آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

6 نکته اثبات شده که به طرز چشمگیری به بهبود ارائه داده های شما کمک میکند

امروزه به لطف دموکراتیزه کردن ابزارهایی مانند اکسل و پاورپوینت، نمودارها روشهایی رایج برای برقراری ارتباط هستند. با این حال، هنر تسلط بر ارائه اطلاعات با استفاده از تصاویر بسیار مهم است. مورد شماهر چیزی میتواند باشد مثل:ارائه نتایج سالانه به رئیس خود و یا گزارش هفتگی معمولی با تیم خود، هدف اصلی شما این است که با نمایش اطلاعات به طریقی که توجه را جذب می کند و قابل فهم است تاثیر قابل توجهی بر روی مخاطبان مورد نظر خود بگذارید.

در اینجا شش راهنمایی ساده و قابل دستیابی است که باید از آن استفاده کنید تا بتوانید اطلاعاتتان را ارائه دهید:

1.موضوع کسب و کار خود را در فراموش نکنید

گاهی اوقات سخت ترین بخش انجام تجزیه و تحلیل، شناسایی شاخص درست عملکرد کلید یا (KPI) است که روش شفاف تر را برای ارائه آن مشخص می کند. یک KPI ارزش قابل اندازه گیری است که نشان می دهد به طور موثر یک کسب و کار (یا یک پروژه خاص، ماموریت، تیم و غیره) چقدردر دستیابی به اهداف خود موفق است. به عنوان مثال، اندازه گیری فروش شرکت شما می تواند KPI اصلی شما باشد که روند رشدی که می خواهید را ماهانه با آن بررسی کنید. شاخص هایی که شما انتخاب می کنید برای ارائه نه تنها باید قابل سنجش باشند، بلکه باید قابل اجرا، دقیق و هماهنگ با اهداف کسب و کارشما باشند.

2.اولین مشتری می آید

بهترین تجزیه و تحلیل در جهان اگر کسی آن را درک نکندهیچ ارزشی ندارد، به همین دلیل است که شما باید به یاد داشته باشید که "مشتری" شما کیست؟چه کسی می خواهد با یافته های شما متقاعد شود؟ و سطح دانش یا تخصص آنها در مورد این موضوع چیست؟

به عنوان مثال، اگر من نیاز به ارائه داده های مشابه به مدیریت در مقابل تحلیلگران دیگر در شرکت خود دارم ، آن را متفاوت ارائه میدهم. مدیران پروژه های زیادی را در دست دارند و به همین دلیل، باید به طور واضح خلاصه ای از داده ها را بخوانند. در مقابل، تحلیلگران دیگر ممکن است بخواهند روند پیشرفت شما مثل جزئیات کوچک مربوط به یافته های شما را از ابتدا تا انتها ببینند.

3.هنگام انتخاب نمودار خود، هوشمند باشید

اکنون زمان برای برنامه واقعی است: تهیه پیش نویس نمودار شما. هنگام انجام این کار، مطمئن شوید گزینه مناسب برای داده هایتان را انتخاب می کنید. در اینجا ما لیستی از رایج ترین انواع نمودار ها و زمانی که از آنها استفاده می کنید را قرار داده ایم:

نمودار خطی: استفاده از خطوط در نمودار برای تاکید بر ادامه یا جریان مقادیراست، اغلب نرخ تبدیل (٪) را با نمودار خط نشان می دهیم، اما همچنین می توان برای اعداد مطلق استفاده کرد. من توصیه می کنم از نمودار خط تنها زمانی که روند مهم است، به خصوص هنگامی که محور X یک سری زمانی (روز، ماه، و غیره) است استفاده کنید.

آذران تک

نمودار ستونی: از آن برای مقایسه مقادیر برای دسته های مختلف و یا برای تغییرات در یک دوره زمانی برای یک دسته واحد استفاده می شود. نمودار ستونی می تواند عمودی یا افقی باشد. تفاوت اصلی آنها این است که نمودار افقی به ندرت برای نمایش سری زمانی استفاده می شود. من توصیه می کنم با استفاده از نمودار های ستونی زمانی که تعداد محدودی از مقوله های مورد نظر را مقایسه کرده اید و می خواهید تفاوت بین آنها را تأکید کنیداستفاده کنید.

آذران تک

جدول: این موثرترین روش برای ارائه اطلاعات برای اهداف مرجع است. جدول باید ساخته شود تا خوانندگان بتوانند تفاوت ها را ببینند. از این فرمت زمانی استفاده کنید که کمتر درباره روند و جزئیات مربوط به اعداد توجه دارید، مخصوصا وقتی تعداد اطلاعات بسیار کمی برای نمایش وجود دارد.

آذران تک

نمودار دایره ای: مورد استفاده برای یک رابطه جزء به کل است، جایی که هر تکه یک دسته متفاوت از داده های شما را نشان می دهد. نمودار دایره ای متقلب است، بنابراین اگر قصد دارید از آن استفاده کنید، لطفا مطمئن شوید که:

  • تعداد کمی از اطلاعات برای نمایش وجود دارد.
  • اختلاف قابل توجهی در اندازه هر برش وجود دارد.

آذران تک

4.قالب بندی بسیار مهم است

قبل از انتشار کار خود ، مطمئن شوید که قالب بندی را رعایت کرده اید. در اینجا برخی از نکات اساسی و مهم را قرار میدهیم:

1. اطمینان حاصل کنید واحدهای شما واضح و مقیاس آنها مشابه هستند. آیا شما از ثانیه یا ساعت استفاده می کنید؟ پس آن ها را تفکیک کنید تا باعث سردرگمی و از بین رفتن تمرکز بینندگان نشود.

2. از اختصارات و نمادهای استفاده کنید زیرا هم خیلی بهتر هستند.هم به تماشاگر کمک می کند تا روی چیزهای مهم تمرکز کند. برای مثال، از 10k به جای 10،000 ، و نمادها مانند٪ و $ استفاده کنید. با این حال، مهم است که اطمینان حاصل کنید مخاطبان شما با اختصارات مورد استفاده شما آشنا هستند. اگر نه، توضیح کوتاهی را در ابتدای مطلب خود ارائه دهید.

  1. تکراری نبودن و سادگی و قابل فهم بودن برای ارائه موفقیت آمیزمهم است.

5. همه چیز یک موضوع چشم انداز است

ما همیشه تلاش می کنیم بهترین دیدگاه را برای ارائه داده هایمان پیدا کنیم. چشم انداز بسیار مهم است، چرا که ما نمی خواهیم یک توهم از یک پیشرفت مهم را ایجاد کنیم که در آن چیزی وجود ندارد.

6.ارائه یک آزمون آزمایشی

پس از اتمام ارائه و قبل از ارائه آن به مشتری، حتما آن را تست کنید اطمینان حاصل کنید که ارائه شما توجه های بینندگان خود را در چند ثانیه اول جذب می کند یا نه. ارائه خود را کوتاه و شیرین نگه دارید.

با ارائه نظرات خود ما را همراهی کنید


ثبت نظر