آیا شما نیاز به مشاور تجاری دارید؟

انواع پیمایش صفحات وب

بیش از یک راه برای پیمایش صفحه وب وجود دارد! چهار نوع قابل توجه از پیمایش وجود دارد که به شما امکان اضافه کردن برخی تنوعاضافی به وب سایت شما را می دهد. آنها برای چه کاری هستند؟ چه زمانی بهتر است از آنها اسنفاده کنید؟ ما به این سوالات پاسخ خواهیم داد و به شما کمک می کنیم یک اسکرول را برای تکمیل تم و محتوای وبسایت خود انتخاب کنید.

پیمایش افقی

scrolling-types

اکثر وب سایت ها از پیمایش عمودی استفاده می کنند، اما پیمایش سمت چپ به راست این سوال را کامل نمی کند. گاهی اوقات افقی یک انتخاب خوب است، مانند زمانی که شما با بسیاری از محتوای بصری برخورد می کنید، طراحی موبایل یا ایجاد یک وب سایت مانند نمایش به صورت اسلاید می باشد.

اهمیت این است که غیر متعارف است.طراحی ممکن است کاربران رایانه را عقب بیاندازد یا زمان دشواری را مرور کنند، بنابراین بهتر است برای مخاطبان اصلی تلفن همراه استفاده شود. این می تواند تا حدودی استفاده از فلش های ناوبری کاهش یابد.

پیمایش افقی بهتر است در این موارد استفاده شود:

در بسیاری از محتوای بصری این نوع پیمایش برای صفحات متن سنگین توصیه نمی شود.

هنگام ایجاد یک نمایش اسلاید یا وب سایت داستان سرایی که به طرف صفحه حرکت می کند. اگر بازدیدکنندگان شما از دستگاه های موبایل باشند، این دیدگاه طراحی شما مناسب است.

پیمایش طولانی

-scrolling-types

آیا تا به حال یک وب سایت را بازدید کرده اید و و بلاقاصله محصور افکت های سیال گونه اش شوید ؟؟ این احتمالا یک سایت که از پیمایش طولانی استفاده میکند می باشد. این تکنیک اغلب برای داستان سرایی استفاده می شود. بازدیدکنندگان فورا توسط انیمیشن های سرگرم کننده و طراحی جالب جذب می شوند.

عیب پیمایش طولانی این است که برای بسیاری از وبسایتها نامناسب است.

ایجاد انیمیشن ها دشوار و وقت گیر است. طرح های یک صفحه می تواند بعضی وقت ها برای جستجوگرها بد باشد و کاربران ممکن است دچار اختلال شوند. در نهایت، چنین وب سایت ها می تواند باعث کند شدن سرعت دستگاه های ضعیف شود.

بنابراین، پیمایش طولانی برای چه مناسب است؟

تعریف یک داستان با انیمیشن های زیبا که در آن فرمت چند صفحه نامناسب است.

ایجاد وب سایت های یک صفحه با یک طراحی قانع کننده ,اطلاعات زیادی در اختیار شما قرار می دهد.

محتوای بصری سنگین (گالری عکس، infographics).

پیمایش بی نهایت

--scrolling-types

رفتن به رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و روزنامه های آنلاین، پیمایش بی نهایت، انتخاب بسیار خوبی است، اگر سایت شما با شیوه ای بیش از آنچه که در یک صفحه قرار می گیرد، بسته شود. این صفحه تک صفحه ای به کاربران اجازه می دهد تا هر زمان که بخواهند بدون فاصله به مرور ادامه دهند. و سریعترین بارگذاری یک صفحه جدید است!

مشکلات بالقوه چیست؟ برای یکی، می توان آن را در رایانه های قدیمی تر مالیات داد. این برای از دست دادن مکانتان خیلی راحت است. و بدون ناوبری چسبان، کاربران می توانند از دست رفته شوند.

پیمایش نامتناهی

برای هر وب سایت مناسب نیست، اما در اینجا چند نمونه که آن ها به خوبی کار می کنند را مثال میزنیم .

کار با مقادیر عظیم محتوا (مقالات، تصاویر، و غیره).

بهینه سازی تحویل محتوا و گرفتن آن به بازدیدکنندگان سریع تر، بدون شکستن تعامل.

کمک به بازدیدکنندگان برای کشف محتوای جدید.

محتوا که دارای سازمان یا دسته ها نیست، مانند پست های رسانه های اجتماعی.

پیمایش انطباقی

scrolling-types-

پیمایش پارالکس به عنوان یک ترفند هوشمندانه در انیمیشن و بازی های ویدئویی به منظور ایجاد صحنه های پویا آغاز شد.

این تکنیک باعث می شود که پیش زمینه و پس زمینه در سرعت های مختلف حرکت کنند. در طراحی وب، این همان مفهوم است!مانند پیمایش طولانی، پارالکساغلب از انیمیشن ها و اثرات استفاده می کند تا یک صفحه وب بصری جالب ایجاد کند.

تنها مشکل این است که ممکن استسرعت بارگیری کند شود.همچنین می توانید یک صفحه را شلوغ کنیدبنابراین، اگر وب سایت شما متمرکز بر محتوا باشد، اغلب مناسب نیست.در غیر این صورت، "پارالکس" یک دسته بندی وسیع است. این می تواند از اثر یک پس زمینه ساده و قابل توجه به یک ماجراجویی بسته انیمیشن محدود شود. این به طور بالقوه قابل استفاده در هر نوع وب سایتاست.

انتخاب نوع پیمایش صحیج

گاهی اوقات بهتر است از همان پیمایش سنتی استفاده کرد. تمام جلوه های اضافی و ویژگی های ممکن برای وب سایت شما لازم نیست. اما هنگامی که شما یک سایت ایجاد می کنید که داستانی را روایت می کند یا اطلاعات زیادی دارد، یکی از این انواع پیمایش ممکن است فقط چیزی باشد که شما نیاز دارید.

حالا که شما آنها را می شناسید، آیا ازپیمایش سنتی استفاده میکنید یا چیز دیگری را امتحان کنید؟

نظرات خود را بامادر میان بگذارید.


ثبت نظر