پنچ روش طراحی وب که بر تجربه مشتری تاثیر می‌گذارد.

پنچ روش طراحی وب که بر تجربه مشتری تاثیر می‌گذارد.

 پنچ روش طراحی وب که بر تجربه مشتری تاثیر می‌گذارد.

 پنچ روش طراحی وب که بر تجربه مشتری تاثیر می‌گذارد.

طراحی وب یکی از مهمترین بخش های هر استراتژی بازاریابی اینترنتی است و از طریق چندین روش  تاثیر زیادی  بر روی تجربه مشتری دیجیتال دارد. زیبایی شناسی سایت شما، قابلیت استفاده، و هر عامل مهم دیگری برای موفقیت آنلاین شما در طول زمان شرکت ضروری است.

در این پست، ما نگاهی به پنج جنبه عمده طراحی وب و چگونگی بهبود آنها می اندازیم.

1. ظاهر

blog

بدیهی است که طراحی وب سایت بیشتر در ظاهر سایت شما تاثیر می گذارد. شما انتخاب می کنید که سایت شما چگونه به نظر برسد، که نقش اول را در اولین نمایش شرکت شما برای  بازدید کنندگان آنلاین جدید بازی می کند.

اغلب شما در دو حالت فوق العاده از کارشناسان بازاریابی درباره طراحی وب صحبت می کنید:

 • وب سایت های قدیمی تر که به نظر می رسد در سال 1996 ساخته شده اند.
 • وب سایت های جدیدتر و جذاب که به استانداردهای طراحی مدرن پیوست می شوند.

بسیاری از وبسایتها بین این دو گزینه تقسیم میشوند، اما آنها در انتهای یک طیف قرار دارند.ممکن است یک سایت مابین این ها قرار بگیرد  که یکی از آن جذاب است، اما شاید اخیرا در سال 2007 به روز شود.

صرف نظر از اینکه سایت شما چگونه ظاهر می شود، هدف این است که با روند طراحی مدرن که شما بر آن مسلط هستید، آن را به روز کنید. روند طراحی وب مدرن شامل موارد زیر است:

 1. طراحی ریسپانسیو
 2. Parallax scrolling
 3. فونت های بزرگ و جسورانه
 4. تصاویر چشم نواز  
 5. چند رسانه ای

طراحی ریسپانسیو: به معنای استفاده از کد در وب سایت شما است که باعث می شود صرف نظر از دستگاه  کسی که برای دسترسی به آن استفاده می کند عملکردی مشابه داشته باشد. بنابراین اینکه آیا کسی از یک گوشی هوشمند یا یک رایانه رومیزی  به سایت شما می آید  فرقی ندارد،  مهم این است که تجربه ای عالی دریافت می کنند و اطلاعاتی را که می خواهند پیدا می کنند.

Parallax scrolling : به معنی پوشش دو عنصر بصری در یک صفحه و حرکت آنها با سرعت های مختلف به عنوان scroll شخصی است.سپس، هنگامی که کسی از یک صفحه در سایت شما بازدید می کند، آنها یک تجربه بصری پیشرفته دریافت خواهند کرد که آنها را درگیر خواندن می کند.

فونت های بزرگ و فشرده: از چند سال گذشته در حال رواج هستند. اساسا، این مفهوم  استفاده از قلمهای sans-serif را نشان می دهد که به راحتی روی صفحه نمایش قابل خواندن است. و این به شما اجازه می دهد تا خوانندگان شما بیشترین ارزش را در سایتتان داشته باشند.

چندرسانه ای: تصاویر جذاب˛ تصاویر قوی و کامل در بالای مقالات هستند که به شما تصویری خلاقانه از متن می دهند.همچنین ، چندرسانه ای به تصاویر، فیلم ها، تعاملات و سایر عناصر بصری اشاره دارد که به تجزیه متن کمک می کنند و بازدیدکنندگان شما را آموزش می دهند.چند رسانه ای  در واقع  بازی منصفانه برای هر صفحه ای در سایت شما از یک پست وبلاگ به یک راهنمای قابل دانلود 100 صفحه است.هنگامی که شما آن را اضافه می کنید، محتوای شما برای خوانندگان بسیار بیشتر قابل خواندن، جذاب و لذت بخش است.اما اینها همه مربوط به ظاهر سایت شماست. طراحی وب تاثیر زیادی بر روی چیدمان وب سایت دارد.

2. حرفه ای بودن: حرفه ای گرایی به تصورتان نسبت به  بازدید کنندگان سایت شما قبل از اینکه آنها شروع به خواندن سایت  کنند اشاره دارد.هنگامی که کسی به سایت شما می رسد، شما می خواهید آنها درک کنند که تجارت شما مدرن و قابل احترام  است . این تصور عمدتا بر اساس طراحی وب سایت شما است.

چند عنصر طراحی وب وجود دارد که به حرفه ای  شدن کمک می کند، از جمله:

 • تاریخچه
 • عکس کارکنان
 • نتایج مشتری

تاریخچه :  بخشی از سایت شما است که به طور انحصاری برای گفتگو درباره رویکرد شرکت شما به عملیات روزانه اختصاص داده شده است.آیا ارزش های خاصی در شرکت دارید؟ آیا آداب  خاصی را حفظ می کنید؟ آیا شما هر چیز منحصر به فرد را جشن می گیرید.این موارد  برای یک تاریخچه عالی است زیرا نشان می دهد که شرکت شما در کنار کار چه کار دیگری  انجام می دهند. حتی مشتریان شما علاقه مند خواهند بود که کارکنان شما شاد باشند.این که آیا شما انتخاب می کنید که به بازدیدکنندگان نشان دهید درطول ساعات کاری در کنار یکدیگر خوشحال هستید یا یا سخت کارمی‌کنید، به شما بستگی دارد. در هر صورت، شما در حال اضافه کردن چهره به کسب و کار خود هستید که بازدید کنندگان شما بیش از یک نام تجاری بدانند که شرکت شما یک شرکت پر رونق است.همچنین، شما می توانید نتایج کارهای روزمره را به مشتری  نشان دهید. پس  شما می توانید کارهای خود را به روش های مختلف شرح دهید - حتی اگر تعداد زیادی از سیستم های تهویه که در سال گذشته شما تعمیر کرده اید، می توانید این اطلاعات را در سایت خود قرار دهید.

این کار حرفه ای بودن را نشان می دهد، زیرا نشان می دهد که شما مشتریان خود را در ذهن دارید، حتی کسانی که هنوز در حال تبدیل شدن به مشتری نیستند.بازدید کنندگان که می بینند، متوجه خواهند شد که شما یک کسب و کار متمرکز بر مشتری هستید و ارزش خود را به صورتی  که  می توانید ارائه می دهید.

3. وضوح : واضح بودن به این صورت به  طراحی وب سایت شما کمک میکند که بازدیدکنندگان بتوانند در سریع ترین زمان ممکن آنچه را می خواهند پیدا کنند.اغلب این به معنای بهبود هدایت  شماست. سبک های هدایت بصری و آشنا، به بازدیدکنندگان شما اجازه می دهد تا به سرعت اطلاعات مورد نظر خود را پیدا کنند.

امروزه هدایت چند سبک شناخته شده است:

 • قطعات متلاشی
 • فهرست کشویی

هدایت  (قطعات متلاشی): پیمایشی که از داستان هانسل و گرتل الهام گرفته شده است.هر زمان که کسی به یک صفحه جدید کلیک کند، سایت شما به طور خودکار صفحه قبلی خود را به نوار هدایت  اضافه می کند. پس از آن، یک کاربر می تواند در صورت نیاز فورا به آن صفحه بازگردد.

منوی کشویی : به افراد اجازه می دهد که مکان نما خود را بر روی یک عنوان منو نشان دهد و صفحاتی را که حاوی این رده است مشاهده کنند.سپس، آنها می توانند بر روی صفحه ای که موردعلاقه آنها است وارد شده و  بر روی اطلاعات مورد نظر خود کلیک کنند.به طور طبیعی، گزینه های دیگری برای هدایت وجود دارد. اما این دو محبوب ترین و مفیدترین در جهان طراحی وب هستند.

4. زمان بارگذاری: زمان بارگذاری به این معنی است که چه مدت یک فرد باید منتظر بماند که یک صفحه را روی دستگاه خود مشاهده کند.زمان بارگذاری یک عامل مهم رتبه بندی گوگل است و برای موفقیت آنلاین بسیار مهم است زیرا مصرف کنندگان بیشتر به سمت استفاده از اینترنت در دستگاه های تلفن همراه حرکت می کنند. کاربرد اینترنت مدرن در مورد وب سایتهایی است که از داده های کمتری استفاده می کنند.

پس چگونه می توان زمان بارگذاری سایت خود را کاهش داد؟

 • بهینه سازی اندازه تصویر
 • چند رسانه ای خودکار را حذف کنید.
 • از فضای سفید استفاده کنید.

 

 

load-time

اولا شما می توانید اندازه تصویر را در وب سایت خود بهینه سازی کنید تا مطمئن شوید که سایت شما در اسرع وقت بارگیری می شود. برای انجام این کار، از فایل های jpg برای تصاویر خود استفاده کنید. این بهترین روش برای نشان دادن عکس ها با گرافیک و رزولوشن بالا است در حالی که حداقل اندازه فایل را نشان می دهد. بعد، شما باید چندرسانه ای خودکار مانند ویدئو و صوت را حذف کنید.این بدان معنی است که کاربران شما هنگام استفاده از گوشی های هوشمند خود به سایت نمی توانند از داده های گوشی خود زیاد استفاده کنند. به علاوه، چند رسانه ای خودکار یک روش تحریک کننده برای ارتقاء محتوا است. اکثر کاربران صفحه را ترک خواهند کرد اگر آنها متوجه شوند که به صورت خودکار یک ویدیو در دستگاه خود در حال پخش است.در عوض، شما میتوانید محتوای چندرسانه ای خود را برای هر صفحه به صورت دستی فعال کنید.

همچنین، شما می توانید فضای سفید بیشتری را برای کاهش تقاضای داده استفاده کنید.فضای سفید هر فضای استفاده نشده در صفحات شما است. بدون متن، بدون تصاویر و... فضای سفید متن و عناصر خود را گسترش می دهد تا آنها را برای مشاهده راحت تر کنند ، به ویژه برای کاربران تلفن همراه. این امر باعث می شود بازدیدکنندگان برای درک چیزی در یک صفحه مجبور نیستند مطالب را دوباره بخوانند. به طور خلاصه، این باعث می شود که فضای سفید در دو سطح کار کند. درواقع  کمک می کند تا صفحات شما در فلش بارگیری شوند و  آنها قابل خواندن باشند.

به طور کلی، طراحی سرعت وب سایت بسیار مهم است.  میتوانید از این استراتژیها برای کمک به بارگیری صفحات شخصی خود با سرعت بالا استفاده کنید.

5. تبدیل: تبدیل، مسلما مهمترین بخش طراحی وب است. پس از همه ی این  صحبت ها، کسب و کار آنلاین شما بدون تبدیل یل رشد نمی کند.طراحی وب می تواند تبدیل به هزار روش مختلف را تحت تأثیر قرار دهد، و همه آنها مهم هستند.

 اما این سه مورد مهمترین تاثیر را دارند:

 • رنگ
 • اصل KISS
 • چهره ها

بنابراین بهتر است شما از یک طرح رنگی خنثی  در سایت استفاده کنید، مثلا برای تماسهایتان از رنگهای گرم مانند قرمز یا زرد استفاده کنید. این امر به آنها کمک می کند تا اثر خوبی از آنها برجای بگذارد تا مردم راحت تر بتوانند به مشتری تبدیل شوند.

اصل KISS مخفف “Keep It Simple, Stupid” است.

ایده این است که طرح های ساده تر طرح های بهتر هستند. هنگامی که شما یک وب سایت سازماندهی آسان برای پیگیری دارید، بازدیدکنندگان  آسان تر به مشتری تبدیل می شوند. شما پیش زمینه هابی با صدای بلند و گرافیک شگفت انگیز برای بخش فروش آنلاین شرکت خود ندارید پس بهتر است که آن را ساده نگه دارید. و در آخر، چهره ممکن است کمی عجیب و غریب به عنوان یک طراحی وب  باشد. اما ایده این است که چهره های انسان به بازدیدکنندگان کمک می کند تا با کسب و کار شما ارتباط برقرار کنند.

شما می توانید از تصاویر سهام استفاده کنید، این کار بهتر از زمانی است که شما از کارکنان خود استفاده می کنید.اساسا ممکن است به نظر نرسد، اما این راه طولانی در ایجاد اعتماد، ایجاد یک رابطه مثبت و در نهایت کسب یک مشتری جدید به وجود می آید. با استفاده از تمام این سه مفهوم در یک بار، سایت خود را در کسب درآمد مشتریان بسیار موثرتر می کند.

طراحی سایت شما چگونه بر تجربه مشتری تاثیر می گذارد؟

آیا  راه های دیگری برای بهبود تجربه بازدید کنندگان در سایت خود می‌دانید؟

نظرات خود را با شرکت آذران تک در میان بگذارید.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها