آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

وب سایت موبایل

در بعضی زمان ها، هر کسی که با بهینه سازی موتورهای جستجو مشغول به کار بود، مطمئن می شد که یک نسخه موبایل از وب سایت خود در دسترس است زیرا در غیر این صورت الگوریتم گوگل را از بین می برد. با این حال، بر خلاف بسیاری از روند های دیگر در جهان SEO، نشان می دهد که استفاده از تلفن همراه در حال کاهش است، تحقیقات از Statista تخمین می زند که میزان ترافیک وب در سال 2019 حدود 24.3 بایت خواهد بود که 4.2 Exabyte در سال 2015 می باشد. یک Exabyte برابر با 1 میلیارد گیگابایت است.

علیرغم شواهدی که نشان می دهد بازدیدکنندگان از دستگاه های تلفن همراه خود برای مرور وب استفاده می کنند، هر کسی با توجه به کاربر تلفن همراه سایت خود را طراحی نمی کند. طبق گفته گروه Nielsen-Norman:

کاربران گوشی های هوشمند در سراسر جهان بیشتراز کاربران دسکتاپ و لپ تاپ است [اما] قابلیت استفاده از وب سایت ها و برنامه های کاربردی موبایل هنوز محدود به استفاده وب سایت های دسکتاپ است. البته، همه نمی خواهند یک وب سایت تلفن همراه که فقط برای گوگل مناسب باشد.

رویکرد خود را انتخاب کنید

اکثر افراد وب را با طراحی وبسایت پاسخگو مرتبط می کنند؛ چرا که در برخی از زمان ها، شعارهای مختلفی در مورد وبلاگ ها مختلف منتشر شده است. با این حال طراحی وبسایت پاسخگو همیشه بهترین رویکرد نیست. بهترین انتخاب این است که چگونه می خواهید بازدید کنندگان خود با محتوای سایت ارتباط برقرار کنند.

طراحی وب پاسخگو

با استفاده از پرس و جوی رسانه ای برای تغییر نمایش سایت بر اساس اندازه صفحه نمایش، این یک روش طراحی برای چندین دستگاه است. شما یک بار طراحی کرده و به CSS متکی هستید تا صفحه نمایش را براساس صفحه درخواستی تنظیم کنید.

طراحی مناسب

این رویکرد در صفحات استاتیک طراحی شده و به نقطه های مختلف متکی است. هنگامی که اندازه صفحه نمایش شناسایی می شود، طرح مناسب نمایش ارائه داده می شود. در اینجا، شما نیاز به طرح بندی های مختلف برای اندازه های مختلف صفحه نمایش دارید. معمولا شش طرح بندی معمول تر است: 320، 480، 760، 960، 1200، 1600 .

نرم افزار NATIVE

این مورد برای زمانی است که شما یک برنامه iOS، Android یا Windows را ایجاد میکنید تا محتوای وب خود را به کاربران تلفن همراه ارائه کنید.

درک اینکه چگونه تعاملات کار می کنند

این روزها شما برای پیدا کردن وب سایتی تلاش میکنید که نوعی تعامل با کاربر را ارائه کند. که می تواند یک وب سایت کسب و کار باشد که اطلاعات را از مشتریان احتمالی بگیرد، و یک سایت تجارت الکترونیک برای خرید فراهم کند که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا در آنجا ثبت نام کنند.

برای شروع، تمرکز بر ویژگی ها مهم است. که ممکن است نیاز به تعدیل دوباره داشته باشد یا ممکن است مجبور شوید برخی از عناصر را بردارید. در صورت امکان، نیاز کاربران را برای وارد کردن متن کاهش دهید. آنها ممکن است یک صفحه کلید روی صفحه خود داشته باشند، اما همه ما می دانیم که در هنگام استفاده از این ها میزان خطای بالا وجود دارد و پیش بینی متن می توانند کاملا خسته کننده شوند. همچنین، ممکن است که که یک بازدید کننده تلفن همراه ارتباط خود را از دست بدهد.

