آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

بزرگترین روندها در سئو

SEOو بازاریابی محتوا

در کنفرانس ها و در اتاق های کنفرانس، ما این چیزها را بسیار می شنویم:

"گوگل هرروز در حال تغییر است..."

"الگوریتم گوگل 500 بار در سال به روزرسانی میشود ..."

"شما باید در بالای رتبه بندی خود باشید ..."

تغییرات در Googleبه معنی تغییر در رتبه بندی است، آیا درست است؟ اما اگر بزرگترین تغییرات در گوگل هیچ ارتباطی با رتبه بندی نداشته باشد چه؟بله، گوگل دائما در حال تغییر است و بله تغییرات بر ترافیک شما تاثیر می گذارد. اما نه، بزرگترین روند جستجو در SEOرتبه بندی شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد. آنها بر روی کلیک شما از طریق نرخ تاثیر می گذارد. یک تفاوت بزرگ وجود دارد.

با من در زمان سفر کن ...

پنج سال پیش، SERPمعمولی (صفحه نتایج جستجو موتور) بسیار متفاوت بود. من یک آرشیو از تصاویر قدیمی از SERPsدارم، پس از آن می شود سرگرم کننده باشد. فقط نگاه کردن به این باعث می شود که روند بزرگ جستجوگرها آشکار شود. در سال 2014، اگر شما برای "وب سایت های تولید سرب" جستجو کردید، این چیزی است که شما پیدا کردید.

Travel back in time with me

احساس دلتنگی؟ لوگوی قدیمی Googleوجود دارد. اما چه چیز دیگری در مورد این صفحه متفاوت است؟

 • تبلیغات برجسته تر است

آیکون کوچکی در کنار هر آگهی زرد شد. حتی یک خط وجود داشت که تبلیغات را از رتبه بندی های آلی جدا کرد. و همه این آگهی ها در راه آهن درست بود.

 • لیست اساسی برتر در حدود 450 پیکسل پایین است

فرض کنید که میانگین برابر برای کاربران دسکتاپ در 700 پیکسل باشد، سه لیست آلی بدون پیمایش قابل مشاهده هستند.

 • من رتبه # 4 هستم

این باعث می شود 800 پیکسل پایین صفحه. ما به این موضوع خواهیم رسید.

حالا اجازه دهید امروز به همان جستجو در سال 2019 نگاه کنیم.

 in 2019

تغییرات بزرگ : و آنها گرایشات به روز سئو را برجسته می کنند.

 • تبلیغات کمتر، اما sneakier

چهار آگهی قابل مشاهده در اینجا وجود دارد، نه 12 آگهی. این کمتر، درست است؟ درست نیست، اگر پیوندهای سایت را زیر تبلیغات قرار دهید، 11 پیوند وجود دارد. بنابراین تعداد لینک ها به تبلیغ کنندگان هنوز هم بالا است. و آیکون تبلیغ بسیار کمتر برجسته است. این ترکیب در می آید. تبلیغات بیشتر شبیه لیست های آلی هستند، بیشتر بومی.

 • بررسی ستاره

یکی از تبلیغ کنندگان دارای ستاره است.

 • قطعه برجسته بزرگ

این بزرگ است و در بالای آن قرار دارد. این متن را از یک صفحه و تصویر را از صفحه دیگری ترکیب می کند. این مقدار کافی برای جستجوگر فراهم می کند. بدون نیاز به کلیک کردن.

 • پرسش های مرتبط

"مردم همچنین بپرسند" به جستجوگر فرصت بیشتری برای تعامل و دریافت اطلاعات بدون خروج SERPمی دهد. و این لیست ارگانیک را پایین می آورد ...

 • فهرست ارگانیک برتر 2600 پیکسل پایین است

قطعا در بالای صفحه نیست

 • من رتبه # 6 هستم

این دو نقطه کمتر است. تغییر بزرگی نیست اما موقعیت واقعی؟ این 3000+ پیکسل دورتر از صفحه است.

رتبه بندی کمی تغییر کرد (از # 4 تا # 6) اما قرار دادن تغییر زیادی کرد. این فهرست 800 پیکسل عمیق و 3900 پیکسل عمیق است.

رتبه بندی با دوام است جایگزینی نیست.

تعجب می کنم که چگونه رتبه بندی ها در طی پنج سال تغییر کرده است؟ من نیستم. در تجربه من، صفحاتی که رتبه خوبی دارند تمایل دارند همچنان در طول دوره های طولانی رتبه خوبی داشته باشند. پس از پنج سال، صفحه ما هنوز رتبه خوبی دارد.

چه تاثیری در میزان تغییر رتبه بندی دارد؟دوام رتبه بندی صفحه بستگی به نرخی که در آن محتوای جدید بر روی آن موضوع منتشر می شود دارد.

تغییرات در الگوریتم رتبه بندی واقعی هستند، اما گرایش SEOبسیار بزرگتر از ویژگی های SERPمی باشد، مانند قطعه برجسته، نقشه ها و ویدیوها. در روزهای اخیر نتایج جستجو بسیار بیشتر است.

در اینجا یک لیست از ویژگی های SERP، مواردی است که در هر روز از طریق نتایج جستجو مشاهده می کنید. با توجه به MozCast، می توانید ببینید که آنها برای اولین بار ظاهر شدند و احتمال این که آنها در سال 2019 ظاهر شوند.

 SERP

توجه: Mozcastبه طور مداوم به روز می شود. نمودار نشان دهنده درصد زمانی است که مقاله نوشته شده است.

مثال دیگری قبل و بعد از 2015 و 2019 است:

, 2015 and 2019:

صفحات با رتبه بالا به اندازه مورد استفاده قرار نمی گیرند. آنها توسط ویژگی SERPتحت فشار قرار می گیرند. در این مورد، آن تبلیغات، قطعه های برجسته و سوالات مرتبط است.

اینجا یکی دیگر است:

2014 2019VS

بیایید به یکی دیگر نگاه کنیم:

2013 VS2019

این یکی سرگرم کننده است چرا که در سال 2013، تبلیغات هنوز یک پس زمینه رنگی داشتند، به وضوح آنها را از هم جدا کردند.

این همچنین پایان دوره Authorship Googleبود که گوگل چهره سازندگان محتوا را در نتایج جستجو نشان می داد. احتمالا این برنامه لغو شد زیرا باعث افزایش کلیک به وبسایتها شد و باعث شد تا کلیک روی تبلیغات انجام شود.

این برای ترافیک چه معنایی دارد؟

با گذشت زمان، جستجوی بیشتر و بیشتر بدون کلیک می شود، به این معنی که نیازهای اطلاعات جستجوگر توسط ویژگی SERPراضی هستند. این بدان معنی است که ترافیک کمتر از گوگل به وب سایتها جریان دارد.

traffic

61٪از جستجوهای دسکتاپ منجر به SERPsهایی نیستند که بر روی آنها کلیک نکنند (بیش از 6٪در 2.5 سال گذشته) و یک سوم از جستجوهای تلفن همراه بدون کلیک هستند (تا 3٪). 5.6 میلیارد جستجو Googleدر روز وجود دارد، یعنی هر روز تعداد بازدید 250 وب سایت کمتر از وب سایت است.

بنابراین این مگاگرام در SEO: ویژگیهای بیشتر در صفحات نتایج جستجو و در نتیجه میزان پایین کلیک از طریق وب سایتها است.

حتی اگر رتبه بندی شما تغییری نداشته باشد، به طور کلی، در طول زمان، میزان پایین کلیک را افزایش می دهید. در اینجا ترافیک قبل و بعد برای مثال اول در بالا است.

 rate to websites.

در مثال های دیگر، هنگامی که رتبه بندی ثابت و یا حتی کاهش ترافیک در هنگام رتبه بندی بهبود می یابد، ترافیک کمتر را پیدا کنید. این کار را برای سازمان های جستجوگر اینترنتی سخت می کند. "بله، من می دانم ترافیک پایین است، اما رتبه بندی شما افزایش یافته است."

چه چیزی در مورد افزایش ویژگی SERPو کاهش نرخ بهره کلیک کنید؟

نترس گوگل همچنان یک منبع عالی و ارزان برای بازدیدکنندگان با کیفیت بالا برای بسیاری از وب سایت ها است. اما همانطور که آنها تغییر می کنند، باید ما هم همینطور. برای نگه داشتن ترافیک خود، توصیه می کنیم این نکات و تکنیک ها:

 • عبارات هدف با ویژگی های SERPکمتر. این ها اغلب عبارات طولانی تر با قصد تجاری تر است.
 • مبارزه برای قطعه های برجسته در اینجا یک راهنمای است.
 • استفاده از SEO semanticدر اینجا یک راهنمای است.
 • لیست ایمیل های خود را افزایش دهید لیست شما بهتر است، کمتر به غول های دیجیتال تکیه می کنید.
 • برای وب سایت های دیگر بنویسید این ترافیک شما را افزایش نخواهد داد، اما ارسال

مهمان در وبسایتهای معتبر میتواند شگفتیهایی را برای دیدن محتوای شما انجام دهد.

 • محتوای محتوای متمرکز بر کلیدواژه را پایین بیاورید. هنوز هم میلیون ها فرصت بزرگ فیس بوک وجود دارد. هر روز فقط یک روز از تحقیق و نوشتن می توانید هر یک از آنها را هدف قرار دهید.

گرایش های بیشتر SEO

در اینجا چندین گرایش عمده SEOوجود دارد، که با شروع بزرگ ما که فقط پوشش داده شده است، می باشد.

 1. افزایش در ویژگی های صفحه جستجو در موتورهای جستجو (SERP)، از جمله قطعه های برجسته و جعبه های مربوط به سوال، منجر به پایین کلیک از طریق نرخ (CTR) و بیشتر "بدون کلیک" جستجو.
 2. افزایش جستجوی صوتی برای کسب و کارهای محلی. بر اساس یک مطالعه BrightLocal، 58درصد از مصرف کنندگان از طریق جستجوی صوتی برای پیدا کردن کسب و کارهای محلی در سال گذشته استفاده کرده اند.
 3. افزایش جستجوی تلفن همراه بر اساس آمار، 60 درصد از جستجوهای Googleدر تلفن همراه انجام می شود. 5 سال پیش، در 34٪بود. این تقریبا دو برابر شده در پنج سال است.

"من نیاز دارم به استخدام کسی برای حفظ SEOمن..."

ما این را می شنویم. من اغلب با یک سوال ساده پاسخ می دهم: "چه نوع مراقبت از SEOشما در ذهن دارید؟" به طور معمول، پس از یک سکوت کوتاه، آنها توضیح می دهند که می خواهند رتبه بندی خود را برای چند عبارات خاص حفظ کنند. خیلی بیشتر برای جستجو از رتبه بندی وجود دارد.


ثبت نظر