11 تا از بهترین  ابزارتوسعه  Android برای شروع کار شما دربرنامه نویسی اندروید

11 تا از بهترین  ابزارتوسعه  Android برای شروع کار شما دربرنامه نویسی اندروید

11 تا از بهترین  ابزارتوسعه  Android برای شروع کار شما دربرنامه نویسی اندروید

11 تا از بهترین ابزارتوسعه Android برای شروع کار شما دربرنامه نویسی اندروید

هر توسعه دهنده اندروید نیاز به بهترین ابزار برای بهبود مهارت و بهره وری خود دارد. من امیدوارم که این 11 ابزار توسعه دهنده Android که معرفی میکنیم بتوانند شما را به یک برنامه نویس خوب تبدیل کند.
بر طبق اطلاعات  تحقیقاتی از آمار، تعداد برنامه های موجود در فروشگاه های پیشتاز در برنامه از سه ماهه سوم سال 2018 به شرح زیر است: فروشگاه گوگل دارای 2.8 میلیون نفر است؛ فروشگاه اپل App دارای 2.2 میلیون نفر است. فروشگاه ویندوز 6،9 میلیون است آمازون 600،000 دارد و فروشگاه App BlackBerry دارای 234،500 است.
تعداد برنامه های موجود در فروشگاه برنامه پیشرو از سه ماهه سوم سال 2018

به عنوان فروشگاه برنامه رسمی برای گوگل،  بازی گوگل بزرگترین سهم بازار نرم افزار را شامل می شود، با میانگین 6،140 اپلیکیشن اندرویدی که روزانه منتشر می شوند. این تعجب آور نیست که اندروید 85 درصد از سهم بازار جهانی را در سال 2018 داشته باشد.از ژوئیه 2018، بهترین برنامه های اندروید در دنیا شامل برنامه های بازی محبوب مانند Pokemon Go و Candy Crush Saga می باشد.
آخرین آمار همچنین نشان می دهد که 12 میلیون توسعه دهندگان نرم افزار تلفن همراه در سراسر جهان وجود دارد، که بیش از نیمی از جامعه جهانی را توسعه می دهد - تقریبا نیمی از آنها در Google Android تمرکز دارند. انتظار می رود تا سال 2020 تعداد کل توسعه دهندگان به 14 میلیون نفر برسد.

شکی نیست که داشتن یک توسعه دهنده Android یکی از محبوب ترین مشاغل در جهان است. برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده Android، باید اصول اولیه ایجاد اندروید (پایه جاوا، کامپوننت های اندروید، برنامه نویسی اندروید، نرم افزار مدیریت نسخه Git / svn، پایگاه داده، XML و غیره) را مدیریت کنید.برای انجام این کار، باید از ابزارهای توسعه دهنده Android استفاده کنید.
 در واقع، یادگیری نحوه استفاده از این ابزار، اولین گام مهم در توسعه Android  است.در این مقاله، ما 11 مورد از بهترین ابزارهای توسعه دهنده Android را به شما معرفی میکنیم که در مسیر درست قرار دارد.
مرتبط: 23 تا از بهترین برنامه های آموزشی اندروید و منابع برای مبتدیان در سال 2018

 

android

 

1. Android Studio
 

اندروید استودیو IDE رسمی برای اندروید است و شامل همه چیزهایی است که شما نیاز دارید تا یک برنامه Android ایجاد کنید. به طور کامل برای اندروید طراحی شده است، فرآیند توسعه شما را تسریع می کند و به شما در ایجاد برنامه های با کیفیت برای هر دستگاه کمک می کند. همچنین به عنوان محیط توسعه رسمی برای سیستم عامل اندروید گوگل شناخته شده است. این ویژگی های بی شماری مانند طرح بصری، آنالیز APK، ویرایشگر کد هوشمند، شبیه ساز سریع، سیستم ساخت انعطاف پذیر و یک تحلیلگر زمان واقعی است.
آخرین نسخه پایدار - اندروید استودیو 3.2 - بهترین راه برای توسعه دهندگان برنامه برای دریافت آخرین نسخه 9 pie   اندروید و ساخت بسته های نرم افزاری جدید Android است.
دانلود:
https://developer.android.com/studio/

 

 

android

2. Android SDK
 

اندرویدSDK یک کیت توسعه برای اندروید است. این شامل یک مجموعه کامل از ابزارهای توسعه و اشکالزدایی است.
اندرویدSDK از بسته های مدولار است که شما می توانید با استفاده از Android SDK Manager را  به طور جداگانه دانلود کنید. نسخه فعلی 26.1.1 است و مجموعه ابزار شامل: 
ابزار SDK 
 ابزارهای پلتفرم SDK 
اسناد SDK
 منابع Android SDK 
مثال SDK
 گوگل API 
پشتیبانی Android
دانلود:
https://www.techspot.com/downloads/5425-android-sd...

 

android

 

3. Android Debug Bridge

ADB یک ابزار اشکال زدایی است که اغلب در محیط توسعه Android استفاده می شود. یک ابزار ضروری، این یک برنامه سرویس گیرنده سرور برای توسعه دهندگان اندروید است که شامل 3 جزء است: یک مشتری که دستورات را ارسال می کند
 یک (daemon (adbd که دستورات را بر روی یک دستگاه اجرا می کند
 یک سرور که ارتباط بین مشتری و ADBD را مدیریت می کند
ADB در بسته نرم افزاری Android SDK موجود است. شما می توانید این بسته را با استفاده از SDK Manager که در android_sdk / platform-tools نصب می کنید دانلود کنید. یا، اگر شما نیاز به بسته مستقل Android SDK پلت فرم ابزار، شما می توانید آن را اینجا دانلود کنید: 
Https://developer.android.com/studio/releases/plat...

android

 

4. B4A
 

Basic4android یک محیط ساده و قدرتمند برای توسعه نرم افزار اندروید است. زبان آن شبیه به زبان ویژوال بیسیک است و از اشیاء بیشتری پشتیبانی می کند. Basic4android کامپایل کد به برنامه های محلی اندروید بدون پشتیبانی از دیگر محیط های زمان اجرا است. این ابزار تنها برای برنامه های اندروید طراحی شده و از سیستم عامل های دیگر پشتیبانی نمی کند.
امکانات: توسعه برنامه های اندروید با یک زبان برنامه نویسی ساده (BASIC)
 یک ویرایشگر بصری برای دستکاری تصاویری که دوست دارید 
اشکالزدایی بیسیم 
به طور خلاصه، B4A یک IDE دستی و مترجم را فراهم می کند که به شما امکان می دهد برنامه های کاربردی را در یک زبان برنامه نویسی ساده تر ایجاد کنید.
دانلود:
https://www.b4x.com/b4a.html

 

android

 

5. Fabric
 

Fabric یک ابزار است که به تیم برنامه نویسی تلفن همراه شما کمک می کند تا برنامه های بهتر، برنامه های کاربردی در مورد کاربران خود را در زمان واقعی یاد بگیرند و کسب و کار شما را بر اساس داده های تحلیلی افزایش دهند. از توسعه به راه اندازی و فراتر از آن، Fabric عملکرد کامل و در زمان واقعی برنامه و وضعیت سلامتی را برای همه در تیم توسعه شما فراهم می کند. همچنین درباره ی  فعالیت کاربر و جایی که کاربران به احتمال زیاد با برنامه ارتباط برقرار می کنند اطلاعاتی را  می دهد.
دانلود:
https://get.fabric.io

 

android

 

 

6. Mockplus
 

Mockplus به عنوان یک ابزار نمونه سازی عالی برنامه یکی از بهترین ابزارها برای توسعه اندروید است. این می تواند به راحتی یک رابط نمونه اولیه اندروید با توابع تعاملی غنی در 5 دقیقه ایجاد کنید. آنها همچنین یک کتابخانه سازنده اندروید را برای دانلود و ارائه بسیاری از نمونه های طراحی نمونه اولیه APP ارائه می کنند.
دانلود:
https://www.mockplus.com/download

android

 

