نحوه ارزیابی طراحی وب سایت

نحوه ارزیابی طراحی وب سایت

نحوه ارزیابی طراحی وب سایت

نحوه ارزیابی طراحی وب  سایت

بین طراحان و مشتریان فاصله ی دانشی وجود دارد. اما اگر مشتری یک پس زمینه ای از طراحی نداشته باشد، هنگام ارسال بازخورد ممکن است در معرض خطر باشد.

در اینجا راه هایی برای بهبود ارتباط با طراح و اینکه شما به طور موثر طرح های خود را ارزیابی کنید وجود دارد:

 • اهداف خود را بشناسید
 •      خاص باشید
 •      بپرسید

نکته 1: اهداف خود را بدانید

هنگامی که شما نقشه سایت خود را شروع می کنید، در مورد هر چیز پایه ای برای ارزیابی طرح ها و فریم ها تفکراتی خواهید داشت. داشتن اهدافی که ، به عنوان یک راهنما برای مدیریت وب سایت در نظر گرفته شده است و می توانید به آن مراجعه کنید.

آذران تک

پس اهداف شما چیست؟ بدیهی است که شما می خواهید خود را بهینه سازی کنید:

 • کلیک بیشتر دریافت کنید
 • افزایش سهام
 • فروش و ترافیک بیشتر

 شما باید اهداف طراحی خود را با اهداف کسب و کار خود هماهنگ کنید. همانطور که به طراحی نگاه می کنید، در مورد چگونگی کار کردن عناصر به منظور رسیدن به اهداف فکر کنید.

بازگشت به هدف اصلی: این چیزی است که شما می خواهید کاربر در صفحه انجام دهد. آشکار است اگر چنین موردی را در صفحه خود دارید ، پس موفقیت آمیز است! اگر نه، از طراح خود بخواهید آن را طراحی کند.

نکته 2: خاص باشید

آذران تک

اگر طراحی شما مسیر روشنی نداشته باشد، ممکن است بازخورد شما نیز موثر نباشد. دلیل این که بازخورد مؤثر نیست، این است که روشهای زیادی برای تفسیر معنا وجود دارد. هنگام صحبت در مورد سبک، اصطلاحات "تمیز و مدرن" را می توان به طیف وسیعی از پروژه ها اعمال کرد.  این مسئله به فاصله ی دانش بین مشتری و طراح مربوط می شود. اما یک راه برای برطرف کردن این مورد وجود دارد. مواردی در مورد عناصر که احتیاج به تغییر دارند را محدود کنید.

نکته 3: بپرسید

طراح شما انتظار ندارد شما از اطلاعات و قابلیت های وب استفاده کرده و بهترین شیوه ها را بدانید (این کار آنهاست). اما این اساس طراحی است، بنابراین اگر مشتریان رویکرد طراح را درک کنند، به آنها کمک می کند. مواردی که ممکن است در نظر نگیرید در اینجا آمده است:

 • سبک های دکمه می توانند کاربران را جذب یا منحرف کنند
 • اندازه انگشت به اندازه اندازه دکمه روی دستگاههای صفحه لمسی (مانند تلفن ) تاثیر می گذارد
 • عکس ها و سایر موارد می توانند بر زمان بارگذاری صفحه تأثیر بگذارند، که به نوبه خود بر جستجوگرها نیز تاثیر می گذارد

آذران تک

بنابراین شما یک متخصص وب نیستید، اما این فرایند طراحی می تواند تجربه ی یادگیری با ارزشی برای شما باشد. اگر شما در مورد انتخاب رنگ مطمئن نیستید، از طراح خود مشورت بگیرید. اگر احساس میکنید که تایپوگرافی «اشتباه» است، از طراح بخواهید که استدلال او در انتخاب آن چیست.

درک کنید که کاربران با مشتریان متفاوت هستند

این مورد  به شدت محدود به مشتریان طراحی وب سایت است، و این یک نقطه کلیدی است. اینکه به خاطر کسب و کارمصرف کنندگان کالاها یا خدمات خود را خریداری می کنند به این معنی نیست که تعامل انسان با سایت ناپدید می شود.

این یکی از سخت ترین بخش های ارزیابی طراحی وب است، و مهم است که در مورد چگونگی استفاده از سایت و پیش بینی سوالات به وجود آمده فکر کنید.فقط به یاد داشته باشید، مشتری شما ممکن است کسب و کار دیگری نیز داشته باشد، اما بازدید کننده سایت شما بدون شک یک شخص واقعی است.

بهترین بخش یک شرکت طراحی وب سایت این است که شما یک تیم از کارشناسان را با سال ها تجربه ی ترکیبی استخدام می کنید و بسیاری از کاربران در سطح های مختلف طراحی با شما ملاقات خواهند کرد. با این حال، تنها با تمرکز بر این موارد چند وقتی که با طراح یا تیم طراحی کار می کنید، به شما کمک می کند تا آنچه را که دنبال می کنید را درک کنید وهمچنین نحوه ارزیابی و بازخوردی که منجر به بهترین نتیجه ممکن خواهد شد.

آیا شما راهنمایی برای بازخورد طراحی وب سایت دارید؟ ما دوست داریم آنها را در نظرات زیر بخوانیم

 

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها