آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

طراحی فروشگاه آنلاین

در فضای آنالوگ، "صفحه اصلی" فروشگاه معادل با ورودی آن است که مشتریان را جذب می کند تا برای دیدن وارد شوند. و باید در آنجا آخرین سبک های طراحی، زیبا ترین محصولات و البته فروش و پیشنهاد های ویژه نمایش داده می شود. در فضای آنلاین، ورودی های بیشتری برای فروشگاه شما وجود دارد - درهای جانبی. واقعیت این است که صفحه اصلی سایت شما احتمالا نقطه ورود اولیه خریدار نیست.

چرا 90 درصد از فرایندهای طراحی، برنامه ها، دامنه ها و انتظارات مشتری به طراحی صفحه اصلی در دور اول طراحی اختصاص یافته است؟ اساسا، این نسخه از نسخه 1.0 وب است. و کار بسیار خوبی بود برای وقتی که سایت ها را از بالا به پایین طراحی می کردیم اما دیگر کار نمی کند. ما باید در مورد چیزهایی که در سلسله مراتب منطقی زندگی می کنند متوقف شویم و شروع به مطالعه کنیم که چگونه و به چه علت مردم به چنین جایی می رسند. در حال حاضر خرید آنلاین بیشتر از قبل پیشرفت داشته است. محصولات در سراسر وب در گوگل، فیس بوک، یوتیوب، توییتر، آگهی ها، ردیت، و غیره پخش می شوند.

به عنوان طراحان، ما باید با دیدگاه کلیتری از نیازها و رفتارهای خریداران، خود را مجاب کنیم. این بدان معنی است که تمام فرآیند را دوباره تعریف کرده و فرایند طراحی باید در همه چیز از کشف به توسعه گنجانده شود. بنابراین ... چگونه بیشتر از همه آن درب های جانبی را پیدا می کنید؟

شروع آگاهانه

این مقاله در مورد گرفتن تجزیه و تحلیل عمیق در تحقیق نیست اما لازم است که برای هر طرح بزرگ طراحی مجدد را شروع کنید.

هر فرآیند باید از طریق انجام شود:

  • تجزیه و تحلیل رقابتی و تطبیقی
  • سایت تجزیه و تحلیل، اما مراقب باشید این به کمک گروه بسنده نمی کند و راه حل های بازنگری را محدود نمی کند
  • الزامات تجاری و کارکردی
  • برنامه های رسانه ای
  • مصاحبه های ذینفع، از جمله مراقبت از مشتری
  • و مهمتر از همه، بینش مستقیم از چشم اندازهای واقعی و مشتریان مانند مصاحبه ها و نظرسنجی های کمی و کیفی.

تمام این کار کشف پیشین، مصنوعاتی است که شما باید شروع کنید، به عنوان مثال: شخصی، حسابرسی محتوا، مشخصات عملکردی، KPI و... را انجام میدهد و در نهایت خلاقانه عمل می کند.

نقشه اکوسیستم سایت شما

اولین قدم برای طراحی تجربه خرید آنلاین این است که همه جاده هایی را که به سوی شما منتهی میشود را شناسایی کنید. این نقشه ها می توانند در سطح بالا یا دقیق مورد نظر شما باشند. در اینجا یک مثال ساده از نقشه برداری ترافیک خارج از محل و در محل به یک صفحه جزئیات محصول آورده شده است.

آذران تک

طراحی UXقبل از UI

در این مرحله، باید همه چیزهایی را که لازم دارید ایجاد کنید تا جریانهای سطح بالا را ایجاد کنند که مفاهیم UI شما را مطلع سازند. آنها سفرهای کاربر یا مدل های وظیفه نامیده می شوند. در ساده ترین حالت، یک سفر کاربر مجموعه ای از محتوا و فعالیت هایی است که کاربر در راه رسیدن به یک هدف تجربه می کند. شما باید یک لیست از سوالات کلیدی که کاربر باید به انها پاسخ دهد را ایجاد کرده تا اعتماد او راافزیش دهید. همانطور که جریانهای خود را طراحی می کنید، بدانید که اینها کاربردهای ذهنی شما هستند که باید در طول راه برآورده شوند. سوالات احتمالی کاربر (ذهنیت) و ارائه پاسخ (در قالب محتوای و ابزار) که نقاط اتصال را در طول مسیر متصل می کنند را جمع آوری کنید.

معماری سایت و طرح های صفحه به عنوان وظایف طبیعی شروع به ظهور خواهند کرد. اما قبل از اینکه طرح UI را شروع کنید، به عقب برگردید و به سوی بعضی از دیدگاهها پیش بروید. این فقط یک پروسه نقشه برداری نیست و یک مفهومی است که باعث می شود ویژگی های Brainstorm، تفکر خود را برطرف کنید، و غیر ضروری ها را حذف کنید. چرا؟ از آنجا که شما می خواهید مسیرها را برای خرید طراحی وهموار کنید، نباید فقط هر ترکیب احتمالی را برای هر یک از توابع اولیه سایت خود ارائه دهید.

زمانی که شما به این نقطه رسیدید، نیمه ای از سایت را طراحی کرده اید. در برخی موارد این دقیقا یک راه آگاهانه تر و هماهنگ برای فهمیدن آنچه که باید بر روی هر صفحه مشخص باشد است. و در نهایت، همانطور که شروع به طراحی UI می کنید، می توانید بر روی طراحی روابط مطلوب بین عناصر صفحه و در نظر گرفتن آنچه که قرار است وجود داشته باشد تمرکز کنید.


ثبت نظر