اولویت بندی تغییرات وب سایت: راهنمایی ها،ترفندها،ارتقاء وب سایت

اولویت بندی تغییرات وب سایت: راهنمایی ها،ترفندها،ارتقاء وب سایت

اولویت بندی تغییرات وب سایت: راهنمایی ها،ترفندها،ارتقاء وب سایت

اولویت بندی تغییرات وب سایت: راهنمایی ها،ترفندها،ارتقاء وب سایت

وب سایت ها به دو صورت کم و زیاد تغییر می کند. تغییر بزرگ و انقلاب دوباره طراحی وجود دارد. فرایندی که هر 4 سال یک بار اتفاق می افتد. سپس تغییرات تکاملی کوچکی وجود دارد که بین آن ها اتفاق می افتد. این ترفند ها و پیشرفت های پشتیبانی هستند.

هر ساله مشتریان ما بیش از 1200 تغییر در وب سایت خود را درخواست می کنند. برخی تغییرات محتوای ساده هستند. دیگران تعمیرات جدی با ویژگی های جدید و یکپارچه سازی دارند.میلیون ها کار را می توانید با یک وب سایت انجام دهید.که هر یک از آنها دارای هزینه و سود است.

زمان / تلاش / هزینه های مورد نیاز برای ایجاد تغییرات از زمان شروع به کار تا چندین ماه برنامه ریزی، برنامه نویسی و تست وجود دارد.

نتایج این تغییرات وب سایت ها نیز به شدت متفاوت است. برخی تاثیرات زیادی بر نتایج بازاریابی دارند. برخی از آنها هیچ تاثیری  ندارند.

هزینه ها و مزایای تغییرات وب سایت

تگ کردن برچسب عنوان، اضافه کردن بخش جدید و یا حذف یک ویدیو. هر بروزرسانی وب سایت دارای بازده (سود بازاریابی) در سرمایه گذاری یعنی زمان و هزینه است.که آنها را می توانید بر روی نمودار طراحی شده ببینید.

آذران تک

دو چیز به سرعت آشکار می شود:

  • بعضی تغییرات نیاز به کار زیاد دارند و هیچ نتیجه ایی ندارند.
  • برخی تغییرات به کار بسیار کمی نیاز دارند و ممکن است نتایج بزرگی داشته باشند.

واضح است که ما می خواهیم تغییراتی را انجام دهیم تا به اهدافمان برسیم. با نگاهی دقیق تر به هزینه ها و مزایا شروع کنید.

هزینه ها: زمان، پول و به روز رسانی وب سایت

تغییرات در وب سایت ها زمان، هزینه یا هر دو را در بر می گیرد. اگر شما یک تیم بازاریابی در خانه و یک وب سایت با یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) داشته باشید، پس از آن که متن تغییر کند معمولا هزینه چندانی متحمل نمیشود. این ها اساسا پیشرفت های وب سایت رایگان است.اما تغییرات طراحی و برنامه نویسی به معنی درخواست توسعه دهنده وب سایت شماست. این تغییرات زمان زیادی را از تیم بازاریابی انجام نمی گیرد، اما در نهایت به این معنی است که یک ایراد را برطرف کرده و یک فاکتور را دریافت کنند.

در اینجا یک مرور سریع به پیشرفت های وب سایت امکان پذیر است.

آذران تک

مزایا: ترافیک، تبدیل و تغییرات وب سایت

پیش از اینکه هر گونه تغییری در هر وب سایت ایجاد کنید، این سؤال را بپرسید: پیش بینی می شود که این تغییر چیست؟

هر سرمایه گذاری در وب سایت شما (یا هر جنبه ای از بازاریابی شما) باید با یک هدف هماهنگ شود. اهداف کسب و کار منجر به برطرف شدن نیازهای وب سایت می شود. اهداف آنلاین، به عنوان مثال فروش (یا معاملات تجارت الکترونیک) از طریق ترافیک بیشتر یا نرخ تبدیل بالاتر است. به این ترتیب وب سایت ها پس از انجام آنها هزینه دریافت میکنند.

در واقع چهار هدف اصلی برای تغییرات وب سایت وجود دارد:

  • افزایش ترافیک: افزایش آگاهی از برند و سطح بالای ترافیک را از طریق تراز بهتر بین وب سایت و جستجو، فعالیت های اجتماعی، ایمیل و هزینه های ترافیکی.
  • افزایش نرخ تبدیل: حداکثر درصد بازدیدکنندگان که از طریق به روز رسانی های وب سایت اقدام می کنند، با دیدگاه بازدید کنندگان و روانشناسی مقایسه کنید.
  • مدیریت آسان: سایت را از طریق قالب و ابزارهای انعطاف پذیریک ابزار بازاریابی کارآمد کنید.
  • سیاست داخلی: مردم را خوشحال کنید به خصوص افراد بسیار متعهد را. بیایید صادق باشیم، برخی از تغییرات وب سایت هیچ هدف بازاریابی عملی ندارند.

آذران تک

احتیاط: مراقب نظرات باشید! اگر در جلسه ای در مورد تغییرات وب سایت حضور دارید و کسی نظر خود را ارائه می دهد، به دنبال شواهدی برای حمایت یا رد این نظر باشید. شما ابتدا آن را تجزیه و تحلیل کنید، که یک ابزار عالی برای تصمیم گیری های بهتر در مورد به روز رسانی وب سایت است.

حالا بیایید نمونه هایی از تغییرات وب سایت که با این اهداف مطابقت دارند را ببینیم.

آذران تک

متأسفانه، ممکن است وبسایت ها را به نحوی که به نتایج بازاریابی آسیب می رساند، به روز کنند. در اینجا چند مثال معمول وجود دارد:

  • اضافه کردن یک عنصر طراحی که از توجه مخاطبان به تماس جلوگیری می کند.
  • ساخت یک ویژگی گرانقیمت که به ندرت مورد استفاده قرار می گیرد.
  • به روزرسانی برچسب عنوان یک صفحه که در حال حاضر دارای رتبه بالا برای یک عبارت با ارزش است.

تنظیم اولویت ها

در حال حاضر، همه چیز باید بسیار روشن باشد.برای انجام هر تغییر به هزینه ها و مزایای وب سایت خود  نگاه کنید. مثال :

آذران تک

مهمترین جنبه این تمرین کوچک چیست؟ هدف. بدون بیانیه ای روشن از هدف، خطرات عمل بدون نتیجه بسیار بالا است.

در مورد نتایج احتمالی مطمئن نیستید ؟ تست کنید.

تقریبا غیرممکن است که در مورد نتیجه هر اقدام بازاریابی کاملا مطمئن شوید! اما شما هنوز هم می توانید در مورد اهداف کاملا روشن و با دقت در هزینه ها نگاه کنید.اگر هزینه ها کم است، آن را امتحان کنید و تاثیر آن را اندازه گیری کنید. اگر هزینه ها زیاد است، خطر را کاهش دهید و آن را به عنوان یک آزمایش ادامه دهید. یا تغییرات هزینه پایین تر را اولویت بندی کنید، تغییرات بزرگتر را بعد از به روز رسانی های کوچکتر و ساده تر انجام دهید.

آخرین تغییرات شما چیست؟ به عقب برگردید و تجزیه و تحلیل خود را برای دیدن نتایج ببینید. چطور انجامش دادی؟ آیا ترافیک یا تبدیل را بهبود بخشیدید؟قبل یا بعد از هر تغییر، در مورد تجزیه و تحلیل خود فکر کنید. اگر بر اساس داده ها تصمیم گیری نکنید، اهداف خود را هرگز برآورده نمی کنید.دخالت در یک وب سایت همانند بازاریابی نیست

هنگامی که تغییرات و به روز رسانی ها کافی نیست

یک وبسایت به خوبی طراحی شده، به راحتی به روز شده است و از طول عمر آن 3-5 سال، بسته نوع به کسب و کار و صنعت پس از این زمان، سایت از بین رفته است پس به روز رسانی ها دیگر کمک نمی کنند. به روز رسانی و برنامه ریزی مجدد طراحی را متوقف کنید.تمرکز خود را بر نتایج در برنامه ریزی مجدد قرار دهید، طرح را با تمرکز روی بازاریابی مجدد وب سایت ایجاد کنید.این که آیا این تغییرات کوچک یا تعمیرات کامل است، این را به یاد داشته باشید: وب سایت ها هرگز به پایان نمیرسند و جوهر دیجیتال هرگز خشک نمیشود.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

 

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها