بالعکس. اگر پانزده سال پیش یک توسعه دهنده کامل پشته فقط برای ایجاد صفحات وب در ادوبی، تبدیل آن به HTML یا CSSو شناخت اسکریپت های اساسی PHP 4.0، امروزه توسعه دهندگان کامل خود را در یک جهان پیچیده تر پیدا می کنند. اگر مصمم هستید که حرفه ای را به عنوان یک توسعه دهنده کامل دنبال کنید، این چیزهایی است که باید یاد بگیرید. (توجه داشته باشید که به دلیل آنکه بسیاری از افراد درباره نظرات توسعه دهندگان کامل نظر دارند، ممکن است نیاز بیشتری به این کار داشته باشید تا کار رویای خود را متوقف کنید.)

توسعه ی پیشرو

این یک پیشنهاد است البته شما باید HTML / CSS و JavaScript را بدانید. این همان چیزی است که هر دانش آموز توسعه وب در روز اول یاد می گیرد. تکنولوژی های اولیه برای پایان دادن به یک محصول بسیار مهم است بنابراین مطمئن شوید که با مهارت های خود سرعت می گیرید.

Medium.com مراحل مورد نیاز برای شروع به عنوان یک توسعه دهنده اولیه را مشخص می کند. شما همچنین می توانید این Bootcamps توسعه پایان جلسه توصیه شده توسط گزارش دوره، و همچنین سایت هایی مانند Codecademy، Treehouse، و Sitepoint را امتحان کنید.

توسعه BACK-END

شما زبان برنامه نویسی مانند JAVA، Python، Ruby، Node.js و PHP را مطالعه می کنید. بعضی از کارشناسان توصیه می کنند تمرکز بر یک یا دو زبان و مهارت های خود را در آنجا داشته باشند، در حالی که حفظ دانش نیز بسیار خوب است. هیچ یک از بهترین زبان برنامه نویسی وجود ندارد که شما باید یاد بگیرند، زیرا مردم نظرات متفاوت دارند و بنابراین زبان های مختلف را ترجیح می دهند. برخی از وب سایت هایی هستند که دوره هایی را در زمینه توسعه پایدار ارائه می دهند: Udacity، Hasura، Codecademy.

پایگاه داده ها

پایگاه ها داده نیز ضروری هستند، زیرا شما به یک مکان نیاز دارید که می توانید تمام داده ها را ذخیره کرده و برای استفاده در آینده به آن دسترسی داشته باشید. برخی از مباحثی که شما نیاز دارید برای یادگیری مهارت های توسعه کامل یاد بگیرید عبارتند از: پایگاه داده های رابطه ای (MySQL)، پایگاه های داده NoSQL (MongoDB، Redis)، پایگاه داده های گراف (Neo4j) و ذخیره سازی وب. وب سایت هایی که می توانید برای یادگیری در مورد پایگاه های داده برای توسعه کامل پشته مرور کنید عبارتند از RisingStack و موزیلا.

طرح پایه

همانطور که ذکر شد، این یک مهارت است که شما لازم نیست که آن را بلد باشید، اما اگر شما در مورد آن بیشتر بدانید، به شما بسیار کمک خواهد کرد. داشتن یک درک خوب در مورد اینکه چه چیزی باعث طراحی هر دو معنی دار و کارآمد می شود، می تواند به شما به عنوان یک توسعه دهنده کامل کمک کند، به جز افزایش اعتبار شما.

UF Apprentice منابع رایگان را برای یادگیری اصول طراحی "کاربر تجربه" (UX) ارائه می دهد. شما همچنین می توانید راهنمای گوگل را در طراحی تجربیات کاربر عالی آنلاین ببینید.

معماری نرم افزار

در مورد معماری برنامه های وب بدانید، اگر می خواهید یک برنامه وب پیچیده تر ایجاد کنید، با مهارت و دانش مناسب، شما می توانید این کار را با استفاده از یک برنامه بزرگ، یادگیری با تمرین انجام دهید. برخی از مباحث را به خاطر داشته باشید: Heroku، AWS، بهینه سازی عملکرد برای برنامه ها و Model-View-Controller (MVC).

منابع آنلاین مانند دوره های Udacity و Coursera، و همچنین کتاب های آنلاین می تواند به شما کمک کند.

DEVOPS

DevOps خوب منجر به افزایش بهره وری، میشود. خودتان را با این اصطلاح نسبتا جدید آشنا کنید، که همکاری بین برنامه نویسان و تیم های فناوری اطلاعات را بهبود می بخشد تا کار سریعتر و انجام شود. در اینجا چند وبسایت وجود دارد که می توانید DevOps را یاد بگیرید: Cloud Academy، Udacity.

GIT

دانستن Git و چگونگی کارکرد آن در کارکرد برنامه نویسی و نرم افزار شما مفید خواهد بود. اگر شما در حال حاضر با آن آشنا هستید، عالی است. اگر نه، درباره Git و GitHub بخوانید تا بدانید چگونه می توانید تغییرات ایجاد شده در کد منبع را مدیریت کنید. این مهم است به ویژه اگر شما انتظار داشته باشید که با تیم های توسعه نرم افزار زیادی کار کنید.

یکی از بهترین روش های یادگیری این است که به یک پروژه منبع باز در GitHub کمک کنید. Codeburst به شما دستورالعمل های گام به گام در ایجاد اولین کمک را می دهد، و به شما این امکان را می دهد تا آشنا شوید که چگونه GitHub کار می کند.

علوم اساسی رایانه

این یکی کمی دشوار است، زیرا بسیاری معتقدند که لازم نیست که یک توسعه دهنده کامل دانش کامپیوتر را بلد باشد. برخی از این مباحث عبارتند از الگوریتم ها و ساختارهای داده. در حالی که شما می توانید به عنوان یک توسعه دهنده کامل حتی بدون هیچ گونه پس زمینه CS موفق شوید، برخی از شرکت ها از مهندسان خود به دنبال آن هستند. البته دوره پایه کامپیوتر Treehouse برای توسعه دهندگان خوب است زیرا می خواهند اصول اولیه CSSرا یاد بگیرند. Udemy و Udacity همچنین دارای دو دوره در زمینه علوم کامپیوتر مقدماتی هستند.

Full Stackبزرگ

ممکن است تقریبا غیرممکن باشد که بتوانید در تمام این مهارتها مهارت داشته باشید، و این خوب است. اکثر مهندسان که به عنوان توسعه دهندگان کامل شناخته می شوند نیز در تمام لایه ها نابغه نیستند. با این حال، نقطه یادگیری همه این ها، داشتن درک بیشتر در مورد چیزهایی است که در واقع در آنها خوب است. داشتن مهارت های اساسی و دانش کامل توسعه می تواند به شما کمک کند سریع تر و کارآمدتر کار کنید، نه اینکه تکیه بر دیگران برای پر کردن شکاف های دانش خود را داشته باشید. در واقع، یک مزیت بزرگ از توسعه دهندگان کامل توانایی آنها برای دیدن تصویر بزرگ و کار با تیم های مختلف است.

شرکت آذران تکهمراه با تیمی متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی سایت،مشاور شما در طراحی سایت شخصی،شرکتی،فروشگاه اینترنتی و سیستم مدیریت محتوا میباشد


ثبت نظر