راه هایی برای ارائه سرویس به مشتریان

راه هایی برای ارائه سرویس به مشتریان

راه هایی برای ارائه سرویس به مشتریان

راه هایی برای ارائه سرویس به مشتریان

اکثر شرکت های طراحی وب ، زمانی را برای مواردی نظیر خدمات پس از فروش ندارند.شما هنگامی که با پروژه های فعلی مشغول هستید پاسخ دادن به تماس های مشتریان گذشته می تواند کاری غیر ضروری و غیر سودآور به نظر برسد.

در اینجا مطرح شده که چگونه می توانید به پایگاه مشتری خود وصل شوید و با خدمات دادن  مشتری را به مرکز سود تبدیل کنید.

  1. مدل "پر و خالی شدن"

بسیاری از ما به خودمان می گویند که طراحی وب مانند سایر شغل ها نیست. بنابراین، ما نباید کاری که سایر افراد در کسب و کار خود  انجام می دهند را انجان دهیم ما می توانیم وب سایت ها را طراحی کنیم، پس از انجام کار و انتقال آن به مشتری ، پرداخت نهایی خود را دریافت کنیم. این تفکر کاملا اشتباه است طراحی وب یک سرویس ، درست مانند محوطه سازی، نمایندگی قانونی یا تعمیر خودرو است. شما خدماتی را ارائه می دهید. در حالیکه ممکن است در حال حاضر، بخواهید فقط کسب و کار خود را سودآور نگه می دارید. در حالی که شما نیاز به اختصاص یک درصد معینی از وقت خود را به منظور کمک به مشتریان گذشته خود اختصاص دهید.

  1. شرایط خود را شفاف سازی کنید

اکثر شرکت های طراحی وب دارای خدمات پس از فروش رایگان یا با هزینه برای به روز رسانی هستند. در حالی که مهم است که خدمات خوب  به مشتریان ارائه دهیم، باید به روشنی توضیح دهید که خدماتی که رایگان به مشتری میدهید چیست و در ازای چه مواردی خدمات رایگان ندارید.

این ها بهترین موارد ذکر شده در قرارداد اولیه خود با مشتری است. بسیاری از طراحان وب دوست ندارند قراردادی را ارائه کنند، زیرا آنها نگران هستند که شاید این موارد موجب ترس مشتری شود. برعکس، مشتری اغلب چنین حرکتی را به عنوان یک معامله تجاری قانونی و نشانه ای از اینکه شما حرفه ای هستید را می داند. هر شرکتی مایل به امضای قرارداد به هر دلیلی نیست، بسیار مراقب باشید.

باید یک کپی از قرارداد را به مشتری ، به صورت جداگانه پرداخت. هزینه های روز رسانی و تعمیر و نگهداری و خدمات پی از فذروش باید در قرارداد و وب سایت شما ارائه شود تا مشتریان در جریان آنها قرار بگیرند.

  1. هر مخاطب را به عنوان یک فرصت به کار گیرید

سوالات ساده که در موتورهای جستجوگر مطرح میشود، هر تماس یک فرصت است که یا به مشتری خود آموزش داده و او را جلب میکند یا او را از دست میدهید. یکی از رایج ترین شکایات در مورد شرکت های طراحی وب، عدم پاسخگویی آنها پس از تکمیل پروژه است. پس باید مطالب مشتریان را به صورت تلفنی یا ایمیل پیگیری کنید.

شما می توانید با استفاده از تکنیک های فروش در سرویس خدمات پس از فروش خود، این کار را انجام دهید. کلید انجام این کار به درستی این است که به نیازهای واقعی مشتری شما پاسخ دهد. هنگامی که یک مشتری به شما تلفن می کند، در پایان تماس از آنها بپرسید که همه چیز چگونه پیش میرود و اگر چیزی بیشتر از آنچه شما می توانید به عنوان حدمت پس از فروش برای  آنها انجام دهید وجود دارد. زمانی است که آنها شروع به صحبت کردن درباره فرمها و یا تکنولوژی جدیدی میکنند که می خواهند به سیستم خود اضافه کنند. میتوانید به آنها یادآور شوید که این خدمات به صورت جداگانه نه در قالب خدمات پس از فروش برای آنها انجام میشود.

پست الکترونیکی یک موضوع پیچیده ایی است. یکی از مشکلات ایمیل، این است که بسیاری از آنهایی که در روز کاری ما دریافت می کنیم روی هم انباشته میشود. درخواست های مشتری را علامت گذاری کنید یا آنها را در پوشه خود برای پاسخ سریع بگذارید تا این اتفاق برای شما رخ ندهد. اگر یک ایمیل چیزی نیست که نیاز به پاسخ الکترونیکی داشته باشد، مانند یک مشتری که درخواست لینک به چیزی را داشته باشد، تلفن را بردارید و با آنها تماس بگیرید. شما شانس بسیار خوبی برای تحت تاثیر قرار دادن ابتدا از لفن سپس طریق ایمیل دارید.

  1. شناسایی و پرورش مشتریان نمونه

یک لیست 80/20 ایجاد کنید. این یک قاعده کلی است که 20٪ از مشتریان شما مسئول 80٪ از درآمد شما هستند. هنگامی که آنها را شناسایی کردید، با این مشتریان به عنوان مشتریان نمونه رفتار کنید. شما باید وفاداری خود را حفظ کنید تا کسب و کارتان پایدار بماند. این ممکن است بدین معنی باشد که با هر یک از آنها را چند بار در سال ناهار بخورید یا آنها را به یک سخنرانی در مورد بازاریابی موتورهای جستجو در یک نمایشگاه محلی بفرستید. هر کاری که می توانید انجام دهید، اطمینان حاصل کنید که فقط اسامی آنها را نمی دانید، اما می توانید بعد از مدتی آنها را به دوستان خود معرفی کنید. در حالی که این مفهوم ممکن است این گونه به نظر برسد، که این یک راه  قدیمی برای انجام کسب و کار است که اکثر مردم هنوز از آن قدردانی می کنند. وفاداری با انجام یک کار خوب در ابتدا و ایجاد رابطه به دست آورده می شود. اگر این روابط را نداشته باشید، مشتری شما وفاداری لازم را برای بازگشت به شما برای نیازهای وب سایت شما ندارد.

  1. بقیه مشتریان خود را به مشتریان نمونه تبدیل کنید

به 80٪ باقیمانده در لیست خود نگاه کنید. در حالت ایده آل، شما می خواهید آنها را به 20٪ منتقل کنید. شما می توانید این کار را با فرستادن خبرنامه های آموزشی الکترونیکی انجام دهید، یک بار در سال نامه های کارت کریسمس را برای آنها بفرستید و گاهی اوقات از آنها بخواهید تا آنها را ببینند شاید به آنها نیاز داشته باشند. این تماس ها را با همان اهمیت به عنوان تماس های فروش خود تلقی کنید آنها به همان اندازه به کسب و کار منجر خواهند شد. در نظر داشته باشید که آیتم های تبلیغاتی با لوگوی خود را که درست کرده اید به مشتری خود ارسال کنید، سپس با تلفن تماس بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که آنها را دریافت کرده اید.اگر شما بتوانید راهی برای پیاده سازی حداقل چند ایده ای از ایده های سرویس دادن به مشتری در تجارت روزمره خود را پیدا کنید، درآمد بیشتری را در این روند خواهید داشت.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها