LINK های مناسب

LINK های مناسب

LINK های مناسب

LINK های مناسب

لینک ها مسلما مهمترین عنصر در هر سند هستند و بدون آنها، وب تنها مجموعه ای از فایل های ذخیره شده در اینترنت است. لینک مناسب ساده و قابل استفاده است. در اینجا چگونگی طراحی لینک ها آمده است.

  1. یک لینک خوب یک دکمه نیست

یک دکمه خوب لینک نیست.ما اغلب نقش لینک ها را در وب درک نمی کنیم. یک لینک زمینه رابطه بین دو قطعه داده، را فراهم می کند و اغلب معانی را ارائه می دهد. لینک یک کار را انجام نمی دهد. دکمه ها داده ها را لینک نمی کنند، آنها یک کار را انجام می دهند. این کاملا درست است که اکثریت قریب به اتفاق رابط  های کاربری( GUI )به شما امکان این را می دهند که روی یک لینک کلیک کنید تا بتوانید به داده های مرتبط دسترسی پیدا کنید، اما این فقط یک میانبر است. نقش اصلی لینک این است که ارتباط بین قطعات داده را ایجاد کند.دکمه ها کار خاصی را انجام می دهند، یعنی پیوندها روابط متقابل را تشکیل می دهند.

  1. یک لینک خوب هدف مشخصی دارد

مشکل اصلی این است که چگونه باید از یک لینک استفاده شود، واقعیت این است که عنصر لنگر به اندازه کافی انعطاف پذیر است که به چندین روش بدون شکستن مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال لینک mailto: نباید یک لینک باشد (این یک عمل است، نه ارتباط بین قطعات داده ها).

ما یک سلسله مراتب کامل از سرفصلها داریم، از جمله <h5> 5> و <h6> 6>  که نسبتا بی فایده است، اما ما یک الگوریتم تک لایه داریم. در دنیای ایده آل ما عناصر لنگر چندگانه را به پیوندها می دهیم، یک عنصر <ae> > برای لینک های خارجی (داده ها در یک دامنه متفاوت) و یک <ai> > برای لینک های داخلی (داده ها در همان دامنه). در حال حاضر ما می توانیم از لینک ها در مسیرهای مطلوب برای لینک های خارجی و مسیرهای نسبی برای لینک های داخلی استفاده کنیم.

البته ما می توانیم سبک های مختلف را به کلاس های مختلف با استفاده از CSS اعمال کنیم. منطقی است که برای روشن شدن هدف، پیوندهای داخلی باید با نام تجاری سایت مطابقت داشته باشند، اما لینک های خارجی باید به نحوی متمایز باشند.

رابط کاربری یک فضای جهانی دارای قاعده کلی است. مطمئنا درک کاربران از چگونگی استفاده وب از زمانی که این کلمات نوشته شده است، توسعه یافته ، اما نکته ضروری این است که کاربران ترجیح می دهند یک رابط کاربری تجربه گسترده خود را نشان دهد. در حالی که یک استدلال وجود دارد که می گوید لینک های داخلی باید با نام تجاری سایت مطابقت داشته باشند تا مشخص شود چه چیزی آنها را پیوند می دهد، برای استفاده از لینک داخلی از متون آبی زیر خط دار، و فونت های سیستم - برای لینک های خارجی، نه تنها ارتباط را ساده تر میکند بلکه مشخص می کند که داده های مرتبط با آن خارج از دامنه سایت فعلی است.

این که آیا عدم هماهنگی پیوندها سبب سردرگمی بیشتر می شود یا خیر، باید به صورت یک موضوع مورد توجه قرار گیرد. اما در مواردی که پیوندهای داخلی و لینکهای خارجی یکسان هستند، بهتر است مه از متون آبی، زیر خط دار، استفاده شود.

  1. لینک خوب دیده میشود

 لینک ها به عنوان یک دروازه ورود به جایی دیگری دیده می شوند. لینک ها در جدول زمانی نقطه مصرف داده های ما هستند. همچنین لینک های بازدید شده میتوانند داده های بعدی را به داده های گذشته پیوند بزنند دارند. پیوندهای بازدید شده مهم هستند زیرا لینک های بازدید شده است که اطلاعات مصرفی ما را متمرکز کرده و با حذف آنها اطلاعاتی را که ما به مصرف می رسانیم، را برجسته می کند.

پیوندهای بازدید شده میتوانند کمی خام باشند. به طور ایده آل یک لینک با تاریخچه مرورگر کاربر مقایسه خواهد شد تا به روز شود. با وجود این، پیوندهای بازدید شده، میوه ای کوچک از طراحی UI است که به راحتی به عنوان یک نسخه از یک لینک فعال طراحی شده و اطلاعات ارزشمندی را برای کاربر ارائه می دهد.

 

 

.4a   یک پیوند خوب همواره آبی است

رنگ پیش فرض یک لینک در مرورگر، آبی است. لینک های Hyperlinks به صورت آبی ایجاد شده است. این رنگ به عنوان لینک در ذهن کابران جا افتاده است به دلیل این ارتباط عمیق، هیچ متن نباید آبی باشد مگر اینکه یک لینک باشد.

   .4bیک لینک خوب به ندرت آبی است

 آبی رایج ترین رنگ طراحی UI است، به ویژه در میان سایت های فناوری و خبری. همه جا آبی یک چالش را برای طراحان ایجاد می کند: اگر رنگ اصلی آبی باشد، آیا پیوندهای در سند نیز آبی هستند استفاده از رنگ آبی در طراحی عمومی، مکان یابی لینک ها را مختل می کند؟

  1. یک لینک خوب زیر خط دار است

گوگل لینک های زیر خط دار را سالها پیش کنار گذاشته است (لینک هایی که ناکارآمد است). اما پس از آن لینک های آبی که دارای مشکل کمتری بود استفاده شد، اگر متن اصلی خیلی متضاد باشد، دو گزینه ساده وجود دارد: شما می توانید با استفاده از یک نقطه پایه ای  یا نقطه خالی به لینک هایی که به لحاظ دیداری کمتر تاثیر گذار است، یا به روش دیگری آن را  برجسته کنید، مانند استفاده از رنگ پس زمینه برای پیوند انجام دهید.(با متن آبی، هرگز متنی را که یک لینک نیست، برجسته نکنید؛ زیرا کاربران می توانند نتیجه بگیرند که پیوند شما شکسته شده است و طراحی شما ضعیف است).

 

  1. یک لینک خوب برجسته می ماند

لینک ها باید در یک نگاه قابل شناسایی باشند و جستجوی کاربر برای کشف لینک ها موجت ناامیدی او از وب سایت شما میشود. تحقیقات نشان می دهد که کاربران پس از عناوین، از طریق لینک ها و پیوندها جستجو می کنند تا قسمت هایی از صفحه که برای آنها جالب تر است را شناسایی کنند. این قابلیت برای کاربرانی که از طریق صفحه نمایش از وب سایت شما دیدن می کنند بسیار مهم است که بتوانند به صورت دیداری یک صفحه را با توجه به محتوای مربوطه اسکن کنند، اینکار از طریق لینک ها قابل انجام است. لینک ها نه تنها داده هایی را که به آنها پیوند می دهند، بلکه محتوای آنها را نیز نشان می دهند.

  1. یک لینک خوب با استفاده از میکرو کپی خوب

در صورت امکان پیوندها را در پایان جملات متن نگهدارید؛ این مانع روند فکری را محدود می کند و تجربه ای کمتر از هم گسیخته را ایجاد می کند. با این حال، از روش "اطلاعات بیشتر ..." هرگز استفاده نکنید.

در جستجو Google برای " اینجا کلیک کنید " به نتایج 5،090،000،000 خواهید رسید. ولی یک جستجوی مشابه برای «مطالب بیشتر» نتایج 17،090،000،000 را نشان می دهد. علاوه بر پایین آمدن رتبه SEO با استفاده از لینک هایی مثل " مطالب بیشتر "، "پیدا کردن بیشتر"، "اینجا کلیک کنید" و غیره شما در واقع به کاربران خود میگوید: "این اطلاعات کم محتوا است، اطلاعات بهتر در جاهای دیگر وجود دارد."

اگر یک لینک به خوبی طراحی شده باشد، در یک نگاه واضح است که یک لینک است، و دستورالعمل های " اینجا کلیک کنید " غیرعادی هستند.

  1. یک لینک خوب، UX خوب را تسهیل می کند

ضروری است که پیوندها بتوانند به راحتی به کار گرفته شوند؛ سایت های موبایل نیازمند مناطقی هستند که به اندازه کافی بزرگ باشد، خوانندگان گفتار نیاز به میکرو کپی متمایز دارند.

لینک ها باید رویکرد منطقی اکثریت موارد استفاده شده را دنبال کنند. این بدان معنی است که پیوندهای داخلی در همان پنجره باز و لینک های خارجی در برگه جدید باز شوند. استثنا نیز وجود دارد، پیوند به یک سیاست حفظ حریم خصوصی برای مثال یک پیوند داخلی است، اما باید در یک برگه جدید باز شود. هر زمان که این گزینه را انتخاب کنید، از خود بپرسید که آیا کاربر نیاز به دکمه برگشت دارد. اگر چنین است، از یک تب جدید استفاده کنید تا بتوانید به راحتی کاربر را به اطلاعات قبلی بازگردانید.

هیچ ارتباطی نباید یک کاربر را متعجب کند و باید شامل نوع محتوایی باشد که به آن لینک دارید. اگر شما به محتواي NSFW يا فايروال پيوند ميدهيد، قبل يا بعد از آن با استفاده از يک آيکون در کنار آن لینک، به کاربر هشدار دهید. پیوند همیشه باید محتوای خود را حفظ کند. این بدان معنی است که وقتی یک کاربر با کلیک، یک لینک را انتخاب می کند، آنها دقیقا همان چیزی را که انتظار دارند دریافت می کنند و این شامل اطمینان از اینکه لینک ها هرگز، شکسته نمیشوند نیز میشود.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها