آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

10 ایده های خلاق بازاریابی برای فصل تعطیلات

ماه ها پیش از اینکهفصل تعطیلات شروع شود ، فروشگاه های خرده فروشی قفسه هایشان را با چیزهای زرق و برق دار، شمع و چراغ جشنتزئین می کنند . به نظر می رسد که هر سال، پیش تعطیلات ، زودترآغاز می شود. صاحبان فروشگاه صاحبانمجلل هستند، اما برنامه ریزی از پیش تعیین شده واقعا دارای مزایایی است. این هادر مورد بازاریابی صدق می کند. برنامه ریزی برای این تاریخ های از پیش تعیین شده می تواند مانع کسب و کار شما به صورت غیر منتظره شود - مانند کمپین های تبلیغاتی در آخرین دقیقه، طرح های تعطیلات مجدد و جنگ با بلوک های خلاقانه.

به عنوان یک صاحب کسب و کار کوچک، یک یا دو درس را از این غول های خرده فروشی یادبگیرد. اگر چه شما نیاز دارید که در برخی کارها قرار بگیرید، ما وعده می دهیم که این چیزی جز سرگرمی نیست. به همین دلیل ما محتوای الهام بخشی مختص به تعطیلات را در وب سایت، صفحات اجتماعی ، خبرنامه خلاقانه و خیلی چیزهای دیگر برای پوشیدن کسب و کار خود در لباس های جشن و فصلی گنجانده ایم. پس از اجرای این استراتژی های بازاریابی تعطیلات، کسب و کارتان مانند یک آدم برفی ایستاده (با بینی هویجی و دارای شالگردن) است. بنابراین بدون نیاز به توضیحات بیشتر، در اینجا 10 ایده موثر و سرگرم کننده بازاریابی که می توانید در سایت خود برای فصل تعطیلات انجام دهید، وجود دارد:

1. کانال های رسانه های اجتماعیخود را تزئین کنید.

درست مثل اینکه چراغ های تزیینی را در حیاط جلوی خود قرار دهید یا در جلوی درب خود را تزئین می کنید، نقطه تزئین، کانال های اجتماعی شماست که نشان می دهد که کسب و کار کوچک شما به خوبی شناخته شده است و نشان میدهید که تعطیلات در حال نزدیک شدن هست. بنابراین، چگونه شروع می کنید؟

هنرهای دیجیتال و تدارکات خودرا رو کنیدو شروع به ایجاد برخی از محتوای تعطیلاتکنید. برای رسانه های اجتماعی، یک عکس جدید را آپلود کنید که طراحی یک تصویر جالب ساده داشته باشد،

رویای تعطیلات بیش از یک پس زمینه الگو و یا ارتقاء فروش تعطیلات است. اگر می خواهید طرح های خود را ایجاد کنید، می توانید از یک ابزار طراحی گرافیک مانند Canva استفاده کنید که به شما امکان می دهد اندازه تصویر رسانه های اجتماعی خود را انتخاب کنید و سپس به راحتی آن را با عکس ها، اشکال و متن سفارشی کنید.

هنگامی که طراحی خود را ذخیره می کنید، می توانید به سادگی آن را در کانال اجتماعی مربوطه آپلود کنید.شما همچنین می توانید فیس بوک، اینستاگرام و توییتر خود را برای ارسال برخی از تشویق های تعطیلات استفاده کنید. برای ایجاد پست های اجتماعی، یک ابزار بی دردسر Wix Social Posts می باد که شما میتوانید از آن استفاده کنید. زیرا شما به سادگی می توانید یک طرح از پیش طراحی شده و بی عیب و نقص را انتخاب کنید، سپس متن خود را بنویسید واضافه کنید واستیکرها (گرافیک ها) و تصاویری را برای یک نگاه شخصی که با هویت نام تجاری شما مرتبط است، انتخاب کنید. سپس، طرح خود را بر روی کانال های اجتماعی انتخاب کنید و یا حتی بر روی وب سایت خود ذخیره و آپلود کنید. نوع محتوایی که می توانید به اشتراک بگذارید، هر چیزی از رویدادهای آینده تا تبلیغات فصل تعطیلات می باشد، مانند مسابقات، فروش و پست های وبلاگ تعطیلات. و نگران نباشید، ما تمام این نکات را ذکر می کنیم و بیشتر راهنمایی هایی که باید ارائه دهیم را بیان می کنیم. فقط به پر کردن صفحات خود با مطالب روحیه دهنده و با انرژی تمرکز کنید.

holiday

02. یک نسخه از تم لوگوی خود را ایجاد کنید.

لوگو مطمئنا موقعیت اصلی کسب و کار شما و تلاش های نام تجاری را حفظ می کند. لوگوهمچنین شخصیت کسب و کار شما را نشان می دهد "مثلا پالت رنگی بازی جالب گوگل" (یاد بگیرید که چرا آنها "L"سبز رابا این مقاله سرد در مورد داستان های پشت آرم های معروف انتخاب می کنند .

به عنوان یک بازدیدکننده ازهویت شما، تنها به این معنی است که لوگوی شما منعکس می کند که کسب و کار شما نیز در طول این فصل تعطیلات جشن گرفته است. این ورژن از تعطیلات می تواند به آسانی یک I یا 'O' را با چراغ حلق آویز یا شمع جایگزین کند. حتی اگر این ها برای شما اعمال نمی شود، می توانید مرز رنگی و یا رنگین کمان را به هر طراحی که می خواهید اضافه کنید.خلاقیتی که شما میخواهید را می توانید در اینجا دریافت کنید.

اگرشما یک آرم ندارید، نگران نباشید ما یک راه حل داریم. شما همیشه می توانید به یک پلت فرم ایجاد آرم اعتماد کنید که می تواند در عرض چند ثانیه آرم حرفه ای ایجاد کند: Wix Logo Maker.
همه چیزهایی که شما باید انجام دهید این است که به سادگی به چند سوال در مورد شرکت، صنعت و تنظیمات سبک خود را پاسخ دهید. سپس، تکنولوژی هوش مصنوعی شما را مجذوب سحر و جادو خود می کند و گزینه های آرم متعدد را سریعتر از آنچه که فکر کنید ارائه می دهد. و بهترین بخش این است که همه آنها کاملا قابل تنظیم است، که به شما اجازه می دهد تا آن را به همان اندازه که شما می خواهید، تغییر دهید.

holiday

03. اختراع یک هشتگ جشنی

یکی از راه های اثبات شده برای به دست آوردن مردم در مورد نام تجاری خود شما با ایجاد هشتگ های منحصر به فرد است. به طور خلاصه، هشتگ ترکیبی از یک علامت "#" است که به دنبال کلمه یا عبارتی است که اجازه می دهد پست های مربوطه را جستجو کنید. میلیون ها هشتگ های محبوب وجود دارد که مطمئنا می تواند به ارتباط پست شما با دیگر پست ها، به ویژه در Instagram و توییتر کمک کند.

با این حال، یک هشتگ فصلی ایجاد شده یا مرتبط با یک روز تعطیل خاص، یک حس رقابت را تحریک می کند.اما ابتدا اجازه دهید یک گام به عقب برداریم و عبارت محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) را مورد بحث قرار دهیم. این مفهومی است که کاربران روزمره برای کسب و کار شما ایجاد می کنند و به صورت آنلاین به اشتراک می گذارند - اساسا تبلیغ شما را برای شما به ارمغان می آورند.

به طور معمول، این پست های آنلاین همراه با هشتگ ها هستند که تمام محتوای UGC را به یک مکان مرکزی هدایت می کنند. بنابراین، بیایید یک ایده کمپاین فوق العاده خاص را ایجاد کنیم. به عنوان مثال، بگوییم که شما یک کسب و کار، پوشاک روت را انتخاب کرده اید و می خواهید مسابقه لباس را پشتیبانی کنید. دو نیاز وجود دارد: شرکت کنندگان باید یک نوع لباس را از فروشگاه اینترنتی شما بپوشند و باید از هشتگ #RuthsCostumeContest استفاده کنند.
این امر باعث می شود که مشتری ها به نام تجاری شما مشتاق شوند زیرا مشتریان به شرکت و بررسی رقابت می پر دازند. (از این رو آنها از طریق هشتگ ، پست های شما را برای مواردی از فروشگاهتان مرور خواهند کرد). این نیز به کسب و کار شما کمک خواهد کرد.

04. برگزاری رقابت

این مشابه مفهوم قبلی ایجاد یک هشتگ است. محتوای تولید شده توسط کاربر درواقع در اینجا نیز مناسب است تا بتواند شرکت شما را گسترش دهد. با این حال، تفاوت اصلی میان هشتگ و این استراتژی این است که مسابقه و قرعه کشی ای باید انجام شود تا به بازدیدکنندگان انگیزه دهد. این که شما یک محصول، کارت هدیه یا یک جایزه را باید ارئه دهید یا یک مشتری را در وبسایت خود نشان دهید، باید چیزی را عنوان برنده انتخابی مسابقه خود پیشنهاد دهید. در حالی که گزینه هایی متفاوت از انواع مسابقه هایی که شما نیاز دارید بدون هیچگونه محدودیتی وجود دارد.

05. ارسال اعلان تعطیلات

بازاریابی ایمیلی به طور موثرتری از بازاریابی اثبات شده است. در حقیقت، بیش از 80 درصد از فروشنده ها ادعا می کنند که بازاریابی ایمیل بیش از هر نوع دیگری از بازاریابی دیجیتال مشتری را جذب و حفظ می کند - و بله، این تعداد حتی حساب های اجتماعی را نیز در بر می گیرد. و در آخر، مهمترین دلیل این است که برای ارسال خبرنامه موثر، رایگان یا بسیار ارزان است.آیا ما شما را قانع کردیم تا این ایده بازاریابی تعطیلات را پیاده سازی کنید؟

اگر چنین است، ایمیل خود را زیبا، آسان به طراحی و کاملا قابل تنظیم سفارشی کنید. تا اطمینان حاصل کنید که کسب و کار شما در این فصل تعطیلات حرفه ای به نظر می رسد. اگر شما یک کاربر Wix هستید، شما به راحتی می توانید یک خبرنامه را مستقیما از حساب خود به Wix ShoutOut بفرستید.

این ابزار در سفارشی کردن قالب های خود، همگام سازی مخاطبینتان ، ارسال خبرنامه
به شما اجازه می دهد. سپس میتوانید به عقب برگردید وضعیتی را انتخاب کنید تا بیشتر در مورد جامعه خود بیاموزید و بفهمید که بر اساس بازخورد و آمارتان چگونه می توانید بهبود یابید.

هنگامی که ایمیل خود را آماده می کنید، همه چیز را از خط موضوع، CTA ها و محتوا، به تصاویر مضمون آن اضافه کنید. (بعضی از توصیه های بازاریابی ایمیل به شما کمک می کنند تا شروع به کار کنید). در حالی که طرح ایمیل خود را طراحی می کنید ، مطمئن شوید که خلاقانه فکر می کنید، زیرا مطمئنا تنها کسب و کاری نیست که در سال جاری یک ایمیل
برای تعطیلات ارسال شود. شما قصد دارید که کسب و کارتان ادامه پیدا کند و دوام داشته باشد.

holiday

06. فروش در وب سایتتان را با جعبه نوری برجسته کنید.

نه، ما درباره جعبه ای از چراغ های رشته ای که از سال گذشته ذخیره کرده اید حرف نمی زنیم، اگرچه ما مطمئن هستیم که شما می توانید چیزهایی را نیز با آن ها جشن بگیرید. به طور کلامی، یک جعبه سبد، یک پیام تعاملی است که بلافاصله پس از ورود بازدید کننده به وب سایت شما ظاهر می شود و سپس آنها را به اقدام خاصی دعوت می کند. بنابراین، اگر شما میزبانی فروش هستید، این روش عالی ای برای اطمینان از توجه مخاطبان شما است.

07- یک پست وبلاگ جالب بنویسید.

هوم ... ما تعجب می کنیم که از کجا این ایده را دریافت کردیم؟ مطمئنا می توانید این مقاله را به عنوان نمونه از ایده ای برای پست بازاریابی روزانه استفاده کنید. علاوه بر این، وبلاگ نویسی یک عمل عالی برای افزایش تلاش های SEO شماست، همچنین این چیزی است که مشتریان شما قدردانی می کنند. اگر شما در حال حاضر یک وبلاگ ندارید، ایجادآن با استفاده از این راهنمای وبلاگ گام به گام آسان است. در اینجا شما می توانید در این تعطیلات، هر چیز مربوط به شرکت خود را برجسته کنید: یک فروش، یک هدیه تعطیلات و یا راهنمای دستور العمل، و یا شمارش معکوس از چیزی. پس از اتمام آن، مطمئن شوید پست های خود را در کانال های رسانه های اجتماعی و ایمیل های بازاریابی خود به اشتراک بگذارید.

08. سال خود را با محتوا به نتیجه برسانید.

همه ما می توانیم از کمپین پیچیده ی Spotify یاد بگیریم. پلتفرم پخش موسیقی، از یک الگوریتم برای جمع آوری لیست پخش برای آهنگ های برتر و هنرمندان 12 ماهه گذشته استفاده کرد تا سال های خود را به پایان برسانند. شما می توانید از این کمپین بازاریابی بسیار جذاب به عنوان الهام بخش برای کسب و کار خود استفاده کنید، اگر چه این لیست از محصولات یا بهترین فروش، پست های برتررسانه های اجتماعی یا سایر آمارهای موفق مانند مشترکین ایمیل جدید و فالوران در Instagram است.

شما می توانید با افتخار آن نتایج را در هر نوعی که انتخاب می کنید نمایش دهید: یک Infographic، یک پست وبلاگ، استوری Instagram ، ویدیو یا پست فیس بوک. این یک قطعه محتوا است که می تواند در همه جا تبلیغ شود.

09. یک تم ویدیو ایجاد کنید.


بازدیدکنندگان و مشتری ها پس از تماشای ویدیو ، 85 درصد احتمال دارد که یک محصول را بخرند . این و بسیاری دیگر از آمارهای بازاریابی ویدئویی توضیح میدهند که چرا محتوای ویدئو، راه آینده است. اگر شما منتظرید موضوعی برای ایجاد یک ویدیو پیدا کنید ، پس تعطیلات بهانه ای عالی است. بعضی از ایده ها عبارتند از توصیف یک محصول، دادن یک چشم انداز به کسب و کار شما و یا نوشتن یک پست وبلاگ در فرم ویدئو .

بر اساس آخرین روند رسانه های اجتماعی، واضح است که فیلم های کوتاه بسیار موثر تر از همتایان طولانی خود هستند. بنابراین، در ایجاد یک قیلم طولانی تر از یک دقیقه و یا حتی 10 ثانیه استرس نداشته باشید. شما می توانید به یکی از پلتفرم های مختلف ایجاد ویدیو مانند Magisto و iMovie بپردازید تا مینی فیلم خود را بسازید.

10. یک برد Pinterest تعطیلات ایجاد کنید.

Pinterest و تعطیلات در کنار یکدیگر مانند شکلات داغ و شیرینی می باشند. به همین دلیل فصل تعطیلات یکی از دلایل ایجاد یک حساب کاربری در پلت فرم است و شروع به استفاده از آن کنید زیرا مزایای عالی مانند رشد جامعه، افزایش آگاهی برند و هدایت در وب سایت شما، ارائه می دهد. Pinterest یک ابزار کشف بصری است که به شما امکان می دهد تا ایده هایی برای پروژه ها پیدا کنید و به اشتراک بگذارید. در اینجا کاربران می توانند حساب ها، مارک ها، کسب و کارها و تخته ها را دنبال کنند.


ثبت نظر