آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

شاخص اول موبایل در گوگل و تاثیر آن در وب سایت شما چیست؟

شاخص اول موبایل در گوگل و تاثیر آن در وب سایت شما چیست؟

شما از زمانی که تصمیم به ایجاد یک وب سایت مینمایید باید سئو (بهینه سازی موتور جستجو) را بهینه کنید. در سئو به طور مداوم در حال تکامل و تغییرات زیادی در سایت گوگل است. اما جامعه طراحی وب به تازگی توسط یک انقلاب واقعی به نام شاخص تلفن همراه تکان داده شده است. اکثریت بازدید کنندگان شما در حال حاضر وب سایت خود را از گوشی های هوشمند خود مشاهده مینمایند، شما باید به این مسئله توجه زیادی نمایید. از این رو، وقت آن است که سایت تلفن همراه خود را کاملا تنظیم کنید.

شاخص اول تلفن همراه چیست؟

از لحاظ تاریخی، به منظور فهرست صفحات وب، Google برای اولین بار به بررسی نسخه های دسکتاپ خود پرداخت. نمایه سازی فرآیندی است که موتور جستجو آن را اسکن و اطلاعات یک وبسایت را ذخیره می کند. بر اساس این اطلاعات، میتواند رتبه بندی وب سایت را برای جستجوی کلیدواژه خاص تعیین کند. اما از آنجایی که مردم بیشتر به وب سایت ها از این طریق تلفن های هوشمند دسترسی دارند، تاکید بر روی دسکتاپ برای روند نمایه سازی، واقعا توصیه نمی شود. به همین دلیل است که گوگل در ماه نوامبر سال 2016، پروژه ای را برای تغییر مسیر صفحات نشان داد: اولویت بندی اولیه تلفن همراه. مفهوم این نام به این معنی است که نسخه موبایل نسخه اصلی وب سایت شما در هنگام نمایه سازی در نظر گرفته می شود. مهم است که توجه داشته باشیم که وب سایت شما با تلفن همراه و همچنین دسکتاپ همامنگی داشته باشد.

آیا وب سایت شما آماده است؟

انقلاب شاخص اول تلفن همراه به این معنی است که وب سایت شما باید یک نسخه تلفن همراه را به طور کامل بهینه سازی کند، اگر بخواهید شانس رقابت در صفحه یک رتبه بندی گوگل را داشته باشید. یکی از اولین مواردی که باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا طراح وبسایت یا سازنده وبسایت شما میتواند یک نسخه تلفن همراه مناسب برای سایت شما ارائه دهد.

شما در حال حاضر یک وب سایت تلفن همراه دارید که ساختار آن برای نمایه سازی تلفن همراه بهینه شده است .بعضی از قالبها هنگامی که شما نسخه دسکتاپ وب سایت خود را ایجاد می کنید، به طور خودکار معادل گوشی هوشمند / رایانه لوحی خود را تولید می کند. دقیقا همان محتوا حفظ و تکرار می شود. بنابراین، اکنون که شما ویرایشهای خود را انجام داده اید شما تعجب می کنید زیرا زمانی که وبسایت شما به صفحه اول تلفن همراه وارد می شود گوگل شما را از طریق پیام های کنسول جستجو مطلع خواهد کرد.

آذران تک

نکاتی برای افزایش نسخه موبایل سایت شما

در حال حاضر شما می توانید برای نسخه موبایل وب سایت خود در حال کار بر روی نسخه دسکتاپ کارهای زیادی انجام دهید. به عنوان مثال، به شدت توصیه می شود که یک ساختار بر اساس نوارها و ستون ها اجرا شود و گروه ها را با هم ترکیب کنید. با استفاده از این تکنیک ها هنگام طراحی سایت دسکتاپ، سایت تلفن همراه شما بسیار تمیز خواهد بود، زیرا آنها ساخته شده اند تا انعطاف پذیر و مناسب هر صفحه و دستگاه باشند. در اینجا چند دستورالعمل برای اجرای نوارها و ستونها و عناصر گروهی وجود دارد. بهترین کار برای داشتن سایتی سازگار با تلفنهای همراه جلوگیری از متن بزرگ و فضاهای خالی است، زیرا اینها با طراحی تلفن همراه به خوبی رفتار نخواهند کرد.

یک نوار عمل سریع اضافه کنید (QAB)

QAB بخش مهمی اطلاعاتی است و زمانی که کاربران از سایت شما بازدید می کنند ظاهر می شود. آنها ترجیح می دهند با دکمه های فوری به مکان های مورد نظر خود بروند تا نیازی به جستجو در منو نداشته باشند. شما می توانید اقدامات دقیق را که در نوار نمایش داده می شود، مانند لینک به صفحه فیس بوک خود، دسترسی به وبلاگ خود و ارسال ایمیل مستقیم، سفارشی کنید. برای تنظیم QAB، به سادگی به ویرایشگر موبایل خود دسترسی داشته باشید و نوار عمل سریع را در قسمت منوی ابزارهای موبایل روشن کنید.

طرح بندی تلفن همراه خود را بهینه کنید

اگر شما یک طراح وب حرفه ای نیستید یا مطمئن نیستید که چطوری طرح خود را آماده کنید، یک ویژگی وجود دارد که برای شما مناسب است به بهینه سازی صفحه دسترسی رفته و کلیک کنید 'بهینه سازی در حال حاضر.' ویرایشگر به طور خودکار حرکت می کند به طوری که به طور منظم شبکه های هر صفحه را به صورت کوچک تمایش میدهد.

منو خود را سفارشی کنید

شما می توانید منو تلفن همراه خود را از طراحی آن (رنگ ها، تم ها، اندازه ها و غیره) تا نحوه ی باز شدن آن (سمت چپ، مرکز یا سمت راست) به طور کامل سفارشی کنید. به این ترتیب، ناوبری واقعا برای کاربران تلفن همراه بهینه شده است. بهترین چیز این است که تمام تغییراتی که شما در منوی تلفن همراه خود انجام می دهید بر صفحه دسکتاپ تاثیر نمی گذارد. فقط با کلیک بر روی آیکون منو در ویرایشگر موبایل خود و با استفاده از روش های مختلف منوهای خود را سفارشی کنید.

دکمه بازگشت به بالا را فراموش نکنید

اگر در سایت تلفن همراه خود یک محتوای طولانی داشته باشید، این می توانید یک کار سخت برای کاربران برای بازگشت به بالای صفحه باشد. به یاد داشته باشید: هدف شما این است که کاربران راحت تر کار خود را انجام دهند. برای این کار دکمه بازگشت به بالا را قرار دهید.

گپ زدن با بازدیدکنندگان

قسمت گفتگو با مخاطبین توسط شما از پیش برنامه ریزی شده است تا به طور خودکار به سوالات مشتری پاسخ دهید.


ثبت نظر