آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

Off-site SEO چیست؟

(off-site SEO همچنین off-page SEO نامیده می شود(. اشاره به اقدامات انجام شده خارج از وب سایت خود,برای تاثیرگذاری بر رتبه بندی شما در صفحات نتایج موتورهای جستجو (SERPs) دارد.

بهینه سازی برای عوامل رتبه بندی off-site شامل بهبود موتور جستجو و درک کاربر از محبوبیت سایت، ارتباط، اعتماد و قدرت است. این کار توسط دیگر مکان های معتبر در اینترنت (صفحات، سایت ها، افراد و غیره) انجام می شود و یا به وب سایت شما پیوند داده یا تبلیغ می کند و به طور موثری کیفیت محتوای خود را تأیید می کند.

دلیل اهمیتoff-site seo چیست؟

در حالی که الگوریتم های جستجو و عوامل رتبه بندی به طور مداوم در حال تغییر هستند، اجماع عمومی در جامعه جستجوگر این است که ارتباط، اعتماد و قدرت که موثر off-site SEO موجب می شود وب سایتی هنوز نقش مهمی در توانایی صفحه رتبه بندی رابازی کند.

اهمیت OFF-SITE SEO

در حالی که ما الگوریتم کامل را که Google برای رتبه بندی محتوا استفاده می کند نمی دانیم، داده هایی از عوامل بررسی رتبه بندی موتور جستجو ما نشان می دهد که عوامل مربوط به جستجوگرهای off-site SEO بیش از 50 درصد از وزن عامل رتبه بندی را دارند.

لینک ها وoff-site SEO

backlink های ساختمانی در قلب off-site SEO قرار دارند. موتورهای جستجو از backlink ها به عنوان نشانه هایی از کیفیت مرتبط با محتوا استفاده می کنند، بنابراین یک سایت با بسیاری ازbacklinkهای با ارزش بالا معمولا رتبه بهتر از سایت های دیگر را با backlinkهای کمتر دارد.

سه نوع پیوند اصلی وجود دارد که توسط آنها بدست می آیند: لینک های طبیعی، لینک های ساخته شده به صورت دستی یا لینک های خود ایجاد شده.لینک های طبیعی به صورت سرمقاله بدون هیچ گونه اقدام در بخشی از صاحب صفحه داده می شوند. به عنوان مثال، یک وبلاگ نویس غذا با افزودن لینک به یک پست که به مزارع تولیدی مورد علاقه خود اشاره می کند، یک لینک طبیعی است.لینک های ساخته شده به صورت دستی از طریق فعالیت های پیاده سازی عمدی حاصل می شود. این موارد شامل مواردی هستند که مشتریان را برای پیوند به وب سایت شما یا از نفوذگران برای به اشتراک گذاشتن محتوای شما درخواست می کنند.لینک های خود ایجاد شده توسط شیوه هایی مانند اضافه کردن یک لینک در یک دایرکتوری آنلاین، انجمن، امضای پست وبلاگ، و یا انتشار مطبوعات با متن لنگر بهینه سازی ایجاد شده است. برخی از تاکتیک های ساخت پیوند خود به دنبال موتور جستجوگر سیاه و سفید هستند و توسط موتورهای جستجو خنثی می شوند، بنابراین به راحتی بدین سو حرکت می کنند.

صرف نظر از اینکه چگونه پیوندها به دست می آید، کسانی که بیشترین سهم را در تلاش برای جستجو در SEO می گذارند، عموما کسانی هستند که بیشترین سهم را کسب می کنند. سیگنال های زیادی وجود دارد که به طور مثبت به صراحت منتهی می شود، مانند:

محبوبیت لینک سایت

موضوع مربوط به سایت ارتباطی مربوط به سایت مرتبط با آن است

"تازگی " لینک

متن انچر مورد استفاده در سایت لینک

اعتبار سایت لینک

تعداد لینک های دیگر در صفحه لینک

مجوز دامنه لینک و صفحه

غیر مرتبط با off-site SEO

در حالی که درآمد لینک ها از وب سایت های خارجی، معمولا اغلب استراتژی off-site SEO است، تقریبا هر فعالیت است که: الف) در خارج از وب سایت شما رخ می دهد و

ب) کمک می کند تا موقعیت رتبه بندی جستجو خود را بهبود بخشد می تواند به عنوان "off-site SEO " باشد.

ین موارد شامل موارد زیر می شوند:بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

-وبلاگ نویسی مهمان

-اشاره و نام تجاری مرتبط وغیر مرتبط

-بازاریابی نفوذگر

مهم است که توجه داشته باشید، هرچند که نتیجه خالص هر یک از این فعالیت ها، به نوعی یک اشاره به سایت شما را از جاهای دیگر در وب ایجاد می کند - به عنوان مثال مرجع یک لینک، اشاره به نام تجاری یا وب سایت شما و غیره است. بنابراين، مفهوم جستجوگري خارجي مستقيما "غير مرتبط با ارتباط" در واقع يک اشتباه نامناسب است!

یک یادداشت در off-site seo محلی جستجوگرها:

off-site SEO به رفتار انسانی متکی است (یعنی افرادی که فقط مطالب مورد نظرشان را به اشتراک میگذارند و به اشتراک میگذارند). به همین ترتیب، آن را در مورد هر دو جستجوگرهای آلی و محلی اعمال می کند. حتی در یک کسب و کار آجر و ملات، محصولات با کیفیت بالا بسیاری از ارجاع دهان به دهان از مشتریان فعلی - معادل شخصی ازoff-site SEO دریافت می کنند.

چگونه می توان سایت SEO را انجام داد؟

در سطح بالایی، بهبودoff-site seo یک وب سایت شامل بهبود موتور جستجو و درک کاربر از کیفیت سایت می شود. این با گرفتن لینک ها از سایت های دیگر (به خصوص کسانی که خود معتبر و قابل اعتماد هستند)، اشاره به نام تجاری شما، اشتراک مطالب شما و "رای اعتماد" از منابع خارج از وب سایت شما اتفاق می افتد.

نظرات خود را بامادر میان بگذارید


ثبت نظر