نکاتی برای پیشرفت نام تجاری آنلاین شما

نکاتی برای پیشرفت نام تجاری آنلاین شما

نام تجاری

نکاتی برای پیشرفت نام تجاری آنلاین شما

نکاتی برای پیشرفت نام تجاری آنلاین شما

بعضی افراد فکر می کنند که نام تجاری یک فعالیت بازاریابی بسیار گران قیمت است که تنها توسط شرکت های چند ملیتی با میلیون ها دلار هزینه انجان میشود، در حالی که دیگران برند را به عنوان یک استراتژی بسیار پیچیده تلقی می کنند که تنها کسانی که آموزش دیده اند قادر به استفاده موثر از آن هستند.

این اظهارات نادرست نیست، اما تنها بخش کوچکی از یک تصویر بزرگر است. حداقل یک جنبه از نام تجاری وجود دارد که خیلی ساده است که حتی یک کودک می تواند آن را انجام دهد، به همین اندازه ساده ، کم هزینه و یا عملا بدون هیچ هزینه ای .کسب و کار در هر اندازه در حال پیوستن به وب است، نه تنها برای ساخت وب سایت ها، بلکه گسترش حضور دیجیتالی را با سایت های ثانویه، رسانه های اجتماعی و وبلاگ های شرکت گسترش می دهد.این مرحله اولیه است که از یک استراتژی تجاری آنلاین موفقیت آمیز مهم تر است. در اینجا چند نکته درباره نحوه انجام این کار وجود دارد.

درک همه چیز در مورد آنچه که نام تجاری است

نام تجاری بسیار بیشتر از یک نام و لوگو است. این یک فلسفه است، یک راه خاص برای انجام کارهایی که با ارائه خودتان شروع می شود و با افزایش درک ارزش ها به پایان می رسد؛ که در نهایت منجر به افزایش سود می شود. با استراتژی مناسب برای نام تجاری و کسب و کار می تواند ارزش درک شده هر نوع محصول یا خدمات را افزایش دهد، و تصویری که فراتر از ارزش مواد است را ایجاد نماید.به عبارت دیگر، می توان گفت که نام تجاری متقاعد کردن کسانی است که با یک نام تجاری ارتباط برقرار می کنند و اعتقاد دارند که ارزش محصولات و خدمات در واقع بیشتر از ارزش واقعی آنها است.

تفاوت ارزش واقعی و درک شده نتیجه نام تجاری است.

روش های گرانقیمت و پیچیده ای برای رسیدن به این نوع نتیجه وجود دارد، اما حتی پرطرفدار ترین شیوه های برند سازی بر پایه یک مفهوم واحد است: یکپارچگی.

سازگاری اساس نام تجاری است

اگر فکر می کنید که نام تجاری یک مفهوم پیچیده برای درک دارد، اعتراف می کنم که در برخی موارد واقعا می تواند باشد و شما متوجه خواهید شد که درک ایده ی یکپارچگی چالش بسیار ساده است. به عنوان مثال:استون مارتین با استفاده از نام تجاری خود به گونه ای موفق عمل کرده است که حتی نام تجاری را از ایده لوکس و شیوه زندگی شاداب جدا کرده است. اما قبل از رسیدن به سطح انتزاعی نحوه نامگذاری یک ایده، بیایید بررسی کنیم که چگونه مفهوم سازگاری در وب را اعمال کنیم.

نام تجاری در دنیای دیجیتال

اینترنت یک کانال را باز کرده است جایی که کسب و کارهای کوچک می توانند ارزش نام تجاری را در سطح سرمایه گذاری ایجاد کنند جایی که قبلا خارج از دسترس بوده است. این ها چیزهایی هستند که شرکت ها و افراد باید در نظر داشته باشند که یک نام تجاری سازگار را در سراسر وب ایجاد کنند و یک نتیجه ی خوب به دست آورند.

سازگاری با نام کاربری

هر زمان که یک کسب و کار به یک وب سایت رسانه اجتماعی پیوست، آن ایجاد یک نقطه تعامل با یک مشتری بالقوه است، و و عنصر اصلی در این جا نام کاربری است ، که به عنوان یک دسته یا صفحه نمایش شناخته شده است.

انتخاب نام کاربری درست اولین گام در نام تجاری آنلاین است. بهترین انتخاب اصتفاه از همان نامی است که از آن  به عنوان نشانی اینترنتی وبسایت خود استفاده می کنید، بنابراین اگر وبسایت شما "brandname.com" باشد، یک نام کاربری برای کسب و کار شما ممکن استbrandname باشد. در حال حاضر، استفاده از همان نام کاربری ، در سراسر رسانه های مختلف اجتماعی، بخش بزرگی از ایجاد هماهنگی برند در وب است.مزیت بزرگ این کار این است که هر زمان که کسی با نام تجاری خود با بیش از یکی از این صفحات ارتباط برقرار کند، احساس پیوستگی ایجاد می شود و به همین ترتیب ارزش آن نام کاربری خاص را در مقایسه با دیگر نام ها افزایش می یابد.اگر متوجه شوید نام تجاری شما قبلا اصتفاده شده است، باید از نام های شمابه دیگری استفاده کنید. یک راه حل که معمولا کار می کند اضافه کردن یک پیشوند مربوط به کاری که انجام میدهید، مانند "خرید" و "بازدید" است؛ یا اضافه کردن یک پسوند مانند dotcom. نام مورد نظر خود را ثبت کرد و مطمئن شوید که در تمام سایتهای مرتبط مورد استفاده قرار می گیرد.یکی دیگر از نکات، در مورد حساب های رسانه های اجتماعی، اضافه کردن یک لینک از به آنهاست.که نقاط بیشتر تعامل شما را به مشتریان بالقوه خود ارائه می دهد.

هماهنگی بصری

جنبه بصری مارک تجاری فقط در مورد آرم تجاری نیست، ولی این عنصر قطعا قطعه مرکزی آن است. کاری که برای دستیابی به حداقل سطح سازگاری بصری، همه شما باید انجام دهید این است که همان آرم را در سراسر هیئت مدیره اعمال کنید. هر کجا که شما نقطه ای از تعامل با مصرف کنندگان خود را تعیین می کنید، از لوگو خود استفاده کنید.

اما همانطور که قبلا گفتم، لوگو تنها عنصر ارتباط بصری نیست. در واقع، به لطف محبوبیت رسانه های اجتماعی، طراحی لوگو های جایگزین که در این سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد، در لوگو و صنعت طراحی هویت نام تجاری جایگاه شایسته ای دارد.

اکثریت کسب و کارها، به ویژه کسانی که مارک های معدودی را تشکیل می دهند، باید این نسخه های جایگزین را برای سایت های رسانه های اجتماعی ایجاد کنند. بنابراین اگر آرم شما در مناسب نباشد، شما باید طراح استخدام کنید تا بتواند به شما کمک کند.

آذران تک

 به لطف سایت های رسانه های اجتماعی، مشتریان می توانند با مارک هایی که دوست دارند به گونه ای رفتار کنند که قبلا هرگز قادر به انجام آن نبودند، و این نوع ارتباط مستقیم ایجاد فرصت برای مارک ها برای افزایش وفاداری برند است.

آیا می توانید این نوع تعامل را پیش از اینترنت تصور کنید؟

مارک ها باید سازگار باشند. این را در نظر بگیرید: چه کسی مدیریت رسانه های اجتماعی را انجام می دهد و با مشتریان ارتباط برقرار می کند؟ به احتمال زیاد، حتی اگر شما یک شرکت کوچک هستید، بیش از یک نفر؛ بنابراین تعریف صدای سازگار صدای ضروری برای ارائه یک تجربه سازگار به مشتریان شما است.چگونه مقام خود را تعریف کنیم؟ این واقعا موضوع پیدا کردن ماهیت تصویر از کسب و کار شما است، و ایجاد شخصیت برای آن. آیا کسب و کار شما حرفه ای است؟  یا دوستانه؟ به کدام نگرش ها به بهترین شکل تصویر برند خود را بیان کنید و مطمئن شوید که آن را بیش از رسانه های اجتماعی بیان می کنید.

به عنوان مثال، یک کسب و کار مرتبط با قانون ممکن است یک لحن رسمی از صدا را انتخاب کند، در حالی که مرکز مراقبت از کودکان یک رویکرد دوستانه تر است.

علامت گذاری یک ایده

سازگاری جوهر نام تجاری است، و تا زمانی که شما از راهنمایی های بالا پیروی کنید، استراتژی تبلیغاتی شما پیش از این اکثریت بزرگی را ، پیش می برند. اما قدرت واقعی نام تجاری هنگامی اتفاق می افتد که یک کسب و کار، محصولات یا خدمات را با یک ایده مرتبط کنید.

بسیاری از مارک ها  همین کار را انجام می دهند، و گاهی اوقات با روش انتزاعی بسیار بیشتر، مثلا Nike با کمپین "Just Do It"؛ یا آدیداس با "عالی"؛ یا اپل با "فکر می کنم متفاوت است"؛ یا  “oreal”با "از آنجا که شما ارزش آن"؛ یا DeBeers با "الماس برای همیشه" است؛ یا مک دونالد با "من آن را دوست دارم"؛ یا یک برند جدیدتر، Old Spice با "اعتقاد به نفس خود".من می توانم ادامه دهم، نمونه های زیادی وجود دارد، اما فکر می کنم این ایده را داشته باشید. نام تجاری خود را با یک ایده ترکیب کنید،که قوی ترین شکل نام تجاری است.

نتیجه

روزهایی که مشتریان به طور انحصاری در مجلات و روزنامه ها برای تکیه بر محصولات و خدمات تکیه می کنند طولانی شده اند. امروزه اینترنت اولین موردی است که برای اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدماتی که می خواهند پیدا می شود؛ و این جایی است که شرکت ها مارک های خود را ساختند.

اگر کسب و کار شما در پرونده های رسانه های اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک و یوتیوب شرکت داشته باشد، همیشه به یاد داشته باشید که هدف شما این است که مشتریان فورا برند شما را شناسایی کنند، این کار را با استفاده از همان نام کاربری و لوگو به طور پیوسته در همه نقاط از تعامل نه تنها به شما در ایجاد یک نام تجاری قوی کمک می کند، بلکه به مردم کمک می کند تا شما را در وب پیدا کنند.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها