آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

نحوه انتخاب یک ناوبری مناسب

اگر می خواهید کاربران زمان بیشتری را در سایت شما صرف کنند، ضروری است که محتوا و ناوبری وب سایت خود را بهینه کنید زیرا اگر پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز برای کاربران شما دشوار باشد، آنها احتمالا از وب سایت شما ناامید خواهند شد.یک وبسایت که دارای ناوبری بهینه است،دارای بازدیدکنندگان بیشتری خواهد بود پس اگر هدف نهایی وب سایت شما تولید و هدایت کسب و کار شماست، داشتن محتوا و ناوبری مناسب ضروری است.

در این پست، ما نگاهی به چند گزینه مختلف ناوبری می کنیم:

ناوبری بالا

ناوبری بالا ممکن است بهترین تنظیم برای سایت شما باشد اگر منوهای زیادی نداشته باشید. اکثر کاربران مایل به خواندن از چپ به راست،یا از بالا به پایین هستند. برچسب های ناوبری را در یک خط افقی در بالای صفحه قرار دهید تا فضای آشنا و طبیعی برای چشم کاربران ایجاد شود.در این نوع ناوبری صفحات "سطح بالا" یا صفحاتی که برای سایت شما مهم هستند را می خواهید.

ناوبری جانبی

گر شما برای طراحی منوی ساده تلاش می کنید منوهای عمودی گزینه خوبی نیستند، زیرا بسیاری از محتویات می توانند در منوهای عمودی جمع شوند.

در مثال زیر از صفحه School of Art دانشگاه ییل می توانید ببینید که چگونه ناوبری سمت چپ کار می کند:

آذران تک

این تنظیم را با صفحه دانشکده هنر Tisch مقایسه کنید.

آذران تک

کدام یک جذاب تر است و شما را بیشتر به خواندن تشویق می کند؟تنظیم ناوبری بالا، طراحی مینیمالیستی و ظریف است، با برچسب های واضح و مختصر.منوی های ناوبری عمودی می توانند مفید باشند، اما فقط برای طراحی های مناسب و با حداقل موارد برای انتخاب.

در اینجا یک مثال وجود دارد که ناوبری سمت راست به خوبی کار می کند:

آذران تک

همانطور که می بینید، ناتان ولتون از یک طرح مینیمالیستی با چند گزینه منو استفاده می کند. نتیجه یک صفحه وب به خوبی طراحی شده، و دارای ناوبری مناسب است.اگر سایت شما دارای لیست های طولانی از اقلام منو است و شما مایل به استفاده از ناوبری عمودی هستید، باید منوها را به زیر منو تقسیم کنید.

با این حال، اگر سایت شما دارای محتوا و منوهای زیادی باشد، ممکن است بخواهید تنظیمات ناوبری مگا را انتخاب کنید.

ناوبری مگا

اگر اطلاعات زیادی در سایت شما هست، ناوبری مگا یکی از بهترین راه هایی است که همه اطلاعات در دسترس بازدیدکنندگان شما قرارمی دهد.اگر شما محصولات مختلفی را در دسته های مختلف ارائه می دهید، این انتخاب برای شما بهترین گزینه است.

آذران تک

هنگامی که کاربران ماوس خود را بر روی منوها قرار می دهند، آنها راه اندازی ناوبری بزرگتری را در چهار دسته مختلف مشاهده می کنند که همه یک فونت ساده و منظمی دارند. منوی کشویی mega نیز لینک های زیادی را برای سایت شما اضافه خواهد کرد و به عنوان یک نتیجه در جستجوگرها به شما کمک خواهد کرد.

آذران تک

راه اندازی ناوبری باید با هدف دستیابی کاربران به جایی که آنها می خواهند به صورت بسیار ساده انجام شود. و هنگامی که کاربر را اولویت اول خود قرار دهید، در نگه داشتن بازدیدکنندگان در سایت خود و تبدیل آنها به مشتریان بسیار موفقتر خواهید بود.


ثبت نظر