آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

حفظ سازگاری طراحی وب سایت شما

آخرین کلمه ای که ممکن است بخواهید یک کاربر را با وب سایت خود مرتبط سازید، قابل پیش بینی است. این اصطلاح دارای یک نقطه ضعف منفی در دنیای کسب و کار است و باعث می شود که شما یک نام تجاری خسته کننده، غیرقابل تحسین و یکسان با رقبا داشته باشید.
با این حال، تا یک درجه ای، کاربران به قابل پیش بینی بودن یک وبسایت امیدوارند و به آن اعتماد دارند. در سطح ابتدایی خود، یک وب سایت باید قابل پیش بینی باشد - باید مانند سایر وب سایت ها عمل کند، حداقل تا جائیکه کاربر نتواند رابط کاربری را شناسایی کند. در غیر این صورت، استراتژی فکر کردنتان درخارج از عرف باشد ممکن است کاربران را از سایت خارجکند.

نوارابزار طراح وب شما

دانلود نامحدود: 500،000+ قالب وب، مجموعه آیکون، تم ها و طراحی دارایی

فکر کنید که وب سایت شما شبیه یک ماشین است. در حالی که واکنش مثبت مشتریان به خلاقیت و ایده های نوآورانه ای که تجربه کاربر را افزایش می دهند، را ایجاد می کند. مثلا سیستم های اطلاعاتی لمسی صفحه نمایش و صندلی های ماساژ، آن ها ممکن است برندی که تغییرات اساسی در راه اقدام وسایل نقلیه ایجاد میکند را حفظ نکند مانند یک قسمتی که صندلی عقب را هدایت میکند.
ویژگی هایی که در این مسیر وجود دارد، به نظر می رسد که کمتر کاربر پسند و بیشتر گران هستند، به سادگی برای "عامل wow" طراحی شده اند - یک حرکت بر روی قسمت برند که احتمالا کاربران به خوبی واکنش نمی دهند. وب سایت شما باید قابل استفاده باشد و تجربه کاربر را از همه این ها بالاتر بداند تا بتواند محبوبیت خود - و اعتبار نام تجاری خود را حفظ کند.

راه حل این است که پیش بینی را با دسیسه متعادل کند. حفظ عناصر خاصی که کاربران نمیتوانند بدون آن انجام دهند، مانند گزینه های منو و محتوا. کاربران شما باید بتوانند با سهولت به وب سایتتان هدایت شوند و یا در صورت کلیک بر روی آنها. با این حال قابل پیش بینی نیست که به طور میانگین کسل کننده باشد.
به عنوان مثال، برخی از وبسایتها شروع به ادغام واقعیتهای مجازی و افزوده شده در رابط کاربر می کنند. طراحان می توانند این ایده پیشرفته را از طریق ساده سازی آن برای کاربران با مرورگرهای پشتیبانی شده توسط VR و برای سود کاربران انجام دهند - از طریق اجازه دادن به کاربران برای دیدن محصولات در VR از home خود قبل از تصمیم گیری خرید، به عنوان مثال.

حفظ سازگاری درونی

دستیابی به پیش بینی پذیری و خلاقیت با حفظ سازگاری درونی در وب سایت شما امکان پذیر است. از یک روند منطقی با رابط کاربری خود متضرر شوید، که ممکن است تغییرات جزئی را برای حفظ کاربران خود ایجاد کند. نوآوری خود را اضافه کنید، اما عناصر عملکردی اولیه خود را پایدار و قابل فهم نگه دارید.

برای کاربران کلیک بر روی یک لینک یا بخش برجسته ای از یک صفحه را به صورت بصری در نظر بگیرید و می توانید فرض کنید آنها به صفحه اصلی شما دسترسی خواهند داشت. از آنجا، کاربر غریزی می داند که کلیک کردن بر روی گزینه های دیگر منو به محتوای مورد نظر منجر می شود.بصیرت کاربر چیزی است که باعث می شود که وب سایت سریع استفاده شود. این را نادیده نگیر.ایجاد یک وبسایت که تلاش برای هدایت را طولانی میکند، پایان بد برای وبسایت شماست.

consistent

رسیدن به سازگاری درونی با الگوهای طراحی UI پذیرفته شده. موارد طراحی استاندارد وجود دارد که کاربر انتظار دارد در وب سایت شما با آن روبه رو شود. الگوهای ممکن است شامل گزینه های هدایت، یک ویژگی جستجو، یک مکان برای ورود اطلاعات کاربر و پیوندهایی به حساب های رسانه های اجتماعی باشد.
الگوهای طراحی UI می تواند استاندارد یا متقاعد کننده باشد. طراحی اطمینان UI کاربران را درگیر می کند و آنها را تشویق می کند که اقدامات خاصی را انجام دهند، مانند اشتراک در لیست پستی یا گام بعدی در روند فروش. هر دو نوع طراحی UI استانداردها و دستورالعمل هایی را پذیرفته اند که وادار میکند آنها به سود شرکت کار کنند.

سایت خود را ساده کنید.

کی از ساده ترین و پرطرفدارترین روشهای انسجام UI، طراحی سایتتان را ساده نگه دارید. باز هم - ساده به معنی عادی و یا خسته کننده نیست. این به معنای یک وب سایت شفاف و آسان برای استفاده است که کاربران شما می توانند در عرض چند ثانیه هدایت شوند. با یک طراحی بصری ساده به سمت بهینه سازی سازگازی و کسب امتیاز با گوگل بروید . درست است که گوگل سایت هایی را با طرح های ساده پاداش می دهد، زیرا سایت هایی وجود دارد که کاربران در مطالعات 2012 "زیبا ترین" پنداشتند.

consistent

در این پنج سال از این مطالعه، این نتیجه گیری حفظ شده است . کاربران هنوز وب سایت های ساده را به آن هایی که دید پیچیده ای دارند ترجیح می دهند. استانداردهای پذیرفته شده موجود برای طرح بندی محدود وب سایت چیزی است که شما می توانید در این مرحله از فرآیند طراحی انجام دهید، اما این خوب است - شما می توانید طرح استاندارد را خیلی قبل تر از پیچیدگی دید تغییر دهید. به جای تلاش برای اختراع دوباره چرخ، کاربران خود را با چگونگی استفاده از طرح ساده خود تحت تاثیر قرار دهید.

به عنوان مثال، به تصاویر خیره کننده در FeedMusic.com نگاه کنید. به نظر می رسد شما در یک فضای مه آلود در صفحه اصلی هستید. هر صفحه شما از طریق پیمایش (جلوبردن همچنین با استفاده از یک سیستم هدایت منحصر به فرد)ویترین چشم نواز دیگری ، با کیفیت دید بالا ارائه میدهد .
با استفاده از گرافیک در روش های جدید و هیجان انگیز می توانیک طرح ساده را به سطح بعدی رساند، در حالی که هنوز حفظ رابط کاربری UI به نفع شماست. این امکان وجود دارد که با طراحی UI خلاق و اصلی، سازگازی حفظ شود و امواج در صنعت شما ایجاد شود.
consistent

انسجام محتوایرا حفظ کنید.

یکی از مهمترین موارد برای حفظ سازگاری، محتوای شماست. نام تجاری شما باید تن، صدا و کیفیت ثابت را در هر صفحه حفظ کند. هرگونه اشتباه یا نادیده گرفتن در این زمینه می تواند به کاربران گزارش داده شود که سایت شما محتوای اسپم محسوب می شود یا اینکه نام تجاری برای کاربران اهمیتی ندارد- هر دو برای کسب و کار شما خبر بد است .
محتوای شما باید حالت کلی سایت شما را انعکاس دهد و طراحی شما را تکمیل کند. این نیز باید مطابق آنچه که کاربران شما جست و جو میکنند زمانی که آنها از سراسر شرکتتان می آیند باشد. محتوای شما نباید تنها در کلمات نوشتاری (یا ویدیوهایی که پست می کنید)سازگاری داشته باشد، بلکه در مواردی که شما چندین مقاله جدید ارسال می کنید. در وبلاگ وب سایت شما و حساب های رسانه های اجتماعی، سازگاری در محتوا به راحتی در ترافیک سایت و تبدیل بالقوه پرداخته می شود.

ایجاد یکنواختی در میان موارد سایت

هدف وب سایت شما بایدکاهش یادگیری کاربر در حالی که علاقه آنها را تحریک کند باشد . این می تواند به عنوان یک معما به نظر برسد تا زمانی که متوجه شوید شما عناصر طراحی UI اصلی را یکنواخت نگه می دارید، شما آزاد هستید با بقیه سایت خود بازی کنید.سازگاری دراساس وب سایت شما باعث می شود قسمتی را با بقیه بدنه بچرخانید. در اینجا عناصر سایت برای حفظ مداوم در سراسر بورد وجود دارد:

اندازه تایپوگرافی
فضای سفید
پالت رنگ
آرم و علامت تجاری
اندازه عناصر
تصاویر با وضوح بالا
رنگ دکمه
منوی هدایت
سربرگ ها، و ستون های فرعی
عناصر قابل کلیک
این یک ایده از مواردی است که کاربران شما می خواهند سازگاری از صفحه به صفحه دیگر همیشگی باقی بمانند تا بتواند هدایت را آسان کند. به طور معمول در اینجا استفاده کنید - تغییر محل نوار کناری خود از صفحه به صفحه دیگر فقط کاربران را گیج می کند و احتمالا آنها را از کلیک کردن دور می کند.

به خاطر داشته باشید که کاربران شما به اندازه شما با سایتتان آشنا نیستند. عناصر طراحی خود را از دیدگاه بیرون نگاه کنید - آیا عناصر شما احساسی ایجاد می کنند و به عنوان بخشی از یک تصویر بزرگتر کار می کنند یا پراکنده و گیج کننده هستند؟

راه حل

در پایان روز، سازگاری همیشه بازی UX و UI را برنده می کند. مهم نیست که چه تصاویر زیبا، چه محتوایی عالی یا تم نوآورانه دارند کاربران در سایتهایی که بیش از حد پیچیده یا گیج کننده هستند، نخواهند ماند.

اجتناب از این است که سایت خود را به صورت یکپارچه و به راحتی هضم کنید. شما آزاد هستید که آزمایش کنید اما در مرزهای آنچه که کاربران وب فعلی آن را قابل قبول می دانند. افق های خود را گسترش دهید، اما فقط اگر ارزش مخاطبان مورد نظر شما را به ارمغان بیاورد.به یاد داشته باشید - کاربران شما باید در قلب هر تصمیم طراحی وب سایت شما باشد. با توجه به این، طراحی یکپارچه و کارایی باید طبیعت دوم باشد.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


ثبت نظر