آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

تاثیر طراحی وب سایت بر بازاریابی محتوا

عدم طراحی و یا طراحی بد وب سایت باعث میشود شما مشتریان بالقوه خود را از دست بدهید.پس،وب سایت شرکت شما می تواند بر چندین جزء استراتژی بازاریابی دیجیتال به ویژه بر بازاریابی محتوا تاثیر بگذارد.
بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا، انتشار مطالبی است که به طور مستقیم محصول یا برند شرکت را تبلیغ نمی کنند، اما با ارائه اطلاعات مرتبط و مفید، منافع آن را ایجاد می کنند.

به عنوان مثال، Home Depot یک بخش کامل در سایت خود دارد که به پروژه ها و ایده های DIY اختصاص دارد، جایی که آنها راهنمایی و آموزش های لازم برای کمک به صاحب خانه ها به جای آوردن یک تعمیرکار داده شده است.

آذران تک

این موضوع اطلاعاتی را با که صاحبان خانه برای تعمیرات به آن نیاز دارند را فراهم می کند و به قسمت های مختلف، مانند برق و لوله کشی طبقه بندی می شود.اگر چه این تبلیغات ساده نیست،اما بازدید کنندگانی که آنها را بخوانند احتمالا بیشتر مایل به خرید منابع مورد نیاز از Home Depot هستند، نه یک رقیب.

چگونه طراحی وب بر بازاریابی محتوا اثر می گذارد

دسترسی

یکی از مهمترین ملاحظات در طراحی یک سایت محتوای سنگین دسترسی به آن است. اگر مطالب محتوایی را در سایت خود منتشر کنید، باید بتوانید آنها را به آسانی پیدا کنید و بخوانید. ناوبری شما باید کاربران را قادر بسازد تا به راحتی اطلاعات درخواستی خود را بدون کلیک کردن به صفحات دیگر پیدا کنند.یک بازدید کننده باید بدون اینکه از سایت شما وارد دیگر سایت ها شود به اطلاعات مورد نظر خود دسترسی پیدا کند.راه اندازی ناوبری مستقیم با انتخاب منو های کشویی یک راه عالی برای کمک به بازدیدکنندگان برای پیدا کردن آنچه که آنها می خواهند و دسترسی به آن سریع است.

ظاهر

بازدیدکنندگان درباره کیفیت و اعتماد به محتویات بر اساس نحوه نمایش سایت شما به صورت حرفه ای تصمیم می گیرند. حتی اگر دسترسی به محتوای شما آسان باشد، طراحی می تواند مردم را از شما دور کند.شما باید یک طراحی تمیز داشته باشید که حرفه ای بودن را نشان می دهد و به کاربران اطمینان می دهد که می توانند به شما اعتماد کنند.

خوانایی

در کنار ظاهر، متنهای شما نیز باید جذاب و آسان برای خواندن باشد.استفاده از فونت های مختلف غلط و غیر حرفه ای است شما معمولا می توانید از یک فونت برای عناوین و یک فونت برای متون اصلی استفاده کنید.انتخاب فونت ها و رنگ های مناسب برای کمک به بازدیدکنندگان شما برای خواندن و درک محتوایتان ضروری است. شما ممکن است مفید ترین محتوای موجود در یک موضوع خاص را منتشر کنید، اما اگر رنگ فونت شما خیلی شبیه به پس زمینه شما باشد، بازدیدکنندگان شما حتی ممکن است زحمت خواندن آن را یه خود ندهند. متون اصلی شما باید به اندازه کافی بزرگ و خوانا باشد. این جزئیات اگر چه به نظر کوچک هستند، اما می تواند تاثیر زیادی در میزان استراتژی بازاریابی محتوا برای مشتریان بالقوه داشته باشد.

درک مطلب

بسیاری از افراد یادگیرندگان بصری هستند و نیاز به گرافیک و عکس دارند تا موضوعات و اطلاعات جدید را کاملا درک کنند. این به این معنی است که انطباق تصاویر با تمام محتوای شما ضروری است.به عنوان مثال، امروزه یکی از محبوب محتواهای آنلاین، ویدیوهای پخت و پز سریع با دستورالعمل و مواد تشکیل دهنده است. افرادی که این ویدیوها را تماشا می کنند آماده کردن یک نوع عذا یا میان وعده برای آنها آسان تر می شود.

آذران تک

صرف نظر از صنعت شما، محتوای بصری مانند عکس ها و ویدیوها می تواند به مشتریان بالقوه شما کمک کند تا بدانند چگونه می توانند از محصولات یا خدمات شما استفاده کنند. از دیدگاه طراحی، این بدین معناست که طرح سایت شما باید با محتوای بصری کار داشته باشد و خوانندگان را از طریق عکس و فیلم جذب کند.

طراحی سایت محتوا

آذران تک

عناصر طراحی وب زیادی وجود دارند که در بازاریابی محتوا نقش دارند، اما مهم این است که سایت شما باید طبق بازدیدکنندگان و خوانندگان شما طراحی شود.


ثبت نظر