ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل وب سایت شما

ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل وب سایت شما

ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل وب سایت شما

ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل وب سایت شما

ابزار تجزیه و تحلیل وب را می توان برای بررسی جنبه های مختلف سایت ، به منظور جمع آوری داده ها برای تحقیقات بازار، و کمک به تمرکز شما بر روی مناطق خاص سایت  استفاده کرد.

این ابزارها ممکن است هر چیزی را از ترافیک به دوره استفاده از آن نشان دهند و میتوانند به عنوان بخشی از انبار هر مدیر، ارزشمند باشند، به خصوص از آنجا که امروزه بسیاری از روش ها برای اندازه گیری آمار سایت ، در کنار مقدار ترافیک  وجود دارد.

سایت های ذکر شده در اینجا رایگان هستند:

Woorank

Woorank خدمات بی نظیر و عالی را فراهم می کند، با داشتن دو رابط کاربری ، سهولت استفاده و تعداد مناسبی از آمار را به شما می دهد. تصویر زیر یک قطعه کوچک از داده های ارائه شده برای این سایت است. خدمات Woorank  یک بار در هفته رایگان هستند ، اما برای تجزیه و تحلیل دقیق تر، و استفاده نامحدود، شما ملزم به خرید یک برنامه هستید، که همراه با آن حق امتیازی مانند یک سند PDF از آمار، و سفارشی گزارش خود را دریافت کنید. این نشان می دهد که چگونه سایت شما بر روی دستگاه های تلفن همراه مانند iPad و iPhone بنظر میاید و این یک حق امتیاز است.

چیزی که واقعا در Woorank خاص است، سیستم رتبه بندی است، که در بالای صفحه آمار نمایش داده می شود. امتیاز شما ازبین تمام آمارهای شما محاسبه می شود و همچنین یک چک لیست عناصر سایت که Woorank در نظر گرفته ضروری است، اگر چه این مورد ممکن است در مورد سایت های فردی وجود نداشته باشد، بنابراین ممکن است آمار کمی را تغییر دهد. همچنین SEO ها را در هر سایت بررسی می کند، موردی  که بیشتر سایت ها از آن استفاده نمی کنند، که این مورد برای مدیران سایت بسیار مفید است.

آذران تک

Alexa

  Alexaابزارهایی رایگان در سایت خود ارائه می دهد و دارای یک جستجوی بسیار قدرتمند است، کلمات مورد جستجو حدس زده می شوند، مانندGoogle، جستجوی شما قبل از اینکه شما آن را تایپ کنید، داخل پایگاه داده های سایت جستجو میشود. سپس نتیجه را با ترافیک و کلمات کلیدی رتبه بندی می کند. مهمترین ویژگی Alexa «شهرت» آن است، که به سادگی تعداد سایتهایی است که با شما پیوند دارند، تأثیر نفوذ سایت شما در وب را نشان می دهد؛ همچنین سایت شما را نسبت به همه کسانی که در Alexa هستند، رتبه بندی می کند؛ جالب اینجاست که WDD در Alexa نسبت به Woorank کمی بهتر عمل می کند، اما این به این دلیل است که Woorbank را از سایت های مختلف، از جمله الکسا، امتیاز جمع میکند و همراه با آمار ترافیک، به شما می گوید که چه جستجوهایی برای سایت شما جستجو برتر است، که اینکار به تجزیه و تحلیل SEO نیز کمک خواهد کرد، و همچنین برای بهبود جستجو کلید واژههای مناسب را به شما معرفی میکند.

برای آمار، Alexa سن، سطح تحصیلات، جنسیت و حتی اینکه آیا آنها فرزند دارند یا خیر را به شما می گوید. در حالیکه این موارد 100٪ دقیق نیستند، آنها یک درک کامل به بیننده خود ارائه خواهند داد. به عنوان یک مجموعه رایگان از ابزارها، الکسا با توجه به میزان داده ای که ارائه می دهد، بسیار آسان است، حتی با ارائه سایت های "upstream" و "downstream" که کاربران بلافاصله قبل و بعد از سایت شما بازدید می کنند. رابط کاربری به برخی از کارها نیاز دارد، و برای کاربر معمولی ممکن است کمی پیچیده شود - همچنین امنیت را در مورد قابلیت اطمینان از آمار ارائه می دهد. با این وجود بسته هایی در AlexaPro وجود دارد که کاربران می توانند اگر مایل باشند خرید کنند،و تجزیه و تحلیل خود را بیشتر کنند.

آذران تک

Compete

 Competeتجزیه و تحلیل را ارائه می دهد یک رابط خوب ودر موازات  Woorank، و استفاده از آن بسیار آسان است. با این حال، از لحاظ تجزیه و تحلیل رایگان، به طرز شگفت انگیزی ارائه می شود، و به شما یک چالش از بسته های پرداخت شده، می دهد. که یک نمودار از بازدیدکنندگان منحصر به فرد ، و سپس تغییر ماهانه و سالانه را نشان می دهد .علاوه بر این، تنها آمار ارائه شده در مورد رتبه سایت Compete، تغییر ماهانه و سالانه است.

این ویژگی اصلی در برنامه قرار داده شده است، که از طریق بازاریابی سایت مشهود است و  Competeآمار خود را نشان می دهد، به طوری که شما به راحتی می توانید ببینید که آنها چه چیزی را انجام می دهند و نه برعکس، که این یک کلید پیشرفت در وب است.

آذران تک

Piwik

Piwik مبتنی بر مرورگر نیست و یک شرکت بزرگ برای سود نیست ، بلکه یک نرم افزار منبع باز است.دارای رابط کاربری نسبتا خوب است، با این حال دانلود نامناسب آن، همراه با مقدار زیادی از داده ها که آنجا مسدود شده اند،کمی محبوبیت آن را کاهش می دهد. Piwik با استفاده از یک رابط داشبورد، با اطلاعات قابل ویرایش است. تا جایی که مقدار اطلاعاتی که ارائه می شود، Piwik مانند مجموعهای از تمام سایتهای دیگر که در بالا ذکر شد، احساس راحتی بیشتری را به شما می دهد.

آذران تک

CrazyEgg

CrazyEgg یک رویکرد بسیار متفاوت به تجزیه و تحلیل سایت دارد، و با موارد استفاده شده در دهه 1980 مقایسه می کند تا ببیند کدام بخش از آگهی ها بیشترین توجه خوانندگان را به خود جلب می کند. این یک ابزار پرداخت شده است که یک نقشه را برای سایت شما را ایجاد می کند، و نشان میدهد که کجا کاربران بیشترین بازدید را از سایت ، همراه با ابزارهای دیگر می کنند. نقشه به سرعت نمایش داده می شود، به طوری که شما می توانید با نگاه کردن محبوب ترین مناطق یک صفحه داده شده را شناسایی کنید. تمام ابزارها شامل یک آزمایش رایگان 30 روزه می باشند حتی عناصر iframe و flash. این بسیار منحصر به فرد است که عامل تازه ایی ممکن است شما را جذب کند و تضمین بازگشت 30 روزه به این معنی است که شما نمیتوانید اشتباه کنید. به عنوان مثال، می توان از آن برای بهینه سازی آگهی در سایت خود استفاده کرد، مثلا تست جایی که بیشترین تعداد کلیک را داشته باشد.

آذران تک

Optimizely

Optimizely تستر A / B است و آنهایی که تست های A / B را نمی دانند، به صورت زیر عمل می کنند: شما دو طرح وب سایت دارید: A و B. به طور معمول، A طراحی موجود است، و B طراحی جدید است. شما ترافیک وب سایت خود را بین این دو نسخه تقسیم می کنید و عملکرد آنها را با استفاده از معیارهای مورد نظرتان (نرخ تبدیل، فروش، میزان بازدهی و ...) اندازه گیری میکنید. در نهایت، نسخه ای را انتخاب کنید که بهترین کار را انجام دهد.

پیاده سازی بیشتر تسترهای A / B مشکل است زیرا دارای یک رابط پشتی هستند، به همین دلیل است که Optimizely جالب به نظر می رسد، زیرا دارای رابط کاربری آسان برای استفاده است، و به راحتی با تغییر مسیر آن از یک خط جاوا اسکریپت، که سایت شما را به ویرایشگر سوم بهینه سازی لینک می کند صفحه B خود را ویرایش می کند. این سازگار با نرم افزار تحلیلی است که شما قبلا از آن استفاده کرده اید، مانند Google Analytics یا Adobe Omniture SiteCatalyst. تغییر مسیر اسکریپت (به طور قابل توجهی) زمان بارگذاری را تحت تاثیر قرار نمی دهد. برنامه های بالاتر و گران قیمت نیز از تست های چند متغیره پشتیبانی می کنند.

آذران تک

KISSinsights

این ابزار یک رویکرد متفاوت از تجزیه و تحلیل ارائه می دهد، و به دنبال کاربران برای بازخورد است. این ابزار یک فرم پرسش را اجرا می کند که از پایین صفحه به صورت غیرمستقیم اسلاید می شود یک نسخه رایگان از این ابزار وجود دارد، با این حال تنها 30 سوال امکان پذیر است و شما نمیتوانید آنها را خودتان اضافه کنید. تجدیدنظر از این مقایسه با فرم تماس آشکار است، و از طریق جاوااسکریپت، مانند Optimizely، اجرا می شود. KISSinsights توسط سایت های پروفایل بالا مانند Groupon مورد استفاده قرار می گیرد و تعدادی از ابزارهای هدفمند سازی و فیلتر سازی را فراهم می کند تا اطمینان حاصل شود که سوالات درست به مخاطبان مناسب می رسند. به عنوان یک ابزار تجزیه و تحلیل، تضمین نمی شود. تصویر زیر فرایندی است که فرم برای ایجاد آن طراحی شده است.

آذران تک

Clicktale

ابزار Clicktale عناصر بسیاری از ابزارهای تحلیلی دیگر را که در بالا دیده می شوند با هم ترکیب می کنند، با فریم های گسترده، مراحل تبدیل، که میزان تبدیل هر لینک در صفحه را اندازه گیری می کند. توجه ماوس، حرکت ماوس و البته تعداد کلیک را اندازه گیری می کند.

اما شاید مهمترین و بحث انگیزترین عنصر ابزارهای Clicktale این است که آنها به شما این امکان را می دهند تا حرکات ماوس، کلیک و کسانی را که در حال مرور سایت شما هستند، به صورت زنده یا هر زمان دیگری مرور کنید. اگر چه به نظر می رسد که این مورد یک ابزار تحلیلی عالی است، ولی سخت است که شخصی متقاعد شود که برای یک سایت با هزاران بازدید، این قابلیت مفید باشد. اما در طرف دیگر کاربر است و در حالی که بسیاری از کاربران وب در حال حاضر در مورد کوکی ها شکایت دارند، این مورد امری دشوار برای آنهاست.

آذران تک

Google Analytics

 Google Analyticsبه ویژه هنگامی مفید است که مجموعه کامل نرم افزار Google مورد استفاده قرار گیرد و گزینه ی جذابی است، به ویژه اگر سایت شما از CMS های وردپرس استفاده کند، همانطور که Google یک افزونه ارائه می دهد، شما می توانید آمار گوگل آنالیز خود را به طور مستقیم در داشبورد خود را ببینید. همانطور که قبلا ذکر شد، سایر محصولات Google، به ویژه AdSense، با یکپارچگی با Analytics، در رابط کاربری ساخته شده اند.

با توجه به انتقاد از این ابزار، این مورد خود را در سطوح متعددی از منوهای گیج کننده سازماندهی می کند، علی رغم تجدید ساختار اخیر. با این حال، این نوعی از نرم افزارهای گوگل است و برای اکثر افراد کاملا قابل استفاده است. علاوه بر این، رابط کاربری نسبتا کاربر پسند است و هنگامی که آمار خاصی را که مورد جستجو قرار گرفتید پیدا کنید، به راحتی قابل خواندن است. قابلیت صادرات یک ویژگی عالی از تجزیه و تحلیل گوگل است، به شما اجازه تجزیه و تحلیل و ویرایش داده های خود را در تعدادی از فرمت های مختلف، علاوه بر ذخیره سازی آن در حالت آفلاین دارید.

آذران تک

Wordstream

Wordstream ابزار مشابه تحلیلی را برای دیگران ارائه می دهد، با این حال این ابزار مجموعه ای از ابزارهای سنتی نیست. این نرم افزار با نرم افزار بازاریابی ساخته شده است و به شما اجازه می دهد که تغییرات مالی سایت خود را در نظر داشته باشید. گزارش تجزیه و تحلیل Web WordStream طراحی شده است تا شما را با داده های مبتنی بر میزان جستجو، که به طور خاص برای کمپین های بازاریابی موتور جستجوی خود مفید است آشنا کند. بنابراین به طور موثری شما را در تلاش برای تفکیک بخشهای مربوطه به نتایج تجزیه و تحلیل حذف می کند. Wordstream تضمین می کند که هر قطعه ای از داده های جمع آوری شده از طریق تجزیه و تحلیل وب به داشبورد معرفی شده است که به شما امکان می دهد اقدامات خود را با سرعت گروه بندی و سازماندهی کرده و کلمات کلیدی، پیوستن متن تبلیغاتی را به حساب Google AdWords خود ارسال کنید.

آذران تک

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها