آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

طراحی وب سایت برای یک مخاطب با مقدار توجه کم

design-website-decreasing-attention-span

توانایی انسان برای تمرکز چیزی نیست که همیشه مورد استفاده قرار گیرد. کارشناسان هنوز در مورد چگونگی وضع فعلی بدان پرداخته اند (مطالعات هشدار دهنده ای وجود دارد که به طور متوسط تنها 8 ثانیه توجه می کنند!)، اما آنچه به نظر کاملا واضح است این است که افراد در هر سنی به طور فزاینده ای دچار مشکل می شوند و تمرکز توجه خود را بر روی یک چیز بدون گرفتن اوج و به وسیله ی تلفن خود و یا توسط چیزهای تصادفی پریشان می کنند . متوسط کاهش توجه مشتری به وب سایت شما در ایجاد وب سایت نقش مهمی دارد. چرا؟ چون که شما زمان کمتری برای متوقف کردن بازدیدکنندگان به ماندن در وب سایت خود و تعامل با مطالب خود دارید. از لحظه ای که آنها به صفحه اصلی شما دسترسی پیدا می کنند، قبل از اینکه تصمیم بگیرند که آیا در همان قسمت سایت بمانند یا به اطراف بروند ، چند ثانیه است.

غلبه بر این مشکل یکی از بزرگترین چالش ها در مسیر شما به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک که وب سایت شما را ایجاد می کند می باشد. اما نگران نباشید، jediجوان. ما این راهنمای را برای کمک به سایت شما برای این روز و این دوره ایجاد کردیم. مراحل زیر را دنبال کنید تا یک وبسایت با مقدار توجه کوتاه قابل نفوذی ایجاد کنید که به سود شما کمک میکند .
مسیر را برنامه ریزی کنید
خودتان را در موقعیت بازدیدکنندگان سایت قرار دهید. از لحظه ای که ابتدا وارد صفحه اصلی می شوند تا لحظه ای که آن را ترک می کند، بارگذاری می شود، آنها از مسیر خاصی عبور می کنند. اگر شما می توانید جریان خود را در مرورگر از طریق وب سایت خود را برنامه ریزی کنید، شما قادر خواهید بود آن را کارآمد تر و رضایت بخش تربسازید. برای انجام این کار، با تمرکز بر اهداف نهایی که می خواهید بازدیدکنندگان سایت خود انجام دهند، باید شروع کنید.

اگر صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید، تکمیل خریددهدفی واضح است. اگر شما یک وبلاگ بسازید، عضویت شما در خبرنامه شما نیز مهم است. اهداف مهم دیگر عبارتند از رزرو قرار ملاقات ها، به اشتراک گذاری محتوای خود در رسانه های اجتماعی و یا پر کردن یک فرم تماس برای درخواست تقاضای قیمت برای خدمات خود. با در نظر گرفتن هدف نهایی،نمایش جریانی که مشتری را از شروع تا پایان میگیرد را شروع می کند . در اینجا چند پیشرفتی وجود دارد که می توانید انجام دهید: قبل از اینکه بتوانید آن هدف را انجام دهید، تعداد صفحات مورد نیاز خود را کم کنید.
Call To Actions ]CTAs] را روشن کنید تا اقدام مستقیم را تشویق کند.
حذف یا کاهش محتوایی که به نظر می رسد بیش از حد ممکن است منحرف کننده باشد.

design-website-decreasing-attention-span

بهینه سازی " پیمایش از بالا"

اصطلاح "بالای اسکرول" به بخش وب سایت شما اشاره دارد که بلافاصله برای بازدیدکنندگان سایت قابل مشاهده است، قبل از اینکه آنها به مرور بیشتر جلو بیایند. چه اتفاقی می افتد هنگام اولین چیزی که بازدید کننده در وب سایت شما بارگداری می کند ، هرکدام آن را بسیار بااهمیت می کند. این فرصتی برای ایجاد یک تصور ماندگار است.
ماموریت شما این است که بخش نخست رو به روشی که توجه مشتری را ب خودش جذب میکند طراحی کنید. با رقابت آنلاین موجود بسیار زیاد ، این نیاز به یک لحظه عشق در نگاه اول دارد. بخش "بالای اسکرول" نباید زیبا باشد، بلکه باید منطقی باشد. شما می خواهید این بخش به سه هدف دست یابد:

نشان دهید که سایت شما درباره چه چیزی است.

الهام بخشیدن به بازدید کنندگان برای خواندن بیشتر، جستجو برای محصولات، مرور گالری های خود و یا هر اقدام با هدف نهایی خود را مطابقت دهید. در نهایت، بخش "بالا از پیمایش" باید تجسم یک ایده شفاف از اینکه چطور به این اهداف دست یابیم.
تجسم اطلاعات
متن های خیلی بزرگ، تضمین میکنند که بازدیدکنندگان شما را دور می کنند. هرحرفه ای با مقادیر سنگین متن (مانند نویسندگان، دانشگاهیان و یا روزنامه نگاران) مقابله می کنند، نباید از پاراگراف بیش از پاراگراف استفاده کنند و حالت های ارائه شده را بیشتر در معرض دید، بخصوص تجسم قرار دهند. اطلاعات بصری دو هدف دارد. اولا، اطلاعات را به راحتی انتقال می دهد، و دوم، آن واقعا به زیبایی های وب سایت شما اضافه می کند. شما می توانید محتوا را در چندین فرم تجسم کنید، از جمله فیلم های معرفی، نمودار های آماری و نمودار، قبل و بعد از تصاویر، اندازه و تصاویر اندازه گیری و یا انیمیشن های ساده که اقدام مورد نظر را توضیح می دهند.

design-website-decreasing-attention-span

مبارزه با درهم ریختگی

اجازه ندهید که بازدیدکنندگان سایت شما فرصت پریشانی پیدا کنند. وب سایت خود را مرتب و جامع نگه دارید تا بتوانید بر اهمیت واقعی تمرکز کنید. ممکن است وسوسه انگیز به نظر برسد که همه چیز را در محتوا بگنجانیم ، اما یک وب سایتی که بیش از حد پر است فقط یک شکست طراحی نیست، قطعا به عملکرد وب سایت شما آسیب می رساند. یک اصطلاح مهم در اینجا اشاره به "فضای خالی" است که در زبان لاتین طراحی وب به طور عمده به هر بخش از وب سایت شما اشاره دارد که محتوای آن را شامل نمی شود. حتی اگر این به نظر غیر منطقی برسد، فضای سفید خوب است. عالی، حتی! این نقاط "خالص" هستند که واقعا به محتوای سایت شما توجه دارند. اطمینان حاصل کنید که از فضای سفید سخاوتمندانه استفاده کنید تا وب سایت شما به زندگی شما بیاید.

جستجو را آسان کنید.

مردم به وب سایت شما می آیند و بعضی چیز هارا جست و جو می کنند. متاسفانه، برخی انسان ها توجه کمتری می کنند ، به این معنی است که صبر نمی کنند تا جست و جو مدت زیادی طول بکشد. شما می توانید بازدید کنندگان خود را در پیدا کردن آنچه که آنها نیاز دارند قبل از اینکه آنها بیش از حد نا امید و به جای دیگری بروند با استفاده از برخی از ترفندهای دیجیتال کمک کنید.
در اینجا چند روش عالی برای انجام این کار وجود دارد: ادغام یک نوار جستجو که به شما اجازه می دهد تا بازدیدکنندگان کلمات کلیدی خاص را در وب سایت شما پیدا کنند (از گزینه های مختلفی که در بازار App Wix موجود است را انتخاب کنید).
برای یک فروشگاه آنلاین، شما می توانید فیلتر های محصول را اضافه کنید تا مشتریان بر تجربه خرید خود تمرکز کنند. یک ابر برچسب را در وبلاگ خود نمایش دهید، به طوری که خوانندگان می توانند بلافاصله مقالات مورد علاقه خود را پیدا کنند.

روی رنگ وبسایت خود کار کن.

شما شگفت زده خواهید شد تا یاد بگیرید که چگونه رنگ ها می توانند تجربه وب سایت را تحت تاثیر قرار دهند. علاوه بر دادن زرق و برق به وب سایت شما در یک نگاه، طرح رنگ سایت نقش مهمی در ارتقاء طرح و هدایت بازدیدکنندگان از طریق سایت شما دارد. در اینجا فقط چند ایده برای آنچه که می توانید با رنگ ها انجام دهید ارائه می دهیم: با توجه به رنگ آنها، توجه بازدیدکنندگان به موارد خاص را جلب کنید. برای ایجاد یک سلسله مراتب از سایه ها و تن از رنگ های مشابه استفاده کنید، بنابراین بازدید کننده می داند از کجا شروع و کجا ادامه یابد.
متون خود را به راحتی قابل خواندن با کنترخوب بسازید بین رنگ پس زمینه و رنگ متن.
استفاده از روانشناسی رنگی برای ایجاد جو و بازدید از سایت شما در حالت مناسب.

چت را شروع کنید تا توجه آن ها را جلب کنید.

هنگامی که بازدیدکنندگان از طریق وبسایت شما سوالاتی را جست و جو میکنند و نمیتوانند پاسخ ها را پیدا کنند، به احتمال زیاد به جای دیگری نگاه خواهند کرد. از ویژگی چت Wix استفاده کنید تا پاسخهای فوری را ارائه دهید و آنها را در صفحه خود دیگر آویزان نکنید. با Wix Chat، حتی می توانید مکالمه خود را شروع کنید و اطمینان حاصل کنید که برای کمک بازدید کنندگان شما هستند. زمانی که چت برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده است، کنترل کامل داشته باشید، به طوری که زمانی که برای پاسخ دادن فورا در دسترس نباشید، آنها در دسترس هستند. چیز بزرگ این است که شما می توانید Wix چت را به طور مستقیم از گوشی خود استفاده کنید، با استفاده از Wix موبایل برنامه، بنابراین شما می توانید با بازدید کنندگان سایت هرجا که میروند ارتباط برقرار است.

design-website-decreasing-attention-span

سرعت بارگیری را کاهش دهید.

"آهسته" بدترین چیزی است که می توانید به صاحب وبسایت بگویید. وب سایت آهسته به معنای ترافیک کمتر، تبدیل کمتر و در نتیجه کسب و کار کمتر است. شما می توانید انتظار داشته باشید که مردم نشسته و منتظر بمانند تا صفحه نمایش برای همیشه بارگیری شود. اقدام را انجام دهید و سرعت بارگذاری سایت را با این مراحل کاهش دهید:
بهینه سازی تصاویر به طوری که آنها عالی نگاه کنند، اما سایت خود را سنگین نکنید. فایل های سنگین خود را به صفحات جداگانه تقسیم کنید تا همه آنها را بارگیری نکنند (مثلا عکاسان می توانند صفحات گالری جداگانه ای برای کار تجاری، منظره، پرتره و غیره ایجاد کنند).
رفتن آسان برای استفاده از انیمیشن . این چیزهای کوچک زیبا می تواند سرعت شما را کند، کند. برای هرچیز در مورد استفاده از این ویژگی جذاب، راهنمای ما را در مورد چگونگی اضافه کردن انیمیشن به سایت خود بررسی کنید.

نظرات خود را بامادر میان بگذارید.


ثبت نظر