آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

5 ابزار تحلیلگر مفید توئیتر برای کمک به بهتر درک کردن مخاطبان

زمانی که توئیتر برای ساخت و گسترش حضور آنلاین شما آمد، شما غرق در امکانات آن شدید. از ایجاد کردن یک وب سایت تا مدیریت کردن تمام رسانه های اجتماعی ،مسیری بی پایان به نظر می آید. حتی پس از اینکه گزینه های خود را فقط به یک کانال رسانه های اجتماعی محدود کرده اید، راه های زیادی برای ایجاد محتوا وجود دارد.

به عنوان مثال توییتر را انتخاب کنید. این پلت فرم جرقه ایی برای بسیاری از فرصت های محتوایی از طریق توئیت ها است. شما می توانید توییت از فیلم ها و یا مقالات ساخته شده در خانه و یا به اشتراک گذاشته شده از دیگران را ایجاد کنید. شما همچنین می توانید محصولات خود را ترویج دهید. حتی شاید شما می خواهید نقل قول الهام بخش و یا حقایق سرگرم کننده را به اشتراک بگذارید. عالی است که خلاق باشیم، اما مهم است که گامی برداریم و از خودمان بپرسیم که آیا محتوای شما با استراتژی کلی شما سازگار است یا خیر، اگر شما واقعا کار سخت خود را بهینه سازی کنید.

برای انجام همه ی اینها، شما می خواهید یک تصویر جامع از عملکرد حساب توییتر خود داشته باشید تا بدانید که چه باید بکنید، چه چیزی می توانید بکشید، و در آینده می توانید بهبود یابید. تحلیل گر توئیتر برای این منظور ساخته شده است.

در این مقاله شما همه چیز را در مورد تجزیه و تحلیل توییتر و همچنین ابزار مفید و قابل توجهی که می توانید از امروز شروع به استفاده کنید، یاد بگیرید:

صفحه خلاصه Summary page
فعالیت توییتTweet activity
عملکرد محتوای ویدئوVideo Content Performance
بینش مخاطبانAudience Insights
مناسبت ها Events

  • شرح عملکرد تحلیلگر توییتر

تجزیه و تحلیل توییتر یک ویژگی از پلت فرم است که به شما اجازه می دهد تا عملکرد حساب توییتر خود را پیگیری کنید. از توییت ها به طرفداران و موارد دیگر، شما را قادر می سازد تا اهمیت هر کلمه، تصویر یا ویدیویی که پست می کنید را درک کنید. شما می توانید این اطلاعات ارزشمند را از طریق ابزارهایی دریافت کنید که به شما اجازه می دهد تا اختلافی از تویت های عالی خود، مقایسه داده ها در محدوده زمانی، تفکیک علاقه های مخاطبان خود و موارد دیگر را ببینید. پس از آن، می توانید استراتژی خود را برای آینده تدوین کنید.

Summary Page(صفحه خلاصه)

بر روی صفحه "Home" واقع شده است. صفحه خلاصه به معنای آن است که فقط نگاهی کلی به داده ها و عملکرد شما داشته باشد یک خلاصه 28 روزه از توییت های خود، پیروان، برداشت ها، بازدید های نمایه و اشاره ها را پیدا خواهید کرد. این به شما اجازه می دهد تا ببینید که محتوای شما در چهار هفته گذشته چه اندازه است. در این صفحه، شما همچنین می توانید تمام این اطلاعات را برای هر ماه قبل مرور کنید - که به شما کمک می کند عملکرد ماه به ماه را متفاوت کنید. در بخش هر ماه، شما همچنین می توانید اطلاعات بصری در فالوور های بالا، توییتر و ذکر شده را پیدا کنید. پس از بررسی تمام این اطلاعات، ممکن است تعجب کنید که چرا تعاملات یک ماه غیرممکن است یا اینکه چرا بازدید شما نمایان است به تدریج طی چند ماه گذشته افزایش یا کاهش یافته است. این فقط یک شرح کلی بود، اطلاعات زیر به شما در بینش عمیق تر در مورد عملکرد خود، مانند فرورفتن در آمار دقیق تر برای درک علت کمک می کند .

Summary Page.Twitter analytics

tweet activity(فعالیت های توئیت)

بهترین مکان دوم برای بررسی عملکرد توییتر، برگه "توییتر" است. در اینجا می توانید همه چیزهایی را که لازم است در مورد عملکرد توییت خود بدانید، کشف کنید. اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که فریم زمان خود را انتخاب کنید،که می تواند هفت روز گذشته، 28 روز یا یک ماه خاص باشد. سپس شما می توانید برداشت ها، تعاملات و نرخ تعامل هر توئیت در طول دوره زمانی را مرور کنید. امکان مشاهده توییت های بالا با برداشت در فعالیت توئیت شما (تعداد افرادی که در معرض توئیت شما قرار دارند) اندازه گیری شده است. آخرین بخش تفصیلی این بخش توانایی مرور روز به روز و مرور هر بخش از عملکرد محتوا است. نمونه هایی از این شامل، نرخ تعامل برای link clicks، retweets، likes، و repliesاست.

Video content Performance(عملکرد محتوای ویدئو)

محتوای ویدئویی می تواند به افزایش 157٪در ترافیک اصلی برای وب سایت شما کمک کند. به عنوان یکی از جذاب ترین و شکل های ویروسی محتوا در وب امروز، استفاده از آن مهم است. بنابراین، اگر از این فرم استفاده می کنید، خوشحال خواهید شد که می توانید نتایج کارهای ویدئویی را در توییتر نیز اندازه گیری کنید. در اینجا شما می توانید یک دوره زمانی را انتخاب کنید، و سپس نمایش کلی و تعداد ویدیوهای هر روز و فرد را مشاهده کنید (کسری از بینندگان که ویدیو شما را تا انتها تماشا می کند).

Audience Insights(بینش مخاطبان)

برخی از سوالات رایج شما در مورد مخاطبین توییتر شما درست است: آنها چه کسانی هستند؟آنها اهل کجا هستند؟چگونه رفتار
می کنند؟ چه نوع محتوایی مصرف می کنند؟و آیا من به مخاطبان مورد نظر خود میرسم؟بخش بینش بیننده به طور خاص برای این منظور استفاده می شود.
داده های موجود گسترده و مجرب است.در صورتیکه در این بخش همه چیز، از نیاز شما به دانستن در مورد مخاطبانتان ، منافعشان و عادت های خریدشان هست. اول، تجزیه مخاطب خود را انتخاب کنید (به طور پیش فرض تمام کاربران توییتر). شما می توانید از پیروان خود، یک مخاطب اطراف یک کمپین را انتخاب کنید، یکی از آن ها که شما آن را مطابق با تبلیغات خاصی ساخته اید یا به صورت ارگانیک رسیده اید. از اینجا میتوانید اطلاعات زیادی در مورد جمعیت خاصی که انتخاب کرده اید مشاهده کنید.یک ویژگی جالب در بخش بینش مخاطبان ،انتخاب برای اضافه کردن یک سنجش مخاطب است. به عنوان مثال، به طور موازی بازدید از دو کمپین های مختلفی که شما انجام می دهید را مرور کنید تا ببینید آیا شما مردم را هدف قرار می دهید. در اینجا شما همچنین می توانید یاد بگیرید که چگونه می توانید توییت ها و تبلیغات خود را مطابق با منافع خود در آینده بهتر کنید. به طور کلی، این بخش به شما کمک می کند تا اطلاعات مفیدی را برای کمک به مخاطبان خود در طی زمان های مختلف و کمپین ها درک کنید.

Audience Insights.Twitter analytics

Events(رویدادها)

اگر به دنبال محتوای الهام بخش محتوای اجتماعی هستید، بخش رویدادهای توییتر، مکان مهمی برای شروع است. در اینجا شما اطلاعاتی در مورد رویدادهای آینده در سراسر جهان پیدا خواهید کرد که به احتمال زیاد به موضوعات مورد نظر در توییتر خواهد رسید. تم ها از سرگرمی تا کنفرانس ها، سیاست ها، تعطیلات، ورزش ها، فیلم ها و غیره متغیر هستند. در هر رویداد، توییتر همچنین آمار کلیدی را در مورد تعداد افرادی که انتظار می رود برآورده می شود، ارائه می دهد، جنسیت، جایی که افراد علاقه مند در آن قرار دارند، و بیشتر. یک ایده که می توانید پس از مرور این اطلاعات انجام دهید این است که رویدادهایی را انتخاب کنید که با منافع مخاطب مورد نظرشما منطبق باشد (همانطور که می توانید از بخش بینش مخاطبین یاد بگیرید).

Events.Twitter analytics

شرکت آذران تکهمراه با تیمی متخصص در زمینه سئو و بهینه سازی سایت،مشاور شما در طراحی سایت شخصی،شرکتی،فروشگاه اینترنتی و سیستم مدیریت محتوا میباشد


ثبت نظر