آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

وقتی که یک وبسایت وردپرس را ایجاد می کنید چه کاری باید انجام دهید

وقتی که یک وبسایت وردپرس را ایجادمی کنید چه کاری باید انجام دهید

مالک شدن یک وبسایتی که توسط شخص دیگری ساخته شده می تواند حتی برای طراحان وب با تجربه نیز جالب باشد. این اقدام به ویژه برای سایت های ساخته شده با وردپرس انجام میشود. در این نوع وب سایت ها تعداد زیادی تم و پلاگین وجود دارد که یک سایت میتواند در آن اجرا شود (به جز همه امکانات سفارشی سازی).در حالی که توانایی ایجاد هر چیز به روش های مختلف بخشی از زیبایی وردپرس است، و باعث می شود تا به کشف تمام ورودی ها و خروجی ها از یک سایت خاص بپردازد.

موارد مورد نیاز پروژه

  • دسترسی مدیر به بخش مدیریت وردپرس
  • دسترسی به فایل های تم (ترجیحا از طریق FTP)
  • ویرایشگر متن

1. ورود به سیستم و جستجو کردن

اولین قدم ساده است. از طریق بخش مدیریت وردپرس (به نام داشبورد) از تم و پلاگین فعال مورد استفاده در سایت استفاده کنید.شما می توانید برای اطلاع ازنوع قالب فعال با مراجعه به Appearancegt; Themes ، روی قسمت بالای تم فعال و کلیک بر روی دکمه جزئیات تم که ظاهر می شودو از نوع قالب اطلاعات مورد نظر خود را بدست بیاورید. چیز دیگری که شاید مورد نیاز شما باشد این است که اگر اگر هسته وردپرس، تم ها یا پلاگین ها بسیار قدیمی هستند بتوانید آنها را به روزرسانی کنید.در نهایت، در مورد هر فیلد یا پستی سعی کنید تعیین کنید که آیا آنها بخشی از یک پلاگین خاص یا سفارشی ساخته شده برای سایت هستند.

آذران تک

2. بررسی فایل های اصلی

هنگامی که موضوع فعال خود را پیدا کردید، میتوانید از طریق فایل functions.php آن را ویرایش کنید واین امراغلب به درخواست هراسکریپت و سبک خارجی که در حال استفاده است همراه با تم های دیگر و سفارشی سازی افزونه ها است و اگر شما در طراحی مجدد سایت با استفاده از تم های مختلف برنامه ریزی می کنید این نکته مهمی است که بدانید.

فایلهای قالب را بررسی کنید و آنها را با قالب سلسله مراتب وردپرس مقایسه کنید. ببینید کدام قالب سفارشی شده است و کد خود را مطالعه کنید. شما می توانید زمینه های سفارشی، نمایش داده شده و یا اطلاعات مفید دیگر را نیز پیدا کنید.حتی اگر قالب به روز باشد، ممکن است مشکلاتی مثل کد منسوخ شده یا عدم پشتیبانی وجود داشته باشد. یک راه آسان برای پیدا کردن این مورد این است که ار طریق نصب افزونه Check plugin را نصب کنید. این به شما در حل این گونه مسائل کمک میکند.فراموش نکنید که هر زیر پوشه را چک کنید ممکن است کد اصلی و اسکریپت های مهم در آن یافت شود.

آذران تک

3. به نشانه های کد مخرب نگاه کنید

مخفی نیست که سایت هایی که وردپرس را اجرا می کنند، اهداف ثابت حملات مخرب ربات هستند. آنها تلاش می کنند و سعی می کنند هر چیزی را که می تواند به خطر بیفتد، خراب کنند. آنها به دنبال قالب های آسیب پذیر، پلاگین ها و نسخه های قدیمی از هسته وردپرس خواهند بود.

بنابراین هنگام ایجاد یک سایت، تمرین خوبی است تا هر گونه نفوذ ممکن را پیدا کنید. چند کار ساده برای اینکار وجود دارد:

یک اسکن امنیتی اجرا کنید

یک مجموعه امنیتی برای اسکن از طریق وردپرس خود نصب کنید. شما می توانید این کار را با نصب نسخه رایگان افزونه Wordfence یا از طریق سرویس شخص ثالث مانند Sucuri انجام دهید.این نوع افزونه ها به دنبال نشانه هایی از فایل های خطرناک می گردند. اگر Wordfence را فعال کنید، به طور مرتب عملیات اسکن را انجام داده و از طریق ایمیل هر گونه خطرات امنیتی از جمله نرم افزارهای قدیمی را پیدا می کند.اگر فقط یک چیز را برای باید امنیت انجام دهید میتواند این باید باشد.

به فایل های ناشناخته و اصلاح شده یا تاریخ آخرین تغییرات نگاه کنید

از طریق نصب FTP یا پانل کنترل میزبانی خود فایلهای ناشناخته را مرور کنید. نشانه های Telltale می تواند شامل نام چنین فایل هایی باشد که می تواند به شما کمک کند. آنها را در یک ویرایشگر متن باز کنید (مطمئن باشید قبل از باز شدن در سیستم محلی خود، ویروس ها / بدافزار را اسکن کنید) و آنها را برای هر کدام که عجیب و غریب به نظر نمی آید تعریف کنید.تاریخ آخرین تغییرات هر فایلی را در جستجوی هر مشکلی بررسی کنید.

آذران تک

4. عملکرد را بررسی کنید

ارزیابی عملکرد سایت کلید دیگری برای یادگیری بیشتر است. در حالی که باز کردن سایت در مرورگر و کلیک کردن یک فرآیند ساده است ولی از طریق ناوبری یک ایده کلی را در صورت انجام کارها به شما می دهد،.یک راه ساده برای ارزیابی عملکرد، این است که URL سایت را از طریق یک سرویس مانند GTmetrix یا Pingdom اجرا کنید. آنها به شما می گویند که سایت خوب بهینه سازی شده است. وظایف تعمیر و نگهداری یک وب سایت ، یک معامله بزرگ است.

آذران تک

با نظرات خود ما را همراهی نمایید.


ثبت نظر