Google URL Builder: نحوه پیگیری کمپین ها در گوگل آنالیتیکز

Google URL Builder: نحوه پیگیری کمپین ها در گوگل آنالیتیکز

Google URL Builder: نحوه پیگیری کمپین ها در گوگل آنالیتیکز

Google URL Builder: نحوه پیگیری کمپین ها در گوگل آنالیتیکز

شما آماده برای شروع یک کمپین بازاریابی خبرنامه، کمپین اجتماعی یا برخی از کمپین های پرداختی هستید. هدف اصلی شما این است که ترافیک را به وب سایت خود هدایت کنید. تبدیل آن ترافیک به سوق دادن مشتریان به وب سایت شما .

بنابراین، چگونه می توانید بگویید که کدام مبارزات بازاریابی موفقیت آمیز بود؟ آسان است! برای پیگیری کمپین های خود از سازنده URL Google Analytics استفاده کنید.

راه های زیادی برای استفاده از ردیابی مبارزات انتخاباتی وجود دارد. ما تمرکز خود را بر روی بازاریابی ایمیلی
می گذاریم و سپس می توانید آن را به تمام تلاش های بازاریابی دیگر خود (تبلیغات، اجتماعی، لینک های وابسته، و غیره ...) اعمال کنید.

ردیابی کمپین در Google Analytics چیست؟

ردیابی کمپین، همچنین به عنوان "کدهای ردیابی UTM" شناخته می شود، به شما این امکان را می دهد که کد دلخواه خود را به URL خود اضافه کنید. این به شناسایی نحوه دسترسی کاربران به سایت کمک می کند. مثلا:

به جای استفاده از این لینک در کمپین های بازاریابی ایمیل خود:

https://www.orbitmedia.com/blog/how-to-setup-google-analytics/

شما از این پیوند پیگیری استفاده میکنید:

https://www.orbitmedia.com/blog/how-to-setup-google-analyticsutm_source=december6-newsletter&utm_medium=email&utm_campaign=how-to-set-up-google-analytics

دیدن همه ی آن چیزهای اضافی در پیوندتان را ببینید؟ این کد ردیابی مبارزات انتخاباتی است.

چرا سازنده URL Google استفاده می شود؟

اکثر بازاریابی شما، چه ایمیل، تبلیغی، تبلیغ اجتماعی و یا هر تلاش بازاریابی دیگر، هدف مشابهی دارد: تبدیل یا آگاهی. سازنده URL به شما اجازه می دهد تا هر تلاش بازاریابی را به طور جداگانه در Google Analytics پیگیری کنید. اگر شما کمپین های بازاریابی خود را پیگیری نمی کنید، آنها با تمام ترافیک دیگر خود در میان می روند. پس چگونه می دانید که چه کار می کند و چه چیزی نیست؟
این برای بازاریابی پرداختی بسیار مهم است.
اگر شما پول می گیرید، باید قطعا بدانید بهترین نتایج را بدست آورید. قبل از اینکه شروع کنید، باید اهداف خود را در Google Analytics تنظیم کنید. در اینجا دستورالعمل های دقیق است. ارائه دهندگان خدمات ایمیل یا سیستم های اجتماعی شما را از طریق میزان نمایش کلیک ها ، کلیک می کنند، اما آنها کل داستان را نمی گویند. در Google Analytics شما می توانید ببینید که کدام تبلیغاتی بیشترین فروش، مشترکین و رهبران را انجام می دهد.

Why use the Google URL builder?

چگونه از URL Builder Google استفاده کنم؟

این بسیار ساده است و ما سازنده URL را ساخته ایم تا حتی ساده تر شود.

مرحله 1: لینکی را که میخواهید از آن استفاده کنید تا بازدیدکنندگان را به وبسایت خود ببرید وارد کنید.

https://www.orbitmedia.com/blog/how-to-setup-google-analytics/

مرحله 2: سه پارامتر اصلی را که می خواهید پیگیری کنید اضافه کنید.

منبع کمپین: این به گوگل می گوید که در آن ترافیک چه خبر است: December 6th Newsletter.

کمپین بین الملل: این به گوگل می گوید که کدام منبع از آن ایمیل می شود: ایمیل.

نام کمپین: این به سادگی کمپین شما را توصیف می کند.

 

How do I use the Google URL builder?

ما از پست وبلاگی که در نوشتار درباره چگونگی راه اندازی Google Analytics نوشتیم، استفاده میکنم، به همین منظور از نام (چگونگی تنظیم )google-analytics به عنوان نام کمپین استفاده کردیم.

همانطور که تایپ میکنید، خواهید دید که URL جدید در حال تولید خودکار است.

مرحله 3: بر روی "کپی URL" کلیک کنید و آن را به خبرنامه ایمیل (آگهی، اجتماعی و غیره) بسپارید به جای پیوند "untagged" .

Bonus! You can see at the end of our URL builder

جایزه! شما در پایان سازنده ی URL ما می توانید ببینید، دقیقا همان جایی که در گزارش کمپین Google Analytics شما ظاهر می شود. ما همچنان به گزارش دهی زیر وارد می شویم.

این مراحل را برای تمام لینک هایی که می خواهید در بازاریابی خود پیگیری کنید، تکرار کنید.

کجا می توانم کمپین های خود را در Google Analytics پیدا کنم؟

حالا ما می توانیم به گزارش، کمی بیشتر عمیق شویم. اگر میخواهید قابلیت ارسال ایمیل، کلیک و نرخهای باز را مشاهده کنید، فقط به ارائه دهنده خدمات ایمیل خود وارد شوید و گزارشات را مشاهده کنید. اگر میخواهید ببینید که چه کسی در واقع تبدیل شده است، وارد سیستم Google Analytics شوید.

در اینجا چند نمونه از تبدیلهایی که باید پیگیری کنید:

فرم ارسال فرم تماس

مشترکین خبرنامه

خرید محصولات

پس از وارد شدن به Google Analytics، به خرید> کمپین ها> همه کمپین ها بروید. در اینجا می خواهید ببینید تعداد بازدید های شما از کمپین شما چقدر است، چه مدت آنها در وب سایت شما مانده اند، چند بار به طور متوسط آنها در آنجا بازدید کردند، میزان بازدهی و تبدیل.

Where do I find my campaigns in Google Analytics?

آیا می توانم ببینم کمپین های من تبدیل می شوند؟

برای پیدا کردن تبدیل واقعی، به سمت راست بالای جدول نگاه کنید، زیر نمودار خط. یک ستون برای تبدیل خواهید دید. از منوی کشویی، شما می توانید تبدیل هدف را که می خواهید مشاهده کنید انتخاب کنید. در مثال ما، ما به مشترکان خبرنامه نگاه می کنیم.

Where can I see if my campaigns are converting?

 اکنون میتوانید بازدیدکنندگان و تبدیل های هدف را برای هر کمپین مشاهده کنید.

اگر به عقب برگردید و در طول زمان با روند روبرو شوید، می توانید ببینید که کدام نوع مقاله ها زمان بیشتری را صرف کرده اند و کدامیک موفق تر هستند. اگر میخواهید واقعا حیرت انگیز شوید (و امیدواریم که این کار را انجام دهید)، میتوانید از Google Analytics و Google Sheets برای دیدن همه صفحات تبدیل برتر خود در یک گزارش استفاده کنید.

خودشه! اکنون میتوانید ببینید که چه کسی واقعا از تلاشهای بازاریابی شما تبدیل شده است. اگر شما هر گونه نکات اضافی، لطفا آنها را در نظرات زیر را ترک کنید!

 شرکت آذران تک همراه با تیمی متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی سایت،مشاور شما در طراحی سایت شخصی،شرکتی،فروشگاه اینترنتی و سیستم مدیریت محتوا می‌باشد.

(0)نظر


ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

گروه بندی مطالب

برچسب ها