7. AIDE
 

AIDE یک محیط توسعه یکپارچه (IDE) برای توسعه برنامه های واقعی Android به طور مستقیم بر روی دستگاه های اندروید است.
امکانات: درس های برنامه نویسی تعاملی را برای ایجاد یک برنامه حرفه ای نرم افزار دنبال کنید
 برنامه های طراحی بصری که از یک ویرایشگر غنی از ویژگی برای نوشتن کد، از جمله تکمیل کد، بررسی خطا در زمان واقعی، refactoring، و هدایت کدهای هوشمند استفاده می کنند،برنامه خود را با یک کلیک اجرا کنید و از خطای جاوا Java برای پیدا کردن خطاها استفاده کنید.
 AIDE برنامه ی ساخته شده را  با استفاده از جاوا / XML و اندروید SDK، برنامه های کاربردی با C / C ++ و Android NDK، و برنامه های کاربردی کنسول خالص Java را پشتیبانی می کند.
 AIDE به طور کامل با پروژه Eclipse سازگار است.
اگر شما فقط میخواهید یک حرفه  توسعه برنامه را شروع کنید، پس شما باید یاد بگیرید که چگونه از AIDE استفاده کنید. این اجازه می دهد تا شما  آموزش با کد برجسته و آزمایش آنها را در زمان واقعی بر روی دستگاه تلفن همراه خود مشاهده کنید و یاد بگیرید.
دانلود:
https://aide.en.uptodown.com/android

 

android

 

8. Stetho
 

Stetho یک پل اشکال زدایی پیشرفته برای برنامه های اندروید است. این اپلیکیشن ها و اپلیکیشن های اندرویدی را متصل میکند و اپلیکیشن های Android را با ابزارهای Chrome Developer متصل میکند.
امکانات: بازرسی شبکه 
بازرسی بانک اطلاعاتی 
مشاهده سلسله مراتب 
کنسول Javascript 
Dumpapp
دانلود:
http://facebook.github.io/stetho/

android

 

9. LeakCanary

"یک نشت کوچک یک کشتی بزرگ را فرو می ریزد" - بنجامین فرانکلین

LeakCanary ابزار تشخیص نشت حافظه بر اساس منبع باز MAT از میدان است. هنگامی که یک نشت حافظه رخ می دهد، LeakCanary به طور خودکار اطلاعات نشت را نشان می دهد، و توسعه دهندگان را قادر می سازد تا بلافاصله موضوع (ها) را تعمیر کنند.

دانلود:https://github.com/square/leakcanary

 

android

 

10. Eclipse
 

Eclipse یک منبع باز، محیط توسعه جامع مبتنی بر جاوا است. Eclipse به طور عمده در زبان جاوا برای توسعه برنامه های جاوا نوشته شده است، اما همچنین می تواند برای توسعه برنامه های کاربردی در زبان های برنامه نویسی دیگر مورد استفاده قرار گیرد. این کار با استفاده از پلاگین ها، از جمله Ada، ABAP، C، C ++، و بیشتر انجام می شود. اگر چه گوگل دیگر از Eclipse پشتیبانی نمی کند، بسیاری از توسعه دهندگان هنوز از آن برای ایجاد Android و سایر برنامه های متقابل پلتفرم استفاده می کنند.
دانلود:
http://www.eclipse.org/downloads/packages/

 

android

11. InstaBug
 

هر یک از برنامه نویسان هنگام ایجاد یک برنامه Android از خطاها متنفر هستند. به همین دلیل Instabug یک ابزار ضروری در هر محیط برنامه نویسی است. این برای تست بتا و گزارش خطا استفاده می شود. Instabug به آزمایش کنندگان بتا و گروه های کاربری اجازه می دهد تصاویر و گزارش های خطای دقیق را با برنامه نویسان در طول QA و اشکالزدایی به اشتراک بگذارد.ب
سیاری از برنامه های محبوب اندروید مانند یاهو، پی پال، Lyft، BuzzFeed، Dubsmash، Scribd و Kik از InstaBug  را برای "درخواست های آسیب پذیری"  استفاده می کنند.
دانلود:
https://instabug.com/developers

android

 

نتیجه 
 

هربرنامه نویس اندروید نیاز به بهترین ابزار برای بهبود مهارت و بهره وری خود دارد. ما امیدواریم که 11 ابزار توسعه اندرویدی را که ما به اشتراک گذاشته ایم به شما کمک کند تا به عنوان یک برنامه نویس حرفه ای پیشرفت کنید.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها