آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

چگونگی انتخاب درست پروژه های طراحی

به عنوان پیشرفت حرفهطراحی فریلنسر شما ، فرصت پروژه های بسیاری خواهید داشت. اما یکی از سخت ترین جنبه های بودن در کسب و کار، یادگیری انتخاب پروژه های مناسب برای شماست.
دلایل متعددی برای این وجود دارد. اول، ما احتیاج داریم که به دیگران اعتماد کنیم هنگامی که آن ها نیازهایشان را می گویند. دوم، گفتن "نه" به هر کسی می تواند احساس کند که ما در مقابل غرایزمان مانده ایم (چه کسی پرداخت چک را پایین می آورد؟). و سوم، شما دقیقا نمی دانید که یک پروژه چگونه خواهد بود. پیش بینی آینده، به نظر می رسد به نتیجه مطلوبی برسد،اما چیز مطمئنی نیست.

با این وجود، مواردی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا شانس خود را بیشتر کنید. هدف این است که مطمئن شوید که از بهترین فرصت هایی که در راه شما به وجود می آید استفاده می کنید.
بنابراین، چگونه میفهمید زمانی که یک پروژه بالقوه "درست" است؟ سؤالات زیر را بپرسید:آیا صدای ایده مشتری واقعی است؟

یکی از اولین بررسی ها برای امضای پروژه، گرفتن مشتری واقعی است. شما معمولا دریافت خواهید کرد که بهترین پروژه ها از کسانی است که واقع بینانه هستند. ایده ها و اهداف آنها هوشمند و قابل دستیابی است.
گاهی اوقات، شما کسانی رامیبینید کهبزرگ فکر می کند .آنها می خواهند جهان را تغییر دهند وبا استفاده از این کار پول بسیاری به دست آورند.
مطمئنا هیچ اهمیتی برای اهداف بلند پرواز وجود ندارد. اما یک شخص بلندهمت را برای کسی که از واقعیت جدا نیست، اشتباه نگیرید. این افراد از تمام پولهایی که می خواهند، صحبت می کنند، اما نمی توانند به شما (یا هر چیز دیگری) برای تلاش های اولیه شما پرداخت کنند. در عوض، تعهد یک بازپرداخت بزرگ را دریافت می کنید، زمانی که ایده ی خود در یک نقطه موفق باشد.

به این ترتیب فکر کنید: اگر این شخص واقعا جدی باشد، احتمالا مایه کافی برای پرداختن به شما دارد. از شما خواسته است که ابتدا در رویای خود سفر کنید و فکر و خیالی بسازید که واقع بینانه نیست .
بنابراین، به نظر شما کمی شگفت انگیز است. شما نمی خواهید به عنوان بی ادب یا بی اعتنا تحقق یابد، اما شما باید به سوالات دشوار بپرسید. مانند این "، از کجا پول آمده؟"
درعین حال بهتر است، اگر این ایده مانند بسیاری هوای گرم به نظر می رسد ، با رعایت ادب خود را از وضعیت حذف کنید. به احتمال زیاد، شما بسیار ناامید خواهید شد.

picking-the-right

چه نوع کارهایی درگیر است؟

ممکن است کمی چرند باشد، اما گاهی اوقات کار واقعی که باید انجام شود، نادیده گرفته می شود. شما می توانید همه چیز را به سادگی بپذیرید که هر چه مشتری نیاز دارد به دست آورد، خوب است، این چیزی است که شما قرار است انجام دهید. نه خیلی سریع.
در اوایل دوران شغلم، من احساس کردم که وظیفه من هر کاری که مشتری می خواهد انجام دهد است. بنابراین، هر پروژه ای که سر راهم میرسید بر میداشتم. این بسیار اشتباه بود. به طور خلاصه، آن به بدبختی منجر شد.طراحان وب حرفه ای خلاق هستند، نه فروشگاه های سخت افزاری. ما باید در موقعیت مناسب برای موفقیت قرار بگیریم. تظاهر به انجام همه یاین پروژه ها راه مناسبی برای رسیدن به آن هدف نیست.

بنابراین، اگر اطلاعات ورودی را دوست ندارید (و نمیتوان کسی را استخدام کرد که آن را برای شما انجام دهد)، آن پروژه برای شما نیست. به همین ترتیب، اگر کسی از شما می خواهد با یک CMS که متنفرید کار کنید یا دیگر کارهای مختلفی که حرفه ی شمارا به سمت پیشرفت انتقال نمیدهند،دور شوید . به استثنای مواردی که نیازمالی شدید تلقی می شود، هیچ مشکلی برای اجرای پروژه ندارید.
در عوض، نوع کار را در نظر بگیرید. اگر این چیزی است که شما لذت می برید، نتایج به دست آمده برای آن بهتر است چرا که از آن می باشد . به علاوه، شما می توانید با افتخار آن را در نمونه کارها خود نشان می دهید.

picking-the-right

آینده چه خواهد بود؟

به خاطر داشته باشید که صحبت از پیش بینی آینده است؟ این هنوز یک چیز مطمئن نیست. اما شما می توانید پتانسیل مربوط به دخالت در آینده خود را با یک پروژه منطقی پیش بینی کنید. سوال واقعی این است که آیا این چیزی است که شما واقعا میخواهید یا نه.
برای برخی از طراحان، جذب درآمد اضافی درمسیرها مورد استقبال قرار گرفته است. دانستن اینکه شما به طور مداوم پول نقد را از بسته های نگهداری ماهانه یا سالانه دریافت خواهید کرد، واقعا می تواند به کسب و کار شما کمک کند.

بنابراین کسانی وجود دارند که به راحتی مشتریان وب سایت شما را با یک خدافظی مودبانه رد میکنند . پس از این ها یک مسئولیت مخصوص در طول نگهداری می آید ، اگر آن چیزی نیست که شما از انجام آن لذت ببرید. و شاید یک رابطه بلند مدت کار شما نیست.
صرف نظر از این که شما در این موضوع قرار دارید، مهم است که کشف کنید اساس مشتری بالقوه شما کجاست؟این تلاش ارزش دارد تا شما را مطمئن سازد که آرزوها و انتطارات هر کس را محقق سازید . بار دیگر شما میفهمید که نوع وضعیتی که آن ها جست و جو می کنند چیست از این رو میتوانید پاسخ دهید.

picking-the-right

عاقلانه انتخاب کنید.

به عنوان یک فریلنسر، به شما آزادی میدهد تا به طریقی که می خواهید عمل کنید. این بدان معنی است که شما مجبور نیستید بر روی هر پروژه ای که بر سر راه شما می آید پرش کنید. در حقیقت، شما "ناخونک زن" بنظرمیرسید .
بنابراین، قبل از اینکه قراردادها و دستخوشها را نقض کنید، زمان زیادی را برای فکر کردن در مورد پروژه صرف کنید. اگر آن مناسب است، به سمت آن بروید. اگر نه، همیشه زمان بعدی وجود دارد. در هر صورت، شما قدرت تصمیم گیری برای خودتان دارید.

نظرات خود را بامادر میان بگذارید.


ثبت نظر