به بازدیدکنندگان کمک کنید تا به راحتی حرکت کنند

برای اهداف جستجوگرها، بسیاری از طراحان در طول سال ها آموزش داده شده اند تا منوهای ناوبری پیچیده را به کار خود اضافه کنند تا موتور جستجو قادر به فهرست همه چیز باشند. در دسترس بودن تمام موارد از منوی ناوبری نیز اطمینان حاصل می کند که بازدید کنندگان شما قادر به پیدا کردن آنچه که به دنبال ان هستند باشند. اما برای بازدید کننده تلفن همراه، منوهای ناوبری کار را سخت تر می کند و یک نقشه سایت را ایجاد کرده و موتور جستجو را به جایی که شما به آنها نیاز دارید می فرستد.

به جای لیست های طولانی از آیتم های منو، انتخاب ها را بیش از شش انتخاب قرار ندهید، بنابراین بازدیدکنندگان تلفن همراه نباید سعی کنند همه چیز را در حالی که تلاش می کنند منو را باز نگه دارند، به پایین بکشند. علامت + کوچک که شما انتظار دارید که کاربران برای گسترش گزینه ها روی آن کلیک کنند کاری بسیار سخت است برای ضربه زدن، مگر اینکه آنها از یک قلم استفاده کنند. مبانی طراحی UI اپل بیان می کند که انگشت به طور متوسط نیاز به 44 پیکسل به سمت چپ-راست-بالا و پایین دارد. برای طراحی این فضا را در ذهن داشته باشید. روند وب سایت تک صفحه ای چیزی است که در اینجا باید در نظر گرفت. این تکنیک به بازدید کننده با تلفن همراه اجازه می دهد تا از طریق سایت شما حرکت کند و همه چیزهایی را که در یک صفحه طولانی نیاز دارید پیدا کند.

اهداف خود را فدا نکنید

هنگامی که به بازدید کنندگان تلفن همراه خود فکر می کنید، از شما خواسته می شود تعدادی از آنها را ترک کنید. اما آنچه که هرگز نباید در مورد آن فداکاری کرد دلیل برای داشتن یک وب سایت است. اطمینان حاصل کنید که نام تجاری شما باید باقی بماند، شما به آرم خود نیاز دارید تا باقی بمانید، سپس از مقدار مناسبی از املاک و مستغلات برای نمایش آن استفاده کنید. اگر محتوای سایت شما سنگین باشد، مطمئن شوید که کاربران تلفن همراه شما به همه آنها دسترسی دارند. پنهان کردن محتوا از نمایش های تلفن همراه اساسا باعث میشود که آنها صفحه شما را ترک کنند.

به عنوان طراحان وب، ما از روند صنعت استفاده می کنیم. هر ساله لیست هایی وجود دارد که ما را با آخرین روش ها معرفی می کند که باید به آن توجه کنیم. شما، سازمان شما، مشتریان شما و سایر سهامداران باید تعیین کنند که کسب . کار شما چه اهمیتی دارد و سایتهای شما در اطراف آن عناصر ساختار دارند. تجربه کاربر هرگز نباید با آنچه که ما فکر می کنیم بهتر است یا آنچه که ما می خواهیم آن را ببینیم عوض شود. ما نمیتوانیم مردم را مجبور به داشتن یک تجربه بزرگ در هنگام بازدید از صفحات خود کنیم. در عوض، ما باید آنچه که آنها می خواهند را در اختیارشان قرار دهیم تا به آنها دسترسی پیدا کنند.

بنابراین قبل از اینکه به چک لیست ها یا راهنمایی هایی که به ما می گوید که یک تجربه کاربری خوب است را بدانیم، باید وقت خود را صرف فکر کردن درباره آنچه می گویید و آنچه بازدید کنندگان می خواهند کنید.


ثبت نظر