آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

سهولت و مزایای فروشگاه اینترنتی در سال 2018

خرید و فروش آنلاین بخش مهمی از زندگی مردم است. فروشگاه های اینترنتی به مردم اجازه می دهند به راحتی از خانه هایشان با فشار یک خرید خود را انجام دهند و بازار های اینترنتی محل جدید و راحتی برای تبادل تقریبا تمام کالاها و خدمات است. اکثر افراد کسب و کار و مشتریان فروشگاه های اینترنتی را به عنوان یک راه ارزان و راحت تر برای خرید پذیرفته اند، اما درست مثل هر چیزی که در اینترنت وجود دارد، مزایا و خطراتی مرتبط با خرید اینترنتی وجود دارد.

چگونه خرید آنلاین انجام می شود؟

خرید آنلاین درست مثل رفتن به فروشگاه است. شما می توانید همه چیزها را از کامپیوتر خانگی خود خریداری کنید و حتی می توانید به فروش بهتری دسترسی داشته باشید.

خرید اینترنتی

پیدا کردن یک محصول

هنگامی که شما آنلاین می شوید، باید یک محصول را جستجو کنید. اینکار را می توان با بازدید از وب سایت فروشگاه یا اگر از هیچ فروشگاهی آگاهی ندارید یا مایل به مقایسه قیمتها بین فروشگاهها هستید، می توانید موارد را با در مرورگر خود جستجو کنید و نتایج را مقایسه کنید. در وب سایت های بزرگ خرده فروشی، شرکت ها و بازرگانی، توضیحات و قیمت کالاهای مورد نظر خود را پیدا کنید. اگر یک شرکت کوچک امکانات لازم برای ایجاد وب سایت ندارد، برخی از سایتهای مانند آمازون و یاهو برای این نوع کسب و کارها نمایش محصولات را برای مدت یک ماه و فقط با پرداخت هزینه معامله در سایت خود قرار میدهند. وب سایت های دیگر مانند eBay و Bidz فرمت حراج را ارائه می دهند که در آن فروشندگان می توانند اقلام را با حداقل قیمت نمایش دهند و خریداران می توانند در این موارد تا زمانی که زمان فروش پایان یابد کالای مورد نظر خو را انتخاب و خریداری کنند. اکثر فروشگاه ها مراکز خدمات مشتری مجازی را در وب سایت های خود قرار داده اند، بنابراین اگر شما سوالی دارید، می توانید با نماینده سرویس مستقیم خدمات مشتری با ایمیل یا چت تماس بگیرید.

خرید و دریافت محصول

پس از پیدا کردن و انتخاب محصول مورد نظر، صفحه وب معمولا دارای گزینه "پرداخت" است. و همچنین لیستی از گزینه های حمل و نقل و پرداخت نیز وجود دارد. گزینه های حمل و نقل عبارتند از: حمل و نقل استاندارد، سریع و یک شبه. بسته به شرکت حمل و نقل و محل سکونت شما، حمل و نقل استاندارد معمولا هفت تا 21 روز کاری طول می کشد و حمل و نقل سریع می تواند بین دو تا دو تا شش روز کاری را انجام شود. وقتی که برای خرید عملیات پرداخت انجام می شود، گزینه های مختلفی وجود دارد:

  • E-Check: این گزینه پرداخت درست مثل پرداخت مستقیم از حساب بانکی شما است. اگر بخواهید با چک های الکترونیکی پرداخت کنید، لازم است که شماره مسیریابی و حسابتان را وارد کنید. پس از انجام این کار، مقدار به طور مستقیم از حساب بانکی شما گرفته می شد.
  • کارت اعتباری: هنگامی که با کارت اعتباری پرداخت می کنید، به جای کشیدن کارت خود اطلاعات کارت اعتباری مورد نیاز را به فیلدهای مربوطه ارائه می دهید. اطلاعات مورد نیاز شامل شماره کارت اعتباری، تاریخ انقضا، نوع کارت و شماره تأیید / امنیتی که معمولا سه رقم آخر در پشت کارت است.
  • خرید اینترنتی
  • شرکت های پردازش پرداخت: شرکت های پردازش پرداخت مانند PayPal، تجارت الکترونیک هستند که خدمات تبادل ارز را ارائه می دهند. آنها اجازه می دهند مردم بدون انتقال اطلاعات مالی به یکدیگر پول انتقال دهند. قبل از خرید از طریق فروشنده پرداخت، ابتدا باید حساب کاربری خود را برای تأیید اعتبار کارت و / یا اطلاعات موسسه مالی تنظیم کنید.

مزایای تجارت آنلاین

مزایای زیادی برای خرید و فروش آنلاین وجود دارد. مانند:

راحتی: شما قادر به خرید در هر جایی هستید.

صرفه جویی در هزینه: خرید آنلاین صرف جویی در هزینه ی رانندگی بین فروشگاه ها و همچنین هزینه های پارکینگ است. شما همچنین در وقت خود به ویژه در ایام تعطیلات، و زمانی که فروشگاه ها بسیار شلوغ هستند، صرفه جویی کنید.

تنوع: اینترنت فروشندگانی را با فضای قفسه نامحدود فراهم می کند، به طوری که آنها انواع مختلفی از محصولات ارائه می دهند.

بدون اجبار: در یک فروشگاه مجازی یا آنلاین، هیچ فروشنده ای وجود ندارد و شما را مجبور به خرید یک آیتم کند.

مقایسه آسان: در خرید آنلاین به راحتی میتوان قیمت ها را با سایر فروشگاه ها مقایسه کرد.

معایب تجارت آنلاین

همچنین معایبی در خرید و فروش آنلاین وجود دارد. مثل:

افزایش خطر سرقت هویت: هنگام پرداخت آنلاین برای کالاهای خود، ممکن است کسی اطلاعات شخصی مانند شماره کارت اعتباری، آدرس، شماره تلفن یا شماره حساب را به راحتی دریافت کند.

تقلب فروشنده: اگر فروشنده جعلی باشد، ممکن است مبلغ پرداخت شما را قبول نکند و یا از ارسال کالا به شما خودداری کند یا محصول اشتباه یا معیوب را ارسال کند. تلاش برای اصلاح سفارش نادرست با یک فروشنده از طریق اینترنت می تواند بدون هیچ زحمتی باشد.

محافظت از خود در حال خرید آنلاین

به طور کلی، مزایای خرید آنلاین بیش از معایب است. در حال خرید آنلاین ، بسیار مهم است که از اطلاعات خود محافظت کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که می توانند به شما در مراقبت از اطلاعاتتان کمک کند:

سرمایه گذاری در فناوری: ایده عالی نصب برنامه های ضد ویروس در رایانه شما است. یک برنامه آنتی ویروس کامپیوتر شما را از ویروس ها محافظت می کند.

مراقب باشید: فروشندگان حق درخواست اطلاعات خاصی ندارند. اگر یک وبسایت شماره امنیت اجتماعی شما را درخواست کند، احتمالا کلاهبرداری است. شما نیاز به تحقیق در مورد درخواست شرکت از اطلاعات و یا خروج از این سایت در اسرع وقت را دارید.

تحقیق: اگر شما در جستجوی یک آیتم با استفاده از موتورهای جستجو هستید و شما با یک فروشگاه یا یک وبسایت را که در مورد آن شنیده اید، روبرو می شوید، آرم SSL آن را بررسی کنید. SSL یک تکنولوژی امنیتی استاندارد برای ایجاد یک لینک رمز شده بین یک وب سرور و یک مرورگر است. برای اینکه بتوانید یک اتصال SSL ایجاد کنید، یک سرور وب نیاز به گواهی SSL دارد.

ssl

چک کردن حمل و نقل: همیشه سیاست های حمل و نقل را که در وب سایت فروشنده یا در زیر فهرست محصول ارسال شده است، بخوانید. برخی از فروشندگان به شما اجازه می دهند کالا را در یک دوره زمانی خاص بازگردانید، در حالی که سایر فروشندگان هرگز بازدهی را قبول نمی کنند.

نتیجه گیری

خرید و فروش آنلاین می تواند بسیار راحت و با ارزش باشد، اما همیشه باید از خودتان محافظت کنید.اگر 100٪ امنینت را در یک سایت خاص احساس نکنید، آن را ترک کنید و فروشگاه دیگری را پیدا کنید. قبل از اینکه هر معامله ای را که حاوی اطلاعات حساس است انجام دهید، مطمئن شوید که کامپیوتر شما به خوبی محافظت می شود. کلاهبرداری های زیادی در اینترنت وجود دارد، بنابراین در تحقیقات خود برای کسب بهترین نتیجه از خرید آنلاین، پیشگام باشید.

طراحی فروشگاه اینترنتی با امکان پرداخت آنلاین و متصل به سیستم شتاب از محصولات شرکت آذران تکاست. طراحی فروشگاه اینترنتی موجب حذف واسطه ها و ارتباط مستقیم با مشتریست.


ثبت نظر