آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

اینترنت اشیاء (IoT) چیست؟ (بخش دوم)

در بخش اول خواندید...

مباحث فعلی با IoTچیست؟

IoTیک فناوری نسبتاً جدید و در حال توسعه است. به همین ترتیب ، این موضوع در معرض برخی از موضوعات مهم است ، به ویژه با دستگاههای بیشتری که پیش بینی می شوند در سالهای آینده از طریق اینترنت آنلاین شوند. موارد زیر چندین جنبه دارد که IoTهمچنان با برخی از مسائل روبرو می شود.

استانداردها و مقررات

در حالی که دامنه برنامه های کاربردی را گسترده تر می کند ، تعداد زیاده دستگاه های متصل ، استانداردسازی و تنظیم IoTرا به یک امر پیچیده و گزنده تبدیل می کند. مسائل استاندارد و تنظیم می تواند از مشکلات فنی تا مسائل حقوقی متغیر باشد. به عنوان مثال ، تکه تکه شدن یک مشکل فنی است که کاربران به دلیل نبود استانداردهای IoTبا آن روبرو هستند. دستگاه های هوشمند مختلف ممکن است از پروتکل های مختلف ارتباط بی سیم مانند Blutooth ، Wi-Fi ، Zigbeeو 5Gاستفاده کنند و مانع از برقراری ارتباط در سیستم های IoTشوند. از سوی دیگر ، عدم تنظیم مسائل موجود در اینترنت و همچنین اضافه کردن لایه دیگری از پیچیدگی به این موضوعات را برجسته می کند. تعیین مسئولیت پذیری یک مثال است: در صورت وجود نقص و نقص مربوط به استفاده از دستگاه IoT، عدم تنظیم مسئولیت ، پاسخگویی را دشوار می کند. استانداردها و مقررات بر كیفیت کلی خدماتی كه فن آوری های IoTارائه می دهند ، تأثیر می گذارد ، و بنابراین همه ذینفعان IoTرا مورد توجه قرار می دهد ، خواه کاربر شخصی ، سازندگان دستگاه یا سازمانهایی باشند كه فن آوری را در فرایندهای خود ادغام می كنند.

حریم خصوصی

How can the use of the IoT be secured?

آگاهی از حریم شخصی با افزایش تنوع اطلاعات شخصی مشترک در اینترنت افزایش یافته است. IoTبیشتر این مسئله را پیچیده تر می کند زیرا انواع داده های ضبط شده و به اشتراک گذاشته شده در اینترنت را گسترش می دهد. از آنجا که IoTبا مشاهده دقیق هر چه بیشتر محیط ، بهتر کار می کند ، بین حریم شخصی کاربر و کیفیت خدمات ، تعامل ایجاد می شود. تعیین نقاطی که جمع آوری داده ها باید محدود باشد یا حتی متوقف کردن جمع آوری داده ها به دلیل نگرانی از حریم شخصی کاربر ، دستیابی به آن دشوار است ، خصوصاً با توجه به ماهیت خودکار اکثر سیستم های IoT.

امنیت

نگرانی های امنیتی همیشه در هنگام دست زدن به داده ها و اطلاعات وجود دارد. IoTبا دسترسی به طیف گسترده ای از اطلاعات شخصی و ادغام نزدیک خود در فعالیت های فردی و سازمانی ، چالش های امنیتی خود را اضافه می کند. این ویژگی های اینترنت اکسپلورر این فناوری را به یک هدف مناسب برای مجرمان سایبری تبدیل می کند. علاوه بر این ، هرگونه نقض ، حمله و آسیب پذیری با یک دستگاه یا سیستم IoTتنها امنیت کلی شبکه های مربوطه را تضعیف می کند.

سایر تهدیدهای امنیتی مربوط به فناوری های IoTموارد زیر را شامل می شود.

  • یکدست بودن دستگاه های هوشمند تولید انبوه به معنای گسترش همان آسیب پذیری های ممکن است.
  • اتوماسیون سیستم های IoT، تشخیص آسیب پذیری ها و نقض ها به دلیل کاهش نیاز به دخالت های انسان را دشوارتر می کند.
  • محیط هایی که دستگاه IoTدر آن مستقر شده اند باعث می شود این دستگاه ها در معرض تهدیدات فیزیکی پیش بینی نشده ای قرار گیرند در حالی که ممکن است مهاجمان مستقیماً دستگاه ها را دستکاری کنند.
  • اتصال سیستمهای IoTباعث می شود هر قسمت از سیستم راهی برای نقض اطلاعات و حمله سایبری شود که می تواند در بقیه شبکه های تحت تأثیر گسترش یابد.

چگونه می توان استفاده از IoTرا تضمین کرد؟

روشهای مختلف امنیتی ممکن است برای انواع مختلف دستگاه ها و سیستم های IoTاعمال شود. با این حال ، امنیت IoTضمن حفظ اهمیت آن ، مسئولیت مشترک بازیکنان اصلی آن است - از تولید کنندگان IoTتا کاربران نهایی.

ویژگی های امنیتی قوی می تواند از مرحله طراحی توسط تولید کنندگان ادغام شود ، در حالی که ارائه دهندگان خدمات می توانند با فشار آوردن به روزرسانی ها و تکه های در صورت لزوم ، امنیت را حفظ کنند. کاربرانی مانند سازمانهایی که دستگاه های هوشمند را در مشاغل خود اعمال می کنند ، بسته به اتوماسیون IoT، به طور مداوم قادر به نظارت بر تمام دستگاه های خود نیستند. راه حل های کافی برای امنیت سایبری می تواند لایه های متفاوتی از دفاع را در برابر خطرات پیش بینی نشده برای همه ذینفعان ایجاد کند.

مسئولیتهای امنیتی هر یک از افراد درگیر در IoTدر خلاء وجود ندارد. نگاهی مشترک به ایمنی IoTنه تنها از مواردی مانند دارایی های شخصی و شرکت محافظت نمی کند بلکه تأثیر بیشتری در محافظت بیشتر جهان متصل دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد IoT، راهنمایی در مورد چگونگی تأمین برنامه های مختلف IoTو سایر راه حل های مربوط به امنیت سایبری مرتبط ، به صفحه به تگ اینترنت اشیاء در این سایت مراجعه کنید.

شرکت آذران تک برای حضور کسب و کار ها در دنیای دیجیتال تاسیس شده است. خدمات ما به سمت ایجاد تمرکز منحصر به فرد وب سایتها و استفاده از رسانه های اجتماعی برای هدایت ترافیک، آگاهی از برند ، اعتماد و وفاداری مشتری هدایت می شوند


ثبت نظر