آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

سئو روی صفحه

هنگامی که سخن به سئو روی صفحه می آید، مطمئن هستم که شما در مورد متا تگ ها و تراکم کلمات کلیدی برای یک عمر شنیده اید.

اگر شما به دنبال برخی از استراتژی های عملی هستید که می توانید در سایت خود استفاده کنید امروز، شما عاشق این اینفوگرافی خواهید شد.

این یک چک لیست ساده است که در هر تکه ای از محتوا که شما منتشر می کنید، ترافیک موتور جستجو بیشتر می شود:

سئو روی صفحه

در اینجا چند نکته از اینفوگرافی بالا آورده شده است:

 1. از SEO_Friendly URLs استفاده کنید.

گوگل اعلام کرده است که 3-5 کلمات اول در یک URL بیشتر وزن می شود. و عوامل رتبه بندی ما بر این باورند که URL های کوتاه ممکن است در نتایج جستجو شانس بیشتری داشته باشند. بنابراین توصیه می کنم URL های شما کوتاه و شیرین باشد و همیشه کلمات کلیدی مورد نظر خود را در URL خود قرار دهید.

به عبارت دیگر:

از URL های زشت اجنتاب کنید . مانند : backlinko.com/p=123

یا URL های طولانی مانند: backlinko.com/8/6/16/cat=SEO/on-page-seo-is-so-amazing-omg-its-the-best

 1. شروع عنوان با کلید واژه هایتان

برچسب عنوان شما مهمترین عامل On-page SEO می باشد

به طور کلی،هرچه کلید واژه نزدیکتر به آغاز برچسب عنوان باشد، وزن آن برای موتورهای جستجو بیشتر است

سئو

 1. اضافه کردن اصلاحات به عنوانتان

استفاده از اصلاح کننده هایی مانند "2018"، "بهترین"، "راهنمای"، "چک لیست" و "بررسی" می تواند به شما برای رتبه بندی طولانی مدت کلمات کلیدی مورد نظر شما کمک کند.

 1. عنوان پست وبلاگ خود را در یک برچسب H1 قرار دهید

برچسب H1 برچسب "headline" شما است. اکثر CMS ها مانند وردپرس به طور خودکار برچسب H1 را به عنوان پست وبلاگ شما اضافه می کنند. در صورتی که این مورد رعایت شده باشد باشد، همه چیز تنظیم شده است.

اما برخی از تم ها این تنظیم را نادیده می گیرند. کد سایت خود را بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که عنوان شما داخل تگ H1 قرار دارد.

h1-tag

 1. تابش با عوامل چند رسانه ای

تا الان متن تنها محتوای شماست.با اضافه کردن عوامل چند رسانه ای مانند عکس، فیلم، نمودار و ... به محتوایتان میزان bounce rate را کاهش دهید و مدت ماندن کاربر در صفحه سایت خود را افزایش دهید . این ها دو عامل بسیار مهم برای رتبه بندی سایت شما هستند.

سئو

 1. قرار دادن زیرنویس در برچسب های H2

حداقل یکبار زیر عنوان کلیدواژه خود را وارد کنید ... و آن را در یک تگ H2 قرار دهید.

تگ h2

 1. کلمه کلیدی در 100 کلمه اول

کلید واژه شما باید در اولین 100 تا 150 کلمه مقاله شما ظاهر شود.

کلمه کلیدی

 1. استفاده طراحی ریسپانسیو

گوگل در سال 2015 سایت های که قابل نمایش در تبلت ها و تلفن های همراه نبودند را جریمه کرد. این ماجرا تا کنون ادامه دارد و حتی میزان جریمه کردن نیز افزایش یافته هست. پیشنهاد من به شما این است که قالب سایتتان ریسپانسیو باشد.

 1. از لینک های خروجی استفاده کنید

این استراتژی جستجوگر ساده و کلاه سفید برای کسب ترافیک بیشتر است.

لینک های خروجی به صفحات مرتبط به گوگل کمک می کند تا موضوع صفحه خود را کشف کنید. همچنین به گوگل نشان می دهد که صفحه شما یک مرکز اطلاعات با کیفیت بالاست

 1. استفاده از لینک های داخلی

اگر میخواهید یک مثال خوب از نحوه پیوند داخلی سایت خود داشته باشید، از Wikipedia دیدن کنید. بدیهی است که آنها می توانند با 50 پیوند داخلی در هر صفحه برسند؛ زیرا آنها ویکی پدیا هستند. من یک رویکرد ساده تر (و امن تر) را پیشنهاد می کنم: هر زمان که یک مقاله جدید را منتشر می کنید، به 2 تا 5 پست قدیمی تر لینک کنید.

لینک داخلی

 1. افزایش سرعت سایت

گوگل در رکوردی اعلام کرده است که سرعت بارگذاری صفحه یک سیگنال مهم در رتبه بندی سئو صفحه سایت است. (اخیرا اعلام کرده است که میزان اهمیت آن بیشتر نیز شده است) شما می توانید سرعت سایت خود را با استفاده از CDN، فشرده سازی تصاویر و تغییر به میزبانی سریعتر افزایش دهید.

اطمینان حاصل کنید که سایت شما برای بارگیری بیش از 4 ثانیه طول نمی کشد: MunchWeb دریافت که 75 درصد از کاربران مجددا به یک سایت بازدید نمی کنند که بارگیری بیش از 4 ثانیه طول بکشد.

سرعت لود صفحه

 1. از کلمات کلیدی LSI استفاده کنید

نمایه سازی معنایی معلق (LSI) یک موتور جستجوی سیستم است که برای تجزیه و تحلیل سایر کلماتی که مردم از یک موضوع خاص استفاده می کنند، استفاده می شود. در این نقطه، کلمات کلیدی LSI، از نظر الگوریتم های موتور جستجو، مهم تر از چگالی کلمات کلیدی هستند.

LSI keywords

 1. بهینه سازی تصاویر

اطمینان حاصل کنید که حداقل یک نام فایل تصویر شامل کلمه کلیدی مورد نظر شما (به عنوان مثال، on_page_SEO.png) باشد و کلید واژه مورد نظر شما بخشی از تصویر Alt Text است.

بهینه سازی تصاویر

 1. از دکمه های اشتراک شبکه های اجتماعی استفاده کنید

سیگنال های اجتماعی ممکن است نقش مستقیمی در رتبه بندی سایت شما نداشته باشند. اما سهام اجتماعی باعث افزایش چشمگیری در محتوای شما می شود.

و بیشتر چشم ها را شما دریافت می کنید، بیشتر احتمال دارد کسی به شما پیوند دهد. بنابراین در مورد قرار دادن دکمه های به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی در سایت خود خجالت نکشید.

در حقیقت، مطالعه ای در BrightEdge نشان داد که دکمه های به اشتراک گذاری برجسته در شبکه های اجتماعی میتوانند 700٪ اشتراک اجتماعی را افزایش دهند.

 1. محتوای طولانی

ضرب المثل SEO به نام "length is strength" توسط تیم تحقیقاتی ما بررسی شد و نشان داد که محتوای طولانی در صفحه اول گوگل به میزان قابل توجهی رتبه ی بالاتری کسب میکنند.

محتوای طولانی

هدف برای حداقل 1900 کلمه برای هر قطعه ای از محتوایی که شما منتشر می کنید.

 1. تقویت زمان خاموش

اگر کسی بلافاصله بعد از ورود به صفحه سایت شما روی دکمه بازگشت کلیک کند به گوگل اعلام می کند، این صفحه با کیفیت کم است.

سئو
به همین دلیل است که گوگل از "زمان خاموش شدن" برای به دست آوردن کیفیت محتوای خود استفاده می کند. به طور متوسط محتوای زمان خود را با نوشتن محتوای طولانی و جذاب که مردم را به خواندن نگه می دارد، افزایش دهید.

شرکت آذران تک همراه با تیمی متخصص در زمینه سئو،متخصص بهینه سازی سایت,مشاور شما در طراحی سایت شخصی و شرکتی , فروشگاه اینترنتی و سیستم مدیریت محتوا میباشد.


ثبت نظر