چگونگی طراحی در سطح عالی

چگونگی طراحی در سطح عالی

چگونگی طراحی در سطح عالی

چگونگی طراحی در سطح عالی

هنگامی که شما مدت زمانی برای شرکت طراحی کار می کنید، شروع به توجه به ماهیت چرخه ای از روند صنعت می کنید. درست مانند مد، آنچه که از مد خارج میشود، چندین سال بعد دوباره از آن استفاده میشود. در دنیای طراحی دیجیتال، شاید این مثال بهتر از افزایش و سقوط (و افزایش) گرادیان باشد. به عنوان یک لنچپین طراحی رابط در دهه 1990 (چندین سایت Geocities دارای سرصفحه WordArt گرادیان بود)، این روند احتمالا به دورتر می رسد. این آرم معروف را در نظر بگیرید: 

آذران تک"بازگشت به آینده" یک نمونه مناسب برای یک روند طراحی است که اخیرا در حال گسترش است، شاید مهمتر از آن در بازنویسی آرم Instagram در سال 2016 و آیکون لیست پخش دوتایی    Spotifyباشد. گرادیان به طور فزاینده ای در دنیای طراحی UI محبوب شده است و دلیل خوبی هم هستند زیرا عمق و بافت را به رابط تزریق می کند. آنها نقش های منحصر به فرد و حتی متناقض را در بر می گیرند: گرادیان به طور واقعی تصاویر رنگی که ما در اطراف می بینیم را تقلید می کنند ، و آنها همچنین می توانند برای ایجاد الگوهای رنگی که قبلا دیده ایم استفاده شوند.

هنگامی که از گرادیان به طور نامناسبی استفاده می شود، یک فاجعه طراحی ترسیم می شود

گرادیان یک روش طراحی قدرتمند است. هنگامی که به طور نامناسبی ار آن استفاده می شود، یک فاجعه طراحی را ترسیم می شود. زیرا می توانند یک طرح را مختل ، کاربر را منحرف و زیبایی کلی یک UI را خراب کنند. در این مقاله ، ما راز ایجاد یک گرادیان را نشان می دهیم که UI شما را ارتقا می دهد.

با بنیاد قوی شروع کنید

هر گرادیان فقط به عنوان رنگ پایه آن است و درست مانند تمامی گزینه های طراحی مبتنی بر رنگ، ما می توانیم در هنگام انتخاب گزینه های صحیح به پالت رنگ مراجعه کنیم.نگران نباشید، شما نیازی به تخصص تئوری رنگ ندارید تا انتخاب های محتاطانه برای شیب خود را انجام دهید. قاعده کلی این است که رنگ هایی را انتخاب کنید که نزدیک به یکدیگر هستند، به این ترتیب می توانید آنها را به صورت طبیعی ترکیب کنید. UX شامل یک نمودار عالی است که در آن چگونگی یکپارچگی انتقال از زرد به نارنجی یا بنفش به سبز مقایسه می شود.

آذران تکگرادیان در طبیعت

ما به طور مداوم در زندگی روزمره با این صحنه ها روبرو می شویم: آسمان، غروب، موج های آب. در حال حاضر احتمالا یک گرادیان طبیعی در اطراف شما وجود دارد.

آذران تکآذران تک

توجه به سطح بعدی

تزریق رنگهای اضافی به گرادیان، یک راه عالی برای افزایش علاقه بصری است و UI شما را بیشتر تشخیص می دهد.همانطور که میبینید، رنگ های اضافی وقتی که بین رنگ شروع و پایان در چرخ رنگ قرار می گیرند به بهترین شکل جریان می یابند.

آذران تک

آذران تک

هشدار:هر چه رنگ های بیشتری اضافه کنید، گرادیان پیچیده تر،و در نتیجه تعادل طراحی و عمل شما سخت تر انجام می شود.

منبع نور و شکل

حتي پس از پيچيدن کمرنگ ترين رنگ، حتي پس از پيچيدن کامپيوتر کامل رنگ، هنوز در حوزه کاربرد آن در طراحي وجود دارد. اول، برخی از اصول:

گرادیان ها باید با ظروف خودشان هماهنگ شوند. چند ضلعی x-sides (مربع، مثلث، مستطیل، پنتاگون و غیره) معمولا به معنی یک گرادیان خطی هستند؛ و مناطق دورتر خواستار جهت شعاعی هستند.

آذران تک

بعضی از طراحان UI مایلند یک منبع نور خیالی را برای صفحه ای که روی آن کار می کنند، اختصاص دهند. این به آنها کمک می کند تا تصمیم بگیرند که چگونه جهت گرادیان را هدایت کنند - طرف روشنتر باید به وضوح به منبع نزدیک تر باشد، طرف تیره تر دورتر. اختصاص یک منبع نور می تواند به اطلاع دیگر عناصر گرافیکی صفحه کمک کرده و همچنین به عنوان نقطه کانونی عمل کند.هنگامی که تمام این عناصر فردی به درستی انتخاب شوند، آنها به یک گرادیان زرق و برق دار،و چشم گیر ظاهر می شوند. و این، به نوبه خود، به عنوان یک مزیت بزرگ برای رابط است.

کاریرد گرادیانت کجاست؟

استفاده از یک گرادیانت در UI خود، یک راه عالی و آسان برای ارتقاء پلت فرم شما است. با پیروی از نکات مورد بحث در اینجا، می توانید اطمینان حاصل کنید که این ابزار طراحی قدرتمند را به درستی استفاده می کنید. به طور خلاصه:

  • پایه مناسب را با استفاده از ترکیبی از نام تجاری و طیف رنگ خود انتخاب کنید
  • هنگامی که شک دارید، برای الهام به از دنیای طبیعی استفاده کنید
  • برای افزودن رنگ های بیشتر، اشیای بیشتری را اضافه کنید، اما مراقب باشید که افراط  نکنید
  • شکل صحیح برای قرار دادن در UI خود را انتخاب کنید. به یاد داشته باشید: چشمان ما گرادیان را دنبال می کنند!

همانند تمام روند طراحی UI، گرادیان ها از مد بیرون می آید اما در حال حاضر، آنها یک ستون در طراحی UI پیشرفته است.

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

 

 

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها